Jump to content

Kleofas11

Użytkownik
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. https://dvprogram.state.gov/ To jest jedyna i prawdziwa strona internetowa na świecie przez którą można aplikować w sprawie loterii wizowej DV-2022 (i każdych kolejnych loterii wizowych). Jeśli w tym roku Polska zostanie dopuszczona do uczestnictwa w loterii wizowej DV-2022 (co nie jest określone ponieważ nie było w tej sprawie jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu ze strony USA) to tylko i wyłącznie na tej stronie trzeba wypełnić zgłoszenie elektronicznie (w miesiącu październiku 2020). https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/ Kilka szczegółów na w/w temat. Tylko tutaj trzeba szukać jedynych prawdziwych informacji. Wszystkie inne strony internetowe to oszustwa i próby wyłudzenia pieniędzy.
 2. https://www.popularne.pl/test-ciazowy-przed-wejsciem-do-samolotu/ Saipan to terytorium zależne USA, więc poród na tym terytorium jest równoznaczny z porodem na terenie USA. https://pytanienasniadanie.tvp.pl/46237524/pasazerka-zostala-zmuszona-do-wykonania-testu-ciazowego-przed-wejsciem-na-poklad Dyskusja na temat tego przypadku odmowy wejścia na pokład samolotu. Konkluzja tej dyskusji : Każda linia lotnicza ma - lub może mieć - swoje (indywidualne) przepisy na temat obecności na pokładzie samolotu kobiet w ciąży.
 3. "USA - nowe oblicze biedy" - francuski film dokumentalny z 2019 roku. Nie oceniam jego zawartości merytorycznej, ale to zawsze kolejny głos w sprawie Z opisu dystrybutora filmu : "W Stanach Zjednoczonych poniżej granicy ubóstwa żyje 43 miliony ludzi - to dwa razy więcej niż 50 lat temu. Półtora miliona dzieci jest bezdomnych, to trzy razy więcej niż podczas wielkiego kryzysu w latach 30-tych XX wieku. Całe rodziny przenoszą się z miejsca na miejsce, goniąc za pracą, z której nie są w stanie się utrzymać. W górniczym rejonie Appalachów ludzie żyją dzięki kartkom żywnościowym. W Los Angeles liczba bezdomnych dramatycznie wzrasta. W najbiedniejszych dzielnicach ci, którzy stracili dach nad głową, mogą zamieszkać w maleńkich drewnianych chatkach". https://www.youtube.com/watch?v=4xO7MF2mmMM
 4. Jeszcze nikt (kto kiedykolwiek został skazany za cokolwiek) nie wypowiedział się pisemnie na tym forum czy uniemożliwiło mu to przekroczenie granicy USA w oparciu o przyznaną wcześniej akceptację ESTA. To ciekawe zagadnienie (i byłoby pomocne dla innych turystów w podobnej sytuacji), ale .... nic na siłę.
 5. https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/ To prawdziwa i realna szansa, aczkolwiek mało prawdopodobna (wciąż dużo chętnych). Jeśli w tym roku Polska zostanie dopuszczona do uczestnictwa w loterii wizowej DV-2022 to na tej stronie wypełnisz zgłoszenie elektronicznie (w październiku 2020) https://dvprogram.state.gov/
 6. Lokalni patrioci z Teksasu lubią paradować w t-shirtach z napisem : "Texas is bigger than France" (czytaj : Mierz siły na zamiary). Idąc dalej tym tropem trzeba powiedzieć, że Iran jest prawie 6 razy mniejszy od USA. Dlatego, żadnego niebezpiecznego globalnego konfliktu nie będzie. Raczej machanie szabelkami. Chociaż z pewnością zarobią na tym dwie grupy padalców.... koncerny zbrojeniowe oraz dziennikarze. Jak zawsze zresztą.
 7. Plażowe mniej gorące wakacje na Florydzie to najlepiej kwiecień, maj - czerwiec lub październik. Tym bardziej, że dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły. W lipcu - wrześniu za duża wilgotność powietrza i wielkie upały, więc cała rodzina kiepsko to zniesie (a szczególnie dzieci). A 1-2 dniowa "wycieczka fakultatywna" to np. do Walt Disney World Resort tuż obok miasta Orlando. Dzieci już są w takim wieku, że chyba ją zapamiętają. Na całe życie.
 8. Może dlatego. Sorry, nie mogłem się powstrzymać. A policjantem w służbie USA może być tylko osoba posiadająca obywatelstwo USA.
 9. Wino które kosztuje max. 5 USD za butelkę (czyli 19 PLN) chcesz wysłać do Polski ? Przesyłka będzie pewnie droższa niż ta ambrozja w butelkach. W Polsce nie brakuje już żadnych alkoholi. No chyba, że akurat tego wyśmienitego gatunku wina rodem ze słonecznej Kalifornii. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać z tą dygresją.
 10. Gdyby statystyczni Amerykanie podobnie się odżywiali to byliby dużo zdrowsi i nie musieliby (lecząc się i wydając swoje zarobki) sponsorować potem milionowych dochodów kasty lekarskiej. Wszechobecne śmieciowe jedzenie + tysiące reklam śmieciowego jedzenia na każdym kroku + tysiące reklam leków i suplementów .... to są zawsze naczynia połączone i gigantyczny biznes robiony na bezmózgich lub leniwych konsumentach. A co do auta to rozważcie może (za jakiś czas oczywiście) zakup używanej Toyoty Prius (5-drzwiowa, 5-7 osobowa, napęd hybrydowy). Internet wszystko podpowie co takie auta są warte.
 11. https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/mieszkanie-za-238-milionow-dolarow-ken-griffin-kupil-najdrozszy-apartament-w-220-central-park-south,903594.html Ten tutaj to mądry człowiek. Kupił na Manhattanie apartament za 238 mln USD w stanie surowym (w nowym budynku). Nie będzie więc musiał poprawiać kiczowatego dizajnu po starych lokatorach, tylko sam go wykończy i urządzi kiczowato po swojemu.
 12. https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/wiza-pracownicza-h-1b-do-usa-trudniej-ja-zdobyc/lrj8n08 To artykuł sprzed 2 lat (21 listopada 2017 r.), ale teraz na pewno jeszcze bardziej dokręcono śrubę. " W 2016 r. - ostatnim roku, z którego pochodzą miarodajne dane amerykańskiej służby ds. obywatelstwa i imigracji USCIS - najwięcej wiz H-1B otrzymały osoby urodzone w Indiach (56,17 proc.), na drugim miejscu znaleźli się Chińczycy (8,5 proc.), a na trzecim miejscu specjaliści z Korei Południowej (7,2 proc.). Polacy w roku 2016 - tak zresztą, jak w poprzednich latach – znaleźli się poza pierwszą "20" narodowości, które otrzymały amerykańskie wizy H-1B. Zdecydowana większość posiadaczy tych wiz - 64,4 proc., otrzymała ofertę zatrudnienia w amerykańskiej branży informatycznej. "
 13. Wszystkie powyższe przypadki potwierdzają tylko fakt, że nie ma żadnej określonej i z góry ustalonej reguły przy staraniu się o przekroczenie granicy USA (zarówno przy systemie ESTA jak i przy rozmowie o promesę wizy w ambasadzie/konsulacie USA). 1. W przypadku ESTA wniosek może być rozpatrzony pozytywnie lub negatywnie .... i to niezależnie od faktu czy wcześniej nastąpiły odmowy gdy starano się o promesę wizy w ambasadzie/konsulacie. Raczej sugerowałbym pisać prawdę w przypadku wypełnianiu wniosku w systemie ESTA, bo oni i tak sprawdzą czy wcześniej były odmowy przyznawania promesy wizy w ambasadzie/konsulacie. Bo te dane mają w swoich komputerach od wielu lat (nie wiadomo dokładnie od ilu lat, bo to niemożliwe do zweryfikowania na 100 %). 2. W przypadku starania się o promesę wizy w ambasadzie/konsulacie sugerowałbym na 100 % pisać prawdę czy wcześniej były odmowy jeśli chodzi o system ESTA. Bo oni i tak będą mogli to zweryfikować z tego powodu, że system ESTA funkcjonuje dopiero od 11 listopada 2019 r. I wszystko akceptacje/odrzucenia ESTA są w ich komputerach. ............................................................................................................................................................................ Wszystko zależy tylko od tego jaki humor i podejście do danej sprawy ma urzędnik, który danego dnia decyduje o rozpatrzeniu danego wniosku w przypadku ESTA lub z którym rozmawia się podczas wizyty w ambasadzie/konsulacie (promesa wizy). A na końcu tego łańcucha jest widzimisię urzędnika na przejściu granicznym na terytorium USA. ....................................................... Dodatkowe info : https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/usa-znosi-wizy-turystyczne-dla-polakow-wszystko-co-trzeba-wiedziec,983603.html "Czy turysta odwiedzający Kanadę bądź Meksyk może wjechać do USA na podstawie ESTA ? Pozwolenie wjazdu ESTA dotyczy jedynie wjazdu do USA drogą lotniczą lub morską - wyjaśniła Orton. - Na przekroczenie granicy pieszo bądź samochodem potrzebny jest dodatkowy wniosek, który musi zostać wypełniony na granicy"
 14. https://wizaonline.org/blog/esta-rejestracja-podrozy-do-usa/ " Odmowa autoryzacji w ESTA może być spowodowana np. tym, że osoba składająca wniosek : była w przeszłości karana lub aresztowana (wyjątkiem są drobne wykroczenia drogowe pod warunkiem uregulowania mandatów i dopełnienia niezbędnych formalności), cierpi na poważną chorobę zakaźną, przekroczyła kiedyś dozwolony czas pobytu w USA, nie została wpuszczona do Stanów lub była stamtąd deportowana, po 1 marca 2011 r. podróżowała do niektórych krajów lub jest ich obywatelem. Autoryzacja w ESTA nie powiedzie się również wtedy, gdy osoba o nią wnioskując .... ma już ważną wizę turystyczno-służbową do USA. W takim przypadku bowiem autoryzacja ta po prostu nie jest potrzebna. " ...................................................................................................................................................................................................... Cała reszta zależy tylko i wyłącznie od widzimisię konkretnego urzędnika imigracyjnego na konkretnym przejściu granicznym (lotniczym, lądowym, morskim), który danego dnia albo wpuści albo nie wpuści danej osoby na terytorium USA. A jeśli nie wpuści to od jego decyzji nie ma już odwołania. Stopień szczelności systemu ESTA zostanie w miarę poznany i zweryfikowany (chociaż i tak nie do końca, bo system ESTA w przypadku Polaków będzie ewoluował i zmieniał się na bieżąco) nie wcześniej niż za 6 - 12 - 24 miesiące. I po "przerobieniu" tysięcy polskich turystów/biznesmenów chcących przekroczyć granicę turystycznie/biznesowo (na okres do 90 dni). Nie ma się co martwić na zapas. Wizy do USA (przyznawane na przejściu granicznym) są niezbędne w przypadku każdego obywatela każdego obcego państwa na świecie. To nie jest Unia Europejska.
 15. Tego nie wiem, ale najlepiej spytać o to urzędnika podczas późniejszego ewentualnego starania się o promesę wizy B-1/B-2 (np. w Warszawie/Krakowie lub w każdym innym konsulacie USA na świecie), albo dowiedzieć się tego wcześniej od kogoś obeznanego z tematem. https://wizaonline.org/blog/esta-rejestracja-podrozy-do-usa/ " Negatywne rozpatrzenie samego wniosku o autoryzację w ESTA nie przekreśla natomiast automatycznie szans na wizytę w Stanach. Oznacza tylko, że nie wolno się tam udać w ramach Visa Waiver Program. Wciąż jednak można aplikować o „klasyczną” wizę B-1/B-2. "
×
×
 • Create New...