Jump to content

Valaya

Użytkownik
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Lodz

Recent Profile Visitors

233 profile views
 1. Mała rada, nie rada. My placilismy PayPalem i od razu zabrało cała kasę, więc po cichu liczyliśmy że to dobry znak . Jakby ktoś to potwierdził, to już byśmy mieli jakieś porownanie co do opłat. w instrukcji jest napisane najpierw 4 potem 10, ale u mnie od razu całość poszła.
 2. To żart prawda? Bo ja już jestem wstanie we wszystko uwierzyć jeśli chodzi o TvP1
 3. Tylko w Locie potroil, bo mają drogo. Ale prawdziwi patrioci latają tylko polskimi liniami
 4. Ciekawe czy podadzą ile wniosków złożono w 1 dobie. xD
 5. Niestety, nie wszyscy to rozumieją, dla wielu z nas tu na forum zielona karta jest czymś mocno pożądanym i niestety wielu nie rozumie, że ktoś może mieć inne potrzeby.
 6. Wysłałam wniosek grupowy dla 4 osób i czekaliśmy ok 20 może 30 minut na autoryzacje. Mieliśmy małe zgrzyty przy wpisywaniu województwa "lodzkie" bo formularz z uporem maniaka zmieniał na odzkie i u każdej osoby trzeba było 2 razy zatwierdzac przy adresie własnym i pracodawcy/szkoły. Płatność robiliśmy PayPalem i wszystko poszło szybko i sprawnie. Czas operacyjny: pierwsza osoba przez to"odzkie" około 20 minut, każda kolejna 5-10.
 7. Możesz mieć odmowę, wnioski w ESTA nie są sprawdzane automatyczne.
 8. Jutro wysyłam grupowa tj. rodziną aplikację (4 osoby), dam znać z wrażeń i szybkości odpowiedzi.
 9. Jestem pewna. U nas też kiedyś się mówiło wykształcenie średnie niepełne dla osób z ukończona szkołą średnia (liceum, technikum) bez matury.
 10. Liceum, technikum ze zdana maturą to High School degree. High School, no degree to ukończone liceum, technikum, szkoła policealna bez zadnej matury.
 11. Szkoda, że większość nowych, dzieli skórę na niedźwiedziu za wczasu, biorąc fakt wylosowania za pewnik, zamiast skupić się jak radzić sobie z ewentualną frustracją, po kolejnym has not been selected. Tez mam plan A, B i nawet Z jak będziemy wylosowani w 2021. Ale.. Rocket póki co ściągnij wodze koniom, wyślij zgłoszenie i zacznij się martwic w maju jeśli będzie czym. A do maja skup się na przeczytaniu forum, zobaczysz przy odrobinie zaangażowania na ile twoich pytań znajdziesz odpowiedzi.
 12. stary dobry IE polecam (niestety), u mnie tylko na tym zadzialalo
 13. Słowa najpierw wygraj potem się martw, zrozumiesz niedługo. Nie ma co planować, co by było gdyby, bo po pierwsze co roku zmienia się coś w procedurach, dwa od wylosowana do wyjazdu może minąć rok, czyli masz masę czasu. Serio. Na forum masz kopalnie wiedzy, bo ludzie na bieżąco pomagają, a i wylosowani bardzo często dziela się wrażeniami i działaniami z poszczególnych etapów. Grupowe konsultacje to tutaj norma.
 14. loteria to loteria, garść emocji w maju, a częściej, duże plany w październiku, a w maju.. to zależy. Opieranie wyjazdu tylko na loterii to mzonka, owszem można wygrać za pierwszym i równie dobrze za 30. Liczenie na to, ze teraz wygrasz ty, a za dwa lata twoja dziewczyna, nie obraz się to haha - kiepski plan. Wygraj najpierw, dla ścisłości, przy odpowiednim case number możliwość wizyty w ambasadzie, potem się martw o resztę. Chcesz pojechać z dziewczyną albo ona z Tobą lepiej i łatwiej wziąść ślub przed wizytą w ambasadzie, po wylosowaniu. Wyjazd do USA to nie kara i nie więzienie, ale mimo wszystko deklaracja chęci zamieszkania tam. To dla Ciebie mimo wszystko przywilej a nie łaska dla Ameryki, że jaśnie Pan czy Pani ich zaszczyci. Brutalna prawda: nikt tam na Ciebie nie czeka z czerwonym dywanem i bukietem, chyba że rodzina. Zasady są dla wszystkich takie same. Chcesz się przeprowadzić, ok, ale są konieczne warunki do spełnienia.
×
×
 • Create New...