Skocz do zawartości

bartek_p2

Użytkownik
 • Zawartość

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

bartek_p2 last won the day on 8 Czerwiec

bartek_p2 had the most liked content!

Reputacja

3

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Małopolska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Chciałem to zrobić, jednak kolega z zza południowej granicy stwierdził ze nie widzi potrzeby abym z kimś innym rozmawiał a prawdopodnie ktoś pomylił się w ambasadzie i ze ludzie zazwyczaj przyjeżdzają do stanów kilka dni po otrzymaniu wizy a nie tak jak ja, kilka dni przed jej wygaśnięciem ;|
 2. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dziś ponownie byłem w social security, pech chciał ze trafiłem na tego samego urzędnika oczywiście nic nie załatwiłem bo on dalej idzie w uparte ze weź ważnej wizy DV1 nie może sprawdzić co dzieje się z ssn i aby czekać na gc albo jechać do Imigration. Czy ktoś się orientuje czy jest sens do nich jechać czy w ogóle tam można coś załatwić czy lepiej czekać na GC ?
 3. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Facet w urzędzie powiedział ze lepiej skontaktować się z immigration bo on nic nie może sprawdzić . Szkoda ze od razu nie poprosiłem o przełożonego tak będę musiał kolejny raz zwolnić się z pracy ;/
 4. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Już ponad 3 tyg jak nie dostałem nr ssn. Udałem się dziś do biura ss aby wyjaśnić sprawę. Urzędnik wzial mój paszport i stwierdził ze moja wiza wjazdowa jest już nieważna i bez zielonej karty nie może nic sprawdzić w sysytemie. Kazał czekać aż przyjdzie zielona karta wtedy będę mógł wnioskować o nr ssn. Tłumaczyłem ze wiza w paszporcie jest tylko wjazdowa i nr w niej to zielona karta ale powiedział alien number nie wystarczy ;| proszę o pomoc w jaki sposób mogę to wyjaśnić i sprawdzić czy ssn został nadany i wysłany ?
 5. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Mam pytanie do osób, które przekroczyły już granicę. Po jakim czasie przyszedł Wam nr SSN i zielona karta? W środę minie 3 tygodnie odkąd jesteśmy w usa i nadal nie otrzymałem ssn. Moja żona dostała go już tydzień temu. Nie wiem czy czekać jeszcze czy udać się do biura i wyjaśnić sprawę ;/
 6. sorry mój błąd, jednak myślę, że zainteresowany domyślił się o co chodzi
 7. bartek_p2

  Numer polski w USA / Sim z internetem w USA

  Odnośnie Polskie telefonu może być różnie. Ja z żoną mamy w Pl telefony w Play i mój iphone działa tu normalnie, żona ma huwawei i nie połączył się z żadną siecią.
 8. Można płacić z Polski, wystarczy zwykła karta debetowa lub kredytowa Visa lub Mastercard
 9. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Od wczoraj jesteśmy w USA. Wizyta na granicy praktycznie nie różniła się od tej jak na wizie turystycznej. Staliśmy w normalnej kolejce do okienka. Urzędnik zabrał żółte teczki i pobrał odciski palców, żadnych dodatkowych pytań. Następnie podszedł oficer imigracyjny i zaprosił do kolejnego okienka gdzie przyklejona była kartka „new imigrants only” zabrał paszporty i wrócił z nimi po 5min z wbitymi pieczątkami. Pieczątka jest taka jak na wizie turystycznej. Jedynie zamiast daty ważności wpisane jest DV1 i 2. Nie powinno być jakiegoś dodatkowego numery ? W jakim czasie powinna przyjść gc pod wskazany adres ?
 10. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Dzięki za odpowiedzi. Oczywoscie większych sum nie mam w palnach przewozić w gotowce, jedynie kilkaset dolarów. Bardziej chodziło mi o to, czy po otwarciu konta w USA i przelaniu środków z Polski nikt się tym nie zainteresuje? P.S. ile mniej więcej trwa i jak wyglada rozmowa z urzędnikami imigracyjnymi na lotnisku?
 11. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  W środę 22.08 wraz żoną wylatujemy do Usa, wizę mamy ważną do 25 a więc lecimy na ostatni dzwonek. Muszę dokonać jeszcze opłaty za GC, mam nadzieje, że obędzie się bez problemów. Pytanie do osób, które pierwszy raz wlatywały, czy urzędnicy imigracyjni na lotnisku pytają ile wwozimy gotówki? I czy ktokolwiek interesuje się ile środków mamy na koncie ? Czy jest sens zamieniać większe kwoty na dolary i przelać je np na konto walutowe? Czy pieniądze, które wwozimy do usa mogą zostać w jakiś sposób opodatkowane ?
 12. bartek_p2

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Po ślubie napisałem maila, odpisali po ok tygodniu. W załączniku akt ślubu (ważne aby był zupełny a nie skrócony) Między czasie poszliśmy po nowy paszport. W urzędzie piszesz pismo z prośbą o szybszy wydanie paszportu (normalnie czeka się ok tygodnia). Żona dostała chyba po 5 dniach, zanim wniosek był odblokowany. Wszędzie posługiwała się już nowym dokumentem.
 13. bartek_p2

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Było dokładnie tak jak napisałeś. Po zaproszeniu wziąłem dopiero cywilny i zgłosiłem do ambasady (po otrzymaniu zaproszenia, Twoje akta są już w ambasadzie i nie trzeba pisać do KCC) Po ok tygodniu otrzymałem od nich maila z prośbą o akt ślubu i odblokowali wniosek z możliwością dopisania żony. Mojego wniosku nie zmieniałem. Miałem ok 6 tyg od zaproszenia do rozmowy i spokojnie ten czas wystarczył na ślub, nowy paszport żony, badania i rozmowę. Miałem nr 12xxx i DS wysłałem w październiku. Powodzenia
 14. bartek_p2

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Niestety nie masz racji. Przerabiałem ten sam "problem" na początku tego roku. Zostałem wylosowany i wysłałem ds-260 pod koniec 2017, zaproszenie dosłem pod koniec stycznia br. Do rozmowy miałem ok 6 tygodni.Dopiero po otrzymaniu zaproszenia wzieliśmy ślub cywilny (napisałem podanie i ślub odbył się z dnia na dzień). Żona zdąrzyła wyrobić nowy paszpart, zrobiliśmy badania i spokojnie bez "napinki" wyrobiliśmy się na rozmowę w Ambasadzie. Bilety już kupione i za 2 miesiące lecimy do USA
 15. bartek_p2

  DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  czy jest określony czas ile przed wylotem należy zapłacić za GC? przelew może być z polksiego konta czy należy zapłacić kartą ? czy można dokonać opłaty juz w usa ?
×