Jump to content

Halyna

Użytkownik
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Halyna last won the day on October 28

Halyna had the most liked content!

Community Reputation

20

About Halyna

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

376 profile views
 1. Zacytowałeś najprawdopodobniej stare regulacje, które faktycznie w dalszym ciągu wyświetlają się w google, aczkolwiek, gdy klikniesz w link to okazuje się, że strona już nie istnieje. Obecnie wygląda to następująco : "(...) You have misread the terms of the Visa Waiver Program. You need an ESTA to enter the US from Mexico. Here's the relevant sections: "The Visa Waiver Program (VWP) enables nationals of certain countries to travel to the United States for tourism or business (visitor visa purposes) for stays of 90 days or less without obtaining a visa. Not all countries participate in the VWP, and not all travelers from VWP countries are eligible to use the program. VWP travelers are required to apply for authorization though the Electronic System for Travel Authorization (ESTA), are screened at their port of entry into the United States, and are enrolled in the Department of Homeland Security’s US-VISIT program." The air and sea entry part refers only to the requirement to have in your possession a return or onward travel ticket to demonstrate that you will be leaving before the 90 days is up: "To enter the U.S. on the Visa Waiver Program, travelers must: Be a citizen of one of the countries listed above, and in possession of a VWP-compliant passport. Possess the ESTA authorization. Plan to travel for business, pleasure, or transit. Stay in the U.S. for 90 days or less. AND if entering the U.S. by air or sea must be: Holding a return or onward ticket. If travelling on an electronic ticket, a copy of the itinerary must be carried for presentation to the immigration inspector. Travelers with onward tickets terminating in Mexico, Canada, Bermuda or the Caribbean Islands must be legal residents of these areas... If entering the U.S. by land from Canada or Mexico, the documentary requirements are the same, except there is no requirement for round-trip tickets and signatory carriers. You must satisfy the inspecting officer that you have funds to support yourself during your stay and to depart the U.S. (...)" Wynika to wprost z samego przepisu : "(...) (11) Eligibility determination under the electronic system for travel authorization Beginning on the date on which the electronic system for travel authorization developed under subsection (h)(3) is fully operational, each alien traveling under the program shall, before applying for admission to the United States, electronically provide to the system biographical information and such other information as the Secretary of Homeland Security shall determine necessary to determine the eligibility of, and whether there exists a law enforcement or security risk in permitting, the alien to travel to the United States. Upon review of such biographical information, the Secretary of Homeland Security shall determine whether the alien is eligible to travel to the United States under the program.(...)" Ergo - niezależnie od rodzaju przejścia granicznego wypełniamy wniosek ESTA.
 2. Huh? Ruch bezwizowy działa na każdym POE, niezależnie od jego typu. Na przejściach lądowych nie wymaga się biletów powrotnych tylko okazania środków finansowych na każdy dzień pobytu.
 3. Pracownicy konsularni będą mieli teraz dużo czasu, aby każdy przypadek zbadać bardzo szczegółowo. Większość tych, którzy chcieli mieć wizy - skorzystała przed 30 września 2019 z masowej akcji wydawania wiz i je dostała - ktoś tutaj pisał nawet, że w tym samym roku fiskalnym dostał odmowę a poszedł we wrześniu i dostał wizę. Jeśli komuś kiedykolwiek odmówiono wizy i spodziewał się, że wjedzie teraz, po ich zniesieniu - to tylko znaczy, że osoba taka całkowicie była niedoinformowana. Nie warto też ukrywać tej informacji w formularzu ESTA - szkoda pieniędzy na bilet lotniczy.
 4. Każde z małżonków może wystąpić o rozwód. Dokumentację składaj za pośrednictwem placówki konsularnej.
 5. Czyli u każdej osoby coś innego
 6. Bull's Eye! Zamiast cieszyć się jako Polki/Polacy z sukcesu Polski jako kraju to wychodzi z nas nasza polska "żółć" (jako słowo składające się z liter występujących wyłącznie w polskim alfabecie ).
 7. Podłączę się do zagadnienia - znajoma z wykształceniem medycznym ale o specjalizacji dietetyk. Czy ma szansę na pracę w zawodzie w USA? Czy dietetyk w USA jest zawodem "medycznym" czy "około-medycznym"? Co można jej poradzić i/lub gdzie skierować?
 8. Czy mam rozumieć, że Twój wpis ma związek z pierwotnym postem??
 9. Udało się domknąć wszystkie procedury szybciej niż zakładano (na niniejszym forum). Wybór daty nieprzypadkowy. ps. Można lecieć na zakupowe szaleństwo Black Friday
 10. @Valaya napisała prawidłowo - co prawda w PL matura to nie jest "degree" ale trzeba przyjąć, że ukończenie szkoły średniej z dyplomem (maturalnym czy technika) wypełnia wymagania ekwiwalentu amerykańskiego (do celów loterii wizowej).
 11. W takim razie wydaje się to być bardziej kwestią szczęścia niż wyboru przeglądarki... W dalszym ciągu chyba nie wiemy jak administracja amerykańska podejdzie do kwestii utraty połączenia po zarejestrowaniu aplikacji i braku możliwości wyświetlenia odebranego od nich komunikatu z uwagi na błąd certyfikatu.
 12. Z definicji każda nieprawdziwa informacja w formularzu stanowi podstawę do jego odrzucenia ale - w którym miejscu wpisałeś województwo? Jeśli w adresie "do doręczeń" to nie masz powodu do niepokoju
 13. Wykrywalność w PL zgłoszonych spraw dot. opisanych przez Ciebie "praw jazdy" jest 100%. Takie osoby w PL dostają zarzut z Rozdziału KK pt. przestępstwa przeciwko dokumentom i nawet gdy dostaną wyrok w zawieszeniu, to nigdy nie będą mogły pracować w zawodzie w którym wymagane jest jakiekolwiek poświadczenie bezpieczeństwa czy chociażby w ubezpieczeniach. Edit: Zapotrzebowanie na takie dokumenty pojawiło się prawdopodobnie także jako odpowiedź na wzrost wynagrodzeń w zawodzie kierowcy.
 14. Znajomy miał tak samo 4 lata temu (u niego zgłoszenie zarejestrowano z godziną 5:59 PM) i dziś mieszkają na wschodnim wybrzeżu.
 15. Termin wysyłania wniosków minął to można podzielić się zasłyszaną informacją : - wymóg posiadania paszportu dotknął tylko i wyłącznie kraje cywilizowane, ponieważ w niektórych krajach, w których zmiana imienia i nazwiska jest prostą czynnością administracyjną, w dalszym ciągu odbywała się radosna twórczość, z uwagi na fakt, iż jak mają twierdzić jego obywatele, w przypadku wylosowania rzekomo pójdą na milicję (czy co oni tam mają) i za paręnaście ... jednostek pieniężnych dostaną zaświadczenie o zagubieniu/kradzieży dokumentu paszportowego o numerach, które wpisali w aplikację. Na rozmowę do Ambasady przyjdą z nowym paszportem wydanym na wylosowane dane i w/w zaświadczeniem. Wszystko ma się opierać m.in na fakcie braku możliwości weryfikacji danych paszportowych obywatela danego kraju przez władze amerykańskie (brak np. umów międzynarodowych pomiędzy USA a tym krajem, ot chociażby charakterystycznych dla krajów objętych VWP). Nie chciałam tego pisać wcześniej, ponieważ zakładam, że forum to przeglądają nie tylko osoby uczciwe, w tym także być może posiadające obywatelstwo jednego z takich krajów.
×
×
 • Create New...