Skocz do zawartości

konto w banku amerykańskim czy jak??


Rekomendowane odpowiedzi

a jak to jest z wypłatami od pracodawcy...?? No bo przelewanie tego na konto w polskim banku to za droga impreza, wiec otworzyc konto w banku amerykańskim?? Bo nie wyobrażam sobie powrotu z reklamówką pieniędzy między ręcznikami a skarpetkami;) Jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Normalnie przez cale lato jak dostajesz paychecki to wplacasz sobie na konto w banku amerykanskim, ktore sobie otworzysz, a na koniec sezonu albo przelewasz do twojego polskiego banku(oplata rozna od 25-50$) zalezy od banku.albo bierzesz do portfela i tyle

Jesli jedziesz pierwszy raz do USA i nie na Alaske, to do portfela powinno sie spokojnie zmiescic.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to jak realizowac paychecki od pracodawcy w US? Czy jak najlepiej przewiezc $ do Polski?

Jesli o to pierwsze, to otwierasz konto w banku amerykanskim (bez problemu sa dostepne konta prowadzione bez zadnych oplat), po otwarciu konta idzies z paycheckeim i albo go spieniezasz od razu, albo wplacasz na konto.

Jesli o przewiezienie do Polski, to wydaje mi sie ze sa dwa najepsze wyjsca: przelew (z tymze musisz miec konto walutowe) i wtedy zaplacisz procent od przelewanej kwoty (moze byc nawet spory), ale jestes spokojna ze pieniadze bezpiecznie "trafia" do Pl:) Drugie to po prostu kasa do samolotu ze soba, ja i znajomi tak przewozilismy i nic sie nie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz SSN od razu otwieraj konto (checking account), wypłaty najlepiej przelewem na konto (direct deposit) bo po czeki trzeba chodzić, stać w kolejce, realizować. Jak nie chcesz wieźć gotówki to na koniec zrobisz sobie przelew do Polski na konto dolarowe, są banki które biorą za to prowizję jak za zwykły przelew. Było o tym na forum, poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze w tym temacie nietypowy problem jaki mialem z bankiem. niewiele brakowalo, zeby cala moja zarobiona kasa zostala w stanach, zamiast wrocic ze mna do polski :P pracowalem w stanie virginia i tam tez otworzylem konto w banku wachovia (ponoc nie jest zbyt dobry, ale moj pracodawca mial z nim umowe i tam musialem miec konto). wszystko bylo w porzadku, az do czasu gdy probowalem wyplacic wszystkie pieniadze przed powrotem do polski. ostatnie kilka tygodni spedzalem juz nie w virgini, tylko w nowym jorku. przeprowadzajc sie tam, nie wybieralem kasy z banku, poniewaz wiedzialem ze wachovia ma tez oddzialy w ny. no ale jak przyszlo co do czego i poszedlem wyplacic cale siano, to pani w nowojorskim oddziale wachovi powiedziala mi ze jest jakis problem z moim kontem i nie moze wyplacic mi pieniedzy dopoki to sie nie wyjasni. przy czym nie potrafila mi wytlumaczyc o co dokladnie chodzi, zrozumialem ze moze miec to zwiazek z tym ze zakladalem konto w innym stanie, a teraz chce je zamknac i pobrac wszystkie srodki w innym stanie. niestety ja juz nie mialem czasu zeby czekac do czasu wyjasnienia sprawy, poniewaz za kilka dni mialem wylot. na szczescie okazalo sie, ze bezproblemowo moge dalej wyplacac pieniadze poprzez karte bankomatowa, wiec kilka dni z rzedu biegalem do bankomatu i wyplacalem maksymalna ilosc kasy na jaka pozwalal dzienny limit wyplat (800$ jesli dobrze pamietam). problem w tym ze bankomat wyplacal w samych dwudziestodolarowkach, a raczej ciezko byloby mi jechac z kilkoma tysiacami dolarow w banknotach dwudziestodolarowych. zatem prosto z bankomatu chodzilem po wszystkich sklepach proszac o wymiane na studolarowki. ostatecznie wszystko dobrze sie skonczylo - wyplacilem cala kase i wymienilem na grubsze nominaly. banku juz nie odwiedzilem i nie wiem czy dowiedzieli sie w czym byl problem. tak to pisze, zebyscie mieli swiadomosc, ze warto zadbac troszke wczesniej niz w ostatniej chwili o pieniadze zgromadzone na koncie, bo moze sie zdarzyc i taka nieprzewidywana sytuacja jak w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cpi dzieki za cenne informacje, ja w tym roku wybieram sie do Virginii wiec ten bank raczej bede omijac, tym bardziej ze przed wyjazdem takze planuje spedzic kilka tyg. w innym stanie i szkoda, zeby taka niemila niespodzianka pojawila sie po ciezko przepracowanych wakacjach...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę odchodząc od tematu...znałem ludzi, którzy nie dość, że trzymali całą kasę w domu, to jeszcze bali się ją tam zostawić kiedy gdzieś wychodzili, co oznaczało, że chodzili, najpierw z paychekami, a na koniec wakacji kiedy je zrealizowali z gotówką w kieszeni

naprawdę warto założyć konto, nie dość, że bezpieczniej to jeszcze bardzo ułatwia życie, bo w USA prawie wszędzie można płacić kartą, przydaje się też do zakupów w Internecie, do tego miła obsługa w banku i założenie konta w 20-30min bez wypełniania wniosków a po złożeniu kilku podpisów, należy tylko pamiętać, żeby nie używać karty na około 2 tygodnie przed wyjazdem, ewentualnie przy likwidowaniu konta zostawić odpowiednią kwotę. Co do przelania kasy to można się jeszcze zastanowić nad Western Union, ale tutaj prowizja jest uzależniona od przesyłanej kasy i przynajmniej mi się to nie opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę nie wiedziałem, że tak chachmęcą, mnie od nich "odstraszyło" to że przy zakładaniu konta chcieli bodajże 50$, co może nie jest jakąś wielką kwotą, ale byłem w takiej sytuacji, że każdy $$ się liczył

a tak od siebie to polecam Bank of America, żadnych problemów, wręcz poszli mi i moim znajomym na rękę w sprawie, na której załatwienie w Polsce żaden bank by nie poszedł, Sun Trust Bank też spisał się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem konta założone w BB&T... mimo, iż bank pracodawcy to SunTrust nie przeszkadzało to zupełnie. BANK traktuje cię jako swojego klienta i wszystkie paychecki z Innych Banków (a miałem od dwóch różnych pracodawców - Wahowia i SunTrust) przyjmują bez problemów na moje konto bez żadnych opłat. Z przesyłką także nie ma problemów - robiłem transfery do PL. Bank ma także konto specjalne dla studentów przylatujących na W&T (trzeba mieć konto minimum 3 miesiące i po tym czasie za zamkniecie konta nie ma żadnych opłat (poniżej tego okresu płaci sie 50$), oczywiście konto prowadzone jest za free i mamy pełny dostęp on line do swoich pieniążków. Miałem już doświadczeniem z tym Bankiem i jestem pewien, ze znów skorzystam z ich usług. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...