Skocz do zawartości

CR1 mial juz ktos spotkanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ankam zgadzam sie, zle napisalam o tym notariuszu , moj blad. Chodzilo o tlumacza przysieglego. Ale Ty chyba nie przeczytalas tego co ja napisalam jak ja rozumiem to zdanie. Oni tam zaznaczyli tylko dodatkowo, ze z twojego kraju tez ma byc tlumaczone i kropka.

przeczytalam, ale nie zrozumialam... no ale teraz juz czaje co mialas na mysli... po prostu jak przynajmniej ja czytam to zdanie zarowno po angielsku jak i po polsku to mi ono mowi co innego niz tobie, i jest mylace - skoro drugi czlon zadnia niby oznacza ze trzeba przetlumaczyc z kraju gdzie wydana zostaje wiza, to po kiego grzyba wogole ten czlon isnieje?! wystarczyloby napisac ze te papiery nie po angielsku musza byc tlumaczone i wszystko jest jasne, oczywiscie nie mam tutaj pretensji do ciebie Ilka, tylko glosno mysle, bo juz mnie szlag trafia przez amerykanow. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 451
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam ponownie.

Juz dowiedzialam sie o co w tym wszystkim chodzi.zadzwonilam do ambasady zeby dowiedziec sie czy nvc przeslalo juz moje dokumenty a wiecie co sie dowiedzialam?! Ze procedura zmienila sie calkowicie.wszystko wysyla sie do usa tak jak w temacie dyskutowalysmy.nawet termin rozmowy,powiadomienie o badanich i terminie rozmowy ustalaja w stanach.z ambasady w polsce nie dostaniemy nic.tylko msm sie stawic na rozmowe.wszystko sie zmienilo.wiec z tego wnioskuje ze na ta rozmowe nie potrzeba zadnych dokumentow oprocz paszportu.

A teraz ja mam pytanie odnosnie zaswiadczenia o niekarolnosc. dostalam to od nich ale z dolu pisze ze to zapytanie o osobe ma byc odeslane przez nich do ambasady a nie na moj adres.wiec jak to jest Ilka??bo pisalas ze trzeba to przetlumaczyc i tez wyslac.jak to bylo u ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Madziarrek sorrki ze tak pozno odpowiadam, ale teraz dopiero znalazlam czas. Powiem Ci, ze w tym pismie naszym nic nie bylo napisane o tym, ze to zaswiadczenie ma byc wyslane bezposrednio z ministerstwa do ambasady. Ja nic takiego nie mam. Jesli chcesz ewentualnie zaskanuje Ci to pismo, ktore otrzymal moj maz (bo on mi to przyslal zebym zobaczyla) , wysle Ci i sobie zobaczysz. Ale juz teraz moge Wam powiedziec, ze zatwierdzili nam wszystkie dokumenty. Czyli wszystko zrobilismy ok. Widzicie kazali czekac od 4 do 8 tygodni a sprawdzili wszystko w dwa tygodnie. Teraz musze tylko czekac na termin wizyty. Terminy na nastepny miesiac ustalaja zawsze w drugim tygodniu miesiaca biezacego. Powiedzieli mezowi, ze wizyte moge miec w polowie stycznia a nawet na koniec zalezy od ilosci tego typu spraw w danym miesiacu. Aha Madziarrek i co do tego swiadectwa to ja sobie wydrukowalam juz wczesniej i wyslalam takie z internetu bo to praktycznie niczym sie nie rozni od tego co dostal moj maz od nich, chodzi o sens. Aha i jeszcze chcialam Ci powiedziec, ze byc moze jest jakas roznica miedzy nami z powodu takiego, ze z tego co sie domyslam Ty sama jestes dla siebie agentem a u mnie agentem jest moj maz. Moze wlasnie dlatego u Ciebie jest, ze maja Ci to wyslac do ambasady a nie do Ciebie, ale ja uwazam, ze powinnas wyslac zwykly formularz, poczekac az odesla (albo pojechac do nich osobiscie) i wtedy wyslac do Ameryki bez zadnych dodatkowych pism od nich bo wychodzi na to, ze te pisma sa, tak jak juz wczesniej wpsominalam zreszta, nieaktualne. Ok jakbyscie mialy jeszcze jakies pytania to piszcie, postaram sie szybciej odpowiadac.

Ankam a wiesz.... mi tez nie chca wydac karty szczepien. Aha a uwazacie ze szczepionka przeciwko pneUmokokom bedzie obowiazkowa? I przeciwko grypie? Hmm..... nie wiem jak to z tymi szczepionkami tam rozegrac czy szczepic sie zawczasu czy czekac na ta wizyte... Nie wiem sama.

POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilka, gratuluje ci bardzo tego, ze skonczylo sie juz w NVC. Ja wciaz czekam na approval z USCIS, ale juz zapewne niedlugo:) Widze, ze wciaz zastanawiasz sie co do szczepionek. Ja, tak jak juz pisalam zaszczepilam sie p/grypie, czekam na te trojfazowa i tyle. Mialam sie szczepic p/pneumokokom, ale jednak tego nie zrobie, poczekam i jesli trzeba bedzie to dopiero wtedy sie zaszczepie. Teraz sie zastanawiam, czy ja sama moge wystapic o zaswiadczenie o niekaralnosci niedlugo(po approvalu), zeby przetlumaczyc, czy musze czekac na cos z NVC, tylko nie wiem co to mialoby byc:) Tak czy inaczej na pewno niedlugo wszystko sie juz wyjasni.

jeszcze raz gratulacje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agari mozesz smialo drukowac sobie sama formularz o niekaralnosci i wysylac bo niczym sie nie rozni. Tylko moze nie za szybko, zeby sie nie przyczepili do daty kiedy bylo wystawione (nie wiem jaki to ma termin waznosci) . Ja czekalam na odpowiedz z ministerstwa 1,5 tygodnia, ale wlozylam tam taka karteczke, ze prosze o pilna odpowiedz i moze cos pomoglo, bo podobno normalnie czeka sie ok 2 tygodni a nawet do 4 (!) slyszalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Madziarrek sorrki ze tak pozno odpowiadam, ale teraz dopiero znalazlam czas. Powiem Ci, ze w tym pismie naszym nic nie bylo napisane o tym, ze to zaswiadczenie ma byc wyslane bezposrednio z ministerstwa do ambasady. Ja nic takiego nie mam. Jesli chcesz ewentualnie zaskanuje Ci to pismo, ktore otrzymal moj maz (bo on mi to przyslal zebym zobaczyla) , wysle Ci i sobie zobaczysz. Ale juz teraz moge Wam powiedziec, ze zatwierdzili nam wszystkie dokumenty. Czyli wszystko zrobilismy ok. Widzicie kazali czekac od 4 do 8 tygodni a sprawdzili wszystko w dwa tygodnie. Teraz musze tylko czekac na termin wizyty. Terminy na nastepny miesiac ustalaja zawsze w drugim tygodniu miesiaca biezacego. Powiedzieli mezowi, ze wizyte moge miec w polowie stycznia a nawet na koniec zalezy od ilosci tego typu spraw w danym miesiacu. Aha Madziarrek i co do tego swiadectwa to ja sobie wydrukowalam juz wczesniej i wyslalam takie z internetu bo to praktycznie niczym sie nie rozni od tego co dostal moj maz od nich, chodzi o sens. Aha i jeszcze chcialam Ci powiedziec, ze byc moze jest jakas roznica miedzy nami z powodu takiego, ze z tego co sie domyslam Ty sama jestes dla siebie agentem a u mnie agentem jest moj maz. Moze wlasnie dlatego u Ciebie jest, ze maja Ci to wyslac do ambasady a nie do Ciebie, ale ja uwazam, ze powinnas wyslac zwykly formularz, poczekac az odesla (albo pojechac do nich osobiscie) i wtedy wyslac do Ameryki bez zadnych dodatkowych pism od nich bo wychodzi na to, ze te pisma sa, tak jak juz wczesniej wpsominalam zreszta, nieaktualne. Ok jakbyscie mialy jeszcze jakies pytania to piszcie, postaram sie szybciej odpowiadac.

Ankam a wiesz.... mi tez nie chca wydac karty szczepien. Aha a uwazacie ze szczepionka przeciwko pneUmokokom bedzie obowiazkowa? I przeciwko grypie? Hmm..... nie wiem jak to z tymi szczepionkami tam rozegrac czy szczepic sie zawczasu czy czekac na ta wizyte... Nie wiem sama.

POZDRAWIAM !!!

Hey dzieki ale juz sciagnelam z netu ten formularz,tam chodzilo mi o to ze ten co dostalam z nvc byl troche inny bo na samym dole byla adnotacja zeby to zapytanie o osobie wyslali odrazu do ambasady a nie do mnie.Dlatego pytalam bo przeciez jego trzeba przetlumaczyc,ja niestety nie mam zadnej odp od nich juz prawie dwa mies.Jak tylko cos dostane to odrazu wszystko im wysle.Wszystkie przetlumaczone akta , zaswiadczenie ksero strony biograficznej paszportu,aha i jeszcze pytanie,jak wysylalas ds 230 czI i II???a co z wrw1??tez im to sie wysyla??

Jeszcze raz dzieki za info i sory za klopot,jak mozesz to odp mi ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego zaswiadczenia o niekaralnosci to ja je zdobylam w 2 dni, zamiast wysylac do ministerstwa sprawiedliwosci poszlam do sadu okregowego do krk i tam zlozylam formularz i po dwoch dniach moglam go odebrac lub dostac po 3 listem poleconym... czyli bardzo szybki sposob... mam tylko nadzieje, ze nie okaze sie, ze musze to zrobic jeszcze raz zeby mogli to przeslac prosto do ambasady tak jak Tobie to napisali Madziarrek...

co do szczepionek, to ja mam tylko podstawowe z dziecinstwa i to wszystko, ale nie bede sie szczepic dopoki nie spotkam sie z lekarzem po badaniach... mam nadzieje, ze jak kaze mi robic wszytskie potrzebne (a jest ich troche) nie okaze sie, ze data mojego wyjazdu przedluzy sie o nastepne pare miesiecy hmm???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...