Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Butterfly :P Dziękuję Ci bardzo za cenne wskazówki, napewno z nich skorzystam skorzystam . No i mam nadzieje ze tak jak i Tobie, uda mi sie "namówić " jakąś firmę w USA na współpracę ze mną ;) . Ale póki co to zabieram się za pisanie listu motywującego no i pożądnego resume. Kurcze, ale Ci zazrdoszcze.. tym bardzej, że moje Kochanie też jest Amerykaninem i tez usycha z tesknoty... z resztą ja też :) Motylku trzymam za Ciebie kciuki, dziekuję bardzo raz jeszcze i pozdrawiam serdecznie!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zycze powodzenia w poszukiwaniach Fala i mam nadzieje ze szybko sie ktos do Ciebie odezwie. Jakbys miala jakies problemy to mozesz do mnie pisac na skype: miki_anusia. Ja jestem na etapie skladania wszystkich dokumentow. Zdecydowalam sie w koncu na CICD - bez udzialu polskich posredniow. Zobaczymy jak to pojdzie. Jak narazie wydaja sie calkiem ok, odpowiadaja na wszystkie pytania i pomagaja mimo ze nie wplacilam jeszcze pieniedzy. Jeszcze przed swietami chce wypelnic wszystkie aplikacje i mam nadzieje ze calosc nie potrwa dluzej niz 2 miesiace. Zobaczymy. Jesli ktos ma jakies informacje na temat wspolpracy z CICD chetnie poczytam. Dzieki. Pozdrawiam i zycze wesolych swiat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Motylku za wszystko no i w razie pytan lub innych niejasnosci bede do Ciebie pisala :P

A kolezenke Karinę chcialam spytac, czy Ci pracodawcy szukakjacy Polakow na internshipy w NY nie maja moze jakis filii, odziałów w Kaliforni :)

Pozdrawiam ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Wiem, ze dwie firmy szukaja Polakow na 18 miesiecy (juz dla 2 osob zaczelam przygotowywac plany praktyk). Bardziej bylyby to praktyki w kierunku administration/business/management. Ale piszcie co Was interesuje, moze jakos dam rade pomoc (w kazdym razie postaram sie pomoc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "pracujących" nad wyjazdem na Internship i tych, którym się już udało znaleźć takowe praktyki. Ja szukam praktykodawcy już od pewnego czasu, ale przyznam, że 500 maili jeszcze nie wysłałam...:P mam zamiar jeszcze się nie poddawać:) Nastawiam się na Wisconsin i Milwaukee ( bo byłam tam 4 razy na W&T), ale jakoś ciężko to idzie. Chyba muszę zmienić rejon. Jestem po zarządzaniu i inżynierii produkcji więc jakbyś Karino miała jakieś propozycje to chętnie bym poczytała. Powodzenia wszystkim poszukującym!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM:))) Ja również jak wielu tu, szukam pracodawcy na internship. Skończyłam chemię środowiska, więc wymarzonym dla mnie zajęciem byłaby praca w laboratorium chemicznym w firmie chemicznej, farmaceutycznej lub zakładzie przemysłu spożywczego. Czy znacie firmy poszukujące wykształconych i chętnych do pracy chemików?:P))) Jeśli macie jakieś na oku, bardzo proszę o kontakt:) z góry dziękuję i pozdrawiam:)

p.s. gratulacje motylku:) oby więcej takich szczęśliwców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo.

Ja też jestem na etapie szukania praktyki płatnej.. i jak narazie odpowiedziała mi pozytywnie jedna firma.. która chyba nie jest swiadoma tego całego cyrku z wizami, papierami itd.. żeby zatrudnic legalnie pracownika takiego jak mnie.. Moze coś troche o mojej sytuacji:

Mam magistra od 2 miesięcy z finansów i bankowości < specjalność bankowość i ubezpieczenia> i chciałabym coś znaleźć zwązanego z szeroko rozumianymi finansami ( księgowość, controlling, ubezpieczenia, fundusze, nieruchomości itd.) chyba już mi obojętnie w jakim stanie.. bo dotychczas szukałam na wschodnim wybrzeżu.. Byłam 3 razy po 4 miesiące w USA na WAT, pracowałam głównie w sprzedaży, marketingu i obsłudze klienta więc o jakieś referencje mogłabym poprosić moich poprzednich 4,5 szefów.. tyle że TO nie ma nic wspólnego z moim studiowanym kierunkiem. Angielski uważam że znam b. dobrze <_< A! teraz również żeby mieć w zanadrzu że mam doświadczenie do tego czasu "planowanego" wyjazdu pracuję jako młodszy specjalista ds finansów w nieźle prosperujacej wrocławskiej firmie

I teraz chciałabym się zapytać kogoś bardziej zorientowanego:

ile jest tych opcji wyjazdu na praktyki? bo jest wiza H2B, J1? Jest trainee, intern, costam jeszcze -CZYM to sie od siebie rózni???

gdzies wyczytałam że na internship mozna wyjechac do poł roku po uzyskaniu wyzszego wyksztalcenia <?> a potem już nie?? przeciez sama ta procedura trwa co najmniej ze 3 miesiące

-Czy wszystkie są płatne? bo to chyba oczywiste że trzeba się jakoś utrzymać.. plus władowanie kasy na program ( czy to jest chociaż zwracalne)..?

-powiedzmy że znajdę pracodawce na własną rękę i co dalej? przeciez musze mu tak jakby awansem wyjasnic z jakiej organizacji jade ( tzn biura), jaki sponsor ale przeciez tego nie zrobię bo nie zapiszę się na ten program wcześniej do biura ( oczywiście chcą za to kasę) nim nie bedę miała tego pracodawcy..

-I pytanie - klucz- jake biuro polecacie jesli chodzi o koszty ---- ubezpieczenie na każdy miesiąc też nie mało kosztuje. A moze jakas amerykanska sprawdzona organizacja??

Czy na praktyce z wizą J1 można mieć 2 pracę? < taka sama przeciez była na worku i mozna było mieć n prac, zreszta znam osoby z worka które były opiekunkami co niby nielegalne.. no i co z tego...>

ile ta cała wyprawa mniej więcej kosztuje jakbym np chciala pojechac na 12 miesięcy, rozumiem że im więcej miesięcy to jest to droższe

Dzęki wielkie z góry za odpowiedzi i sorki za może niektóre durne pytania..

ps. co to za praca w branży administration/business/management ??? może ja jestem chętna <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...