Jump to content

jabba1

Użytkownik
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About jabba1

 • Rank
  Aktywny użytkownik
 • Birthday 06/17/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kanada

Recent Profile Visitors

3,929 profile views
 1. Czy jest już dostępny raport za 2018 rok jaki mieliśmy procent odmów? Na Google znalazłem tylko 2017
 2. Pozdrawiam, mój i żony timeline wyglada identycznie
 3. Jeśli nie wysłałeś zgłoszenia po 18 października 2017 to niestety nic z tego
 4. Myślę, że tu jest więcej takich jak my
 5. U mnie tradycyjnie pudło po raz 7. u żony po raz 4. Trzeba sobie dać z tym spokój bo nam nigdy wizy do USA nie dadzą
 6. Dla mnie to siódma próba jeśli dobrze liczę, biorę udział nieprzerwanie od DV2013, dla żony chyba 4 próba. z upływem lat człowiek się już nie nastawia na wygrana, bardziej przyzwyczajenie hehe. Mieszkamy teraz w Kanadzie więc mamy chociaż namiastkę USA :p
 7. Czarex twoim zdaniem gdzie jest lepiej, w USA czy w Kanadzie? Oczywiście z twojej perspektywy, wiadomo ze to dwa ogromne kraje i w różnych częściach jest inaczej. Jestem ciekaw opinii osoby która mieszkała dłużej tu i tu
 8. LX13 - Winnipeg konsulat nie ma sekcji wizowej. No cóż, mówi się trudno - w życiu nie pomyślałbym ze przy 5% odmów to my możemy być ludźmi którzy psują statystykę :/ Myśle, ze jest tak jak pisała Agatenka, nie mamy super pracy i widać bylo ze nie pasuje mu to ze jesteśmy w Kanadzie tylko od września a do tego jesteśmy młodzi i niestety na J1 dostaliśmy SSN. Dodam tylko, ze było widać ze jest mu głupio, ze daje nam odmowę i na koniec dodał żebyśmy aplikowali w przyszłości. Szkoda tylko ze odmowa (214b) zostaje na zawsze w papierach. Ciekawostka - przy poprzednich rozmowach zawsze miałem wrażenie ze decyzja jest podjęta wcześniej, tak było i tym razem. Wszystko było Ok po czym wczytał paszporty i mina mu "zrzedla".
 9. Historia moja i żony: ja byłem w USA 4x na WAT żona 2x (wizy J1), nigdy żadnych przesiedzen problemów etc, jesteśmy aktualnie w Kanadzie na IEC i aplikujemy o nominację z prowincji Manitoba. Będąc na wakacjach w Toronto poszliśmy po wizę B1/B2 (wiza do USA mieszkając w Kanadzie, zwłaszcza na takim odludziu jak my jest koniecznością - bliżej jest pojechać gdzieś w USA, wszystko jest tańsze etc.). Obydwoje pracujemy i obydwoje dostaliśmy odmowę Generalnie byliśmy w szoku, zwłaszcza, że naprawdę chcieliśmy czasami pojechac do USA, mając 100km do granicy. Konsul powiedział, nam, że możemy aplikować jak uregulujemy w Kanadzie swój status cokolwiek to znaczy. Generalnie raczej "We won't bother" i do czasu otrzymania kanadyjskiego obywatelstwa damy sobie spokój bo jest to conajmniej śmieszne, że mając szanse tyle razy zostania w USA przedtem, ktoś pomyślał, że zrobimy to teraz, mając prostą drogę do stałego pobytu w Kanadzie, rzucimy to żeby pracować nielegalnie w USA za 10$/h bez ubezpieczenia i emerytury.
 10. U mnie po raz 6. has not been selected. U żony po raz 4. Cóż zostaja Kanada gdzie aktualnie mieszkamy
 11. Dokładnie, chociaż akurat producentów w tym przypadku bym nie winił, różnica cenowa wynika głownie z podatków nakładanych na zakup nowego samochodu, które są w chorej wysokości.
 12. oss-samochody w USA są tańsze i to w wartościach bezwzględnych - porównaj wersje podstawowa w USA z ta z Polski to zobaczysz różnice w USA w tej wersji masz praktycznie wszystko co potrzeba, w Polsce musisz dopłacić jeszcze ok 10k bo sorry brak klimy w dzisiejszych czasach to żart. Poza tym nie bez kozery ludzie ściagają samochody luksusowe z USA które po przeróbkach i cłach gdzie sama akcyza to ponad 20% ciagle jest taniej. Uważam to za karygodne i pomijam kwestie tego gdzie ile sie zarabia.
 13. No widzisz katlia czyli suma sumarum zwraca mu sie ten koszt, w Polsce rzadko przynosi (obecnie) to korzyść ale szkoła za to za darmo... Niestety ale w kwestii edukacji tez rządzi wolny rynek - to co nie wymaga dużej inwestycji ZAZWYCZAJ (nie mowie ze zawsze) nie przynosi tez dużej stopy zwrotu. A sam "prestiz" bycia osoba z wyższym wykształceniem tez kosztuje. Ja mimo wszystko wolałbym wziąć kredyt i otrzymać edukacje na dobrym poziomie wiedząc ze mi sie to zwróci niż mieć w Polsce cos za darmo ale w gruncie rzeczy będące "l'art pour l'art" i będące ścieżka rozczarowań.
 14. Dodam tylko od siebie, że studia chyba nie są obowiązkowe? Poza tym na zachodzie jest wiele zawodów, które bez studiów (a po samych kursach choćby) zapewnią dobre zarobki, na równi lub większe niż po studiach (truck driver np.) Poza tym w ewentualną różnicę zarobków na korzyść zawodów z wymaganym wyższym wykształceniem wkalkulować należy koszt studiów i lata kiedy dochodów się nie uzyskiwało lub były zaniżone (praktyka etc.). Kiedy to podliczymy to rachunek zysków i strat może być troszkę inny.
×
×
 • Create New...