Jump to content

mola

Użytkownik
 • Content Count

  589
 • Joined

 • Days Won

  26

mola last won the day on March 12

mola had the most liked content!

Community Reputation

308

About mola

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  IL

Recent Profile Visitors

1,286 profile views
 1. Prócz zaprezentowanego brisket były także w menu obiadowym: leczo ugotowane zawczasu i zapakowane w słoiki pierogi (połowa na obiad, połowa do zamrażarki - team mrożenie przed gotowaniem) domowy pad thai - lepiej smakował dnia następnego odsmażany carbonara steki z zamrażarki - zamrożone przez zarazą, z akcji dry aging przez 45 dni, któregoś dnia ugotowałam rosół (w zamrażarce), resztki rosołowego mięsa poszły do potrawki z grzybami, warzywa z rosołu na pasztet warzywny (w zamrażarce) meksykański take out domowy mac&cheese z marchewką i groszkiem oraz zapiekanka pt. resztki z lodówki w sosie pomidorowym zapiekane z makaronem i serem. To z ostatnich 3 tygodni w domu, wszystko jedzone po dwa dni.
 2. Zwykły buttermilk, chyba 3% tłuszczu. U nas w każdym sklepie.
 3. Ja robię z maślanki - najszybszy sposób. Kup pół galona maślanki, wlej do garnka, postaw na kuchence i zacznij podgrzewać. Jak masz termometr cukierniczy, to serwatka pod twarogiem, który szybko zacznie się wytrącać powinna mieć 70C - wtedy wyłączasz grzanie. Jak nie masz termometru - byle nie zagotować. Jak widzisz kożuch z twarogu i w miarę przezroczystą serwatkę wokół, to wyłączasz grzanie. Przykrywasz pokrywką i czekasz aż ostygnie. Później tylko cedzenie na gęstym sitku lub przez tetrową pieluchę i jest twaróg. Z pół galona maślanki wychodzi około 400g, zależy jak mocno odciśniesz twaróg.
 4. @andyopole twaróg od Lifeway znam - kupowaliśmy go za czasów mieszkania w Austin. Teraz na wiosce nie mogę go nigdzie dorwać, choć kefiry Lifeway'a są (bardzo dobre zresztą). Nie pozostaje nic jak majstrować swój.
 5. Nie biolog, ale i tak skrzywienie zawodowe. W ogóle to chciałam powiedzieć, że wczoraj zrobiłam twaróg, bo jak nie o pierogach, to o ruskich... i jakoś tak mnie natchnęło. Także plan na jutro - lepienie ruskich. Pierogów ruskich.
 6. Gwoli ścisłości - pomyliłeś kanalię z gnidą.
 7. Przechodzę do porządku dziennego z tym, że media uwielbiają się żywić takimi wydarzeniami i je nagłaśniać, żeby ludzie klikali i gazety miały kasę z reklam, a czytelnik mógł się poczuć lepiej, że on taki nie jest a ci inni tam to tacy okropni. Naprawdę, wszyscy tu mamy dostęp do internetu, czytamy wiadomości. Zawsze tak było, że w trudnych czasach z ludzi wyłazi i najlepsze, i najgorsze. Ja nie widzę potrzeby by tu tym epatować.
 8. Sprawidziłam u siebie w IL, na bardzo dobrym uniwersytecie (38 miejsce w ostanim rankingu szanghajskim) najtańszy kierunek to czesne 25k$ za rok, najdroższy (prawo): 50k za rok (stawki dla nie-rezydentów, choć przy studiowaniu prawa zniżka rezydencka już nie ma zastosowania wedle cennika). Ostatnio też się orientowałam ile kosztuje miejsce w akademiku: $1500 /mc (ale z wyżywieniem). Plus do tego podręczniki, życie studenckie itp... W Kaliforni będzie tylko drożej.
 9. Zacznij lepiej od pytania skąd wziąć $180k na studia w USA. Bo jak chcesz na dzień dobry w CA dostać 180k wzwyż rocznie, to najpierw musisz wytrzasnąć gdzieś tyle na dobre studia.
 10. Ja bym proponowała, żeby nie robić z tego wątku jakiegoś odpowiednika internetowego tabloidu.
 11. DV1 = wylosowany DV2 = małżonek wylosowanego DV3 = dzieci wylosowanego od października wydano wizy 9 wylosowanym w sumie, oraz 7 członkom ich rodzin (w sumie). Jak sobie prześledzisz wszystkie comiesięczne tabelki to ilość wydanych wiz Ci się doda. będziesz miał 9 w DV1 i 16 we wszystkich kategoriach. Wszystkie wizy (dla wylosowanego i jego rodziny, np. 4 jak ktoś zabiera małżonka i dwójkę dzieci) odejmują się z puli wiz loteryjnych. Nie wiem jak jaśniej wyjaśnić
 12. Łącznie 16 wiz dla 9 wylosowanych i członków ich rodzin od października 2019, czyli od momentu kiedy zaczęli procesować wylosowanych w DV2020
 13. A to widzieli? https://www.axios.com/coronavirus-texas-official-grandparents-die-172ca951-891c-44e7-a9ec-77c486e0c5c3.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=onhrs&fbclid=IwAR0T-G3bSMFaIQkAP3ZqVY-cYEmPJ_tUP__XFSoeQKJT1dkgBhFVe0X_1Fs
 14. Każdego cudzoziemca z podpunktów A i B
×
×
 • Create New...