Skocz do zawartości

Prawo Jazdy - Illinois Chicago


Szeli

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sie dowiedziec od kompetentnych osob czy w stanie Illinois; konkretnie w Chicago mozna zrobic prawo jazdy majac sociala, staly adres zameldowania w Chicago i jesli to moze sie przydac prawo jazdy z innego stanu - prawko ktore posiadam konczy mi sie za kilka tygodni gdyz wydane bylo do waznosci promesy wizowej... jestem legalnie w USA i przenosze sie do Chicago... Czy w Illinois prawo jazdy wydawane sa na okres kilku lat tak jak to bylo kiedys w innych stanach (wiem, ze zaostrzaja przepisy)... Jesli ktos niedawno zrobil sobie prawo jazdy w Chicago - bardzo prosze o odpowiedz jak to wyglada ...

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Chcialem sie dowiedziec od kompetentnych osob czy w stanie Illinois; konkretnie w Chicago mozna zrobic prawo jazdy majac sociala, staly adres zameldowania w Chicago i jesli to moze sie przydac prawo jazdy z innego stanu - prawko ktore posiadam konczy mi sie za kilka tygodni gdyz wydane bylo do waznosci promesy wizowej... jestem legalnie w USA i przenosze sie do Chicago... Czy w Illinois prawo jazdy wydawane sa na okres kilku lat tak jak to bylo kiedys w innych stanach (wiem, ze zaostrzaja przepisy)... Jesli ktos niedawno zrobil sobie prawo jazdy w Chicago - bardzo prosze o odpowiedz jak to wyglada ...

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Z tego co wiem to wystarczy paszport i dowod zamieszkania na terenie IL. Prawko wydaja na 4 lata. Trzeba zdac egzamin teoretyczny jezeli masz juz jakas DL, jezeli nie to teoria i praktyka. Znam kilka osob z VA, maja DL z IL, nie mieli z tym najmniejszych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W praktyce to wyglada tak: potrzebny jest paszport z jakakolwiek wiza, moze byc niewazna, poza tym oryginalna karta SS oraz 'piece of mail' czyli 'proof of residency' moze byc koperta ktora sam do siebie wyslales. Jezeli nie chcesz zdawac egzaminu praktycznego, mozesz tez pochwalic sie prawkiem z innego stanu. Dostajesz arkusz do egzaminu teoretycznego, na ktorym panienka z okienka zaznacza Ci na ktore pytania musisz odpowiedziec. Jest tam chyba ze 20 pytan dotyczacych zasad ruchu drogowego i 15 dotyczacych znakow; nie pamietam dokladnie ile bledow mozesz zrobic w czeci o zasadach ruchu ale w czesci o znakach dopuszczaja 2 bledy. Oddajesz karte panience, ona od reki sprawdza odpowiedzi i jezeli zdales to robi Ci dziure w prawku innostanowym i odsyla do dzentelmena ktory robi Ci fotke i wydaje prawko Ilinois.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim przypadku, to zaden problem

idz do jakiegokolwiek office i juz

nawet testow nie musisz zdawac

Test teoretyczny jest obowiazkowy dla kazdego, kto aplikuje o Prawo Jazdy Stanu Ilinois pierwszy raz, bez wzgledu na doswiadczenie i posiadane poprzednio Prawo Jazdy, jezeli nie zostalo wystawione przez Stan Ilinois.

http://www.dmv.org/il-illinois/apply-license.php

"Need a license to drive in Illinois? Here's how to apply for driving privileges from the Secretary of State's Driver Services Department.No matter what your age or driving experience, you should study the Illinois driver's manual, Rules of the Road. This will help you pass the written test and prepare for the driving test. Experienced drivers from out of state can also learn about rules that might be different in Illinois."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam juz prawo jazdy... udalo mi sie przedluzyc moje Driver's Licence z VA... obecnie jestem na etapie zmieniania swojego statusu emigracyjnego - otrzymalem z USCIS dokument informujacy o tym, ze moja sprawa jest w trakcie i, ze musze czekac na wlasciwa odpowiedz... z tym dokumentem poszedlem do DMV i na jego podstawie przedluzono mi Prawko na rok. Pozdrawiam i dzieki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Witam!

Czy jest możliwość wyrobienia sobie prawa jazdy w Illinois( nie mając żadnego innego czyli ani Polskiego ani z innego stanu) i używanie go na terenie polski? bądź też wymiana go na polsce po powrocie? Zaznaczam, że nie mieszkam w USA i jestem tylko Przejazdem. Prosze o szybką odpowiedż:)

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...