Skocz do zawartości

mola

Użytkownik
 • Zawartość

  260
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  7

mola last won the day on 8 Lipiec

mola had the most liked content!

Reputacja

82

O mola

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  IL

Ostatnie wizyty

511 wyświetleń profilu
 1. mola

  Przeprowadzka do MI na okres 2 lat

  Polecam też załatwienie odpisów aktów urodzenia, ślubu, dyplomów, jak się da to po angielsku, i wzięcie ze sobą. Dużo miejsca to to nie zajmuje, a są sytuacje, że się przydają, zwłaszcza w sytuacji jak dwa lata rozciągną się na dłuższy pobyt.
 2. mola

  Przeprowadzka do MI na okres 2 lat

  Właśnie. Zorientuj się czy firma nie oddeleguje kogoś do pomocy przy załatwianiu mieszkania. Może się okazać, że hotel okaże się zbędny. Jeśli żona i dziecko mają zostać z domu i to polecam jednak mały domek z ogródkiem. Przyjemniej się siedzi. Ale to kwestia finansowo - światopoglądowa Co do telefonu - my używamy ting.com i bardzo sobie chwalimy.
 3. mola

  Przeprowadzka do MI na okres 2 lat

  Np. zillow.com Kontaktujesz się z agentem, oglądasz co Ci się podoba i podpisujesz umowę o najmu, Musisz sprawdzić na stronie lokalnego DMV ile masz czasu na zamianę prawa jazdy, a zmienić musisz, w sensie musisz zdać egzamin na prawo jazdy. Nie jest to skomplikowana rzecz. Prawo jazdy polskie będzie akceptowane przez pierwsze tygodnie, jednak zdobycie w jak najszybszym czasie amerykańskiego szalenie ułatwi Ci życie. Iść do operatora i kupić. Nie jest to bardziej skomplikowane od załatwiania tego w PL Jeśli firma funduje kontener - wszystko jak leci. Kupienie mebli do pustego mieszkania to zawsze obciążenie na początek (łóżka, kanapa, stół, krzesła, kuchnia zawsze będzie umeblowana i z agd). No i pytanie czy to tylko dwa lata, czy jest w rodzinie chęć zostania na stałe
 4. mola

  USA vs UK zycie oto jest pytanie

  Wniosek z tej dyskusji nie jest taki, że oto nie przyjeżdżaj bo medical jest drogi. Wniosek jest taki - jak chcesz pracować u kogoś, upewnij się, że jakiś medical masz i że Ci on odpowiada. Jeśli chcesz pracować na swoim - weź pod uwagę, że to będzie znacząca część Twojego budżetu. No i oryginalna dyskusja jest na temat różnic UK vs.USA. A główna różnica jest taka, że w UK jest jakieś ubezpieczenie państwowe, można narzekać na system, ale po wycięciu wyrostka robaczkowego w trybie nagłym nikt się raczej w UK nie będzie zadłużać. W USA jest to jak najbardziej możliwe, bo ubezpieczenie jest, ale ten deductible... a potem coverege tylko 80% i jakoś tak się wychodzi ze szpitala z rachunkiem na kilka tysięcy dolarów. Albo ubezpieczyciel może zrobić taką niespodziankę, że odmówi coverage bo uzna, że zapalenie to było bardzo wczesne i w sumie zamiast operować powinno się podać antybiotyki i zostawi Cię z rachunkiem samemu sobie. Ach i wycena usług to niebo a ziemia. Realiów UK nie znam, dlatego odniosę się do PL i do własnego doświadczenia w USA. Poród niepowikłany z opieką poporodową w PL w prywatnej klinice 6000-10 000 zł. NFZ wycenia poród na chyba 2000 zł. Za to samo w USA w regionalnym szpitalu claim poszedł na 30 000$. Do całkiem niedawna ciąża mogła być uznana za preexisting condition, więc jeśli początek okresu ubezpieczeniowego wypadał po początku ciąży, ubezpieczalnia mogła odrzucić claim. Dodajmy, że w PL kobieta w ciąży, ubezpieczona czy nie, jest objęta bezpłatną opieką medyczną. Testy alergiczne z krwi, miałam 4 panele. Claim poszedł na 3200$. Podobne 4 panele kosztowałyby mnie prywatnie w PL ok. 1000zł Testy alergiczne skórne - PL 1 panel max 250 zł. W USA test wycenili na 1600$
 5. mola

  USA vs UK zycie oto jest pytanie

  Primary Care Visit $20 Specialist Visit $30 Emergency Care $250 then 0% Urgent Care Also called convenient or walk-in care $20 Individual Deductible $0 Individual Out-of-Pocket Max $3,000 Family Deductible $0 Family Out-of-Pocket Max $6,000 Tak wygląda nasz plan.
 6. mola

  USA vs UK zycie oto jest pytanie

  Ok. 28 milionów nie ma absolutnie żadnego ubezpieczenia. Około 700 000 to beneficjenci medicare. Kolejne ~700 000 co roku bankrutuje "prawnie" ze względu na brak możliwości udźwignięcia kosztów związanych z opieką medyczną (numer jeden jeśli chodzi o powody bankructw) W 2014r. 40% Amerykanów musiało się zadłużyć w związku z kosztami opieki medycznej. Tyle faktów
 7. mola

  USA vs UK zycie oto jest pytanie

  W USA można pracować legalnie i nie mieć ubezpieczenia zdrowotnego, bo pracodawca nie zapewnia i już. Jednocześnie zarabiasz tyle, że nie stać Cię na porządny pakiet. Kwoty przytoczone przez np. @jkb pokazują tylko ile On dokłada, a nie ile kosztuje faktycznie składka, której gros pokrywa pracodawca (dla przykładu full wypas ubezpieczenie dla mojej rodziny 2+1 to 3k$ miesięcznie, z czego my dokładamy $300). Nie każda firma pozwoli Ci na L4, więc poważniejsza operacja i nieobecność w pracy przez kilka tygodni = koniec roboty (albo urlop bezpłatny) = koniec ubezpieczenia. No i być ubezpieczonym to nie znaczy nie płacić więcej niż tylko za ubezpieczenie. Bo się okaże, że akurat tego czy tamtego zabiegu ubezpieczyciel nie refunduje, albo refunduje tylko w iluś tam procentach. Na powolny awans społeczny można sobie pozwolić, ale przy tym można sobie pozwolić tylko na okazjonalny katar. Dla przykładu - pani z przedszkola syna złamała nogę. Dzień po założeniu gipsu latała za dwulatkami. Nie może sobie pozwolić na wzięcie wolnego, nie jestem pewna, czy ktoś by je jej dał. Jej dzień pracy to 8-17, w weekendy opiekuje się dziećmi prywatnie. Chciałabym zobaczyć jej minę, a właściwie nie chciałabym, jakbym jej palnęła mowę o american dreamie, leniach i nie chceniach.
 8. Zupełnie niepotrzebnie się obawiasz. Mąż zostający w PL tylko podnosi Twoje szanse na powrót, tym samym działa tylko na korzyść w procesie wizowym.
 9. mola

  Odwołany lot Lufthansa

  I jeszcze jedno - jeśli masz mało czasu na przesiadkę, a w trakcie lotu się okazuje, że może być opóźnienie i jest szansa, że rozminiesz się z następnym lotem o kilkanaście minut, można zgłosić problem stewardessie. Wtedy jest szansa, że poczekają na Ciebie. Często się to zdarza zwłaszcza przy lotach lokalnych, w sensie samolot na krótką trasę czeka na pasażerów z lotów długodystansowych. Ale wszystko zależy od sytuacji na lotnisku.
 10. mola

  Odwołany lot Lufthansa

  Porządna linia oferuje Ci nowe, możliwie najbliższe w czasie połączenie. Kiedyś leciałam Austin-Waszyngton-Frankfurt-Warszawa, jak mnie pamięć nie myli United i Lufthansą. Mój pierwszy samolot miał opóźnienie takie, że nie miałam szans zdążyć na lot z Waszyngtonu. Mój bilet został zamieniony na lot British Airways Austin-Londyn-Warszawa. Czasem linie oferują nocleg i lot innego dnia (też mi się zdarzyło), czasem możesz się ubiegać o odszkodowanie za lot lub duże opóźnienie.
 11. mola

  Chciałem Powiedzieć Że...

  Foch jak stąd do Nowej Zelandii i z powrotem
 12. mola

  Zniesienie Wiz

  Ale cytowane zestawienie jest po narodowościach, a nie po aplikacjach składanych w danym kraju.
 13. mola

  Zniesienie Wiz

  Zakładam, że już wcześniej mieli coś za uszami, poza tym Norwegia przyjęła sporo imigrantów, część z nich pewnie przyjęła obywatelstwo norweskie, i może za nimi ciągną się jakieś historie. Swoją drogą ciekawe ile mieli aplikacji o wizę na sztuki, nie procenty.
 14. mola

  Zniesienie Wiz

  Czy to jest 17% dla tych co nie mogli na VWP wjechać? Dobrze rozumiem?
 15. mola

  Cofnięcie z lotniska a wiza J1

  Pomysł, żeby wjechać do USA na turystycznej po to, żeby załatwiać F1 to ogólnie był zły pomysł. Oczywiście, adjustment of status z B1/B2 na F jest możliwy, ale pojawia się tu problem czasu - przez cały czas procesu trzeba być legalnie, a sam proces może potrwać kilka miesięcy, czasem więcej niż 6, więc jeszcze trzeba bawić się w papierkologię pt. przedłużenie pobytu na wizie turystycznej. W tym czasie koledze mogą się skończyć pieniądze, lub mogą zamknąć kurs. Po drugie - przyznanie się, że jedzie do szkoły na wizie turystycznej zdecydowanie nie pomogło, bo wiza turystyczna nie służy do takich celów! Na stronach rządowych pisze wprost: These are some examples of activities that require different categories of visas and cannot be done while on a visitor visa: Study Także IMO jego cel pobytu, czyli w sumie kurs na który potrzeba wizy F1, do którego jak mówisz się przyznał, nie pokrywał się z przeznaczeniem wizy turystycznej, więc samo to mogło stanowić podstawę do cofnięcia z granicy. Gdyby jego zapisanie się do szkoły było związane z jakimś egzaminem, na który musiałby się stawić osobiście, to OK, można wjechać do USA na egzamin, potem wrócić i przejść proces wizowy w PL. Z odpowiednimi papierami ze szkoły proces wizowy nie zająłby mu dużo dłużej niż otrzymanie wizy turystycznej.
×