Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Te osoby ktore mialy 2 prace na worka to pracowaly na swoja odpowiedzialnosc i musialy sie liczyc z tym ze jakby zostaly przylapane to wtedy nie bylo by wesolo dla nich.

ale chyba chodzi ci o tych co na worku pracowali tez jako babysitter bo przeciez mozna miec w tym samym czasie wiecej niz 1 prace . zreszta i tak mnie juz work nie interesuje bo juz nie jestem studentką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Niestety nie. Wiem, ze dwie firmy szukaja Polakow na 18 miesiecy (juz dla 2 osob zaczelam przygotowywac plany praktyk). Bardziej bylyby to praktyki w kierunku administration/business/management. Ale piszcie co Was interesuje, moze jakos dam rade pomoc (w kazdym razie postaram sie pomoc).

Pani Karino, pisalam do Pani na priva, ale nie udało mi sie otrzymac odp. wiem, ze jest Pani bardzo zajeta, zatem moze na forum uda mi sie uzyskac informacje od Pani. Jestem obecnie na V roku prawa i bardzo chcialabym wyjechac na intership, biura z ktorymi kontaktowalam sie udzielily mi odp. ze po moim kierunku bardzo ciezko znalezc praktykodawce w USA, wlasciwie jedna Pani napisala mi, ze jesli jeszcze kwalifikuje sie na W&T to zebym skorzystala na razie z tej opcji i probowala szukac praktykodawcy na własna reke. Czy moglaby mi Pani napisac jakie sa szanse na znalezienie praktykodawcy dla osob po prawie(dodam, ze nie zaczelam jeszcze samodzielnych poszukiwan)? Pisala Pani kiedys na forum, ze wie Pani o dwoch firmach, ktore szukaja studentow w m.in. kierunku administration, czy osoba po prawie moglaby taka praktyke odbyc?

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Przepraszam ze tyle nie pisalam, ale zgubilam haslo tutaj aby zalogowac sie na forum. ale juz odzyskalam. Formalnosci z moim wyjazdem sa juz w polowie zalatwione. Napisze w skrocie jak to przebiegalo. Udzielalam sie tez na innym forum, wiec skopiuje moje wypowiedzi:

Wysłany: 10-01-2008, 18:22

Postanowilam obejsc sie bez pomocy polskiego biura, gdyz wcale papierkowa robota nie jest taka trudna, wiec po co przeplacac Rolling Eyes Zdecydowalam sie na CICD ze wzgledu na dosc dobre (podobno) opinie. Jak narazie wszystko idzie sprawnie. Jakies poltora tygodnia temu wypelnilam aplikacje online. Wszelkie dokumenty dostalam juz nastepnego dnia wraz z instrukcjami (bylo tego bardzo malo i strasznie proste). Po wypelnieniu i odeslaniu aplikacji czekalam jakies 3 dni na invoice z suma do zaplaty. Za 18 miesieczny program wraz z ubezpieczeniem na 18,5 miesiaca zaplacilam 1190$. Wyslalam im faks z dowodem zaplaty i po jakis 4 dniach dostalam odpowiedz, ze pieniadze wplynely i mozna kontynuowac proces aplikacji. Teraz czeka mnie kolejny krok - interview z CICD. Juz jutro Shocked Nie mam pojecia czego sie spodziewac ale mam nadzieje ze bedzie ok. A jak bedzie to szlo dalej dam znac za kilka dni. Trzymajcie kciuki

Dodano: 15-01-2008, 18:18 ]

Witam wszystkich.

Rzeczywiscie interview z CICD bylo bardzo mile. Z firmy zadzwonila do mnie mloda dziewczyna (interview na skype z uzyciem kamery) i najpierw 2 minuty zwykla luzna rozmowa. Potem zapytala tylko dlaczego chce jechac na taki program do USA, jakie mam doswiadczenie zawodowe i co robie obecnie. To bylo wszystko. Potem powiedziala jak bedzie wygladala reszta formalnosci , a na koniec dodala ze w ciagu niecalych dwoch tygodni moj DS powinien byc juz gotowy i bedzie niedlugo wyslany do Polski. Mam nadzieje ze nie bedzie z tym zadnych problemow, bo ja chcialabym wyjechac do Nowego Jorku juz 26 lutego, a w miedzyczasie musze jeszcze umowic sie na wizyte w konsulacie. Oby z wiza nie bylo problemow.

[ Dodano: 21-01-2008, 14:07 ]

Wow, wszystko poszlo szybciej niz myslalam. 3 dni po interview przyslano mi plan moich praktyk do wgladu. Plan wyglada naprawde dobrze, wiec mysle ze w konsulacie nie bedzie zadnych problemow. W piatek dostalam maila z wiadomoscia, ze moj DS jest juz gotowy i zostal wyslany do Polski wraz z wieloma informacjami - orientation, jak sie przygotowac do interview, jak zaplacic SEVIS, informacje na temat ubezpiecznie itp. Dzis (poniedzialek) przesylka doszla juz do Polski. Musze wiec przyznac ze z firmy jestem jak narazie bardzo zadowolona. Teraz czeka mnie tylko wplata 100 $ za SEVIS i moge sie juz umawiac na interview w konsulacie. niestety jestem jeszcze w Londynie, wiec czeka mnie to dopiero za 3 tygodnie. Chce tam zadzwonic od razu w poniedzialek po przylocie, gdyz na zalatwienie wszystkich spraw bede miec tylko 2 i pol tygodnia. Ale wierzez ze dam rade. Niedlugo napisze jak wygladalo zalatwienie formalnosci zwiazanych z wplata SEVIS. Pozdrawiam z deszczowego Londynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na praktyce z wizą J1 można mieć 2 pracę? < taka sama przeciez była na worku i mozna było mieć n prac, zreszta znam osoby z worka które były opiekunkami co niby nielegalne.. no i co z tego...>

Hej. Sorki ze tak poznawo, ale podam kilka odpowiedzi:

[

ile jest tych opcji wyjazdu na praktyki? bo jest wiza H2B, J1? Jest trainee, intern, costam jeszcze -CZYM to sie od siebie rózni??? ]

Na praktyki jest wiza J1, wizy H to wizy pracownicze. Sa dwie opcje wyjazdu na wizie J1: trainee i intern. Zgodnie z ustawa: Accordingly, the regulations will require that to be eligible to parti[beeep]te in a training program, trainees must have either (1) a degree or professional certificate from a post-secondary academic institution outside the United States and at least one year of prior related work experience in their occupational field acquired outside the United States or (2) five years of work experience outside the United States in their occupational field.

Przy intern wystarczy miec wyksztalcenie wyzsze, pelne badz niepelne. poszukaj w dokumencie http://exchanges.state.gov/education/jexch...nterim_0607.pdf dokladniejszych informacji.

[gdzies wyczytałam że na internship mozna wyjechac do poł roku po uzyskaniu wyzszego wyksztalcenia <?> a potem już nie?? przeciez sama ta procedura trwa co najmniej ze 3 miesiące]

To chyba zelezy od firmy z ktorj bedziesz jechac - musisz sie dowiadywac bezposrednio na stronie sponsora.

[

-Czy wszystkie są płatne? bo to chyba oczywiste że trzeba się jakoś utrzymać.. plus władowanie kasy na program ( czy to jest chociaż zwracalne)..?]

Z tego co wiem wiekszosc praktyk jest nieplatnych, luba placa oni bardzo niskie wynagrodzenie - wystarczajace jedynie aby sie utrzymac. Dlatego warto poszukac na wlasna reke w internecie i przez znajomosci, wieksze jest prawdopodobienstwo ze znajdzie sie cos lepiej platnego.

[ powiedzmy że znajdę pracodawce na własną rękę i co dalej? przeciez musze mu tak jakby awansem wyjasnic z jakiej organizacji jade ( tzn biura), jaki sponsor ale przeciez tego nie zrobię bo nie zapiszę się na ten program wcześniej do biura ( oczywiście chcą za to kasę) nim nie bedę miała tego pracodawcy..]

Ja zanim rozpoczelam poszukiwania pracodawcy nastawilam sie na wyjazd z CICD i tego wlasnie sponsora wskazalam juz w moim liscie motywacyjnym - ktory zamieszczony jest troche wyzej. Zreszta moj pracodawca powiedxzial, ze moge jechac z ta organizacja, ktora sama uwazam za najlepsza, a on sie dostosuje :)

[-I pytanie - klucz- jake biuro polecacie jesli chodzi o koszty ---- ubezpieczenie na każdy miesiąc też nie mało kosztuje. A moze jakas amerykanska sprawdzona organizacja??]

Ja polecam CICD jak najbardziej. Poki co wszystko zalatwili naprawde szybko i sprawnie, nie mialam zadnych problemow, a koszty byly i tak dwukrotnie nizsze niz jeszcze kilka miesiecy temu sie spodziewalam - 1200$ (koszt programu + ubezpieczenie) +SEVIS (100$) + wiza (135$) + bilet + okolo 1000$ kieszonkowego wymaganego

[ Czy na praktyce z wizą J1 można mieć 2 pracę? < taka sama przeciez była na worku i mozna było mieć n prac, zreszta znam osoby z worka które były opiekunkami co niby nielegalne.. no i co z tego...>]

Nie mozna miec drugiej pracy na internshipie. Jest to zaznaczone w ustawie. Poniewaz jest to praktyka, na ktora jedziemy sie uczyc, powinnismy byc skupieni tylko i wylacznie na tym, dlatego zabroniona jest dodatkowa praca - przynajmniej legalna. ale chyba nie warto ryzykowac majac druga prace na czarno, gdyz jesli rzad sie o tym dowie, cofnie wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Z tego co wiem, to Butterfly wizę dostała i już dawno pojechała :lol: W konsulacie podobno pytali ją krótko, kilka pytań. Co będzie robić na tych praktykach i czy ma zamiar wrócić potem do Polski. Niestety, nie udało mi się uzyskać informacji, czy wbito jej sekcję 212(E). A jak u Ciebie Oliwka? Też chyba już jesteś po rozmowie? O co Ciebie pytali? Dostałaś? No i w którym konsulacie byłaś, w Krakowie, czy w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wow, nie bylam na forum dobre poltora roku czyli od wyjazdu do Stanow. Wlasnie wrocilam do Polski kilka tygodni temu i teraz jestem w Londynie. ale niestety okropnie tesknie za Stanami.

Co do sekcji 212 (e) zostala mi ona wbita do paszportu. wiec tydzien temu zalamana 2-letnim nakazem powrotu zaczelam szperac na stronie ambasady. znalazlam tam nastepujaca wiadomosc:

Zgodnie z artykułem 212(e) Aktu o Imigracji i Obywatelstwie wymagane jest, aby uczestnik programu wymiany kulturalno-naukowej zamieszkiwał poza Stanami Zjednoczonymi (w kraju pochodzenia lub ostatniego stałego pobytu) przez dwa lata po zakończeniu programu, jeżeli:

* Program wymiany, w którym uczestniczył został sfinansowany w całości bądź częściowo, bezpośrednio lub pośrednio przez rząd Stanów Zjednoczonych lub przez rząd kraju, z którego pochodzi, lub rząd kraju, w którym ostatnio na stałe zamieszkiwał.

* Uczestnik programu przybył do USA, by uzyskać specjalizację medyczną lub staż.

* Jest obywatelem państwa, w którym istnieje zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności w dziedzinie, w której uczestnik wymiany specjalilzował się w USA. Uwaga: Od 28 czerwca 2009 obywatele polscy nie są objęci wymogiem zamieszkiwania w kraju pochodzenia ze względu na zapotrzebowanie na specjalistyczną wiedzę lub umiejętności. Dotyczy to również osób, których wiza J-1 została wydana przed 28 czerwca 2009 na podstawie formularza DS-2019 z zaznaczonym punktem „is subject to 212(e)”.

Napisalam do konsulatu w Krakowie i po jakis 5 dniach, jako prezent urodzinowy :) dostalam odpowiedz z ambasady:

"Nie podlega Pani pod ten artykul" ;)

Yay, teraz mysle o jaka wize aplikowac aby wyrwac sie z Londynu jak najszybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...