Jump to content

Halyna

Użytkownik
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Halyna last won the day on October 28 2019

Halyna had the most liked content!

Community Reputation

43

About Halyna

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

657 profile views
 1. 2011. Lot Wiedeń - Lwów. Samolot Fokker. Śmigłowy. Na pokładzie praktycznie samo UN i UE. Wpadliśmy w burzę gdzieś nad Przemyślem. Samolotem rzucało jak kot bawiący się zabawką. Modlili się wszyscy, nawet oficjalnie zdeklarowani ateiści.
 2. Nie tyle rekord co osoby, które zostały wylosowane, założyły tutaj konto dopiero post factum (co samo w sobie jest dobrym posunięciem ze względu na wiek tego forum jak i zaangażowanie niektórych osób we wsparcie), co z resztą widać po ich ilości postów (1-2).
 3. W uzupełnieniu do powyższych wypowiedzi dodam tylko tyle, że wjazd w ramach Visa Waiver powoduje, że osoba taka zrzeka się de iure swojego prawa do odwołania od decyzji ICE/CBP i zgadza się na szybką ścieżkę deportacyjną.
 4. Nie będziesz pierwszym i jedynym, który nie wyśle DS-260.
 5. Pisaliśmy już chyba parę razy na tym forum, iż paszport nie stanowi problemu dla naszych kreatywnych sąsiadów, którzy rzekomo, jak co roku, mają składać wielokrotne zgłoszenia na jedną osobę. Są kraje, w których za parę ... otrzymasz NIESTETY zaświadczenie jakie chcesz a zmiana danych osobowych jest też kwestią jednego czy dwóch dokumentów.
 6. Oczywiście nie masz pojęcia o czym piszesz. Swoją droga proponuję lekturę przepisów polskich - http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20130000628/U/D20130628Lj.pdf btw. wyraz Polska piszemy wielką literą.
 7. https://www.statista.com/statistics/585152/people-shot-to-death-by-us-police-by-race/ Dane statystyczne nie potwierdzają żadnej ze stawianych tez o przewadze czarnoskórych ofiar. Ponad połowa ofiar służb porządkowych w USA to osoby białe. Wg szczątkowych danych w 2020 r . (do połowy maja 2020) na ok 130 osób zastrzelonych przez służby porządkowe w USA, osób czarnoskórych/murzynów (przypominam, iż wg słownika Języka Polskiego - "(...) słowo „Murzyn” jest neutralne i nie jest opatrzone kwalifikatorem „pogardliwie”, którym z kolei oznaczone jest słowo „czarnuch” (ang. nigger). Opinię tę podzielają m.in. dwaj językoznawcy: profesorowie Jerzy Bralczyk i Jan Miodek, czy też czarnoskóry były poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – John Godson (nazywający siebie Murzynem) (...)" było 38... Edit : chciałam wkleić sam wykres, ale chyba przerosło to moje zdolności
 8. W moim odczuciu wydajesz się być ewidentnie nastawiona negatywnie do Policji (służb porządkowych) i niestety zaburza Ci to prawidłowy odbiór rzeczywistości. Funkcjonariusze NIE ROZMAWIAJĄ o tym jak złamali prawo, nie chełpią się tym, nikt się z tym nie obnosi, nikt nie robi sobie nacięć na kolbie shotguna... Swoją drogą czy Twoim zdaniem ciemnoskórzy Policjanci też są "rasistami" ?
 9. Niestety łatka rasizmu jest doklejana za często w USA - ciemnoskóry kierowca dostanie mandat za DUI - rasizm, ciemnoskóry "klient" zostanie przyłapany przy "wypożyczaniu" TV ze sklepu po godzinach jego otwarcia - rasizm, krzywo się spojrzysz na wrzeszczącą w Wendy's ciemnoskórą mamuśkę - rasizm do potęgi. Dochodzi do sytuacji paranoidalnych, w których biali mieszkańcy USA muszą powoływać się na zakaz dyskryminacji rasowej - np. przy egzaminach oficerskich w Straży Pożarnej w Dallas - 10 wakatów, konkurs, 18 pierwszych osób na liście - biali mężczyźni, więc ... konkurs unieważniono bo bano się oskarżeń o rasizm. Decyzję zaskarżono powołując się na zakaz dyskryminacji rasowej, ponieważ podczas prowadzenia konkursu nie stwierdzono uchybień, sprawa została wygrana przez tych, którzy wygrali konkurs. Każdemu niezadowolonemu z pracy Law Enforcement polecam wybrać się kiedyś na ichni dzień otwarty i obejrzeć filmy z body cameras - dziwnym trafem po ich wprowadzeniu o 90% spadła ilość oskarżeń o rasizm policji - po prostu widać od początku do końca interwencję i nieracjonalne zachowanie się AfroAmerykanów. Nie twierdzę, że są "sami sobie winni", ale jeśli Policjant poleca komuś wysiąść z samochodu i ten rzekomo praworządny obywatel nie ma nic na sumieniu - to po co próbuje udawać Bolta albo Flasha? Ile razy Wy uciekaliście przed Policją albo próbowaliście oddalić się z miejsca kontroli drogowej? Nie zazdroszczę warunków służby nikomu w USA (poza HQ).
 10. Nie porzucaj marzeń. Jeśli masz w USA pracodawcę, który podejmie się przeprowadzenia całości procesu sponsorowania Cię na zieloną kartę w celu "zatrudnienia" i jesteście w stanie ponieść koszta - wdrażaj w życie plan, szczególnie, że ten proces trwa. Dokumenty przyjmą wszystko co się w nich napisze i dobry prawnik albo "biurokrata" potrafi użyć tych samych argumentów na "tak" oraz na "nie" - wszystko zależy od kreatywności.
 11. Swoją drogą nie wiem czy nasz urząd paszportowy nie będzie jednak żądał wyraźnej zgody ojca na wyrobienie paszportu ponieważ standardowo wykracza to poza "bieżące potrzeby". W moim odczuciu najlepiej przeprowadzić całą procedurę nadania dziecku obywatelstwa amerykańskiego przed wylotem z kraju.
 12. Czy nie wymagałoby to zmiany przepisów?
 13. Prawo jest specyficznym przedmiotem nauki /zawodem ponieważ jest sprofilowane pod dany system prawny/dany kraj (za wyjątkiem specjalizacji w zakresie szeroko rozumianego prawa międzynarodowego) więc podejmowanie się jego nauki na uczelni w kraju, w którym nie ma się pewności zatrudnienia, w perspektywie konieczności poniesienia znacznych wydatków finansowych, w moim odczuciu wydaje się być nie do końca trafionym wyborem. Z tego samego względu studia prawnicze w UE nie pomogą w migracji do USA.
 14. Re: up - trochę przesadził z tym "kosztownie" - wspierałam niedawno znajomych z UK, którzy potwierdzali swoje polskie obywatelstwo (po nieżyjącym już ojcu). Koszt całkowity (urzędowy) procesu - 54 zł od osoby + 17 zł za pełnomocnictwo dla mnie. Reszta to jest płacz osoby, która nie dopełniła ciążących na nim obowiązków urzędowych w czasie gdy się wydarzały poszczególne zdarzenia. Prawdą jest też, że TEORETYCZNIE Sąd w PL może nie potwierdzić rozwodu udzielonego przez Sąd w innym kraju z uwagi na brak przesłanek do rozwodu wg prawa polskiego, aczkolwiek nigdy się z tym nie spotkałam. W sumie - przekombinowany ten wpis bo do celów wnioskowania o zrzeczenie się obywatelstwa polskiego mógł pominąć swoje pierwsze małżeństwo.
×
×
 • Create New...