Jump to content

jabba1

Użytkownik
 • Content Count

  177
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

jabba1 last won the day on July 29

jabba1 had the most liked content!

Community Reputation

1

About jabba1

 • Rank
  Aktywny użytkownik
 • Birthday 06/17/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kanada

Recent Profile Visitors

3,979 profile views
 1. To zależy od sytuacji, niektórzy dostają odmowę ESTA inni nie. Sam mam odmowę sprzed dwóch lat na koncie i zastanawiam się jak to będzie z tym, ze mieszkam w Kanadzie i moja sytuacja znacząco się zmieniła. Poza tym mogę spróbować wjechać droga lądowa gdzie ESTA jest niepotrzebna.
 2. Twierdzi, ze się załapiemy w tym roku. Z tym ze do końca roku fiskalnego zostały dwa miesiące.
 3. https://www.google.ca/amp/s/wiadomosci.wp.pl/mosbacher-potwierdza-wizy-dla-polakow-zostana-zniesione-6407748303181441a%3famp=1
 4. Czy jest już dostępny raport za 2018 rok jaki mieliśmy procent odmów? Na Google znalazłem tylko 2017
 5. Pozdrawiam, mój i żony timeline wyglada identycznie
 6. Jeśli nie wysłałeś zgłoszenia po 18 października 2017 to niestety nic z tego
 7. Myślę, że tu jest więcej takich jak my
 8. U mnie tradycyjnie pudło po raz 7. u żony po raz 4. Trzeba sobie dać z tym spokój bo nam nigdy wizy do USA nie dadzą
 9. Dla mnie to siódma próba jeśli dobrze liczę, biorę udział nieprzerwanie od DV2013, dla żony chyba 4 próba. z upływem lat człowiek się już nie nastawia na wygrana, bardziej przyzwyczajenie hehe. Mieszkamy teraz w Kanadzie więc mamy chociaż namiastkę USA :p
 10. Czarex twoim zdaniem gdzie jest lepiej, w USA czy w Kanadzie? Oczywiście z twojej perspektywy, wiadomo ze to dwa ogromne kraje i w różnych częściach jest inaczej. Jestem ciekaw opinii osoby która mieszkała dłużej tu i tu
 11. LX13 - Winnipeg konsulat nie ma sekcji wizowej. No cóż, mówi się trudno - w życiu nie pomyślałbym ze przy 5% odmów to my możemy być ludźmi którzy psują statystykę :/ Myśle, ze jest tak jak pisała Agatenka, nie mamy super pracy i widać bylo ze nie pasuje mu to ze jesteśmy w Kanadzie tylko od września a do tego jesteśmy młodzi i niestety na J1 dostaliśmy SSN. Dodam tylko, ze było widać ze jest mu głupio, ze daje nam odmowę i na koniec dodał żebyśmy aplikowali w przyszłości. Szkoda tylko ze odmowa (214b) zostaje na zawsze w papierach. Ciekawostka - przy poprzednich rozmowach zawsze miałem wrażenie ze decyzja jest podjęta wcześniej, tak było i tym razem. Wszystko było Ok po czym wczytał paszporty i mina mu "zrzedla".
 12. Historia moja i żony: ja byłem w USA 4x na WAT żona 2x (wizy J1), nigdy żadnych przesiedzen problemów etc, jesteśmy aktualnie w Kanadzie na IEC i aplikujemy o nominację z prowincji Manitoba. Będąc na wakacjach w Toronto poszliśmy po wizę B1/B2 (wiza do USA mieszkając w Kanadzie, zwłaszcza na takim odludziu jak my jest koniecznością - bliżej jest pojechać gdzieś w USA, wszystko jest tańsze etc.). Obydwoje pracujemy i obydwoje dostaliśmy odmowę Generalnie byliśmy w szoku, zwłaszcza, że naprawdę chcieliśmy czasami pojechac do USA, mając 100km do granicy. Konsul powiedział, nam, że możemy aplikować jak uregulujemy w Kanadzie swój status cokolwiek to znaczy. Generalnie raczej "We won't bother" i do czasu otrzymania kanadyjskiego obywatelstwa damy sobie spokój bo jest to conajmniej śmieszne, że mając szanse tyle razy zostania w USA przedtem, ktoś pomyślał, że zrobimy to teraz, mając prostą drogę do stałego pobytu w Kanadzie, rzucimy to żeby pracować nielegalnie w USA za 10$/h bez ubezpieczenia i emerytury.
 13. U mnie po raz 6. has not been selected. U żony po raz 4. Cóż zostaja Kanada gdzie aktualnie mieszkamy
 14. Dokładnie, chociaż akurat producentów w tym przypadku bym nie winił, różnica cenowa wynika głownie z podatków nakładanych na zakup nowego samochodu, które są w chorej wysokości.
 15. oss-samochody w USA są tańsze i to w wartościach bezwzględnych - porównaj wersje podstawowa w USA z ta z Polski to zobaczysz różnice w USA w tej wersji masz praktycznie wszystko co potrzeba, w Polsce musisz dopłacić jeszcze ok 10k bo sorry brak klimy w dzisiejszych czasach to żart. Poza tym nie bez kozery ludzie ściagają samochody luksusowe z USA które po przeróbkach i cłach gdzie sama akcyza to ponad 20% ciagle jest taniej. Uważam to za karygodne i pomijam kwestie tego gdzie ile sie zarabia.
×
×
 • Create New...