Skocz do zawartości
  1. USA - Forum ogólne

    1. 81614
      postów
    2. 9788
      postów
    3. Wybór wizy, sprawy SSN, prawa jazdy i inne formalności

      Forum dotyczące wszelkich formalności związanych z wyjazdami do USA

      24449
      postów
    4. Bilety lotnicze / Kto leci do...

      Forum na temat biletów lotniczych do USA. Ogłoszenia typu "Kto leci do/w dniu..."

      16057
      postów
    5. Luźne rozmowy

      Luźne rozmowy użytkowników Forum.

      23551
      postów
  2. USA - wizy imigracyjne

    1. Emigracja (Forum ogólne)

      Forum dla osób zainteresowanych emigracją do USA. Przygotowania do emigracji, formalności, życie na emigracji w USA. Tematy odnośnie zielonej karty, wiz CR1 oraz wiz narzeczeńskich K1 prosimy zamieszczać w osobnych działach.

      52991
      postów
    2. Zielona karta (loteria wizowa)

      Forum dla osób zainteresowanych Green Card

      47223
      postów
    3. Wiza typu CR1 (sponsorowanie rodzinne)

      Forum dla osób zainteresowanych wizami dla członków najbliższej rodziny obywatela USA (w tym legalizacją pobytu przez ślub w USA)

      6037
      postów
    4. Wiza narzeczeńska K-1

      Forum dla osób zainteresowanych wizami K-1

      8240
      postów
  3. USA - wiza nieimigracyjna J-1 (w tym Work and Travel USA)

    1. Program Work&Travel USA (wiza J-1)

      Forum dla osób zainteresowanych wyjazdami Work&Travel USA

      23097
      postów
    2. Program Internship USA (wiza J-1)

      Forum dla osób zainteresowanych programem Internship USA

      1299
      postów
    3. Programy typu Camp USA (wiza J-1)

      Forum dla osób zainteresowanych programem Camp USA.

      2349
      postów
    4. Wiza J-1 (poza programami W&T, Internship i Camp)

      Tematy związane ogólnie z wizą J-1

      1735
      postów
  4. USA - pozostałe wizy nieimigracyjne

    1. Tymczasowa praca i praktyka (wizy H1-B, H2, H3 i H4)

      Forum dla osób zainteresowanych wyjazdami na podstawie wizy typu H1-B, H2, H3 i H4.

      7336
      postów
    2. Studia i nauka w USA (wizy F-1, M-1)

      Forum dla osób zainteresowanych nauką w USA

      6366
      postów
    3. Wiza turystyczna B-2 i służbowa B-1

      Forum na temat wiz B-2 (wyjazdy turystyczne i na leczenie) oraz B-1 (pobyt tymczasowy w celach służbowych)

      24676
      postów
    4. Pozostałe wizy nieimigracyjne

      A (Dyplomaci), C-1 (Tranzyt), E (Inwestorzy), G (Przedstawiciele organizacji międzynarodowych), I (Dziennikarze), L (Pracownicy oddelegowani do amerykańskiego oddziału firmy), O (Osoby o wyjątkowych uzdolnieniach lub osiągnięciach), P (Sportowcy i artyści), Q (Wymiana kulturalna), R (Pracownicy religijni)

      528
      postów
  5. OFF TOPIC

    1. Wyjazdy poza USA

      Gdzie jeszcze się wybrać? A może Kanada, Wielka Brytania, Irlandia lub Australia?

      7123
      postów
  • Polecamy:

  • Ostatnie posty na Forum:

    • U mnie zawsze dzialalo pomijanie strony paszportowej z danymi i pokazywanie od razu strony z wiza. Z usmiechem, rozmachem jakbys byl sam z Departamentu Stanu, i palcem wskazujacym przy Birth Date dla ulatwienia, zeby sie za dlugo nie motali szukajac.  Widok znajomych kolorow, symboli i tylko "amerykanskie" literki z wielkim UNITED STATES of AMERICA na gorze zawsze dzialaly na wszystkich kasjerow i czy innych kelnerow bardzo uspokajajaco... Do dzis uzywam jesli trzeba w hotelu czy gdzies potwierdzic tozsamosc, i tak sa wpatrzeni w ten obrazek z Lincolnem i Kapitolem, ze jeszcze nikt nie zwrocil mi uwagi na to, ze reszta paszportu jest podziurkowana... Ale jesli komus sie nie podoba, to tak jak Jackie mówi - nie spinaj sie tylko idz i wydaj pieniadze u kogos innego.
    • Mnie sie zdarzylo byc swiadkiem w ME ze w Hannafordzie nie sprzedawali obcokrajowcom na paszport i w Walmarcie jak sie poszlo do starszego kasjera. Ale to pare lat temu, pozniej chyba zaczeli szkolic ludzi w tym temacie bo od jakiegos czasu nie robia problemu w zadnym z w/w sklepow. Ale raz mialam taka absurdalna sytuacje osoboscie ze malo mi mozg nie wybuchl (tez w ME), wlasnie zwiazana z ID, chyba juz kiedys opisywalam na forum ale opisze raz jeszcze bo do tej pory nie moge uwierzyc ze cos takiego sie w ogole wydarzylo. Otoz poszlam ze znajomym do sklepu tzw “tobacco store” z artykulami z tytoniu itp. Kazdy wie o co chodzi. Kolega mial 21 lat, ja 23 albo 24 jakos, nie pamietam w kazdym razie bylam starsza. On byl Amerykaninem i to on kupowal papierosy, ja jedynie stalam obok i roznawialam z nim. I w trakcie kupowania oboje zostalismy poproszeni o okazanie id. Nie ma problemu. No to kolega wyciaga stanowe prawko a ja Paszport Polski. I tu zonk. Pani koledze nie sprzeda papierosow bo wlasnie taka jest polityka sklepu ze jedynie stanowe id mozna miec. Ja juz znaczynam sie wzburzac, juz mam managera wolac, ale pani mowi ze jak wyjde ze sklepu a kolega jeszcze raz podejdzie do kasy to mu sprzeda. I gdzie tu sens i logika? Ja dalej sie chcialam pultac ale kolega mowi zebym wyszla I nie robila kwasu, to wyszlam ale nie potrafilam ogarnac co to mialo na celu to cale przedstawienie.
    • Przecież amerykańskie ID też moze być fałszywe. Wtedy też odmawiają sprzedaży, w razie czego? Nie. Tłumaczenie, że nie sprzedają na paszport, bo może być fałszywy, jest zabawne
    • Moze.  Albo po prostu widza duzo falszywych ID, wiedza ze grozi zamkniecie sklepu/baru jezeli sa przylapani przy sprzedazy alkoholu, i wola nie nie ryzykowac. Ja tez tak reagowalam kiedy pracowalam (dawno temu) w restauracji gdzie musialam prosic o ID. Lepiej odmowic komus niz potem tlumaczyc dlaczego sie zaakceptowalo fake ID. Notabene, szef popieral konserwatywne podejscie do tego. Tez nie chcial miec problemow zwiazanych z miastem ktore bardzo walczylo z underage drinking. 
    • Mnie tez sie tak zdarzyło - raz w Walmarcie, raz w restauracji. W obu przypadkach mocno się zdenerwowałam, niestety w Walmarcie po prostu zrezygnowałam z zakupu, bo nsie spieszyłam. W restauracji natomiast od razu poprosiłam o rozmowę z managerem i wypowiedziałam magiczne slowo "discrimination". Od razu podziałało.  Moze sie zdarzyć, ze odmowią sprzedazy alkoholu na podstawie polskiego dowodu, ale nie paszportu, gdzie wszystkie informacje są też po angielsku. Kasjerzy, którzy nie chcą zaakceptować paszportu, to w wiekszosci niedouczeni ludzie, którzy zapewne nigdy zadnego paszportu na oczy nie widzieli, bo nie wyjezdzali nigdy za granicę i wydaje im się, że amerykanskie ID to najwazniejszy dokument na swiecie.
    • Sluszna uwaga. Proponuje wystapic o angaz Admina.
    • Nie klikalem i nie patrzylem. Czesto w takich linkach nie chodzi o to co jest na stronie, tylko o to co taka strona jest Ci w stanie "podrzucic" jak tam wejdziesz. Potem sie moze okazac, ze Ty sledzisz paczki, a autor strony sledzi Twoje konto w banku ;-)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...