Jump to content

Kleofas11

Użytkownik
 • Posts

  126
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kleofas11's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

25

Reputation

 1. Matura nie jest potrzebna. https://loteria-wizowa.pl/jakie-wybrac-wyksztalcenie-wypelniajac-formularz-loteryjny/
 2. https://poland.us/strona,5,12818,0,czy-nielegalny-imigrant-w-usa-dostanie-emeryture-social-security.html " Innymi słowy, od roku 2004 na emeryturę ani rentę Social Security nie mają szansy nielegalni imigranci, którzy nigdy nie mieli numeru dobrego Social Security i ciągle nie mają uregulowanego statusu imigracyjnego. Praca na cudzy czy fałszywy numer, jak również na numer podatnika (ITIN), dyskwalifikuje wnioskodawcę. Jedyną radą dla nich jest uregulowanie imigracyjnego statusu. Nowe przepisy dotyczą tylko osób składających wnioski o świadczenia emerytalne czy rentowe po 1 stycznia 2004. Jeżeli ktoś otrzymał emeryturę wcześniej, to nie zostanie mu ona odebrana. " https://poradniksukces.com/wp/emerytura-social-security-dla-nielegalnych/
 3. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/emigracja-do-usa-ma-byc-latwiejsza-joe-biden-chce-glebokich-zmian/tnqzvwl " Jak opisuje "New York Times", propozycje zmian w amerykańskim systemie imigracyjnym mają znacząco pomóc obywatelom innych krajów przeprowadzić się do USA. Istotne jest jednak, o jakich obywatelach mowa. Chodzi m.in. o wysoko wykwalifikowanych pracowników; pracowników sektora rolniczego; rodziny obywateli amerykańskich, które żyją obecnie za granicą; rdzenną ludność amerykańską, żyjącą obecnie w Kanadzie; uchodźców; osoby szukające azylu oraz ofiary handlu ludźmi. (....) Kolejna decyzja poprzednika, którą chce odwrócić Biden, dotyczy ofiar przemocy domowej. Toczą się prace nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby cudzoziemcom uzyskać azyl w Stanach Zjednoczonych, jeśli są ofiarami takiego rodzaju przemocy lub ich rodzina była prześladowana. Ułatwienia miałyby dotyczyć też społeczności LGBT – administracja Bidena chce umożliwić im przeprowadzkę do USA, jeśli mieszkają w krajach, w których są prześladowani lub w takich, gdzie małżeństwa osób tej samej płci nie są uznawane. Jakie są szanse, że te wszystkie zmiany przejdą? Dokument je opisujący nie jest na razie oficjalny, to na razie projekt. Według "NYT" administracja Bidena chciałaby wdrożyć zmiany szybko i by uniknąć długich procedur, skłania się do stosowania przepisów na wypadek sytuacji wyjątkowych czy prezydenckiego memorandum (dyrektywy), a więc pójść drogą Donalda Trumpa. "
 4. https://pl.usembassy.gov/pl/u-s-citizen-services-pl/dzieci-podrozujace-do-usa/
 5. https://iws.gov.pl/wp-content/uploads/2018/08/IWS_Holewińska-Łapińska-E._Ustalenie-ojcostwa-przez-sąd-z-rozstrzygnięciem-o-władzy-rodzicielskiej-ojca-Raport-z-badania-orzecznictwa.pdf Może to trochę pomoże w zorientowaniu się w temacie.
 6. https://www.gov.pl/web/gov/obowiazek-meldunkowy
 7. Doradź w jakim kraju (i w jakim banku) inflacja nie zjadłaby lokat pieniężnych. To pomogłoby inwestorom.
 8. Nie ma nic lepszego - dla swojego "ego" - niż nie mieszkać w Polsce .... i jednocześnie tysiąc pięćsetny raz z pianą na ustach brandzlować się swoimi bukwami (literami) wtrącając w jakiś zdurniały - przeradzający się w śmieszność wątek - swoich trzech upolitycznionych kopiejek (waluta taka).
 9. Przedmieścia nie rokują biznesu na : menelowanie, ćpanie, żebranie oraz okradanie współziomków i obcych. To przeważnie odbywa się właśnie w "downtown" większych miast.
 10. To tylko sprzęt. Do tego trzeba jeszcze dodać gigantyczne miliardy USD, które poszły w ciągu ostatnich 20 lat na zbudowanie całej infrastruktury Afganistanu oraz gigantyczne miliardy USD, które - gdy zostały skierowane do Afganistanu) - zostały zmarnowane w wyniku korupcji, oszustw, defraudacji i niegospodarności. https://eu.usatoday.com/story/news/politics/2021/08/18/afghanistan-inspector-general-john-sopko-reflects-waste-abuse/8180105002/ " For nearly a decade, the Special Inspector General for Afghanistan Reconstruction (SIGAR) warned in report after report that fraud, waste and abuse had wormed its way into the $ 145 billion U.S. taxpayers spent to rebuild Afghanistan. The squandering included $ 43 million on a useless gas station and $ 28 million on uniforms for Afghan soldiers with camouflage suited to a tiny fraction of the country. (...) The United States spent more than $ 80 billion to train, equip and pay troops' salaries. Sopko referred to his reports that showed much of that money for ammunition, uniforms and food had been siphoned off by corrupt commanders and government leaders, leaving soldiers to fend for themselves. "
 11. Klasyczne "odbijanie piłeczki" w dyskusji zostało już opisane w klasyku sprzed prawie 40 lat.
 12. Może US Army chce dmuchać na zimne i zawczasu próbować przeciwdziałać "moralnej odpowiedzialności". 103 lata temu (w ostatnich miesiącach I Wojny Światowej) żołnierze amerykańscy przynieśli do Europy "grypę hiszpankę". Zaraza zaatakowała 4 kontynenty i uśmierciła od 20 do 100 milionów ludzi (średnie szacunki to 50 milionów ofiar śmiertelnych). https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_hiszpanki
 13. "Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny" (stare przysłowie łacińskie). Ukraina (i nie tylko ona) będzie niestety grillowana - w niemożebny sposób - w kolejnych latach. Przełoży się to również na kraje UE. W Polsce mieszka w chwili obecnej około 1.3 - 1.5 miliona Ukraińców. Ta tendencja będzie tylko zwyżkowała. A z Putinem dogadują się gospodarczo (po cichu i różnymi kanałami) prawie wszyscy. Mit wszechpotężnego ruskiego niedźwiedzia jest jak Lenin - wiecznie żywy.
 14. Dlatego wszystkie osoby odpowiadające chłopakowi w tym wątku powinny mu raczej doradzić w jaki sposób ma rozmawiać w przedmiocie wizy F-1 z urzędnikiem (żeby przekonać go o czystych zamiarach studenta), a nie wytykać niby kuriozalność jego wizyty w konsulacie.
×
×
 • Create New...