Jump to content

Halyna

Użytkownik
 • Content Count

  220
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Halyna last won the day on November 17

Halyna had the most liked content!

Community Reputation

52

About Halyna

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

785 profile views
 1. Masz objawy? źle się czujesz? Nie? To nie zawracaj sobie głowy. Tak - zrób test i zastosuj się do zaleceń lekarza.
 2. Dygresja : Czytając takie wątki (vide pytanie OP dot potrzeby posiadania wizy pracowniczej celem siedzenia we własnym mieszkaniu/domu w PL... ) ciśnie mi się na usta pytanie, wyartykułowane przez pewną recepcjonistkę w pewnej polskiej komedii...
 3. Nie otwieraj może kolejnych wątków tylko odpowiadaj w swoim oryginalnym?
 4. Za OECD : 1. The Multilateral Convention to Implement Tax Treaty Related Measures to Prevent Base Erosion and Profit Shifting (the Convention) is one of the outcomes of the OECD/G20 Project to tackle Base Erosion and Profit Shifting (the “BEPS Project”) i.e. tax planning strategies that exploit gaps and mismatches in tax rules to artificially shift profits to low or no-tax locations where there is little or noeconomic activity, resulting in little or no overall corporate tax being paid. 2. The BEPS Action Plan was developed by the OECD Committee on Fiscal Affairs (CFA) and endorsed by the G20
 5. Ja bym tutaj nie przypisywała "zasług" temu czy innemu rządowi ponieważ przedmiotowa zmiana wynika z międzynarodowej Konwencji OECD, a nie z "widzi mi się" tego czy innego ministra finansów : (za gazeta prawna) "(...)We wrześniu 2017 r. Polska tak jak wiele innych krajów podpisała międzynarodową konwencję OECD (MLI). Część z państw sygnatariuszy zgodziła się tym samym stopniowo zmieniać w międzynarodowych umowach metodę unikania podwójnego opodatkowania na mniej korzystną metodę proporcjonalnego odliczenia.(...)". Jeśli w procedowaniu jest/była umowa NIEZGODNA z przedmiotową konwencją to sił
 6. 1. Nie wygrałaś zielonej karty tylko możliwość ubiegania się o nią. 2. Nie znamy twojego numeru więc ciężko nawet powiedzieć, czy masz szansę na rozmowę. 3. Musisz wypełnić DS260 aby mieć szansę podejścia do rozmowy (w zależności od numeru, o którym pisze w pkt 2). Bez wypełnienia przedmiotowego wniosku - Twoja "wygrana" nic nie znaczy.
 7. Nazwa miasta to Warszawa. Nazw własnych się nie tłumaczy. Co raz częściej w oficjalnej dokumentacji pojawiają się nazwy oryginalne. Jak byś urodził się np w Kędzierzynie Koźlu to też byś próbował przetłumaczyć?
 8. Znajomi, którzy parę lat temu wygrali loterię i mieszkają w USA zrobili zdjęcia całej piątce komórką na tle drzwi łazienkowych i tylko w paincie przycięli do wymaganego rozmiaru. Cała piątka siedziała na jakimś taboreciku ponieważ na drzwi mieli zarzucone prześcieradło właśnie. Tak, że bez stresu z tymi zdjęciami.
 9. Sięgnij sama do aktów źródłowych także w kwestii stosowania wyroków TK w Polsce. Na tym polega proces weryfikacji papki informacyjnej oraz uczenia się.
 10. Z Twojego wpisu (a także innych osób) wynika, że nikt nie zadał sobie trudu aby zapoznałać się z wyrokiem TK w zestawieniu z przepisami ustawy, których dotyczył, tylko ewidentnie przyjmuje się papkę informacyjną sprzedawaną przez niektóre media jako "prawdę objawioną". Swoją drogą gdzie jest MODERACJA na tym forum, skoro dopuszcza słowa powszechnie uznane za obraźliwe?
 11. To były chyba przejściowe problemy. Dziś wszystko wydaje się działać normalnie (Opera i Firefox).
 12. Działa poprawnie pod IE zarówno photo cropper jak i wysyłanie zgłoszeń.
 13. Uuuuu Panie no to żeś .... żartuję. Tak długo jak nie otrzyma się numeru potwierdzającego wysłanie, tak długo można wysyłać te same zgłoszenia do skutku.
 14. Zdjęcie jest prawidłowe. Nie popadaj w paranoję. Moje, które wykorzystałam 2 lata temu w ramach DVL, a które następnie posłużyło do odnowionej wizy A2, jest identycznie wykadrowane - głowa (bez włosów i uszu)ma się mieścić pomiędzy tymi elipsami - moja bujna fryzura wychodzi grubo poza nie w każdej wizie.
×
×
 • Create New...