Jump to content

MiL999

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Spokojnie, 2 lata żyliśmy za mniej bez większych problemów. Chyba że jadasz tylko w restauracjach, wtedy nie.
 2. Tak, masz rację. Plus jest taki że chociaż dochód z USA trzeba w Polsce zgłosić, to podatek praktycznie będzie zerowy. Odlicza się podatek zapłacony w USA i po zastosowaniu ulgi abolicyjnej podatek w Polsce od tego dochodu praktycznie się zeruje. Minus jest taki że można wpaść w drugi próg podatkowy. A co do ulgi abolicyjnej, to od tego roku zostaje ona tak zredukowana że praktycznie przestanie istnieć. Duży minus dla pracujących w USA którzy muszą rozliczać się też w Polsce.
 3. Dzięki za odpowiedzi. W marcu 2020 na 99% byliśmy już resident alien ponieważ wtedy minęło 2 lata pobytu w USA, a ten rodzaj J1 mówi coś o 2 latach przejściowych. Teraz chyba trudniejsze pytanie. W USA byliśmy do połowy sierpnia, po czym wróciliśmy do Polski. I jak teraz rozliczyć dochód z USA? Czy w ogóle rozliczać? Przecież byliśmy rezydentami podatkowymi USA. No ale ostatnie kilka miesięcy roku spędziliśmy w Polsce. Masakra jakaś.
 4. Witam, Mam pytanie odnośnie zwrotu podatku z USA, może ktoś będzie coś wiedział. Mieszkałem w USA przez 2.5 roku, żona na wizie J1, ja na J2. Żona dostała grant na badania na tamtejszej uczelni i przez pierwsze 2 lata pobyt był finansowany z Polski z tego grantu. Po 2 latach została zatrudniona na tamtejszej uczelni i dostawała wynagrodzenie stamtąd. Ja gdy już dostałem pozwolenie na pracę tam, pracowałem w USA przez kilka miesięcy. No i teraz trzeba się rozliczyć z podatku. Mamy swoje formularze W2, rozliczałem się na stronie TaxSlayer, polecanej przez IRS. I wszystko ni
 5. Tak się zastanawiam na ile to jest faktycznie loteria. Czy ktoś bardziej wykształcony z lepszym zawodem może mieć większe szanse na "wylosowanie"?
 6. Ja mieszkam trochę dalej, w Boca Raton, przyjemne, spokojne i ładne miasto.
 7. Zapytam i ja. Jestem na Florydzie na wizie J2 i w końcu jak długo można tutaj jeździć na polskim prawie jazdy? Niektórzy mówią że 6 miesięcy a inni że tak długo jak ważna jest wiza. Tutaj do zrobienia prawa jazdy potrzebny jest numer SSN, którego nie mam i narazie mieć nie mogę, dopiero gdy dostanę pozwolenie na pracę, a to może potrwać jeszcze kilka miesięcy.
 8. Witam, To i ja zadam pytanie w tym temacie. Jesteśmy teraz całą rodziną w USA na wizach J1 i J2. W listopadzie lecimy do Polski na 3 tygodnie i bilet powrotny już mamy, ale bilet na lot do USA chcielibyśmy kupić w jedną stronę bo nie wiadomo kiedy następnym razem będziemy lecieć. Czy wiza J1 na to pozwala? Wiza kończy się w 2020 roku. Linie Norwegian mają tanie bilety w jedną stronę.
×
×
 • Create New...