Jump to content

mola

Użytkownik
 • Content Count

  492
 • Joined

 • Days Won

  18

mola last won the day on October 10

mola had the most liked content!

Community Reputation

230

About mola

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  IL

Recent Profile Visitors

1,073 profile views
 1. To my na ORD, odmeldowujemy się na tydzień. Tydzień na zwrotniku!
 2. To nie jest tak, że nie ma domów z piwnicami, bo jest ich całkiem sporo. Przy okazji kupowania domu odwiedziliśmy kilka takich, też mieliśmy plan kupić dom z piwnicą. Wszędzie zapach pleśni i stęchlizny. Do tego musieliśmy się właśnie doszkolić co to sump pump i pompa radonowa, i jakoś nam szybko przeszło. Sporo piwnic jest niewykończonych (bo po co inwestować w ściany i podłogi). Nowe budownictwo w okolicy rzeźbi teren, tak by na kilkanaście domów przypadało malownicze jeziorko z deszczówki, więc wtedy to może ma sens.
 3. Plan na weekend - upiec i zapuszkować pierwszą partię pierniczków.
 4. Zawsze możesz pogooglać po planach, zorientować się w temacie co by Wam odpowiadało na krótki okres (zanim pracownicze zadziała), z jakiej firmy, mniej więcej za ile itp, i pokazać w ambasadzie, że masz poważne podejście do sprawy i jakieś rozeznanie w temacie.
 5. Suche i w miarę lekkie rzeczy dobrze też idą paczką z PL. Jak masz kogoś w PL kto przy okazji zakupów kupi parę ekstra galaretek i puści paczkę, to może się to opłacać, mimo kosztów przesyłki. Tylko dostawa długa... przed świętami może nie zdążyć (no może gdyby listem?) Miałam tu swoją drogą koleżankę z PL, której mama uparcie słała paczki. Wysyłała dosłownie wszystko - od słodyczy, poprzez kiełbasy, alkohol, aż do rogali Marcińskich z poznańskiej cukierni. Pchała to chyba jakimś kurierem, jak to przez izbę celną amerykańską przechodziło - nie wiem, ale rogale na 11/11 były.
 6. Bardzo dobry wybór. Też zaczynaliśmy w Austin i gdybyśmy dostali tam ofertę pracy, to pakowalibyśmy się już dzisiaj Matthew trochę pompatycznie, ale prawdziwie wyjaśnia czemu ATX jest super. Od pierwszego dnia ludzie tam sprawiali, że czuliśmy się jak u siebie. https://www.youtube.com/watch?v=8oUbReWCDVk
 7. Właśnie z tego powodu my tniemy prosto na południe w okolice zwrotnika. Oby tylko dziękczynny tłum nas nie zdeptał na O'Harze ani żadnych obsuw pogodowych nie było.
 8. To my przejmujemy wakacyjną pałeczkę, za dwa tygodnie ruszamy na urlop
 9. Ciekawe czy będzie relacja, że pierwszy Polak bez wizy wrócił do Polski o czasie dodajmy
 10. mola

  Wiza H4

  Możesz też ściągnąć do Polski narzeczonego/narzeczoną na 2-3 dni, wziąć w tym czasie ślub. Małżonek wraca do USA, ty zbierasz dokumenty i aplikujesz o wizę H4 w ambasadzie. Jest to opcja IMO najszybsza, najbezpieczniejsza i najprostsza.
 11. 12 PM to w amerykańskiej konwencji jest południe. Przyjmowanie losów właśnie zamknęli. Polecam sprawdzić.
 12. Jak latasz z niemowlęciem po USA to nie musisz mieć dla niego paszportu ani żadnego dokumentu tożsamości. Wystarczy amerykański akt urodzenia do okazania, a i tak nie muszą poprosić. My zanim wyrobiliśmy jakikolwiek dokument ze zdjęciem synowi, odbyliśmy co najmniej trzy podróże samolotem po USA z małym. Paszporty (USA i PL) miał dopiero na lot do PL, zaraz przed 2 urodzinami
 13. Wywiady są zawsze są w takim samym czasie rozplanowane, i ten czas przypada na rok podatkowy w USA i zawsze jest to październik- wrzesień, chyba, że pula wiz skończy się wcześniej lub zajdą jakieś nieprzewidziane okoliczności. Możesz sobie prześledzić biuletyny wizowe z ubiegłych roków podatkowych tu i zobaczyć kiedy zapraszali na wywiady: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html
 14. Rozmowy są od października do września roku następnego. Sześć miesięcy liczy się od daty badań, które robi się na krótki czas przed terminem wyznaczonej rozmowy w ambasadzie.
 15. Jeśli wygrasz dostaniesz numer. Ten numer determinuje, kiedy najwcześniej możesz mieć rozmowę. Każdego miesiąca wychodzi biuletyn wizowy, który zawiera przedział numerów, które będą procesowane kolejnego miesiąca. Np. w bieżącym biuletynie, dostępnym tu: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2020/visa-bulletin-for-november-2019.html jak zjedziesz do sekcji B masz tam, że w listopadzie będą procesować numery <6000 oraz w grudniu numery <8600. Możesz wysłać z opóźnieniem dokumenty i mieć rozmowę później niż wynika z Twojego numeru, ale nie możesz mieć jej wcześniej
×
×
 • Create New...