Jump to content

Halyna

Użytkownik
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8

Recent Profile Visitors

304 profile views
 1. W dużym skrócie - @xxvv masz rację - spełniałaś podstawowe warunki aby uzyskać wizę bez wizyty w konsulacie. Konsulat, po analizie Twojego wniosku oraz dostępnych u nich informacji, podjął decyzję, że musisz jednak starać się o wizę osobiście. Ergo - zastanów się (sama w duchu nie publikuj niczego na forum) czy w historii Twoich podróży i/lub np. w Twoich publikacjach na portalach społecznościowych występują okoliczności/zdarzenia mogące mieć wpływ na ew. zgodę bądź odmowę wydania promesy wizowej. Jeśli jesteś w 100% pewna, że nic z powyższego Cię nie dotyczy - możesz spokojnie jechać na rozmowę. Jeśli jednak nie - przełóż ja na dowolny termin po 01 października
 2. Co raz więcej obywateli USA poszukuje polskich korzeni celem uzyskania polskiego obywatelstwa - gdy rozmawiałam z jednym z nich, stwierdził, że robi to dla swoich dzieci aby mogły studiować za darmo w Polsce (jako obywatele PL). Podejrzewam, że podobnie jest w innych krajach UE. Także co raz większa ilość Amerykanów poszukuje opcji zdobycia wykształcenia w UE za darmo lub po niewielkich kosztach . Jest cała seria artykułów poświęcona temu zagadnieniu np. https://money.cnn.com/2016/02/23/pf/college/free-college-europe/ Są także informacje które uniwersytety kształcą Amerykanów za free.
 3. Są kraje, których obywatele znani są z pomysłowości w zakresie omijania przepisów (nie tylko dotyczących loterii ) dzięki łatwości zmiany imienia i nazwiska (jedyną stałą daną jest data urodzenia). Do takiej loterii wysyłają kilkadziesiąt swoich zgłoszeń na różne dane osobowe tak aby po wylosowaniu któregoś z nich zmienić aktualne imię i nazwisko na to, które podali w formularzu zgłoszeniowym. Podanie numeru paszportu już na etapie rejestracji ma minimalizować występowanie też takich przypadków.
 4. Będzie jak mówisz - wystarczy obejrzeć sobie np film Big Short - o kryzysie lat 2007-2008 i jak do niego doszło. Wnioski wyciągnie każdy sam
 5. @ilya_ - boli Cię to, że PL w końcu dołącza do programu Visa Waiver? Po co ten jad i szyderstwa/złośliwości? Wystarczy ludzi informować o zasadach wjazdu do USA w ramach programu VWP. W świetle powyższego proponuję - nie udzielaj się tu (przeglądający to forum znają przepisy) tylko pisz pod tamtymi artykułami oraz na FB (jeśli masz konto). Więcej ludzi to przeczyta. Pisałam już wcześniej, że brakuje akcji informacyjnej, co zresztą widać we wszystkich komentarzach, które pojawiły się po dzisiejszej wypowiedzi Vice Prezydenta USA : "(...)Chciałbym podkreślić, że Polska osiągnęła już sytuację, w której może uczestniczyć w programie zniesienia wiz. Jak już mówiłem, musi nastąpić jeszcze certyfikacja i Polska wkrótce dołączy do tego programu (...)" (za interia pl) Swoją drogą obecne administracje obu krajów pracowały ciężko aby osiągnąć ten cel więc Twoje spamowanie skrzynek Ambasady może spowodować jedynie otrzymaniem od nich bana na swój adres email
 6. I tak co roku ta sama śpiewka przed wakacjami. Żadnego zniesienia wiz do USA nie będzie przynajmniej do 2022. Wystarczy przeczytać ich prawo. Pani Ambasador można przypomnieć, że to nie Polska odmawia swoim obywatelom wiz do USA tylko ich urzędnicy. A takie akcje naganiania pieniędzy do budżetu amerykańskiego są żenujące...
 7. No co ty - gdyby chcieli odblokować twój wniosek to by to zrobili systemowo, przecież mają wszystkie dane. Wiza poszła do anulacji i tyle. Dostaniesz z powrotem z takim stemplem na ukos VOID.
 8. Ostatnie dni promocji Odkryj nasz nowy kierunek w wyjątkowej cenie! Leć z nami do Miami - miasta gdzie atmosfera wakacji trwa przez cały rok! Pospiesz się! Oferta ważna tylko do 19.04.2019. Loty już od 2199 PLN w obie strony i z bagażem. Znajdź swój LOT na lot.com.
 9. Pojawiła się promocja LOT na loty bezpośrednie WaW - Miami (startują 01 czerwca 2019 r) i tak szybka kalkulacja na 2 tygodnie w czerwcu 2019 r - 2300 zł / osobę dorosłą.
 10. Lecisz, mówisz prawdę (a przynajmniej jej wersję akceptowalną z punktu widzenia CBP masz urlop? wakacje? przyjechałeś zwiedzać Stany i plan masz następujący x...y....z... ? chyba nie jedziesz nikomu przecież pomagać w pracy bo to nie jest legalne....). Wiza wjazdowa z reguły jest udzielana na 180 dni ale to co powiedziałeś i to co powiesz na granicy masz w systemie. Pobyt będziesz miał legalny w czasie ważności wizy ale przy kolejnym wlocie możesz mieć więcej pytań dodatkowych.
 11. Obywateli RP opuszczających kraj na dłużej niż 182 dni obowiązuje konieczność zgłoszenia tego faktu w urzędzie miasta/gminy właściwym ze względu na miejsce pobytu stałego. https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zglos-wyjazd-za-granice Warto to zrobić dla świętego spokoju - np. wezwania do stawienia si w charakterze świadka/oskarżonego są doręczane na adres zameldowania na stałe z domniemaniem ich odebrania, co z kolei nakłada na nas określone obowiązki i wiąże się z dotkliwymi karami w przypadku nieusprawiedliwionego braku stawiennictwa.
 12. Nie. Jeśli MSZ RP Cię wysyła to oni od początku do końca procesują kwestię wizy A2. Sama możesz się ubiegać o B1/B2.
 13. W ramach loterii wylosowano coś ponad 400 obywateli RP, prawdopodobieństwo że wszyscy zaglądają na to forum jest ... niewielkie
×
×
 • Create New...