Jump to content

bartek_p2

Użytkownik
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

bartek_p2 last won the day on March 31

bartek_p2 had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Małopolska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

bartek_p2's Achievements

16

Reputation

 1. Kupilem mieszkanie w Polsce z myślą o jego najmie. Jak wyglada kwestia podatku w takiej sytuacji dla posiadacza GC? Gdzie i w jakiej wysokości muszę go odprowadzić ?
 2. Dla dziecka nie jest wymagany test. Nie wiem jak wyglada sprawa z przesiadka w innym kraju ale podejrzewam ze nigdzie nie chcą testów od takich maluchów. Ja robiłem rapid test w cvs, wynik jest w godzinę na mailu. Tak samo jest w walgreens. Ja nigdy nie byłem wielkim fanem Lotu ale obecnie jestem naprawdę zadowolony i w czasie pandemii są u mnie jednak na pierwszym miejscu.
 3. Udało mi się dostać do Polski. Przylecieliśmy w czwartek, całe szczęście ze najnowszymi pomysłami rzadu. Lot przebiegł bardzo dobrze, żadnych opóźnień itp. Lecieliśmy w nocy i nasze półroczne dziecko przespalo większość podróży w kołysce. Obok nas nikt nie siedział wiec mieliśmy 3 miejsca dla siebie. Samolot zajęty w ok 80%. Co ciekawe w czasie lotu Lot oferuje możliwość dokupienia miejsc w klasie premiom albo biznes. W czasie lotu każdy wypełnia deklaracje o miejscu pobytu w Polsce. Co do testów na lotnisku w Chicago nikt o nie nie pyta, jedynie przed wejściem na pokład mierzą każdemu temperaturę. W Polsce strażnik graniczny zapytał tylko czy mamy ważny test albo kartę szczepień. Wydrukowane potwierdzenie z walgreens w zupełności wystarczyło i nie musimy odbywać kwarantanny. Wracamy za 3 tygodnie, mam nadzieje ze również bez żadnych przygód
 4. Bilety do Polski kupione. Lecimy na Wielkanoc, wybór padł na Lot, mimo wszystko chyba najlepszy wybór na te czasy. Mam nadzieje ze nie wprowadza nowych ograniczeń do tego czasu i skończy się na testach na COVID.
 5. Dzięki, nie widziałem o tym. Jak wyglada zatem kwestia przesiadki w Niemczech ? Czy oni przypadkiem nie maja kwarantanny? Czy lotów łączonych to nie dotyczy ?
 6. Chyba będziesz zmuszona leciec Lotem. Jesli dziecko ma tylko amerykanski paszport to do strefa Schengen ma ban dla obywateli Usa wiec teoretycznie dziecka nie wpuszczą. Do Polski Lotem wlecisz ale musisz miec ze soba akt urodzenia dziecka i swój polski paszport. Jestem dokladnie w tej samej sytuacji co Ty, oboje z żoną mamy polskie paszporty a córka właśnie otrzymala amerykasnki. Chcemy leciec na Wielkanoc Z tego co wiem w grę wchodzi tylko Lot. Z Usa latają w miarę zgodnie z rozkładem, niestety z Polski już bywa różnie. Kolega ostatnio leciał i jego lot powrotny KRK-ORD został przelożony o 2 dni. Na szczescie dostał informacje z dużym wyprzedzeniem i mógł wyrobić się ze zrobieniem testu na covid przed powrotem. @Roelka v.2. Akualnnie Lot ma promocję wszystkie bilety kupione do 31marca br. można bezpłatnie przekładać na inny termin dowolną ilość razy. Ceny biletów też są dosyć atrakcyjne.
 7. Ok a w takim razie czym jak można zdobyć dowód na przebycie Corony? Czy jest to możliwe w przypadku bezobjawowego przebycia choroby ? „ Department of Health and Human Services (HHS) issued an Order on January 12, 2021 requiring proof of a negative COVID-19 test or documentation of having recovered from COVID-19 for all air passengers arriving from a foreign country to the US. „
 8. Ja tez planuje (a raczej planowałem z uwagi na zmianę przepisów). Od 26 stycznia każdy przybywający do USA musi przedstawić negatywny wynik testu na COVID zrobiony 3 dni przed wylotem, lub dowód przebycia choroby. Zatem taki wyjazd jest mocno ryzykowny, bo jeśli test wyjdzie pozytywny to jest problem bo nie wpuszcza na pokład. Nie chciałbym w takiej sytuacji przedłużać pobytu w Polsce i ryzykować utraty biletu. Czy ktoś orientuje się jak wyglada sprawa z tym dowodem na wyzdrowienie z COVID ? Chodzi mi o to, ze mogłem np przebyć chorobę bezobjawowo i nawet o tym nie wiedzieć. Czy w takim wypadku można wykonać test w USA na przeciwciała i na jego podstawie wracać z Polski ?
 9. Jak wyglada sprawa z paszportem i lotem do PL dla dziecka urodzonego tutaj? Tydzień temu zostałem szczęśliwym tatą i chcielibyśmy na Boże Narodzenie lecieć z dzieckiem do Polski. Jak najlepiej i najszybciej załatwić potrzebne do tego dokumenty? Czy do lotu do PL dziecku wystarczy amerykański paszport + rodzice z polskimi i GC ? Czy muszę wyrobić tez Polski paszport dla małej w konsulacie ? Jak wyglada procedura zrobienia paszportu USA dla noworodka ? Co potrzeba oprócz aktu urodzenia ?
 10. Ważne ze kasa się zgadza Tak tez uważam ale robię wcześniej rozpoznanie tematu. Zastanawia mnie tylko czy COVID ma obecnie jakis wpływ na wydawanie wiz.
 11. Moi teściowie chcą odwiedzić nas jesienią tego roku z uwagi na fakt ze zostaną dziadkami. O ile oczywiście loty będą się odbywać. Chciałbym wypełnić dla nich Este i moje pytanie czy nie ma jakis przeciwskazan aby to zrobić za kogoś z terenu USA i zapłacić tutejsza karta? Jak myślicie czy wniosek wypełniać teraz czy lepiej się z tym wstrzymać do otwarcia granic?
 12. Dzisiaj mija dokładnie rok naszego pobytu tutaj a za tydzień mamy closing na nasz pierwszy dom a dokładnie townhouse. Tak jak wspomniała @mola po przeliczeniu kosztów wynajem w dłuższej perspektywie się w ogóle nie opłaca. Podpisujac kontrakt na wynajem obecnego mieszkania od początku chcieliśmy jak najszybciej kupić coś swojego. Trochę było ciężko dostać kredyt po kilku miesiącach tutaj ale w końcu udało się znaleźć bank który nam go zaoferował na niezłych warunkach. Dajemy 20% downpayment i nasza miesięczna rata będzie wynosić praktycznie to samo co płacimy obecnie za rent. W przeciwienstwie do @MeganMarkle mam nadzieje ze recesja nie nadejdzie i rynek nieruchomości nie zacznie tracić
 13. Jest to świeży temat a realatora mam od soboty, wiec pytań jest jeszcze dużo których mu nie zadałem
 14. Ok, w jaki sposób go przekonać ze nie ma racji z tym prawnikiem, jest na to jakiś przepis czy jakieś prawo na które można się powołać ?
 15. Mamy agenta od nieruchomości, mówił ze prawnik musi być, dziwne. O co chodzi z tym commision ? @Xarthisius niestety wiem jakie podatki są w okolicy, w naszym przypadku ma być tanio bo ok 4,5k rocznie ( średni townhouse) ale 10-15k w okolicy nikogo juz nie dziwi
×
×
 • Create New...