Jump to content

andyopole

Administrator
 • Content Count

  7,794
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  184

andyopole last won the day on September 20

andyopole had the most liked content!

Community Reputation

1,620

About andyopole

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Oregon

Recent Profile Visitors

10,950 profile views
 1. Tu chodzi o czasy Covid19. Czy go wpuszcza do EU z paszp. USA? Wspierany polskim nieważnym paszportem i DO.
 2. Takie mam pytanie. Kolega chce lecieć do Polski, przesiadkę gdzieś w Europie i ma taki zestaw papierow: Ważny paszport amerykański, Nieważny paszport Polski, Ważny Polski DO. Czy na wjazd do strefy Schengen konieczny jest Polski paszport (ma niewazny) czy wystarczy DO? Paszport sobie odnowi w Polsce bo w USA to praktycznie niewykonalne do świąt.
 3. Teraz to już napewno wsiadasz. @Roelka v.2?
 4. @Roelka v.2 chyba poleciała bo nie gada. Ciekawe gdzie wyląduje?
 5. Myślę że to raczej pomyłka "klawiszowca". Gdy robiłem papiery na GC to biurwy od prawnika na jednej stronie wpisały że moja wiza B2 była wystawiona w Krakowie a w innym miejscu że w Wawie. Typowa urzędnicza bezmyślność. edit: nawet gdyby w Wawie była mgła czy inne nieszczęście to decyzje o miejscu lądowania podejmuje kapitan, nikt inny.
 6. Kraków też ładne miasto... Idź zapytaj na desk.
 7. Może noskiem? Chyba że taki jak małego Cygana noga...
 8. Klikaj nie w temat a w te gwiazdkę obok nazwy tematu, wtedy wyświetli się ostatni, nieprzeczytany przez Ciebie post.
 9. Mam nadzieję że to tylko przeoczenie Admina. Tym bardziej że jako mod czasem muszę poskromić jakiegoś spamera i jego post edytować a tej edycji też zostałem pozbawiony. A może już nie jestem modem? Trochę szkoda tych comiesięcznych premii. Update: w prawym górnym rogu okienka @rzecze1jest "trzykropek". Tam znajdziesz miedzy innymi opcje edycji.
 10. Już tu cytowalem mojego kolegę contractora-hydraulika na temat klasyfikacji najbardziej dochodowych profesji w USA: 1/ Lojer, 2/ Doktor, 3/ Plamer.
 11. Wszystkich paczek nie sa w stanie sprawdzic. Robia to wyrywkowo. Trafi na kogos to placi za tych nieskontrolowanych. Aby na 500+ wystarczylo. Ostatnimi czasy polscy celnicy strasznie taryfikuja wszystko co sie da I ile wlezie, na maxa. My wysylamy towar w wiekszosci na 8% VAT a oni na wszystko wymyslaja takie "scheduleB" zeby wyrwac 23% Vat, a jak ciezko potem wyrwac nadplacony VAT to wiadomo. Ostatnio srodek ochrony roslim zakwalikowali jako perfumy.
 12. Dla pewności dołożył bym lekkiego kopniaka w miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
 13. No dobrze, już mówię. Jeden z braci miał sześcioro dzieci, mój dziadek czworo a wybór padł na tego, który miał dzieci najmniej, dwóch synów. Starzy amerykańcy dobrze wiedzieli ile kosztuje tam utrzymanie dzieci.
×
×
 • Create New...