Jump to content

MiL999

Użytkownik
 • Posts

  43
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MiL999's Achievements

2

Reputation

 1. Przepraszam że tak późno. Mieszkaliśmy w Boca Raton w wynajmowanym mieszkaniu, opłacaliśmy przedszkole i jakoś specjalnie nie oszczędzaliśmy.
 2. Spokojnie, 2 lata żyliśmy za mniej bez większych problemów. Chyba że jadasz tylko w restauracjach, wtedy nie.
 3. Tak, masz rację. Plus jest taki że chociaż dochód z USA trzeba w Polsce zgłosić, to podatek praktycznie będzie zerowy. Odlicza się podatek zapłacony w USA i po zastosowaniu ulgi abolicyjnej podatek w Polsce od tego dochodu praktycznie się zeruje. Minus jest taki że można wpaść w drugi próg podatkowy. A co do ulgi abolicyjnej, to od tego roku zostaje ona tak zredukowana że praktycznie przestanie istnieć. Duży minus dla pracujących w USA którzy muszą rozliczać się też w Polsce.
 4. Dzięki za odpowiedzi. W marcu 2020 na 99% byliśmy już resident alien ponieważ wtedy minęło 2 lata pobytu w USA, a ten rodzaj J1 mówi coś o 2 latach przejściowych. Teraz chyba trudniejsze pytanie. W USA byliśmy do połowy sierpnia, po czym wróciliśmy do Polski. I jak teraz rozliczyć dochód z USA? Czy w ogóle rozliczać? Przecież byliśmy rezydentami podatkowymi USA. No ale ostatnie kilka miesięcy roku spędziliśmy w Polsce. Masakra jakaś.
 5. Witam, Mam pytanie odnośnie zwrotu podatku z USA, może ktoś będzie coś wiedział. Mieszkałem w USA przez 2.5 roku, żona na wizie J1, ja na J2. Żona dostała grant na badania na tamtejszej uczelni i przez pierwsze 2 lata pobyt był finansowany z Polski z tego grantu. Po 2 latach została zatrudniona na tamtejszej uczelni i dostawała wynagrodzenie stamtąd. Ja gdy już dostałem pozwolenie na pracę tam, pracowałem w USA przez kilka miesięcy. No i teraz trzeba się rozliczyć z podatku. Mamy swoje formularze W2, rozliczałem się na stronie TaxSlayer, polecanej przez IRS. I wszystko niby jasne, ale doliczyli nam do zwrotu Recovery Rebate Credit w wysokości $3600. Zacząłem drążyć temat i wynika z tego że nie przysługuje on tylko nonresident alien. A my byliśmy tam ponad 2 lata więc powinniśmy już być resident alien. I jak to ugryźć? Dają $3600 ale nie wiem czy brać
 6. Tak się zastanawiam na ile to jest faktycznie loteria. Czy ktoś bardziej wykształcony z lepszym zawodem może mieć większe szanse na "wylosowanie"?
 7. Ja mieszkam trochę dalej, w Boca Raton, przyjemne, spokojne i ładne miasto.
×
×
 • Create New...