Jump to content

mola

Użytkownik
 • Content Count

  513
 • Joined

 • Days Won

  19

mola last won the day on December 20 2019

mola had the most liked content!

Community Reputation

238

About mola

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  IL

Recent Profile Visitors

1,129 profile views
 1. Sam fakt skazania nie dyskwalifikuje Cię w procesie otrzymania wizy turystycznej, co najwyżej system wyśle Cię na rozmowę do ambasady, gdzie konsul może poprosić Cię o wyjaśnienie o co chodziło.
 2. w kontekście postu @maritanow pytanie o karalność jest trochę inne niż w DS2019. Have you ever been arrested or convicted for a crime that resulted in serious damage to property, or serious harm to another person or government authority? Pytanie teraz - jak ocenić to serious damage/harm?
 3. mola

  Arizona Explorers

  https://www.azcentral.com/story/news/local/arizona/2020/01/11/marijuana-farm-causes-purple-glow-over-snowflake/4437548002/
 4. Właśnie mąż przyszedł i mówi, że mu się w lipcu chyba konferencja w Portland OR szykuje i czy może jest to jakiś pomysł na krótki rodzinny wypad. Kto wie! Może uda się z @andyopole na kawę umówić?
 5. Ach i jeszcze jedno. To są stare regulacje: foreign students and exchange visitors (F and J nonimmigrants, respectively) who were admitted for, or present in the United States in, duration of status (D/S) started accruing unlawful presence on the day after USCIS formally found a nonimmigrant status violation while adjudicating a request for another immigration benefit To co robi Twój kolega to jest właśnie nonimigrant status violation. Jeśli złoży wniosek o adjustment of status, myślisz, że jak sprawa się potoczy? Bo IMO z automatu odrzucą mu wniosek i zaczną odliczać dni na oficjalnym nielegalu.
 6. Nie ma. Z poprzedniego wyjazdu liczy się tylko czy wróciłeś z niego o czasie.
 7. Nawet jeśli ta luka wciąż istnieje i Twój znajomy wraz z pracodawcą wystąpią o zmianę statusu, to szanse że to się zakończy powodzeniem są bardzo małe. Po pierwsze Twojemu znajomemu wiszenie na statusie J1 nie daje prawa do pracy, a aplikacja o zmianę statusu zajmie kilka miesięcy. W związku z tym jeśli wciąż pracuje - pracuje nielegalnie. Po drugie - gmeranie przy statusach słabo będzie wyglądało przy interview i będzie argumentem, żeby tej wizy pracowniczej nie dać. Po trzecie - nawet jeśli teoretycznie jest legalnie, to złamał zasady Work&Travel i to znowu go pogrąża przy staraniu się o wizę pracowniczą. Już nie wspominając jak trudno jest tę wizę uzyskać. Serio - jeśli marzy mu się legalny pobyt w USA drogą inną niż małżeństwo, to powrót do PL jest do tego pierwszym krokiem.
 8. Nie ma żadnego. Możesz lecieć spokojnie.
 9. Jest zupełnie odwrotnie. Jeśli wygaśnie Ci wiza możesz dalej być legalnie o ile wystąpiło się o przedłużenie statusu. Wizy J są ważne tylko na czas trwania danego programu + 30 dni grace period, który można wykorzystać na pobyt w stanach turystycznie. To okno, które kiedyś było z "duration of status", co to pozwalało ślizgać się po niesprecyzowanych do końca przepisach, zostało dość niedawno zamknięte przez Trumpa, o czym pisałam kiedyś na forum, pozwolę sobie wkleić jeszcze raz. W momencie kiedy skończył się okres jego Work&Travel, który miał zapisany w dokumentach +30dni grace period, zaczął mu się nielegalny pobyt. I jeszcze raz - luka prawna pt. "Duration of status" jest zamknięta. https://www.uscis.gov/sites/default/files/USCIS/Laws/Memoranda/2018/2018-08-09-PM-602-1060.1-Accrual-of-Unlawful-Presence-and-F-J-and-M-Nonimmigrants.pdf Twój znajomy jest w USA nielegalnie, w pełnym tego słowa znaczeniu.
 10. Jeśli Twój przyjaciel jest obecnie w USA na wygaśniętej wizie i marzy mu się wiza pracownicza, to powinien zacząć od złapania pierwszego możliwego lotu do Polski. Będąc nielegalnie w USA nie ma absolutnie ŻADNEJ opcji na zmianę statusu poprzez sponsorowanie pracownicze, gdyż nie ma żadnej procedury, która pozwala zmienić status z nielegalnego na pracowniczy i jego wykształcenie w tym przypadku nie ma tu nic do rzeczy. Jedyną jego formalną opcją na zmianę statusu jest małżeństwo z obywatelką. Jedyną jego opcją na sponsorowanie pracownicze jest szybki powrót do Polski, odsiedzenie bana (jeśli ban ma w jego przypadku zastosowanie) zdobycie wykształcenia/doświadczenia, znalezienie pracodawcy który chce go zatrudnić i który rozpocznie proces sponsorowania pracowniczego - bo sponsorowanie pracownicze przeprowadza PRACODAWCA a nie potencjalny pracownik, przejście procedury wizowej w PL. Im dłużej Twój znajomy siedzi w USA na nielegalu, tym mniej prawdopodobne jest to, że całość zakończy się sukcesem.
 11. O ile pamietam wypełniając wniosek wizowy podaje się imiona, nazwiska, daty i miejsca urodzenia rodziców więc choćby po tym można wyszukać. Czy robi się to automatycznie, czy dopiero na życzenie CBP, czy wcale, to nie wiem.
 12. @KasiulkaMisiulka Był taki przypadek i to nawet w tym wątku:
 13. Ja polecam udać się na stronę nps.com i skorzystać z "Find a park by state". Pokaże się dłuższa lub krótsza lista ciekawych miejsc. Jest to oczywiście tylko lista miejsc pod opieką NPS, ale IMO dobre miejsce, by zacząć planowanie.
 14. Na mojej liście do obejrzenia jest "Country music", serial dokumentalny od PBS. Czy ciekawe - opinie słyszałam różne, sama jeszcze nie oglądałam.
 15. Ha! No to w takim razie OP już wie, gdzie słać darowizny
×
×
 • Create New...