Jump to content

Halyna

Użytkownik
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

Recent Profile Visitors

268 profile views
 1. I tak co roku ta sama śpiewka przed wakacjami. Żadnego zniesienia wiz do USA nie będzie przynajmniej do 2022. Wystarczy przeczytać ich prawo. Pani Ambasador można przypomnieć, że to nie Polska odmawia swoim obywatelom wiz do USA tylko ich urzędnicy. A takie akcje naganiania pieniędzy do budżetu amerykańskiego są żenujące...
 2. No co ty - gdyby chcieli odblokować twój wniosek to by to zrobili systemowo, przecież mają wszystkie dane. Wiza poszła do anulacji i tyle. Dostaniesz z powrotem z takim stemplem na ukos VOID.
 3. Ostatnie dni promocji Odkryj nasz nowy kierunek w wyjątkowej cenie! Leć z nami do Miami - miasta gdzie atmosfera wakacji trwa przez cały rok! Pospiesz się! Oferta ważna tylko do 19.04.2019. Loty już od 2199 PLN w obie strony i z bagażem. Znajdź swój LOT na lot.com.
 4. Pojawiła się promocja LOT na loty bezpośrednie WaW - Miami (startują 01 czerwca 2019 r) i tak szybka kalkulacja na 2 tygodnie w czerwcu 2019 r - 2300 zł / osobę dorosłą.
 5. Lecisz, mówisz prawdę (a przynajmniej jej wersję akceptowalną z punktu widzenia CBP masz urlop? wakacje? przyjechałeś zwiedzać Stany i plan masz następujący x...y....z... ? chyba nie jedziesz nikomu przecież pomagać w pracy bo to nie jest legalne....). Wiza wjazdowa z reguły jest udzielana na 180 dni ale to co powiedziałeś i to co powiesz na granicy masz w systemie. Pobyt będziesz miał legalny w czasie ważności wizy ale przy kolejnym wlocie możesz mieć więcej pytań dodatkowych.
 6. Obywateli RP opuszczających kraj na dłużej niż 182 dni obowiązuje konieczność zgłoszenia tego faktu w urzędzie miasta/gminy właściwym ze względu na miejsce pobytu stałego. https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zglos-wyjazd-za-granice Warto to zrobić dla świętego spokoju - np. wezwania do stawienia si w charakterze świadka/oskarżonego są doręczane na adres zameldowania na stałe z domniemaniem ich odebrania, co z kolei nakłada na nas określone obowiązki i wiąże się z dotkliwymi karami w przypadku nieusprawiedliwionego braku stawiennictwa.
 7. Nie. Jeśli MSZ RP Cię wysyła to oni od początku do końca procesują kwestię wizy A2. Sama możesz się ubiegać o B1/B2.
 8. W ramach loterii wylosowano coś ponad 400 obywateli RP, prawdopodobieństwo że wszyscy zaglądają na to forum jest ... niewielkie
 9. Nie wiem na jakim serwisie ci zależy ale jeśli lubisz sok pomidorowy w szklance pełnej lodu to wybierz Deltę
 10. Można przecież żyć na kocią łapę skoro związek ma być "ot tak" a małżonkowie maja nosić różne nazwiska. I dlaczego wasze zdanie i wasza opinia jest lepsza niż moja? Bo tak?
 11. Jeśli macie jeden bilet to dla świętego spokoju podejdźcie razem.
 12. Wyniki już są ale jeszcze wszystkich sprawdzają w oparciu o to co o sobie piszecie w necie. :p
 13. Jeśli pobieracie się tylko na chwilę to szkoda zachodu. Ułatwicie też postępowanie ICE jeśli zachowacie swoje nazwiska i rozdzielność majątkową :p Znajoma jest już mężatką po raz 4 i od 3-ciego męża nie zmienia nazwiska - nie chce jej się co chwile zmieniać wszystkiego. Ja nie wyobrażam sobie, abym nazywała się inaczej niż mój mąż i dzieciaki. Wyobraźmy sobie sytuację, że lecimy gdzieś razem - do kontroli pochodzi troje Kowalskich i jedna Nowakowa... Wejście na aperitif i zapowiadają was - Mr X i Mrs Y zamiast Państwo Kowalscy etc etc.
×
×
 • Create New...