Skocz do zawartości

...posiadam Permanent Gc Od 07.11.2006 I W Te Wakacje Musze Aplikowac O Nowa ..


zijaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow . :) Nie bylo mnie jakis czas ale zbliza sie kolejny etap potyczek z wypelnianiem dokumentow a ja mam mnostwo watpliwosci i oto znowu jestem. A wiec posiadam permanent GC od 07.11.2006 i juz wkrotce musze aplikowac o nowa . I tu moje watpliwosci od grudnia 2007 mieszkamy Texsasie, tu kupilismy domek ale we wszyskich dotychczasowych papierach i formularzach wyslanych o USCIS figurowal adress z Ohio. I tu moje pytanka :

1. Czy powiadomic USCIS o zmianie adresu i co potem?

2. Jesli zdecydujemy sie powiadomic o zmianie adresu o ile moze sie przeciagnac caly proces ? I gdzie wtedy wysylac dokumenty ?

3. Co moze sie stac jesli nie powiadomimy ich o tym wyslemy dokumenty do biura w Ohio (gdzie rozliczenie podatkowe, akt wlasnosci domu i wyciagi z kat beda z TX)?

A na marginesie czy ktos juz odnawial GC i moze podeslac liste niezbednych dokumentow i zalacznikow.

Bede wdzieczna za wszyskite odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego kombinowania.

Na powiadomienie o zmianie adresu macie 30 dni.

Radze to zrobic przed odnowa karty. W koncu beda Wam przesylac powiadomienia o procesie na adres gdzie mieszkacie lub PO BOX.

Zreszta proces zlikwidowania "conditional" nie jest taki automatyczny. Tym razem rowniez musisz im pokazac dokumenty, ktore stwierdzaja, ze dalej jestescie malzenstwem. I co wowczas bedzie?

Poczytaj sobie wiecej na ten temat na visajourney.com

Jezeli zrobisz aktualizacje adresu online wydrukuj potwierdzenie! Zapewne o jakis dowod tego, ze to zrobilas Ciebie poprosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie wiecej na ten temat na visajourney.com

Hej, ale co mi tu nie gra na tym visajourney pisza tak:

"A person's permanent residence status will be conditional if it is based on a marriage that was less than two years old on the day they were given permanent residence."

No ok. Ja mialem interview kilka dni przed uplywem 2 lat malzenstwa, ale na interview mi nie przyznali GC bo poprosili o poprawienie badan (zostaly zle wypelnione przez lekarza).

Doslane to juz zostalo po dacie, w ktorej minaly nam 2 lata malzenstwa, wiec zarazem zatwierdzono mi pozytywnie wniosek rowniez po 2 latach malzenstwa.

Dlaczego wiec dostalem condition? Caly czas nie moge tego zrozumiec.

W sumie ja mam jeszcze duzo czasu do tych procedur i moze sie wiele zmienic, ale uwazam, ze to jest czyste zdzierstwo:

1. 465$ za aplikacje + 80$ za Biometrics + znowu tony papierow.

2. Zrobili condition na 2 lata, po to, zeby zakasowac oplaty jego zniesienia, bo normalnie po 3 latach moznaby ubiegac sie o citizenship.

Wcale mi sie to nie podoba i az mnie ciarki przechodza jak czytam:

"If you fail to properly file the Form I-751 (Petition to Remove the Conditions on Residence) within the 90-day period before your second anniversary as a conditional resident, your conditional resident status will automatically be terminated and the USCIS will order removal proceedings against you. You will receive a notice from the USCIS telling you that you have failed to remove the conditions, and you will also receive a Notice to Appear at a hearing. At the hearing you may review and rebut the evidence against you. You are responsible for proving that you complied with the requirements (the USCIS is not responsible for proving that you did not comply with the requirements)."

I ze niby co to ma oznaczac, nie wolno sie pomylic przy wypelnianiu formularza (jak np ktos wprowadzil zla date urodzin ubiegajac sie o EAD) bo tutaj konsekwencja bedzie anulowanie statusu i ewentualny hearing.

Przeciez to jest jakis kolejny dramat biurokratyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"If you fail to properly file the Form I-751 (Petition to Remove the Conditions on Residence) within the 90-day period before your second anniversary as a conditional resident, your conditional resident status will automatically be terminated and the USCIS will order removal proceedings against you. You will receive a notice from the USCIS telling you that you have failed to remove the conditions, and you will also receive a Notice to Appear at a hearing. At the hearing you may review and rebut the evidence against you. You are responsible for proving that you complied with the requirements (the USCIS is not responsible for proving that you did not comply with the requirements)."

Chodzi o to ze trzeba zlozyc wniosek w danym terminie z wymaganymi dokumentami.

Jak cos bedzie brakowalo to przeciez tylko wysla rfe, na wypadek jesli nie dojdzie masz kwit z poczty i ksero dokumntow. :)

Ja wlasnie wyslalam moje lifting conditions 26 grudnia, wiem ze odebrali 31 grudnia, ale czeku jeszcze nie skasowali, zaczynam sie powoli stresowac :)

Co do dokumentow jakie wyslac to zobacz tu:

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...p;page=751guide

Adres musisz zmienic, nie warto kombinowac

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"If you fail to properly file the Form I-751 (Petition to Remove the Conditions on Residence) within the 90-day period before your second anniversary as a conditional resident, your conditional resident status will automatically be terminated and the USCIS will order removal proceedings against you. You will receive a notice from the USCIS telling you that you have failed to remove the conditions, and you will also receive a Notice to Appear at a hearing. At the hearing you may review and rebut the evidence against you. You are responsible for proving that you complied with the requirements (the USCIS is not responsible for proving that you did not comply with the requirements)."

I ze niby co to ma oznaczac, nie wolno sie pomylic przy wypelnianiu formularza (jak np ktos wprowadzil zla date urodzin ubiegajac sie o EAD) bo tutaj konsekwencja bedzie anulowanie statusu i ewentualny hearing.

Przeciez to jest jakis kolejny dramat biurokratyczny.

Na to wszystko sie nie poradzi.

Co do pomylek - na tyle czasu sie ma by tysiac razy sprawdzic czy wszystko jest ok :) Z drugiej strony jak czyta sie o historiach kiedy wina lezy po stronie urzedu imigracyjnego a wini sie za to osoby aplikujace to rece opadaja....

Coz...jakos musimy to przetrwac :) z chwila uzyskania obywatelstwa przygoda z urzedem imigracyjnym sie zakonczy :)

Na powiadomienie jest 10 dni, uzywa sie formularza AR- 11, zmiana jest bezplatna.

dziekuje za poprawke :)

Nadmienie tylko, ze ja ciut z opoznieniem ukatulanilam dane. Jednak na pewno nalezy to zrobic bo jak juz mowilam, zapewne poprosza o dowod zmiany adresu podczas ewentualnej drugiej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zakodowalam jak najszybciej powiadomic USCIS o zmianie adresu . Dzieki ale ja pytalam takze jak taki fakt wplynie na moja sprawe. To nie jest tak ze przeprowadzilam sie z miasta do miasta w tym samym stanie !!!! Wiec moje pytanie brzmi co bedzie po powiadomieniu.... . Czy beda przenosic sprawe do TX i jesli tak ile to wszystko zajmie.

Ja wiem co pisze USCIS na ich stronach ale przy ich balaganie ile to wszystko moze sie przeciagnac ???

Pani Karino moze pani sie wypowie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam , ze ja nie wiem czy teraz od razu beda przesylac czy w momencie kieyd zlozysz aplikacje. Przynajmniej dla mnie to jest tez zagadka :) My tez za kilka miesiecy przeprowadzamy sie do innego stanu i ciekawa sama jestem jak to bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłasz formularz (papierowy lub elektroniczny) o którym wspomniano i JEDNOCZEŚNIE dzwonisz potem na infolinię by upewnić się że dokonano zmiany w papierach - wg. instrukcji ze strony USCIS http://tinyurl.com/ymj833 gdy wypełnia sie formularz elektroniczny nie jest potrzebne dzwonienie na infolinię, ale szczerze radzę to zrobić. WIEM CO PISZĘ. Osobiście przerabialiśmy burdel ze zmianą (czy raczej brakiem zmiany) adresu, czego konsekwencją było uznanie przez USCIS że mój mąż porzucił zamiar ubiegania się o GC, bo nie zgłosił się na odciski - powiadomienie przyszło na stary adres i tylko dzięki temu że mąż starał się zaraz potem o Advance Parole wyszło to na jaw. Drugi raz przeszliśmy przez to samo, gdy po przyznaniu GC a zanim przyszła karta, DWUKROTNIE dzwoniłam z prośba o zmianę adresu i dopiero za trzecim razem stał się cud i faktycznie go zmieniono.

I-751 będziesz musiała wysłać na nowy adres, oczywiście po upewnieniu się że dokonano zmiany adresu w papierach. Dla Teksasu jest to:

USCIS Texas Service Center

P.O. Box 850965

Mesquite, TX 75185-0965

Tym że sprawa się może przeciągnąć w ogóle się nie przejmuj, sam fakt że plastikowa karta będzie już nieważna nie oznacza że przestaniesz być 'resident alien', możesz nawet podróżować za granicę ze stara kartą jeśli tylko będziesz miała przy sobie powiadomienie z USCIS że przyjęli do rozpatrzenia I-751.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...