Jump to content

mcpear

Użytkownik
 • Content Count

  804
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

mcpear last won the day on May 23

mcpear had the most liked content!

Community Reputation

247

About mcpear

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  California

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moja żona bardziej (domu nie sprzedaliśmy jakby co - czekamy aż frankowiczom dobra zmiana umoży kredyty hipoteczne ) - ale po każdych wakacjach w Polsce jak sobie pomyślisz, że nawet prostą emeryturę amerykańską jak wyślesz do Polski a spłacony dom z mortgage'u wynajmiesz i przelejesz rent do Polski i będzie tego 20000 zł (po opodatkowaniu i opłatach w dzisiejszych pieniądzach) na miesiąc to w sumie zaczynam mieć obiekcje
 2. Poza tym zawsze można się "dobrowolnie ubezpieczyć" w NFZ. Wpierw po powrocie zatrudnisz się u znajomych na okres możliwie krótki tak aby opłacili za Ciebie składkę zdrowotną. Potem po rozwiązaniu stosunku pracy zgłaszasz się do dobrowolnego ubezpieczenia zgodnie z https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-ubezpieczyc-sie-dobrowolnie/ Na dzisiaj składka wynosi 462.83 miesięcznie - zapewne będzie to mniej niż 9% Twojej emerytury i voila jesteś ubezpieczona (no co-pay, no deductible) Jakbyś ominęła to krótkotrwałe zatrudnienie to by Ciebie NFZ chciał objąć dodatkową opłatą w wysokości na dzisiaj 10300.
 3. Chcę Ciebie wyzuć ze złudzeń. Megan zapewne nie wynajmuje luksusowego domu, nie ma drogich aut i dzieci nie są w najlepszych przedszkolach. 3500 to normalny czynsz. W tamtej okolicy domy wynajmowane za 6000-7000 miesiecznie nie sa rzadkością. A w tzw "najlepszych dzielnicach" jak to nazywasz czyli w Palo Alto to domy bywają po 10.000+ na miesiąc. Był chyba nawet ostatnio artykuł o gościu co zamienił garaż w pokój na wynajem, zamontował ubikację i doprowadził wodę w San Francisco i wynajmuje go za 1800 jako "studio bez okna". Czyli w SFO za 2000 warunki mieszkaniowe nie są specjalnie porównywalne do "średnich". Dwa samochody przy dwóch osobach pracujących to nie luksus to konieczność - nie ma w większości na przedmieściach żadnej komunikacji publicznej, która by Ciebie wspomogła Ona nie wysyła zapewne do najdroższego przedszkola - a do zwykłego. Zwykłe przedszkole na full time gdzie ja mieszkam zaczyna się od 1200-1500 na miesiąc. Przedszkola "najlepsze" bywają i po 3000-5000 / miesiąc. Zapewniam Ciebie są miejsca w USA gdzie 100k rocznie nie wystarcza na rodzinę aby żyć w "dzielnicy na poziomie".
 4. Z fascynacjami tak bywa, że człowiek za nimi podąża nie zważając co mówi rozum. Wydawałoby się, że jesteś super ustaiwony w Polsce, ale może się tak okazać, że jak przeniesiesz się do USA i rozkręcisz interes czy to jako stolarz czy to jako konsultant IT to będziesz równie ustawiony (a może nie). Pytanie twoje brzmi "czy opłaca się". To zależy co jest kryterium. Czy tylko zarobienie większych pieniędzy? Czy spokojne i nie wadzące nikomu życie? Czy edukacja dzieci w renomowanych uczelniach? Trudno mi się wypowiedzieć co za takie kryterium opłacalności wybrałbyś jako najważniejsze. Może się okazać, że opłacalność z punktu widzenia "szkiełka i oka" wcale nie pokrywa się z opłacalnością "czucia i wiary". Cytując kultowych "Chłopaków nie płaczą" - "Musisz sobie zadać jedno zaj...ście ważne pytanie: Co chcesz w życiu robić? I zacznij to robić :)" Masz wiele argumentów aby tę fascynację spełnić. Żonę masz obywatelkę czyli w jakimś skończonym czasie jesteś w stanie przenieść się tam legalnie. Teściowie zapewne mają znajomych czyli byłoby się gdzie zaczepić. Masz kapitał, który jak przeniesiesz do USA pozwoli ci zakupić pewne pierwszy dom (może z mortgagem a może nie) i zainwestować we własną firmę. Masz też wiele argumentów, aby fascynacja pozostała fascynacją niespełnioną.
 5. Masz szanse. Gwarancji nikt Ci na forum nie da. O ile prawdą jest, że Pani ambasador stara się obniżyć procent odmów w Polsce poniżej progu 3% to przed końcem września powinno być o wizę "łatwiej"
 6. Tak na szybko w google znalazłem taką odpowiedź na twoje pytanie: https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/402/~/entering-the-u.s.-and-canada-with-dui-offenses "A single DUI conviction is not grounds to deny entry into the U.S. However, multiple DUI convictions or a DUI conviction in combination with other misdemeanor offenses can make a person inadmissible and require a waiver prior to entering the United States." Czyli jeśli to było tylko DUI i w wyroku nie ma nic więcej to generalnie powinno być to "wybaczone" w procesie ubiegania się o wizę.
 7. W 2017 roku dobra zmiana zabrała możliwość głosowania przez USPS. Nadal możesz głosować w Austin TX pod warunkiem, że wsiądziesz w samolot i tam polecisz w dniu wyborów
 8. Po co lata się do Polski z USA? "Have some vodka with a friend"
 9. A propos powyższego w tych wyborach głosowanie korespondencyjne zostało nam (Polonii) zabrane, czyli jak się mieszka poza Chicago, NYC, LA, Houston i Waszyngtonem to wymaga to dużego samozaparcia aby głos oddać w tych wyborach.
 10. Czyli de facto nic się nie zmieni na gorsze - już dzisiaj nielegalnie przekraczający granicę nie mają możliwości zalegalizować swojego pobytu
 11. To już tak praktycznie niemożliwe. Jedynie ślub z obywatelem może zalegalizować pobyt. Rozumiem, że chcą zamknąć tę furtkę. Czy się mylę i są inne drogi legalizacji?
 12. Wg mnie realne są tylko opcja 1 i 3. W przypadku opcji 3 ślub możecie wziąć w USA - nie musi on być w Polsce. Lada dzień (wg mnie 20 sierpnia o ile dostałeś pieczątkę na 6 miesięcy) minie ci 180 dni "overstaya". Zrób wszystko aby wyjechać przed tą datą - wówczas waiver nie będzie ci potrzebny i procedura powinna być prostsza. W przeciwnym przypadku jak przekrosczysz pobyt o 180 dni to nabawiasz się 3 letniego zakazu wjazdu do USA i musisz ubiegać się o waiver, który wcale nie musi ci zostać udzielony - będziesz musiał wykazać, że żona cierpi "extreme hardship" przez to że nie ma Ciebie na terenie USA i że żona w żadnym wypadku nie może wyjechać poza USA (to nie jest trywialna spawa)
 13. Dzisiaj po raz pierwszy skorzystałem z "Hertz fast lane powered by CLEAR" - musiałem połączyć moje konto w Hertzu z kontem w CLEAR uprzednio. Dzisiaj podjechałem pod bramkę Hertzu, kamerka zrobiła mi zdjęcie (albo ich serię) i za chwilę bramka mi się otwarła. Co my wszyscy będziemy robić z zaoszczędzonym czasem? Aczkolwiek miło patrzeć jak technologia wchodzi w codzienny użytek.
 14. Brak biletu powrotnego to nie najlepszy pomysł - o ile nie lecisz jakimiś tanimi liniami to będzie bilet w jedną stronę dość drogi a poza tym na 100% zwróci uwagę oficera CBP. Generalnie nie powinieneś mieć problemu z wjazdem, ale tego nie przewidzi nikt. Plan wyjazdu na 2-5 miesięcy zawsze może wzbudzić podejrzenie, że Twoje intencje nie są turystyczne, możesz zostać zapytany o ilość pieniędzy, możesz zostać zapytany o plan wyjazdu, rezerwacje hoteli, rezerwację auta, cokolwiek co uwiarygodni Twój turystyczny charakter wyjazdu, a możesz też bez najmniejszego pytania zostać wpuszczony do USA ze stempelkiem na 6 miesięcy - na granicy różnie bywa
 15. Air Canada to tez sojusznik a lata
×
×
 • Create New...