Skocz do zawartości

andyopole

Użytkownik
 • Zawartość

  5207
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  19

Zawartość dodana przez andyopole

 1. andyopole

  Okradziony bagaż w Warszawie

  Takie rzeczy tylko Made in USA.
 2. andyopole

  Okradziony bagaż w Warszawie

  A któż bogatemu zabroni?
 3. andyopole

  Wypełnianie wniosku DS-260

  1. Nie. Te sprawy tylko w Wawie załatwiają. 2. Tego nie wiem. Doszedłem do GC inna drogą.
 4. andyopole

  Okradziony bagaż w Warszawie

  Wejdź w skórę potencjalnego złodzieja, napewno zainteresuje się domem z kratami a nie spojrzy na ten gdzie drzwi są podparte kolkiem.
 5. andyopole

  Okradziony bagaż w Warszawie

  Widzę że nie zajarzyłaś. Kłódka jest właśnie informacją dla złodzieja że do tej walizki warto zajrzeć.
 6. Moj kolega, wspomniany wyzej adwokat, "zszedł" ze statku na początku lat 80tych. Tak to się wtedy nazywało. Zrobił tu studia i ma własną kancelarię adwokacką.
 7. andyopole

  Sponsoring w wizie B2

  Wpisujesz dobrodzieja i tyle. Dobrodziej - sponsor.
 8. andyopole

  Okradziony bagaż w Warszawie

  Walizka za 70 dolarow i nalepka do niej za $20. Wole piwo za to sobie kupić. Mozna tez przyjac inna filozofię. Walizka zamknieta na dziesiec spustów napewno zawiera coś cennego. W bagażu łatwo dostępnym trudno spodziewać się czegoś atrakcyjnego.
 9. Nikt. Jak juz poznasz tutejsze prawo, pozdajesz egzaminy i uzyskasz uprawnienia to jeszcze dolicz do kosztow oplate za licencje. Kolega (Polak) prawnik za licencje na sam tylko Oregon placi bodaj $35k rocznie. Ma licencje na tylko trzy stany, CA, OR i WA.
 10. andyopole

  Okradziony bagaż w Warszawie

  Nigdy nie zamykam walizek na cokolwiek. Wazniejsze dla mnie jest miec takie, ktore sa z daleka widoczne na taśmie. Dlatego na starcie odrzucam przy zakupie czarne i ciemnogranatowe.
 11. andyopole

  Ceny biletow

  Na szczęście "socjalistyczna" podobno UE wydaje się być jednak trochę lepsza w ochronie obywateli niż USA.
 12. andyopole

  Ceny biletow

  Kliniczny przykład monopolizacji i braku prawdziwej konkurencji. Tylko tyle.
 13. andyopole

  Chciałem Powiedzieć Że...

  TGiF. Ja też już w domu! 13 i piątek minał bez jakichś przykrych zdarzeń. Teraz jeszcze mogę co najwyżej spaść z coucha na podłogę. Spoko, jest miękki dywan.
 14. Temat pożyczony z innego forum. Ot tak, piszcie to co chcecie byle ładnie a niekoniecznie mądrze. Szczególnie stali bywalcy. Zeby nie bylo że na tym forum tylko straszymy Ameryką albo zalimy sie że rodzina zaprosić nie chce a jak już zaprosi to żałuje wszystkiego i mierzy długość przebywania pod prysznicem. Żeby zacząć to powiem że dobiega końca mój urlop w Polsce. Wypoczynkowy. W trakcie wykosilem trawniki. Pomalowalem i wyremontowalem płoty w majątku moich rodzicieli ktorzy w tym roku świętują 80 urodziny. Dziś jeszcze, w ostatnim dniu wycinalem drzewa owocowe, ktore powalila zeszlotygodniowa wichura. Dobrze ze już koniec urlopu. Odpoczne w pracy.
 15. andyopole

  Ceny biletow

  Byłem w maju w NYC. $25 od walizki pod pokładem. U wszystkich przewoznikow w tej destynacji.
 16. andyopole

  Życie w NC - blog

  Co do czcionki to fakt, trochę dziwna. Odczytałem sobie fragment o wyrabianie prawa jazdy, zapewne interesujący dla nowicjuszy lub żelaznych kandydatów na Hamerykanow. Nie doczytałem do konca.
 17. andyopole

  Promocje linii lotniczych

  Biorąc pod uwagę częste opóźnienia lub odwoływanie lotów krajowych to może być rzeczywiście mila perspektywa.
 18. W kwestii formalnej, świeżo upieczony magistrze: bieżący bo biegnący. Nie bierzący. Wyksztalconemu czlowiekowi po prostu nie wypada.
 19. Jamaica? Nawet ruch lewostronny się uchował.
 20. andyopole

  Przewoz podzespolow komputerowych

  Wielkie rzeczy, zawija sie te CPU w niewyprane koszulki czy inne desusy i jazda...
 21. Esencją istnienia Lotu są loty miedzykontynentalne. Im wystarczy że latają do Hameryki i klikajcie narody, spóźnienia, odwołania lotów to Pikuś, diety wzięte. Korzystając z renty monopolistycznej, pasażerów mają w nosie bo jako jedyni latają bez przesiadek, dla naprawdę wielu osób ma znaczenie obsługa po polsku choćby i niegrzeczna.. Gdyby zechciał latać do Wawy jakiś Amerykański przewoźnik już byłby płacz. Zaczęli latać do Chin i było ślicznie, w ramach współpracy zwyczaj wymaga wpuszczenie tamtejszego przewodnika i wielu korzystając z możliwości wyboru korzysta z usług Air China.
 22. andyopole

  Przewoz podzespolow komputerowych

  Nie ma znaczenie czy użytek własny czy na handel. Celne opłaty graniczne służą ochronie własnego rynku. Chodzi o to żebyś kupował na miejscu (cła i podatki opłaconeł a nie przywoził zza granicy. Niedawno pisałem jak cła wprowadzone przez Trumpa na stal mają wpływ na nasza firmę.
 23. andyopole

  Przewoz podzespolow komputerowych

  Generalnie wszystko co przekracza określoną wartość podlega oplatom celnym i podatkowym w imporcie i już. Kontrole są wyrywkowe bo nikt nie jest w stanie sprawdzić wszystkich pasażerów, nie te czasy. Celnicy obserwują ludzi i często mają dobrego nosa. Jeśli ktoś wiezie jakieś pierdoły a czuć od niego cykorem na kilometr to na 99% wylapia delikwenta.
×