Skocz do zawartości

Jak znaleść prace i mieszkanie w New York przez internet?


kamillo911

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pracy w new york i mam pytanie kak i gdzie szukać w internecie. Wiadome najlepiej żeby była ona jak najbardziej pewna i wmiare możliwości dobrze płatna, bo chce wyjechac do USA na stałe, dlatego zwracam sie z prożbą o jakieś informacje na ten temat. A kolejna rzecz to mieszkanie. Gdzie w internecie moge znaleść mieszkanie w new york, no bo jak praca to i mieszkac też trzeba, wiadome na początek coś nie dużego i nie drogiego. Czekam na jakies odpowiedzi. A i co do pracy to branża jest obojętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiusz a ty na jaką wize leciałes turystyczną czy inną, bo wiesz ja chce zostac na stałe w usa i zastanawiam sie na jaką najkożystniej mi polecieć....

Jackie bo moja ciotka ma syna w USA co ma obywatelstwo amerykańskie i że przyśle mi on takie oficjalne zaproszenie do usa spisane u notariusza i z tym zaproszeniem mam sie zglosic do konsulatu i ze konsul sprawdzi ta osobe w usa ( ta od zaproszenie ) i ze jakąs wize na rok czy na pół roku dostane podobno tak duzo ludzi jezdzi...... Ja nie jestem taj mega dobrze zorientowany dlatego też pisze na tym forum zeby sie czegoś lepiej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jesteś zorientowany i dobrze że pytasz.

Zaproszenie być może pomoże w uzyskaniu wizy, ale nie jest wymagane do jej uzyskania - cała masa osób, nawet piszą o tym na tym forum, dostaje wizę nie mają zaproszenia.

W konsulacie dostaniesz tzw. promessę wizy turystycznej, wizę wbiją dopiero na lotnisku, najczęściej na 6 miesięcy, ale zdarz się że na krócej. Jeśli to będzie Twój pierwszy wjazdu do USA to na 99% dostaniesz wizę na pół roku.

Ale... wiza turystyczna nie daje prawa do pracy w USA. Praca na wizie turystycznej jest nielegalna. Stąd pytanie które zadał Sly. Wiza turystyczna nie daje Ci ŻADNYCH podstaw do ubiegania sie o stały pobyt. Przypuszczam że nie możesz się starać o niektóre wizy pracownicze które zezwalają na legalizację stałego pobytu, bo byś nie zadawał pytań o pracę w pierwszym poście. Jedyne co ratuje Ciebie to małżeństwo z obywatelką. Ew. sponsorowanie przez pracodawcę, ale to jest skomplikowana sprawa i nie sposób jej opisać w jednym poście. Poczytaj stronę http://www.prawoimigracyjneusa.com/

Pozostaje Ci życie na nielegalu, a jest coraz trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz tak prawde mówiac to maaasa ludzi w stanach jest nielegalnie, ale jest jeszcze jedna opcja ale podobno w tym roku znowu nas wysiudali w sprawie zielonych kart... jak dla mnie śmieszne jest to blokowanie dla polaków jak podobno jesteśmy głównymi sojusznikami USA w sprawach iraku itp.... paranoja... No ale załużmy że pojade i zostane tam a wazność wizy mi się skończy to przeciesz oni nie znajdą mnie od tak przeciesz nie zablokuja całego nowego jorku zeby mnie szukać... czy mieszkanie tam nielegalnie jest bardzo ryzykowne?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz tak prawde mówiac to maaasa ludzi w stanach jest nielegalnie, ale jest jeszcze jedna opcja ale podobno w tym roku znowu nas wysiudali w sprawie zielonych kart... jak dla mnie śmieszne jest to blokowanie dla polaków jak podobno jesteśmy głównymi sojusznikami USA w sprawach iraku itp.... paranoja... No ale załużmy że pojade i zostane tam a wazność wizy mi się skończy to przeciesz oni nie znajdą mnie od tak przeciesz nie zablokuja całego nowego jorku zeby mnie szukać... czy mieszkanie tam nielegalnie jest bardzo ryzykowne?????

daj se spokoj facet z usa - teraz sie juz nie oplaca w ogole siedziec na nielegalu

tutaj - dziwie sie takim co tu sa nielegalnie a jeszcze bardziej tym co chca tu przyjezdzac

no aledobra twoja sprawa

a w kwestii znalezienia pracy i mieszkania to

najlepiej z lokalnych gazet - po prostu kupuj gazety

tam masz pelna ogloszen i to na biezaco zarowno dotyczacych zatrudnienia

jak i azakwaterowania

jedna rada - nie chodz po zadnych agencjach pracy zwlaszcza tych polskich

ktorych znajdziesz pelno na greenpoint - to zdzierstwo polakow nad innymi polakami

zwlaszcza takimi nielegalnymi i malo obeznanymi - walatwiaja prace i kaza se placic

cala pierwsza tygodniowke za to a taka prace jak oni ci znajda to mozesz znalezc wlasnie

kupujac gazete za $1 czy $2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze jest masa ludzi ktorzy sa nielegalnie ale powoli koncza sie te czasy kiedy miales legalnie prawko,numer SSN ..To sie wszystko powoli konczy..

Masz racje ze nikt Cie nie bedzie szukal ale wystarczy ze bedziesz w miejscu gdzie zrobia nalot,gdzie bedzie duzo nielegalnych a Oni dostana cynk i wtedy wpadniesz,sa takie miejsca w USA ze nawet Policja moze Cie zatrzymac do wyjasnienia sprawy z urzedem imigracyjnym,nastepna tez sprawa nie wiesz jak sie zmieni prawo i z tego co widze to bedzie co raz to trudniej nielegalnym niz latwiej ..

co do loterii wizowej to sa pewne zasady i kazdy Narod przez to przechodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...