Skocz do zawartości

Szkoła Językowa Na Wakacje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad wakacyjnym wyjazdem do Stanów właśnie na kurs językowy, najchętniej bym chciał żeby to był kurs w NY.

Dlatego prosiłbym o opinie osób mające doświadczenie z tego typu kursami lub po prostu jakąś wiedzę na ten temat -nieważne skąd.

Czy tak wyjazd (bądź co bądź dosyć krótki gdyż ze względu na studia nie mogę raczej sobie pozwolić na wyjazd dłuższy aniżeli trwają wakacje - chociaż i tak to już jest opcja maksymalnie długa oczywiście ze względu na fundusze) ma sens jeżeli nie trwa powiedzmy np. minimum pół roku?

Jeżeli zdecydowałbym się na taką opcję (np. 2 miesiące) to czy w łącznym rozrachunku całość może okazać się mało opłacalna - koszt takiego wyjazdu w stosunku do korzyści którego mogę z niego uzyskać?

Czy orientujecie się jak najlepiej zorganizować taki wyjazd (przez biuro - jeśli tak to czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone?) czy może na własną rękę (chociaż mając na uwadze że akurat w Stanach jeszcze nigdy nie byłem...)

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, porady, komentarze. Z góry dzięki!

Pozdrawiam

Speefight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja właśnie zastanawiam się nad tym samym... Będąc jeszcze w liceum wyjeżdżałam trzykrotnie na wyjazdy językowe, ale zawsze do Wielkiej Brytanii albo Irlandii teraz chciałabym zobaczyć Nowy Jork. Ja wcześniej wyjeżdżałam zawsze przez firmę dokładnie przez Bachalskiego i zawsze byłam bardzo zadowolona. Ja myślę o wyjeździe na miesiąc, w tym dwa tygodnie na kursie bussnes english a drugie dwa tygodnie na normalnym general english by mieć więcej czasu dla siebie… jeżeli chodzi o koszt to za miesiąc za szkołę i mieszkanie (u rodziny) wychodzi jakieś 6 000zl (porównywalnie do uk, przynajmniej w tej firmie, choć nawet Londyn bywa droższy ) cenę podwyższa bilet, który kosztuje ok. 3 000zł. Tak więc nie jest to tani wyjazd…. Ale wiem z doświadczenia, że zawszę są to wspaniałe wakacje, gdzie można poznać nie tylko język ale i ludzi z całego świata… więc ja się jeszcze zastanawiam…

jeśli chodzi to, czy szukać szkoły na własną rękę czy załatwiać to przez firmę, to wszystko na swoje dobre i złe strony. Gdy sam to załatwiasz to na pewno wychodzi to taniej, opłata w biurze wynosi 500zł (przynajmniej w bachalskim) ale z drugiej strony wykupując kurs przez firmę zawsze możesz liczyć na ich pomoc, są to szkoły sprawdzone. Ja trzy lata temu miałam jechać na kurs do Londynu, miałam termin na kilka dni po zamachach, rodzice strasznie się wystraszyli, więc firma pomogła bez problemów znaleźć nową szkołę, gdy coś Ci nie odpowiada w szkole, czy u rodziny(ja korzystałam z takiego zakwaterowania) zawsze możesz się do nich zwrócić i na pewno możesz liczyć na ich pomoc. Więc jeśli się zdecyduję to na pewno pojadę z Bachalskim….

ale się rozpisałam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...