Jump to content

Kleofas11

Użytkownik
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nabycie-spadku-z-zagranicy-jak-rozliczyc " Nabycie spadku z zagranicy - jak rozliczyć ? " https://www.rp.pl/artykul/1184816-Spadek-z-USA--od-kiedy-liczyc-termin-na-zawiadomienie-fiskusa.html https://www.rp.pl/artykul/79110-Amerykanski-spadek.html https://www.rp.pl/artykul/65383-Polski-fiskus-upomni-sie-o-podatek.html
 2. "Przyczajony tygrys, ukryty smok" jeszcze uderzy. Na razie (dnia 29 lipca) tworzy sobie "zasięgi". Każdy kłos (i każdy głos potencjalnego elektoratu) jest na wagę złota. Również kobiecy-parentingowy o wielkim zasięgu internetowym. A wspomnienie na początku o tragicznym wypadku w swojej najbliższej rodzinie zawsze pomaga.
 3. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26171257,krakow-chcial-wjechac-do-p.html "W środę 29 lipca na lotnisku w Krakowie-Balicach wylądował czarterowy samolot z Chicago. Podczas odprawy granicznej uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej zwrócił paszport jednego z podróżnych. 70-letni mężczyzna przyleciał do Polski z paszportem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej serii RA, wydanym w roku 1992 w Chicago. (...) Podczas odprawy granicznej pasażerów, którzy przylecieli z Chicago do Krakowa, zatrzymano także 11 innych paszportów. Dokumenty te straciły ważność, dlatego funkcjonariusze Straży Granicznej musieli potwierdzić tożsamości i obywatelstwa pasażerów, korzystając z bazy PESEL. Podróżni z nieważnymi paszportami otrzymali stosowne zaświadczenia i zostali pouczeni o konieczności złożenia wniosków o wydanie nowych dokumentów paszportowych." https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-29/chcial-wjechac-do-polski-na-podstawie-paszportu-z-prl/ "Strażnicy pozwolili mężczyźnie przekroczyć granicę na podstawie odnalezionego w Urzędzie Stanu Cywilnego aktu ślubu. - W związku z pandemią koronawirusa mamy szczególną sytuację, granicę Polski przekraczać mogą tylko poszczególne grupy osób. Pan, który deklarował, że ma polskie obywatelstwo, miał też paszport amerykański, jednak w myśl obecnych przepisów nie mógł jako obywatel Stanów Zjednoczonych przekroczyć granicy - mówiła rzecznik prasowa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Dorota Kądziołka."
 4. https://educationusa.pl/high-school/ Tu jest o wszystkim i na każdym szczeblu nauki.
 5. W USA mieszka (na stałe lub chwilowo) co najmniej kilka milionów Polaków z czynnym prawem wyborczym (z racji przepisów prawa). A głosuje garstka. Z kolei moje "dezawuowanie" polegało na tym, że pewna opcja polityczna zawsze wygrywa w polskich ZK i w polskich aresztach śledczych.
 6. Niepotrzebnie przeżywasz jak mrówka okres. Napisałem dowcipnie jak jest i tyle (że w Polsce wśród elektoratu więziennego zawsze wygrywa ta sama opcja polityczna). Nikt więźniom nie odbierania prawa głosowania. Mój post był odpowiedzią na post poprzedni, w którym były podane (w linku) liczby zupełnie nic nie znaczące dla ogółu wyborów prezydenckich : "W okręgu konsularnym Los Angeles Trzaskowski otrzymał 1509 głosów, a ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda 653. Trzecie miejsce zajął niezależny kandydat Szymon Hołownia z 291 głosami, a czwarte reprezentujący Konfederację Krzysztof Bosak z 159. W Waszyngtonie Trzaskowski uzyskał 1080 głosów, Duda 549, Hołownia 176, a Bosak 75."
 7. Pacjenci zakładów psychiatrycznych mnie nie interesują, bo oni są w tym momencie chorzy psychicznie lub z bardzo głębokimi depresjami (i dlatego przebywają w tego rodzaju zakładzie). Z kolei osób osadzonych we wszelkiego rodzaju zakładach karnych (więzieniach) oraz w aresztach śledczych jest w Polsce w tym momencie około 74 - 75 tysięcy. I przy każdym wyborach wygrywa tam opcja wiadoma. Tak jak napisałem.
 8. A taki na Białołęce. Zresztą w każdym areszcie oraz w ZK wygrywa zawsze ta sama opcja.
 9. Koncepcja słuszna, ale z nadmiernym "chwytaniem za serce" to nie przesadzaj za bardzo. Ne jesteś przecież ogrodnikiem. Twoja rozmowa z urzędnikiem w ambasadzie powinna być przede wszystkim spójna, merytoryczna i konkretna. Co roku losowanych jest około 50 tys. "green card" i w co najmniej kilku tysiącach przypadków aplikanci pewnie mieli wcześniej jakiś konflikt z prawem. Dlatego tez chcą czasem po prostu rozpocząć nowe życie ("nowe otwarcie") w zupełnie innym miejscu na świecie. Pracownicy ambasady (podobnie jak urzędnicy imigracyjni na lotniskach w USA - decydujący czy wbić w paszport wizę turystyczną czy odesłać z powrotem) o tym wiedzą i co roku wysłuchują tysiące takich historii. I są dobrze przeszkoleni jeśli chodzi o różne myki. Jeden krzywy ruch i 'kaniec filma". Podczas rozmowy w ambasadzie staraj się również utwierdzić ich w przekonaniu, że twój zakres działalności, twoje umiejętności, wiedza i doświadczenie zawodowe wyniesione z Polski mogą być konkretną "wartością dodaną" dla gospodarki amerykańskiej. I że z twojej osoby na ziemi amerykańskiej mogą być głównie profity dla Wuja Sama, a nie wypłacane ci socjale i benefity. Powodzenia !
 10. https://www.aniazaoceanem.pl/wiza-narzeczenska-k1-do-usa-czyli-krotki-poradnik-jak-nie-oszalec-z-milosci/ https://www.aniazaoceanem.pl/wiza-narzeczenska-k1-przewodnik-krok-po-kroku/
 11. Niestety. W tej chwili (a raczej już od początku XXI wieku) USA może być "rajem" już tylko ewentualnie dla niektórych emigrantów z Azji, Afryki i Ameryki Południowej/Środkowej. Dla reszty świata to nie są już żadne kokosy. A wszelakie koszty utrzymania własnej rodziny, siła nabywcza pieniądza i poziom życia w USA (dla np. wykwalifikowanego robotnika - chociaż to nie oczywiście wyznacznik całości) jest obecnie niższy niż w latach 70/80/90-tych XX wieku. Ale do Polski też jest trudno wrócić. Chyba, że ma się : mocne udokumentowane CV z USA lub dobry pomysł na własną działalność w Polsce. Ale i to nie daje żadnej pewności ludziom w średnim wieku. Z kolei nawet najniższa emerytura wypracowana w USA zawsze będzie raczej wyższa niż średnia emerytura w Polsce. Dlatego wracać do Polski żeby pożyć kilka/kilkanaście/może nawet ze 25 lat na emeryturze to zawsze warto.
 12. Niepotrzebnie się gotujesz. Przytoczyłem je z jednego powodu. Śmierć danego człowieka (nawet ta spowodowana czynem przestępczym) nie ma prawa powodować kolejnych skutków przestępczych. Tym bardziej de facto odwetowych. A statystyki przestępstw z podziałem na populacje istniały, istnieją i będą istniały zawsze, bo są niezbędnym źródłem wiedzy dla wszelakich organów w każdym państwie. Na podstawie statystyk opracowuje się konkretne metody strategii/działań/ organów prewencji i służb bezpieczeństwa. W Polsce na przykład (wg statystyk) prawie wszystkie oszustwa/wyłudzenia metodą "na wnuczka" dokonują osoby narodowości romskiej. Na zachodzie Europy od kilku lat na przykład następuje kolosalny wzrost przestępczości wśród ludności napływowej z Afryki, która nielegalnie przedostała się m. in. do Francji/Belgii/Holandii/Niemiec/Włoch/Szwecji itp. Nie można bez końca udawać, że skala procentowa przestępczości nie jest powiązana z kolorem skóry/pochodzeniem etnicznym obywateli. Bo często jest niestety powiązana. A idiotyczną poprawnością polityczną (ukrywanie tych czy innych danych) nie przykryje się problemu.
 13. 1. Przyczyny przestępczości (jakie by one nie były) wśród jakiejkolwiek populacji w żadnym stopniu nie tłumaczą popełniania jakichkolwiek przestępstw. Nie dorabiaj do mojej wypowiedzi czegokolwiek czego nie napisałem. Zresztą nie odnosisz się do niczego ad rem. 2. Żadnych bzdur nie napisałem. 3. Wyskakujesz z jakimiś sondażami (Trump - Biden) ni z gruchy ni z pietruchy. Jak chcesz się bawić w politykę to idź na jakiś wiec.
 14. Gdyby czarnoskóry policjant zamordował białego obywatela (były również takie przypadki) to jedynym pokłosiem tej tragedii byłby ewentualnie pokojowy "marsz milczenia" przeciwko przemocy, zorganizowany przez lokalną społeczność. Po tragedii w Minneapolis mamy bandycką rewoltę, ofiary śmiertelne i straty materialne na setki milionów/miliardy USD. ........................................................................................................................................................................................ https://www.hoplofobia.info/kto-zabija-w-ameryce-1/ A tu statystyki na temat przestępczości w USA. https://www.hoplofobia.info/kto-zabija-w-ameryce-2/ Przypominam, że ludność afroamerykańska to dokładnie 12,6 % ogółu mieszkańców USA. A w zakładach karnych jest jej grubo ponad 50 % ogółu osadzonych.
 15. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-czesc-majatku-przeznaczyl-na-wykupienie-niewolnikow-pomnik-k,nId,4529440 "Tadeusz Kościuszko zasłynął nie tylko jako znakomity dowódca wojskowy i zwolennik demokracji, ale był również bojownikiem o prawa mniejszości narodowych i rasowych. W swoim testamencie przekazał część swego majątku na wykupienie i uwolnienie czarnoskórych niewolników Thomasa Jeffersona, jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych, i od kilku innych ich właścicieli. Trzeci prezydent USA nie wykonał jednak tego testamentu. W testamencie Kościuszko polecił uwolnionym Afroamerykanom dać wykształcenie tak, by umożliwić im normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Zdaniem wielu historyków testamentem tym wyprzedził swoje czasy." Ci wandale też mogliby wyprzedzić swoje bandyckie czyny, sprawdzając wcześniej w swoich smartfonach (na Wikipedii) kim był ten Kościuszko z pomnika. Ale nie zrobiły tego.
×
×
 • Create New...