Jump to content

MiL999

Użytkownik
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak się zastanawiam na ile to jest faktycznie loteria. Czy ktoś bardziej wykształcony z lepszym zawodem może mieć większe szanse na "wylosowanie"?
 2. Ja mieszkam trochę dalej, w Boca Raton, przyjemne, spokojne i ładne miasto.
 3. Zapytam i ja. Jestem na Florydzie na wizie J2 i w końcu jak długo można tutaj jeździć na polskim prawie jazdy? Niektórzy mówią że 6 miesięcy a inni że tak długo jak ważna jest wiza. Tutaj do zrobienia prawa jazdy potrzebny jest numer SSN, którego nie mam i narazie mieć nie mogę, dopiero gdy dostanę pozwolenie na pracę, a to może potrwać jeszcze kilka miesięcy.
 4. Witam, To i ja zadam pytanie w tym temacie. Jesteśmy teraz całą rodziną w USA na wizach J1 i J2. W listopadzie lecimy do Polski na 3 tygodnie i bilet powrotny już mamy, ale bilet na lot do USA chcielibyśmy kupić w jedną stronę bo nie wiadomo kiedy następnym razem będziemy lecieć. Czy wiza J1 na to pozwala? Wiza kończy się w 2020 roku. Linie Norwegian mają tanie bilety w jedną stronę.
 5. Czyli będąc na wizie J2, żeby mieć SSN, muszę mieć EAD, więc z wyrobieniem prawa jazdy trzeba czekać na EAD i potem SSN?
 6. Chociaż, zerknąłem na kilka firm sprzedających ubezpieczenie posiadaczom wizy J1/J2 i nie wygląda to tak źle. Dla 3 osobowej rodziny najtańsze ubezpieczenie to ok. 2400$/rok, czyli jakieś 200$ miesięcznie.
 7. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Tak myślałem że z ubezpieczeniem nie będzie różowo.
 8. Witam, Żona dostała się na dwuletni staż w Boca Raton na Florydzie, więc szykuje nam się w przyszłym roku wyjazd. Żona na wizie J1 a ja z synem na J2. To już jej drugi staż w USA, ale tym razem my jedziemy z nią. Nie wiemy jeszcze czy tamtejsza uczelnia zapewni jej jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne, dlatego rozglądamy się za ubezpieczeniem indywidualnym. Czy w USA można się ubezpieczyć przychodząc prosto z ulicy? Jaki to może być koszt dla dwóch osób dorosłych i 3 letniego dziecka? Jak to najlepiej rozwiązać? Druga rzecz to mieszkanie. Poprzednio apartament wynajęliśmy będąc jeszcze w Polsce i się udało, chociaż to trochę ryzykowne wynajmować coś bez oglądania. Może lepszym rozwiązaniem będzie zatrzymać się kilka dni w hotelu i szukać czegoś na miejscu? No i samochód, będzie nam potrzebny. Czy da się go w miarę szybko kupić i załatwić formalności z tym związane? Nie będzie problemów że nie jesteśmy obywatelami USA?
 9. Witam, mam taką sytuację. W 2010 roku zostałem skazany na wyrok w zawieszeniu za spowodowanie wypadku samochodowego. W 2012 roku otrzymałem wizę turystyczną i we wniosku wpisałem że byłem karany itd. Wg polskiego prawa karany już nie jestem bo nastąpiło zatarcie wyroku. Teraz będę składał dokumenty o wizę J1 i co powinienem wpisać w rubryce dotyczącej karalności? Teoretycznie że byłem karany, muszę wtedy wziąć zaświadczenie o karalności a tam będzie że nie jestem karany.
 10. Tak przy okazji. W Polsce przestępstwa ulegają zatarciu i po jakimś czasie osoba karana jest uznawana za niekaraną. Tak się składa że mam wyrok za wypadek samochodowy, we wniosku wizowym wszystko opisałem, na rozmowie konsul nawet nie chciał dokumentów z sądu, zapytał tylko co się stało. Wizę dostałem bez problemu. A co będzie gdy w przyszłości będę potrzebował inną wizę lub aktualna się skończy? Wedłu polskiego prawa będę niekarany ale co trzeba wpisać do wniosku? Raz wpisałem że byłem karany a potem że nie? Czy dla nich jestem już karany do końca życia?
 11. Tylko co w Polsce jest teraz budowane za te pieniądze? Jeżeli już coś się buduje to za pieniądze unijne, Polska nigdy nie ma pieniędzy. Ciekawe na co to wszystko idzie.
 12. San Diego warto zobaczyć, piękne miasto. Polecam.
 13. Ja 3 razy byłem na zachodnim wybrzeżu: San Diego, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Grand Canyon itp. i uważam że to miejsca warte zobaczenia. Ostatnim razem w wypożyczalni dostałem Mustanga co jeszcze dodatkowo ubarwiło podróż Co do wypożyczania to za każdym razem wypożyczałem na polskie prawo jazdy i nie było problemu. Jeżeli zamierzacie dużo jeździć to polecam nocowanie w motelach gdzieś po drodze, sporo tańsza opcja niż hotele w miastach.
×
×
 • Create New...