Jump to content

Halyna

Użytkownik
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Halyna last won the day on October 28 2019

Halyna had the most liked content!

Community Reputation

22

About Halyna

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

455 profile views
 1. Nie obrażaj osób, z którymi się nie zgadzasz inwektywami, nawet zakamuflowanymi. Powtórzę jeszcze raz bo widzę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem - jeśli w KRK dana osoba widnieje jako "niekarana" to taką odpowiedź otrzyma KAŻDY odpytujący organ zagraniczny. Żadna z umów międzynarodowych, których stroną jest Polska, w tym umowa PCSC , podpisana jako jeden z warunków wejścia Polski do programu Visa Waiver nie daje służbom amerykańskim prawa do sprawdzania obywateli RP "głębiej" w OMAWIANYM PRZYPADKU. To jest ostatnia moja wypowiedź w tym wątku.
 2. Na pierwsze zagadnienie masz odpowiedź od @mcpear Dodatkowo zawsze możesz wystąpić do KRK z wnioskiem o udzielenie informacji na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej dot ilości odpowiedzi udzielonych podmiotom zagranicznym i w przypadku otrzymania takowej, wyciągać samodzielnie dalsze wnioski. Na drugie - przyjmij tylko, że nie masz racji bo całkowicie pomieszałeś zagadnienia prawa międzynarodowego i krajowego.
 3. Powtórzę tylko to co napisałam powyżej - jeśli dany wyrok uległ zatarciu to każde oficjalne zapytanie skierowane do KRK w sprawie danej osoby wykaże wynik "niekarana(-y)". A skoro jesteśmy przy temacie USA i ich prawa to w tym wypadku ma zastosowanie 5 poprawka do Konstytucji USA czyli zasada nieobciążania samej (samego) siebie "(...) The self-incrimination clause provides various protections against self-incrimination (...)".
 4. Proponuję zachować zdrowy rozsądek. Funkcjonariusz CBP na granicy nie ma wglądu w polską bazę PESEL więc nie jest w stanie powiązać matki z synem. Nie mniej jednak posłuchałabym rady @sly6 i sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy jesteś dobrą/ym graczem w pokera? Jednym z elementów szkolenia funkcjonariuszy jest coś co się nazywa "behavioral detection", a elementy tegoż wprowadzane są także do SI na przejściach granicznych.
 5. W przeciwieństwie do @mcpear doradzam w takim wypadku zaznaczenie odpowiedzi zgodnie ze stanem faktycznym w dniu wypełniania wniosku. Jeśli nie widniejesz w KRK to jesteś "niekarany" a przestępstwo uznaje się za "zatarte", ze wszystkimi tego konsekwencjami. I taką też odpowiedź uzyska każda instytucja, która zwróci się z zapytaniem do KRK w Twojej sprawie. KRK działa w oparciu o prawodawstwo polskie i na żadne gdybanie tutaj nie ma miejsca.
 6. Tak na marginesie tej informacji ciekawe ile aplikacji w ramach Loterii Wizowej zostanie odrzuconych z powodu błędnie wpisanego numeru paszportu właśnie (opisanej przez Ciebie nieszczęsnej spacji).
 7. Na szybko dla dwóch dorosłych osób max ubezpieczenie (opcja D) wychodzi nas dużo taniej niż płacimy w PL na NFZ...
 8. Czy w formularzu ESTA żona zaznaczyła (udzieliła odpowiedzi POZYTYWNEJ), że jej odmówiono wizy i że przekroczyła czas dozwolonego pobytu na terenie USA? Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry? Have you ever stayed in the United States longer than the admission period granted to you by the U.S. government?
 9. 1. Odpowiedzialność przewoźnika za dowiezienie do granicy osoby nie spełniającej wymogów formalnych do przekroczenia granicy. 2. API/PNR 3. Departament Stanu może w każdej chwili unieważnić promesę wizową. A z ciekawostek: leciałam do DC w celach służbowych więc posługiwałam się wizą A2, pracownik linii lotniczych na lotnisku we FRA nie mógł uwierzyć, że ktoś kto ma wizę A2 leci w wypchanych dresach i koszulce z Rick and Morty'm i próbował mi odmówić podejścia do stanowisk kontroli granicznej, telefon z niemieckiego MSZ do Bundes Polizei załatwił sprawę.
 10. 1. Upoważniłaś kogoś do odbioru korespondencji? Jeśli nie, a masz gdzieś w pobliżu polską placówkę konsularną, możesz to zrobić od ręki. 2. W PL wezwanie uznaje się za doręczone jeśli zostało wysłane na adres Twojego stałego miejsca zameldowania ze wszystkimi konsekwencjami po Twojej stronie. 3. Czy w Urzędzie Miejskim/Gminy zgłosiłaś wyjazd zagraniczny powyżej 180 dni?
 11. Oh błoga nieświadomości... trwaj
 12. Jednym z warunków koniecznych do wejścia danego kraju do VWP jest podpisanie "(...)The Preventing and Combating Serious Crime (PCSC) Agreement" to exchange information on known and potential criminals and terrorists regarding whether its citizens and nationals of that country traveling to the United States represent a threat to the security or welfare of the United States or its citizens. (...) The agreement, which was signed on June 12 by Poland’s Deputy Interior Minister Krzysztof Kozłowski and US Deputy Secretary of Homeland Security David Pekoske, regulates both sides' mutual access to their crime databanks, including fingerprint and DNA files, and the protection of transferred personal data.(...)" Oczywiście umowa działa w dwie strony.
 13. A wiesz to ponieważ mnie znasz? Czy tylko gdybasz? Powstrzymaj się od wydawania opinii na mój temat, tak jak ja nie wydaję opinii na twój. Temat dotyczy Ameryki i tego co jest w niej lub dla niej charakterystyczne.
 14. Amerykanie są głośni. Strasznie głośni (jakaś wrodzona wada słuchu czy przekuwa się tam dzieciom bębenki uszne, które zarastając tworzą bliznę osłabiającą odbieranie dźwięków) ?
×
×
 • Create New...