Skocz do zawartości

MiL999

Użytkownik
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zapytam i ja. Jestem na Florydzie na wizie J2 i w końcu jak długo można tutaj jeździć na polskim prawie jazdy? Niektórzy mówią że 6 miesięcy a inni że tak długo jak ważna jest wiza. Tutaj do zrobienia prawa jazdy potrzebny jest numer SSN, którego nie mam i narazie mieć nie mogę, dopiero gdy dostanę pozwolenie na pracę, a to może potrwać jeszcze kilka miesięcy.
 2. MiL999

  Bilet W Jedną Stronę

  Witam, To i ja zadam pytanie w tym temacie. Jesteśmy teraz całą rodziną w USA na wizach J1 i J2. W listopadzie lecimy do Polski na 3 tygodnie i bilet powrotny już mamy, ale bilet na lot do USA chcielibyśmy kupić w jedną stronę bo nie wiadomo kiedy następnym razem będziemy lecieć. Czy wiza J1 na to pozwala? Wiza kończy się w 2020 roku. Linie Norwegian mają tanie bilety w jedną stronę.
 3. Czyli będąc na wizie J2, żeby mieć SSN, muszę mieć EAD, więc z wyrobieniem prawa jazdy trzeba czekać na EAD i potem SSN?
 4. Chociaż, zerknąłem na kilka firm sprzedających ubezpieczenie posiadaczom wizy J1/J2 i nie wygląda to tak źle. Dla 3 osobowej rodziny najtańsze ubezpieczenie to ok. 2400$/rok, czyli jakieś 200$ miesięcznie.
 5. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Tak myślałem że z ubezpieczeniem nie będzie różowo.
 6. Witam, Żona dostała się na dwuletni staż w Boca Raton na Florydzie, więc szykuje nam się w przyszłym roku wyjazd. Żona na wizie J1 a ja z synem na J2. To już jej drugi staż w USA, ale tym razem my jedziemy z nią. Nie wiemy jeszcze czy tamtejsza uczelnia zapewni jej jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne, dlatego rozglądamy się za ubezpieczeniem indywidualnym. Czy w USA można się ubezpieczyć przychodząc prosto z ulicy? Jaki to może być koszt dla dwóch osób dorosłych i 3 letniego dziecka? Jak to najlepiej rozwiązać? Druga rzecz to mieszkanie. Poprzednio apartament wynajęliśmy będąc jeszcze w Polsce i się udało, chociaż to trochę ryzykowne wynajmować coś bez oglądania. Może lepszym rozwiązaniem będzie zatrzymać się kilka dni w hotelu i szukać czegoś na miejscu? No i samochód, będzie nam potrzebny. Czy da się go w miarę szybko kupić i załatwić formalności z tym związane? Nie będzie problemów że nie jesteśmy obywatelami USA?
 7. Witam, mam taką sytuację. W 2010 roku zostałem skazany na wyrok w zawieszeniu za spowodowanie wypadku samochodowego. W 2012 roku otrzymałem wizę turystyczną i we wniosku wpisałem że byłem karany itd. Wg polskiego prawa karany już nie jestem bo nastąpiło zatarcie wyroku. Teraz będę składał dokumenty o wizę J1 i co powinienem wpisać w rubryce dotyczącej karalności? Teoretycznie że byłem karany, muszę wtedy wziąć zaświadczenie o karalności a tam będzie że nie jestem karany.
 8. A no właśnie tak mi się też wydawało.
 9. Tak przy okazji. W Polsce przestępstwa ulegają zatarciu i po jakimś czasie osoba karana jest uznawana za niekaraną. Tak się składa że mam wyrok za wypadek samochodowy, we wniosku wizowym wszystko opisałem, na rozmowie konsul nawet nie chciał dokumentów z sądu, zapytał tylko co się stało. Wizę dostałem bez problemu. A co będzie gdy w przyszłości będę potrzebował inną wizę lub aktualna się skończy? Wedłu polskiego prawa będę niekarany ale co trzeba wpisać do wniosku? Raz wpisałem że byłem karany a potem że nie? Czy dla nich jestem już karany do końca życia?
 10. MiL999

  Polonez Travel Service

  Tylko co w Polsce jest teraz budowane za te pieniądze? Jeżeli już coś się buduje to za pieniądze unijne, Polska nigdy nie ma pieniędzy. Ciekawe na co to wszystko idzie.
 11. MiL999

  Road Trip Po Usa, Sierpień 2015 - Pytania

  San Diego warto zobaczyć, piękne miasto. Polecam.
 12. MiL999

  Road Trip Po Usa, Sierpień 2015 - Pytania

  Ja 3 razy byłem na zachodnim wybrzeżu: San Diego, Los Angeles, San Francisco, Phoenix, Grand Canyon itp. i uważam że to miejsca warte zobaczenia. Ostatnim razem w wypożyczalni dostałem Mustanga co jeszcze dodatkowo ubarwiło podróż Co do wypożyczania to za każdym razem wypożyczałem na polskie prawo jazdy i nie było problemu. Jeżeli zamierzacie dużo jeździć to polecam nocowanie w motelach gdzieś po drodze, sporo tańsza opcja niż hotele w miastach.
 13. MiL999

  Nocleg W San Francisco I Na Terenie Yosemite

  W San Francisco zatrzymałem się w hotelu Park Hotel w samym centrum, 5 min spacerem do Union Square. Hotel jest w starej kamienicy ale jest ok i jest niedrogi, płaciłem ok. 100$ za noc.
 14. MiL999

  Wypożyczenie Samochodu

  Masz rację że tak jest w USA ale w Polsce to raczej samochód który wywołuje uśmiech na twarzy.
×