Skocz do zawartości

Łukasz90

Użytkownik
 • Zawartość

  229
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

17

O Łukasz90

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Ostatnie wizyty

1556 wyświetleń profilu
 1. Nie wiem jak Was , ale mnie strasznie gnębili z geografii a nigdy nie miałem jej w stopniu rozszerzonym ( do liceum, mnie przyjęli o takim profilu ale uciekłem zanim rok szkolny się rozpoczął) . Wole nie myśleć co jest w klasach o profilu geograficznym. Do tej pory znam wszystkie stolice europejskie z dokładnym ich umiejscowieniem i po kilka najważniejszych z każdego kontynentu a minęło już 10 lat.O Państwach na wszystkich kontynentach nie wspominam bo to był tez przymus ( jak ja nienawidziłem uczyć się krajów azjatyckich ale najgorsze były dla mnie afrykańskie) Prymus też nie byłem . Także byłbym ostrożny z takimi poglądami ,że Polacy geografii nie znają.
 2. Jeszcze Amerykanów rozumiem , ale ja mam to samo w krajach Beneluxu a szczególnie w Belgii w innych krajach europejskich tez nie jest to rzadki przypadek. Więc jeśli mieszkańców tak bliskich Polsce robią coś takiego to co się dziwić ludziom za oceanem?
 3. Chciałem Powiedzieć Że...

  Mnie się zawsze Tłusty Czwartek kojarzy z kolesiem w szpitalu w którym akurat maiłem okazje leżeć , nie chce skłamać ile ich zeżarł ale trafił do nas w bardzo kiepskim stanie....
 4. Wiza turystyczna dla maturzysty

  Na stronie wyraźnie pisze najpierw wizy potem rezerwacje. I moim zdaniem tego się trzymaj.
 5. Wysylka sprzetu.

  Mnie się udało nie dublować ale: 1.Pisze tylko z komputera 2.Nie uzywam 3.Jest tak jak piszesz klikam dodaj i nie ma reakcji , ale jak w innej zakładce sprawdzam to już mój post/temat pojawił się.
 6. Akurat wyrabiałem paszport i było multum kobiet, które po ślubie zmieniały paszport ,jeżeli zrobi się to zaraz po ślubie (jakiś krótki okres po nim) jest to bezpłatne.W kolejce były takie co wiedziały i korzystały z tego przywileju i takie co były złe same na siebie ,że nie skorzystały z tego.
 7. Chciałem Powiedzieć Że...

  Żeby tylko wystarczyło Tobie czasu w Polsce bo mnie już sił do moich zębów zaczyna mnie brakować. Od pół roku z nimi walczę średnio co tydzień .Nie nadążam ich już naprawiać, jak zrobię jednego to pojawiają się kolejne (najgorsze ,że zawsze jest tak samo mała dziurka a jak zaczyna mnie wiercić to okazuje się ,ze środek zepsuty lub już doszło do miazgi/nerwu i albo usuniecie albo leczenie kanałowe ) .Najlepsze ,że do momentu jak dentysta nie ruszy mnie tego zęba zero bólu z jego strony. Żeby było śmiesznej ja mam takie fajne zęby ,że np. szóstki mają u mnie 6 kanałów a po wyrywaniu ósemki dowiedziałem się ,że nawet jak mnie paradontoza dorwie to na pewno żeby mnie nie wypadną bo u mnie z kośćmi szczęki to jedność Wszyscy , nawet najstarsi dentyści twierdzą ,ze jestem najcięższym przypadkiem w ich dotychczasowej karierze. Ostatnio na zdjęciu szwów to lekarz już powiedział ,ze on wychodzi w ciągu tygodnia zarosło mnie wszystko do tego stopnia ,że rozcinał z powrotem wszystko bo szwów nie było widać Uważam ,że za to co zrobiłem dotychczas to w USA zapłaciłbym , tyle ,że starczyłoby na nowe auto średniej klasy
 8. Chciałem Powiedzieć Że...

  Ja finalnie zapłaciłem 700zł bo skończyło się na leczeniu kanałowym pod mikroskopem i 8 wizyt min długość wizyty 1h a zwykle 1,5-2h. Jeżeli częściowo refundowane przez fundusz to 300zł . Zafundowałem sobie przyjemność. Wyrwałem sobie ósemkę i powiem tak ból fizycznych od tego co przeżyłem psychicznie to jest mały pikuś. Wybrałem specjalnie fachowca najwyższej klasy( wyrywał trzy zęby mojemu bratu + mojemu tacie jeden) .Ogólnie nie ten sam człowiek co kiedyś . W dwa lata zrobił się z niego straszny cham i na dodatek zacząłem mieć poważne wątpliwości co do jego umiejętności.Ponad tydzień przyjść do siebie nie mogłem. Teraz pozostaje mnie czekać i zobaczyć efekty. Aha Showmax nie che mnie się włączyć a przygotowałem sobie listę filmów do oglądnięcia , tak akurat na trzy dni.
 9. Ja bym powiedział ,że od 4 lat nie pracuje i resztę przedstawił jak nam tutaj .
 10. Transfer pieniedzy

  To jest jeszcze nic, pojedź gdzieś za miasto i zobaczysz samoobsługowe pola namiotowe , wypożyczalnie sprzętu wodnego , gdzie kasę wrzucasz do skrzyneczki. Albo na nadbrzeżach kufry (jak u nas na piasek w razie pożaru) wypełniony po brzegi kamizelkami ratunkowymi , w razie jakbyś zapomniał albo Tobie brakło. I nikt tego nie kradnie! Fakt nie wszędzie , ale w większość przypadków , rozbrajało mnie też zostawianie łodzi z niezabezpieczonym sprzętem (wartość ok. 10 tys.$) i pójście do restauracji lub na noc do motelu. Do tej pory jak to widzę to muszę szczenę z asfaltu podnosić , choć zauważyłem ,ze tka od roku max dwóch coraz więcej osób zaczyna bardziej uważać co gdzie zostawia.
 11. Chciałem Powiedzieć Że...

  To jeszcze nic mam kolegę , którego ojciec jest francuzem i ma nazwisko , którego wymowa jak angielskie 14 , tylko zapis jest francuski i z takim nazwiskiem ma straszne problemy w Polsce , podobnie było by w każdym kraju
 12. ile mu się wyjazd przedłużył?
 13. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

  Ja myślałem ,że starszy jest
 14. Chciałem Powiedzieć Że...

  Nie zauważyliście ,że przez ostatnie dni (powiedzmy dwa ostatnie dni) atmosfera na tym forum zrobiła się jakoś taka napięta? Każdy ma coś do drugiego ,łapanie za słówka itd.?
 15. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Ja bym raczej podciągnął to nie pod dane anegdotyczne a pod los i fatum bo osoba ta bardzo dobrze jest obeznana w lokalnym rynku medycznym ( cała rodzina lekarska). Fakt na poziom opieki w szpitalach nie narzeka , gdyby kilka lat temu trafiła z swoim przypadkiem w Polsce już by nie żyła, ale na lekarzy ,,pierwszego kontaktu" narzeka ile się da. Co do drugiego przypadku (papierosy) podciągnąłem go faktycznie pod dane anegdotyczne a nawet pod samą anegdotę, bo śmieszył on i moich kolegów. Napisałem to po to ,żeby ktoś nie pomyślał ,ze każdy lekarz wie tam wszystko i każdy Amerykanin (tutaj dyskusja o jakim mówimy Latynosie , Mulacie czy białym) nie pali , nie pije mocnych alkoholi i wysławia się bez wulgaryzmów.
×