Jump to content

mcpear

Użytkownik
 • Content Count

  1,435
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

mcpear last won the day on July 14

mcpear had the most liked content!

Community Reputation

537

About mcpear

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  California

Recent Profile Visitors

2,577 profile views
 1. Myślę, że nie. Generalnie co dwa tygodnie rząd wydaje rozporządzenie. Obecnie działa od 28 lipca do 11 sierpnia. To będzie działać 11 sierpnia - 25 sierpnia. Myślę, że następne będzie na okres 25 sierpnia - 8 września. Czynią to w dwutygodniowych interwałach aby co dwa tygodnie weryfikować listę państw do których lot jest zakazany i listę wyjątków. Poza tym jakby zakazali lotów do USA do końca roku to jakby LOT mógł na naiwnych klientach zbierać kasę? A tak jak jakiś klient się spyta do kiedy loty są wstrzymane do USA to dostaje od LOTu odpowiedź że są wstrzymane do 11 sierpnia / 25 sierpnia i że moga mu sprzedać (w sensie pobrać pieniądze) bilet na dowolną datę po tym okresie.
 2. Okazuje się, że te loty co obecnie latają to latają na zasadzie czarteru, na które LOT dostał zezwolenie od rządu. Nadal obowiązuje zakaz lotów rozkładowych, na czartery przewoźnik może wystąpić o zezwolenie i na takiej zasadzie obecenie funkcjonują połączenia, które można wyśledzić na flightradar. Po 11 sierpnia ma wejść rozporządzenie, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia wszelkie loty do iluś krajów świata (w tym do USA) zostaną z Polski zakazane i nie będzie wyjątku dla czarterów. Może to oznaczać, że pomiędzy 11 a 25 sierpnia nie będą latać nawet te szczątkowe połączenie pomiędzy USA i Polską.
 3. A z ciekawości jaki to lot (z jakiego Państwa) wylatuje jednego dnia i przylatuje po północy następnego dnia? Do USA jak się leci to się zawsze zyskuje czas. Niezależnie czy lecisz z Europy, Azji czy Australii (w ppzypadku tych dwóch głównie przez to, że przelatujesz z zachodu na wschód nad linią zmiany daty)
 4. Wg mnie NIE ZOSTANIESZ wpuszczona. Na granicy pojawiasz się 26 sierpnia czyli w tym momencie twoja wiza jest NIEWAŻNA.
 5. W większości takich firm ludzie przez ten cały rok pracują bez urlopu (nawet i bezpłatnego)
 6. Sztab Bidena jakby miał trochę oleju w głowie to te trzy debaty optował aby przeprowadzić przez ... zooma czy teamsy. Z Bidenem zakładającym maskę na moment gdy nie mówi, z zacinającym się obrazem i dźwiękiem aby pokazać jak to rząd federalny nic nie robi. Jak to w nienormalną sytuację została biedna Ameryka wpuszczona. Debaty to w sumie teatr i pantomima w jednym. Doprowadzenie do klasycznej debaty f2f z PDT to proszenie się o rozszarpanie medialne. Takie gesty czasami lepiej wpływają na wyborców niż kwieciste przemowy czy celne i błyskotliwe uwagi podczas debaty (o które JB nie posądzam). PDT pewnie musiałby ulec - jemu debaty są potrzebne jak tlen. On musi do nich doprowadzić na każdych w zasadzie warunkach. JB ze względu na "zagrożenie pandemiczne" może powiedzieć, że albo przez zooma albo wcale. Tak się porobiło, że to demokraci mogą dyktować warunki (chyba). Brak debat tylko wzmacnia Bidena. Aczkolwiek ja na same debaty nie planuje wolnego ... Nie spodziewam się niczego merytorycznie zaskakującego.
 7. Też czytałem opinię, że w tym roku Demokraci prowadzą niebywale skuteczną i niesłychanie rokującą nadzieję strategię kampanii. Polega ona tym, że tego siwego chowa się najgłębiej jak się da i stara się unikać mówić o nim - może elektorat nie zauważy, że ten przeciwko Trumpowi nie ma tak na serio za wiele do powiedzenia. Sytuacja jest w sumie dość ciekawa. W sondażownie nie wierzę. PDT mimo wszystko jest znacząco lepszym mówcą i chyba będzie zyskiwał cały czas podczas kolejnych wieców oraz debat. Co więcej on musi się skupić tylko na 6-7 stanach (a mozę tak na serio tylko na 3-4). Mam wielu znajomych co w 2016 roku głosowali na PDT. Wielu z nich nie jest zadeklarowanymi republikanami a deklarują, że w każdych wyborach dokonują niezależne wybory. I oni mi mówią, że ... nie zmienili od 2016 roku swoich upodobań wyborczych. To nie sondaże wygrywają a tak na serio wyborcy na Florydzie, Pensylwani, Ohio, Michigan. To że w Kalifornii wyborców "tego siwego" jest znacznie więcej niż w 2016 głosowało na HRC to nic nie znaczy. To wciąż te same 55 głosów elektorskich. A wybór VP i nie podjęcie decyzji do końca lipca świadczy słabo o tym jak ta kampania jest prowadzona. Jak jeszcze wybierze Elizabeth Warren to mimo sympatii dla niej i pełni szacunku dla jej działalności to uważam, że to byłaby strategicznie zła decyzja (może równie zła jak potencjalne wyjście z ukrycia głównego kandydata ) Jak ma jakichś doradców sensownych to pewnie należałoby wybrać Mayor Atlanty - to byłby strzał ofensywny i odsunęło sedno kampanii od Florydy i Pensylwanii i nagle przeniosłoby pewne napięcie na Georgię
 8. Też to widziałem dzisiaj ale on chyba nie wie co proponuje. Właśnie zaproponował aby 20 stycznia pełniącym obowiązki prezydenta została ... Nancy Pelosi do czasu aż będzie można wybrać nowego prezydenta.
 9. Z tym LOTem to rzeczywiście ciekawe. Wg flightradar coś tam lata (nie codziennie i nieregularnie ale na numerach lotów z regularnej siatki połączeń). Na stronach lot.com można kupić bilety. Wczoraj na połączenie ORD-WAW mogłem wybrać praktycznie dowolny dzień. Dzisiaj do 11 sierpnia wszystko odwołane. Po 11 sierpnia wszystko dostępne w sprzedaży. Odwołują niektóre z tych połączeń na ostatnią chwilę. Wg oficjalnego komunikatu (https://www.lot.com/us/en/resumption-of-flight-connections) połączeń do USA ... nie przywrócili.
 10. LOT sprzedaje bilety do USA bo ludzie chcą kupić i zapłacić. Przy dzisiejszych problemach z płynnością każda ściągnięta złotówka z rynku jest na wagę złota. A jeśli LOT odwoła lot na który klient kupił bilet to po pierwsze będzie go próbował zwodzić ze zwrotem, oferował vouchery itp. Generalnie odzyskać wpłacone złotówki jest trudniej niż je wpłacić. Generalnie czas oczekiwania na zwrot kasy obecnie w liniach lotniczych wydłużył się znacząco nawet do kilku miesięcy
 11. Może z tą zmianą wprowadzenia LO3 i LO4 (znalazłem też LO10 i LO9) "zupgradeowali" chartery do normalnej siatki połączeń. Do bardzo niedawna loty LO10xx sprzedawane były na zasadzie zapisów przez konsulaty
 12. LO10xx - to chartery, które kupisz przez kontakt z konsulatem Rzeczywiście przegapiłem moment, że LOT otworzył regularne loty (sprzedawalne przez lot.com) - to są loty LO3 i LO4 do Chicago.
 13. W Nowym Jorku jak wylądujesz NIE MASZ kwarantanny. Obecnie jak wylądujesz w Polsce z zagranicy NIE MASZ kwarantanny Loty normalnie NIE LATAJĄ między Polską a USA. Latają loty z innych krajów Europejskich
 14. Sam chciałem to zrealizować gdyż obostrzenia w parkach narodowych praktycznie czynią je nieodwiedzalne. A chciałem "coś" zrobić w te wakacje (Hawaje mi odwołali, Floryda też mi się odwołała). Wymyśliłem wyskok do San Francisco. Okazuje się, że połowa hoteli jest nieczynna - szczególnie te tańsze. Te droższe niby mają dużo niższe rate'y ale wiele z nich pisze, że restauracje mają pozamykane i opisują nowe procedury kontaktu z pracownikami sprzątającymi (w wielu miejscach ograniczone do zera). Od czytania tych nowych reguł i procedur to mi się "odechciało" - spisałem lato 2020 na straty
×
×
 • Create New...