Skocz do zawartości

Emigracja w przyszłości


Liberum veto

Rekomendowane odpowiedzi

Moim marzeniem od dzieciństwa było wyemigrowanie do USA. Choć jestem już w klasie maturalnej nie zmieniłem swoich planów. Po maturze chcę pójść na prawo do Katowic lub Wrocławia. Po skończonych studiach chciałbym wyjechać na stałe do Stanów, bo Polska to jedno wielkie g..... Nie znam sie na wizach, orientuję sie tylko w różnicy między wizą turystyczna a pracowniczą. Proszę o informacje czy jest możliwa emigracja i praca w przyszłym zawodzie:D Mam nadzieję, że chce się wam pisać odpowiedzi

Ps. jak w moim poście są jakieś niedomówienia to napiszcie, dopiszę co potrzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wielkie niedomowienie....po co Ci prawo polski do emigracji? Pracy jako prawnik to raczej tutaj nie dostaniesz. Moze co najwyzej w jakiejs firmie amerykanskiej co ma siedzibe w Polsce. Prawo amerykanskie znacznie sie rozni od polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo chcialem powiedziec.

A tak wogole to w Polsce sie robi powoli lepiej niz w stanach. Juz za bardzo sie nie oplaca emigrowac tutaj i zanim skonczysz studia to ci gwarantuje ze lepiej wyjdziesz na zostaniu w polsce i przyjezdzaniu tutaj kiedy tylko chcesz na wakacje. Za pare lat wizy to beda ale z ameryki do polski bo wszyscy beda chceli stad uciekac do europy :P:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj ze w polsce sie robi lepiej niz w usa

miesiac temu wrocilem z polski - nie powiem bo po 3 latach pierwszy raz odwiedzilem kraj

to bylem w lekkim szoku jak wszystko sie rozwija ale to wszystko ladnie wyglada z zewnatrz

a prawda jest juz nieco inna - ludzie dalej pracuja za grosze a ceny lepiej nie mowic

w wawie wszedlem na przekaske do jakiejs kawiarenki typu subway to sie przerazilem

i zaplacile 25 zeta za nic az mi bylo ciezko wydac te 25 zyli bo takie zdzierstwo

- odwiedzilismy lodzka manufacture to moja zona miala taka zlewke

ze szok , kiedys to glownie elektronika byla drozsza a teraz wszystko nawet ciuchy i niektore

artykuly spozywcze mielismy taka zlewke za mala bania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawnik z Polski nie moze po prostu nostryfikowac swojego dyplomu, aby pracowac w zawodzie w USA, m.in. dlatego, ze systemy prawne Polski i Stanów róznia sie znaczaco (polski oparty jest o prawo skodyfikowane, amerykanski o precedensy prawne).

Aby zostac prawnikiem w USA, standardowo nalezy ukonczyc trzyletnie studia prawnicze na poziomie graduate (czyli po uprzednim zaliczeniu czteroletnich studiów podstawowych konczacych sie uzyskaniem stopnia bakalarza - Bachelor's). Otrzymuje sie wtedy tytul doktora praw (J.D., czyli Juris Doctor). Po studiach przyszli prawnicy przystepuja do stanowego egzaminu zawodowego - bar exam, którego zdanie upowaznia do pracy w zawodzie. Zaliczenie tego egzaminu nie nalezy do rzeczy latwych - wielu prawników oblewa za pierwszym podejsciem i dopiero za kolejnym pokonuje te poprzeczke.

Prawnicy z innych panstw moga obejsc wymóg ukonczenia trzyletnich studiów prawniczych. W niektórych stanach (np. w CT, ale nie w NY i NJ) moga oni bezposrednio przystapic do egzaminu zawodowego. Istnieja tez roczne programy magisterskie LL.M., przeznaczone wlasnie dla takich osób. W niektórych stanach, w tym w Nowym Jorku, absolwenci programów LL.M. równiez moga przystepowac do egzaminu zawodowego.

Programy LL.M. w Nowym Jorku oferuje np. Columbia University i NYU. Informacje o wymaganiach formalnych przed bar exam mozna uzyskac na stronie American Bar Association: http://www.abanet.org/legaled/publications.../legalstudy.pdf oraz http://www.abanet.org/legaled/publications...gnlawschool.pdf (informacje dla prawników zagranicznych).

http://www.pso-usa.org/Polish/Studia/faq/f...ja.htm#pytanie9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym. Czyli jeśli myślę o wyjeździe do USA na stałe to lepiej jej studiować tam niż tutaj?

Mam na myśli Informatykę.

Po 1 nie mam pojęcia jak się zabrać do studiowania w USA. Nie wiem jakie są tam wymagania by zostać przyjętym.

Po 2 nie wyobrażam sobie studiowania w języku angielskim :P Co prawdą potrafię ten język, radzę sobie bardzo dobrze w szkole, oglądam dużo filmów.

Jednak studia informatyczne są bardzo trudne. Do tego doszedł by jeszcze język angielski (techniczny, dykcja i szybkość mowy wykładowcy, angielskie książki itp.)

Hym :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym. Czyli jeśli myślę o wyjeździe do USA na stałe to lepiej jej studiować tam niż tutaj?

Mam na myśli Informatykę.

Po 1 nie mam pojęcia jak się zabrać do studiowania w USA. Nie wiem jakie są tam wymagania by zostać przyjętym.

Po 2 nie wyobrażam sobie studiowania w języku angielskim :P Co prawdą potrafię ten język, radzę sobie bardzo dobrze w szkole, oglądam dużo filmów.

Jednak studia informatyczne są bardzo trudne. Do tego doszedł by jeszcze język angielski (techniczny, dykcja i szybkość mowy wykładowcy, angielskie książki itp.)

Hym :/

Halo!!! Tu ziemia!!!

to jak sobie wyobrazasz prace w Stanach jako informatyk nie znajac slownictwa technicznego??? Troszke powagi. W szkole tez sobie radzilam, filmow tez duzo ogladam a do dobrej znajomosci jezyka troszke mi daleko. Nie chce mi sie wierzyc, zeby pracownicy w firmach komputerowych rozmawiajac miedzy soba uzywali prostego slownictwa. gdyby tak bylo to uczylabym sie w jezyku polskim na pielegniarke a nie w angielskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...