Skocz do zawartości

H2B oraz J-1 w New Jersey


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja jestem zainteresowana Internship, moze Elizabeth? interesuje mnie opcja 12-18 miesiecy.

Angielski mam chyba na średnim pozíomie, 4 lata temu bylam na W&T. Pracowalam na housekeeping i w sklepie z pamiatkami. W Polsce pracowalam i pracuje w obsludze klienta, mgr psychologi. Czy jest jakies ograniczenie wiekowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino,

pisalam do Pani na priva, ale nie udało mi sie otrzymac odp. wiem, ze jest Pani bardzo zajeta, zatem moze na forum uda mi sie uzyskac informacje od Pani. Jestem obecnie na V roku prawa i bardzo chcialabym wyjechac na intership, biura z ktorymi kontaktowalam sie udzielily mi odp. ze po moim kierunku bardzo ciezko znalezc praktykodawce w USA. Czy moglaby mi Pani napisac jakie sa szanse na znalezienie praktykodawcy dla osob po prawie(dodam, ze nie zaczelam jeszcze samodzielnych poszukiwan)? Pisala Pani kiedys na forum, ze wie Pani o dwoch firmach, ktore szukaja studentow w m.in. kierunku administration, czy osoba po prawie moglaby taka praktyke odbyc?

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mi moze wyjasnic o co chodzi z tymi pulami na h2b? co znaczy, ze nie mozna juz skladac podania o h2b? tzn ze co? ze nie bedzie juz h2b na wiosne ? a co z ofertami firm np. emakopolem? moze mi ktos zorientowany to wyjasnic?

Nie mozna skladac aplikacji na wiosne. Emakopol moze miec oferty, ktore byly zatwierdzone wczesniej jako blank na np. 40 osob. I teraz szukaja tych osob, ktore spelniaja dane wymogi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino,

pisalam do Pani na priva, ale nie udało mi sie otrzymac odp. wiem, ze jest Pani bardzo zajeta, zatem moze na forum uda mi sie uzyskac informacje od Pani. Jestem obecnie na V roku prawa i bardzo chcialabym wyjechac na intership, biura z ktorymi kontaktowalam sie udzielily mi odp. ze po moim kierunku bardzo ciezko znalezc praktykodawce w USA. Czy moglaby mi Pani napisac jakie sa szanse na znalezienie praktykodawcy dla osob po prawie(dodam, ze nie zaczelam jeszcze samodzielnych poszukiwan)? Pisala Pani kiedys na forum, ze wie Pani o dwoch firmach, ktore szukaja studentow w m.in. kierunku administration, czy osoba po prawie moglaby taka praktyke odbyc?

Dziekuje.

Znalezienie kogos kto bedzie sponsorem na J-1 dla osoby po prawie, graniczy z cudem, naprawde. Law offices rzadko bawia sie w internship czy praktyke (training), bo mamy tu ludzi, ktorzy za te same pieniadze, ktore musielibysmy placic komus kto nie ma pojecia o prawie amerykanskim, pracuja u nas i jednoczesnie studiuja prawo w USA. Pracodawcow przeraza tez ilosc papierkow, szczegolowe programy (to zajmuje sporo czasu aby to napisac), sprawdzanie przez agencje czy firma ma dochod powyzej $3 milionow badz zatrudnia powyzej 25 osob itd. itp. Ja sama kiedy mialam ludzi u siebie na training i gorzko tego zalowalam po mniej wiecej tygodniu czasu, mimo, ze uwierz mi jestem bardzo wyrozumiala tak dla moich pracownikow jak i dla klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz konkretnie dyplom?

Pani karino konkretnie to mam dyplom prywatnej uczelni Inżyniera ekonomi w specjalności systemy infor e-biznesu to tak jakby miec dwie specjalnosci (infor/ekon).Teraz robie magisterke zaocznie na finansach i rachunkowosci.

Z tego co sie dowiedzialem to w USA tylko panstwowe techniczne uczelnie akceptuja :)

Takie pytanie czy w branzy IT (nie programowanie) oraz np cos z ekonomi/handlu jest duzy problem cos znalezc ?

Oraz przypuszczalnie osoba bedaca na vizie j1 lub h moze podejsc do panstwowego egzamnu np. na licencje stock brokera tzw "series 7" ?

I jestem pelen podziwu za wklad i pomoc jaki pani wklada w to forum.Mam nadzieje ze ktos to pani wynagrodzi kiedys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani karino konkretnie to mam dyplom prywatnej uczelni Inżyniera ekonomi w specjalności systemy infor e-biznesu to tak jakby miec dwie specjalnosci (infor/ekon).Teraz robie magisterke zaocznie na finansach i rachunkowosci.

Słuchajcie moi drodzy, mówcie mi tak bardziej "na chłopski rozum" co macie skończone, bo ja mimo że nawet studia skończyłam w Hameryce (co niby nie idzie w parze w inteligencją :) ) to czasem, słowo wam daje, nie wiem o czym wy tu piszecie. Jak masz jeden dyplom to masz dwie specjalności? Czyli że jesteś informatykiem i ekonomistą? Takie 2 w 1?

Czyli jeśli jesteś ekonomistą to mogę ci coś szukać; jesli jesteś informatykiem to będzie ciężej, bo tu jest obstawione przyjaciółmi naszymi z Indii.

Z tego co sie dowiedzialem to w USA tylko panstwowe techniczne uczelnie akceptuja :)

?

Takie pytanie czy w branzy IT (nie programowanie) oraz np cos z ekonomi/handlu jest duzy problem cos znalezc ?

To jest drogą którą bym szła.

Oraz przypuszczalnie osoba bedaca na vizie j1 lub h moze podejsc do panstwowego egzamnu np. na licencje stock brokera tzw "series 7" ?

To muszę sprawdzić, ale jest in case zacznij się uczyć.

I jestem pelen podziwu za wklad i pomoc jaki pani wklada w to forum.Mam nadzieje ze ktos to pani wynagrodzi kiedys :(

Czasem mi dają free coffee w Dunkin Donuts ;) Zawsze to coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie moi drodzy, mówcie mi tak bardziej "na chłopski rozum" co macie skończone, bo ja mimo że nawet studia skończyłam w Hameryce (co niby nie idzie w parze w inteligencją :) ) to czasem, słowo wam daje, nie wiem o czym wy tu piszecie. Jak masz jeden dyplom to masz dwie specjalności? Czyli że jesteś informatykiem i ekonomistą? Takie 2 w 1?

Czyli jeśli jesteś ekonomistą to mogę ci coś szukać; jesli jesteś informatykiem to będzie ciężej, bo tu jest obstawione przyjaciółmi naszymi z Indii.

?

To jest drogą którą bym szła.

To muszę sprawdzić, ale jest in case zacznij się uczyć.

Czasem mi dają free coffee w Dunkin Donuts ;) Zawsze to coś ;)

Juz tlumacze

Pani karino chodzi oto ze po normalnej uczelni ekonomicznej(w trybie 3 letnim) dostaje sie tytul licencjata w takim profilu.A że moja uczelnia ma zmiksowany z informatyka i dlatego dostalem tytul Inżyniera i wyszedl taki mix. Ogolnie Inz Ekonomi . Jesli cos pani trafi przypadkiem fajnego to bede wdzieczny.

Ucieszyla mnie wiadomosc ze moge podejsc do exam bo napewno przyda mi sie ten papier.Dziekuje jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...