Skocz do zawartości

bartek_p2

Użytkownik
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Małopolska
 1. Transfer pieniedzy

  Mam pytanie do osób mieszkających juz w USA dot kont bankowych. Jak wyglądają kwestie opłat za prowadzenie konta, czy rachunki są w jakikolwiek sposób oprocentowane? Czy popularne są formy oszczędzania na lokatach itp ? Może ktoś ma jakiś ranking kont (banków) z opłatami i oprocentowaniem ?
 2. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  potwierdzenie rejestracji ze strony https://cgifederal.secure.force.com/?language=Polish&country=Poland
 3. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Tak, przedmieścia Chicago mam tam dużo rodziny i znajomych, którzy zadeklarowali pomoc na początku.
 4. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dziś wraz z żoną byliśmy w ambasadzie, oboje dostaliśmy wizy i pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem, że jestem wylosowany Jeśli kogoś to zainteresuję to opiszę przebieg spotkania. W zasadzie wygląło podobnie jak większąści osób, które się wypowiadały na forum ale kilka pytań było ciekawych. Zaproszenie mieliśmy na 8,30 a pod ambasadą byliśmy pare minut po 8. Kolejka przed nami kilkadziesiąt osób ale wszystko szło szybko i sprawnie. Najpierw zostawiliśmy dokumety z TNT i z numerkiem od razu podeszlismy do okienka 14 (13 była akurat zajęta). Sympatyczna pani (Polka) przyjęła od nas wszystkie wymagane dokumenty i co ciekawe zapytała czy mamy jakieś listy polecające, oferty pracy w USA i dokumenty finansowe. Nic takiego nie mieliśmy i nawet jej zasugerowałem, że wszelakie dokumenty finansowe to raczej mało wiarygodne mogły by być. Oprócz tego pytali nas ile razy bylismy w Stanach i ile trwał najdłuższy podbyt. Poźniej poszliśmy zapłacić i z powrotem do okienka. Podeszła kolejna Pani (tym razem Amerykanka) i powiedziała, że musi zadać kilka pytań. Zapytała jak długo się znamy, odpowiedzieliśmy, że 4 lata, na co ona zapytała czy mamy jakieś dowody na to typu zdjęcia czy wspólne podróże. Odpowiedziałem że zdjęcia mam w telefonie, który mi zabrano przy wejściu no i oczywiście ze podróżujemy razem i byliśmy turystycznie w USA przez dwa tygodnie. Poźniej pobrali nam odciski palców i po kilku minutach podeszlismy do okienka obok gdzie pani konsul zadała już standardowe pytania i czy byliśmy w Rosji. Po czym pogratulowała przyznania wiz i życzyła wszystkiego dobrego. Dodam, że całość od momentu wejścia do ambasady do otrzymania wiz trwała godzinę także poszło nam naprwadę szybko.
 5. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  W poniedziałek z żoną jedziemy na rozmowę, kompletuje właśnie dokumenty i mam pytanie odnośnie świadectwa szkolnego. Czy ma znaczenie czy wezmę świadectwo maturalne czy dyplom ze studiów? Czy te dokumenty zostają w ambasadzie czy są tylko dla nich do wglądu ? Muszą być oryginały czy kopia wystarczy ?
 6. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Ja jestem z okolic Krk a na badania wybrałem sie do Warszawy i polecam ponieważ załatwiamy wszystko jednego dnia. Odnośnie ospy lekarz wierzy " na słowo". Za dodatkowe szczepienia zapłaciłem ok 120zl/osobę. Są to szczepienia na choroby, które większość przechodziła w dzieciństwie, czyli różyczka, chyba odra itp. Niestety w ich przypadku nawet fakt ich przebywania nic nie pomoże bo muszą zaszczepić. Oczywiście lekarz wspomniał, że można wykonać badania na obecność przeciwciał ale jest to nieopłacalne, ponieważ te badania są o wiele droższe od szczepionek i jeśli w badniu wyjdzie, że jakiś przeciwciał nie ma to i tak należy wykonać serię szczepień więc koszty podwójne. Dodam, że miałem ze sobą książeczkę szczepień (taka z dzieciństwa i czasów szkolnych) i dużo szczepień w niej było wpisanych, chociaż niektóre z nich są ważne chyba tylko 10 lat.
 7. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Tak, badania w na Waryskiego, najlepiej być na miejscu kolo 7, wyniki po ok 3 godzinach. Przy rejestracji mówisz, że badania do pakietu wizowego i oni wszystko wiedzą. Wszystko idzie bardzo sprawnie. Do badań nie trzeba być na czczo, przed nami kilka osób o to pytało więc nie warto się głodzić . Moja żona dostała tylko jedną szczepionkę za 42zł a ja dwie za ok 120zl za obie. Ważne, aby mieć ze sobą książeczkę szczepień, gdyż na jej podstawie lekarz ustala szczepionki oraz wiedzieć czy się chorowało na ospę. Wszędzie można płacić kartą. Jako ciekawostkę dodam, że tylko odnośnie ospy wierzą na słowo i jeśli ktoś chorował nie jest szczepiony na nią. Niestety fakt przebywania innych chorób wieku dzięciego takich jak świnka czy różyczka nie jest akceptowan przez ambasadę i na to szczepionkę na pewno dadzą. Poza tym badanie w miłej atmosferze i nic stresującego nie ma, chociaż i tak ciśnienie wyszło mi wyższe niż zazwyczaj
 8. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Czy zdjęcia, które przynoszę na badania (4szt) muszą być takie same które składam poźniej w konsulacie (2szt) ?
 9. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  W poniedziałek wraz z żoną wybieramy się do Warszawy na badania. Mieszkamy blisko Krakowa, ale tam na wyniki czeka się 10 dni, więc trzeba dwa razy jechać, w stolicy załatwimy to w jeden dzień i dodatkowo jest taniej. Ile zdjęć musimy mieć ze sobą ? Czy coś jeszcze oprócz naszych kart szczepień i paszportów ? Czy jest w okolicy jakiś parking i jak najlepiej rozwiązać to logistycznie ?
 10. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Gratulacje dla Was Opisz proszę jak wyglądała rozmowa itp w Waszym przypadku
 11. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Jak to jest z kosztem badań lekarskich, czy faktycznie jest taka duża różnica pomiędzy Krk a Waw? Czy mógłby ktoś napisać jaki jest całkowity koszt łącznie z wizytą u lekarza i szczepieniami w poszczególnych miastach ? Do Krakowa mam 80km a do Warszawy ok 300 więc zastanawiam się gdzie bardziej się opłaci jechać
 12. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dzięki za info. Udało się nam i jutro po 16 ślub cywilny akt ślubu dostaniemy od razu. (Jak na nasze warunki to szybko, w poniedziałek byłem w USC ) Aby odblokować wniosek trzeba pisać maila do KCC czy można to załatwić telefonicznie ?
 13. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Z tego co dowiedziałem się w urzędzie stanu cywilnego jest szansa, że uda mi się zorganizować cywilny w przeciągu tygodnia Czy badania lekarskie można zrobić przed ślubem cywilnym? Chodzi mi o żonę oczywiście
 14. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  dzwoniłem dziś do ambasady w Warszawie, aby przełożyć wyznaczony termin spotkania, jednak na infolinii wymagali ode mnie nr id ze strony http://www.ustraveldocs.com, Odnalazłem login i hasło do tej strony, gdzie wcześniej umawiałem się o wizę turystyczną, jednak tam nie ma żadnych info o wizie emigracyjnej ? jak wyglądała u Was kwestia zmiany spotkania i odblokowania formularza ?
 15. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  pytanko do osób które przekładały termin spotkania czy dzwoniąc do ambasady będę pytany o powod zmiany terminu? W moim przypaku jest to ślub ( z racji tego, ze planowany jest na sierpien będę musiał wcześniej wziąć tylko cywilny). Zatem czy dzwoniąc do ambasady musze mieć już ustaloną datę ślubu czy np wystarczy, że powiem, iż chciałbym odroczyć wizytę o np miesiąc bo planuję ślub ? Mając termin rozmowy na 12 marca raczej nie wyrobię się ze ślubem przed i zorganizowaniem wszystkich dokumentow.
×