Skocz do zawartości

Przelew Z Irs Do Bank Of America


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wakacji założyłem sobie konto w Bank Of America, nie zamykalem go z racji przyszlej przydajnosci. Wyciagi z banku przychodzily na moj polski adres zamieszkania poniewaz taki podalem. Ostatnio staralem sie z kolega z forum zrobic przelew wewnatrz banku, poniewaz przed wylotem z USA oproznilem konto do zera i wystapil problem z przelewem wewnetrznym poniewaz nie zgadzal sie ZIP code. Dzwonilem do BoA z pytaniami co jest grane i czy moga mi zmienic tego ZIPa, uslyszlalem odpowiedz raz ze juz zmienili i zaraz zacznie dzialac a innym razem ze musze osobiscie sie stawic w jakims oddziale banku i pokazac swoje ID. Proby przelania pieniedzy wewnatrz banku zakonczyly sie ostatecznie fiaskiem, poniewaz nie bylem w stanie zmienic ZIPa. Ciekawi mi fakt czy moze ktos byl w takiej sytuacji ?

Drugie pytanie moje stricte dotyczy tytulu tematu, otoz skoro nie bylismy w stanie wykonac przelewu wewnatrz banku z powodu niewlasciwego ZIPa, czy moze byc problem przy przelewie pieniedzy z IRSa ? IRS rzada podania Routing i account number'a, nic o ZIPie nie wspomina, zalezy mi na tych pieniadzach z TAX, lecz nie wiem jak sprawdzic czy ten przelew dojdzie. Bylbym bardzo wdzieczny za wszelka pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak bylo w mojej sytuacji: Rowniez mam konto w BoA , 2 lata temu przed wyjazdem zmienilem billing address na polski ( przez internet ) W-2 rowniez byl wystawiony na ten w Polsce . Problemem bylo ze przy korzystaniu ze stron rekomendowanych przez IRS do zwrotu podatku ( ja korzystalem z taxengine.com ) za bardzo nie akceptowal polski adresow , wiec rowniez zip code nie chcial wejsc. Niby aplikacja przeszla jednak pozniej mialem z tym problem , przelew sie nie udal , po jakims czasie po prostu zmienilem forme odbioru zwrotu podatku na check , po chyba 4 zmianach adresu ( w USA ) w koncu check uzyskalem . W tym roku adres z W-2 byl identyczny z tym ktory jest w banku , przelew przyszedl po tygodniu bez zadnych problemow. Zauwazylem ze byla chyba mozliwosc wpisania adresu z poza US wiec byc moze rozwiazali ten problem.

Co do zipa lub zmiany calego adresu w ustawieniach konta - online mozesz to bez problemu zmienic , nie sadze zeby osobista wizyta byla potrzebna , ewentualne potwierdzenie telefonicznie. Byc moze cos zmienilli w tej kwestii ale tak zmienialem adres ostatnio , bez zadnego problemu. Co do tego ze nie podajesz adresu przy wypelnianiu gdzie maja przelac kwote , to juz pewnie w zaleznosci od strony przez ktora starasz sie o zwrot , na taxengine musiales potwierdzic adres ( mozesz go raczej zmienic jezeli jest inny niz podany na W-2 ) , wiec zebys mial pewnosc ze przelew dojdzie bez problemu niech lepiej sie zgadza z tym co masz w banku ...

---------------------------------------------------------------------

Praca w NY i okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...