Skocz do zawartości

Łukasz90

Użytkownik
 • Zawartość

  219
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Łukasz90

 1. Chciałem Powiedzieć Że...

  To jeszcze nic mam kolegę , którego ojciec jest francuzem i ma nazwisko , którego wymowa jak angielskie 14 , tylko zapis jest francuski i z takim nazwiskiem ma straszne problemy w Polsce , podobnie było by w każdym kraju
 2. ile mu się wyjazd przedłużył?
 3. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018

  Ja myślałem ,że starszy jest
 4. Chciałem Powiedzieć Że...

  Nie zauważyliście ,że przez ostatnie dni (powiedzmy dwa ostatnie dni) atmosfera na tym forum zrobiła się jakoś taka napięta? Każdy ma coś do drugiego ,łapanie za słówka itd.?
 5. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Ja bym raczej podciągnął to nie pod dane anegdotyczne a pod los i fatum bo osoba ta bardzo dobrze jest obeznana w lokalnym rynku medycznym ( cała rodzina lekarska). Fakt na poziom opieki w szpitalach nie narzeka , gdyby kilka lat temu trafiła z swoim przypadkiem w Polsce już by nie żyła, ale na lekarzy ,,pierwszego kontaktu" narzeka ile się da. Co do drugiego przypadku (papierosy) podciągnąłem go faktycznie pod dane anegdotyczne a nawet pod samą anegdotę, bo śmieszył on i moich kolegów. Napisałem to po to ,żeby ktoś nie pomyślał ,ze każdy lekarz wie tam wszystko i każdy Amerykanin (tutaj dyskusja o jakim mówimy Latynosie , Mulacie czy białym) nie pali , nie pije mocnych alkoholi i wysławia się bez wulgaryzmów.
 6. Wysyłka części samochodowych do PL

  Bo 15$ to max co może iść jako Gift
 7. Wysyłka części samochodowych do PL

  Niektóre części nie są dostępne do tej pory w Polsce , choć to się poprawia. Więc jak to się dobrze uzasadni to powinno przejść. Miałem identyczny pomysł jak andyopole. W sumie najbezpieczniej by było jakby to poszło w kontenerze z jakimś samochodem wtedy by się nie doczepiali.
 8. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Akurat moja znajoma zachorowała w USA od ponad tygodnia ma bardzo wysoka , wyniszczającą gorączkę. Lekarz pierwszego kontaktu (czy jak tam się u Was to nazywa) powiedział jej ,że nie wie co jej jest i jak jej pomóc , ale na pewno nie jest to sepsa. Więc wniosek taki z tego ,że w USA dopiero w szpitalach jest najwyższych lotów opieka , ta podstawowa jest taka sama jak w Polsce czyli jak trafisz. Też ostatnio rozmawiałem ostatnio z moim jak i strasznie go to śmieszyło. Jak się spotkało 12 facetów 11 Polaków i 1 Amerykanin to tylko Amerykanin palił i klął jak szewc. Polacy prości robotnicy , facet wykształcony.
 9. Imigracja rodzinna - reklama TV

  Dotarło to do Polski we wszystkich wiadomościach w radiu jak jechałem samochodem mówili. Chodzi mnie o : shithole countries
 10. Rozmiarówka

  Nie wiem o co Tobie chodzi L to L .Ja np. i w polskiej odzieży chodzę w L i w amerykańskiej L , amerykańskie sa niewiele większe. Tutaj mas przykłady rozmiarówek i porównania: http://www.rozmiar.com/rozmiary-amerykanskie-odziezy-butow-spodni.php http://www.lexiophiles.com/polski/rozmiary-europejskie Jak masz podane wymiary to najlepiej tak porównuj. Czasem są podane obydwa rozmiary.
 11. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Przyjmuje się ,ze tak max do 6 miesięcy jest ok , im krócej tym lepiej.
 12. legalne palenie trawki

  Nie spodziewałem się ,że nikt nie ma tak liberalnych poglądów jak ja. Bo ja bym dozwolił do obrotu wszystkich narkotyków a zwłaszcza marihuanę. Z tzw. dopalaczami i jednym z narkotyków mam największy problem (heroina) bo są one tak naprawdę najgorsze. Za to nałożył bym na nie wysoki podatek . Co ciekawe napisała to osoba, która nigdy nie paliła zarówno tytoniu jaki marihuany o mocniejszych narkotykach nie wspomnę .Za alkoholem tez nie przepada i pije naprawdę w śladowych ilościach ,,od wielkiego dzwona". A wszystko to może z tego powodu ,że akurat od małego byłem wychowywany na obrazkach co robi alkohol , papierosy , narkotyki. Swoją drogą jestem ciekaw czy ktoś kiedykolwiek przeprowadził badania ile osób zginęło przez alkohol a ile przez marihuanę.
 13. Ciekawe bo AGH wydaje Transcript of record razem z odpisem dyplomu po angielsku i nie wymagają żadnych dodatkowych tłumaczeń. Który wydział?
 14. wyjazd do Chicago

  Ewentualnie znalezienie kogoś kto wejdzie z Tobą w związek małżeński.
 15. Chciałem Powiedzieć Że...

  On chyba był w: -Nic Śmiesznego -Dzień Świra - Wszyscy jesteśmy Chrystusami Czyli w filmach Koterskiego. Pasje to ja mam ( a nawet dwie) , tylko czasu na nią zbyt niewiele .Zawsze jak chce się gdzieś wyjechać to coś wypadnie .
 16. Chciałem Powiedzieć Że...

  Ale dla mnie już tak jest: wstaje o 6 czy 7 rano umyje się , coś zrobię patrze na zegarek 6 albo 7 wieczór. Ostatnio złapałem się na tym ,że w piątek myślałem ,że jest środa...i zastanawiałem się gdzie się podziały te dwa dni? Od jakiś pięciu lat a najbardziej po zakończeniu studiów tak mnie życie przyspieszyło,żer szok.
 17. Chciałem Powiedzieć Że...

  A ja się zastanawiam czy ja jestem jedyny bo mnie od zawsze Sylwester a szczególnie to przeskakiwanie z jednego w drugi rok przyprawia o depresje.... Tak samo jest z chęcią chodzenia na imprezy Sylwestrowe i to też jest od zawsze. Jeszcze kilka lat temu to mnie na siłę wyciągali. Dla mnie nie ma się czym cieszyć ,że jesteśmy o rok starsi i bliżej nam do jesionki. I to wszystko pisze 27-latek o przepraszam już prawie 28- latek. .
 18. Chciałem Powiedzieć Że...

  Składałem Wam życzenia przy okazji życzeń bożonarodzeniowych , ale powtórzyć nie zaszkodzi. Życzę Wam bardzo udanego toku 2018 . Życzenia samych sukcesów. Niech się spełnią Wasze marzenia:te łatwe i trudne do spełnienia. Niech się spełnią te duże i te małe, te mówione głośno lub wcale.Niech się spełnią wszystkie one krok po kroku. Zera problemów. Dużo zdrowia i aby w Waszym sercu radość na stałe zagościła.
 19. Polscy celebryci w Stanach

  Przyjechał do USA w 1988 , więc trochę czasu tam jest .Kiedyś było łatwiej dostać GC i obywatelstwo.Poza tym przez pewien czas mógł przebywać z powodu korespondenta telewizyjnego. Druga sprawa on ma różne firmy , które jak sam podaje w swoich książkach przynoszą mu ponad milion dolarów rocznie zysku. Więc wiza biznesowa też by wchodziła w grę.
 20. Napisała Tobie pelasia: Moim zdaniem to będzie najszybsze.
 21. Chciałem Powiedzieć Że...

  Pochwal się jak skończysz
 22. Nie aż tak dobrze chyba nie ma (choć nie jest to aż tak trudne jak teraz popatrzyłem) .Tak z czystej ciekawości sprawdziłem ile tak z głowy, naprędce (bez głębszego zastanawiania się) wypisze , wyszło 23 +przynajmniej 10 zapomniałem a znałem. Więc jestem lepszy niż przeciętny Polak A on Delaware to pierwszy raz usłyszałem na tym forum
 23. Andyopole dzięki. Pierwszy raz po czyichś słowach wyszło ,ze jestem w czymś ponad przeciętny
×