Jump to content

Kleofas11

Użytkownik
 • Posts

  113
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Kleofas11's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

22

Reputation

 1. "Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny" (stare przysłowie łacińskie). Ukraina (i nie tylko ona) będzie niestety grillowana - w niemożebny sposób - w kolejnych latach. Przełoży się to również na kraje UE. W Polsce mieszka w chwili obecnej około 1.3 - 1.5 miliona Ukraińców. Ta tendencja będzie tylko zwyżkowała. A z Putinem dogadują się gospodarczo (po cichu i różnymi kanałami) prawie wszyscy. Mit wszechpotężnego ruskiego niedźwiedzia jest jak Lenin - wiecznie żywy.
 2. Dlatego wszystkie osoby odpowiadające chłopakowi w tym wątku powinny mu raczej doradzić w jaki sposób ma rozmawiać w przedmiocie wizy F-1 z urzędnikiem (żeby przekonać go o czystych zamiarach studenta), a nie wytykać niby kuriozalność jego wizyty w konsulacie.
 3. Pieniek drewna z tego urzędnika. Wiza F-1 jest właśnie m. in. dla osób chcących podjąć naukę języka w USA (w jakiejś szkole). https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/study/student-visa.html
 4. A w temacie stanu zdrowia (ewentualne choroby przewlekłe) to wystarczy nic nie ściemniać tylko po prostu ze sobą poważnie porozmawiać o tym. Małżeństwo to jedna z najpoważniejszych (oprócz rozwodu) decyzji w życiu człowieka. A czasy mamy dzikie. I będą niestety jeszcze bardziej zwariowane.
 5. Lepszy stary stateczny niż młody łajdus. A tak na serio to - będąc w sytuacji autorki tego wątku - przede wszystkim starałbym się sprawdzić kwestie zdrowotne (wszystkie choroby przewlekłe oraz zdiagnozowane schorzenia natury psychicznej). Żeby nie było potem żadnych rozczarowań. Obie strony powinny uczciwie podejść do tematu i nawzajem poinformować siebie o kompleksowym stanie zdrowia. A pierwsza "czerwona lampka" to proponowanie komukolwiek małżeństwa na podstawie rozmów przez internet i telefon.
 6. God bless U.S. Army i ubezpieczenie ich współmałżonków.
 7. We współczesnym świecie (i w prawie każdym kraju) dana ustanowiona odgórnie "moc prawna" nie jest oczywiście zero-jedynkowa. Często zależy od indywidualnego podejścia w : konkretnym przypadku, w konkretnym miejscu i w konkretnym czasie. Są też odwołania i precedensy.
 8. https://wizaonline.pl/wiza-do-usa-a-karalnosc/ " Wbrew pozorom wcale nie musi to przekreślić twoich szans na dostanie wizy (nie wolno ci tylko będzie podróżować w ramach programu ruchu bezwizowego do USA) "
 9. https://wizaonline.pl/wiza-do-usa-a-karalnosc/ " Znane są przypadki osób, które legalnie wjechały do Stanów Zjednoczonych, mając na koncie odsiadkę w więzieniu. Dobrym przykładem jest choćby bokser Artur Szpilka, który nie dość, że został skazany, to jeszcze sprawiał później władzom dalsze problemy. Co prawda zawrócono go z amerykańskiej granicy z uwagi na pewne braki w dokumentacji, ale po ich uzupełnieniu sportowiec został wpuszczony na teren USA." https://pl.wikipedia.org/wiki/Artur_Szpilka#Problemy_z_prawem " Pięściarz został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie, nie zgłosił się dobrowolnie do odbycia kary, wskutek czego 23 października 2009 r. po prawie trzech latach od zdarzenia i uprawomocnieniu się wyroku został zatrzymany. Po początkowym pobycie w Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich w Krakowie, odbył karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Tarnowie (dokąd został przeniesiony w związku z faktem grypsowania). Opuścił zakład karny 22 kwietnia 2011 "
 10. Z taką ortografią to kiedyś ciężko byłoby zdać maturę (3 błędy równały się anulacją egzaminów) a co dopiero powiedzieć o jakichkolwiek studiach. Z drugiej strony to teraz każdy pracownik służby zdrowia (na każdym szczeblu i w jakimkolwiek kraju) ma zapewniony suty hajs na najbliższe 20 lat. Nie ma sensu wycierać się po niepewnych zagranicach.
 11. Jesteś przedziwną hybrydą pioniera Pawlika Morozowa (wiadomo z czego zasłynął) oraz przodownika pracy Wincentego Pstrowskiego, który wyrabiał nawet 293 % normy (z racji setek postów zupełnie o niczym). Ale grunt, że czujesz się komfortowo ze swoimi dowcipasami.
 12. https://wizaonline.pl/blog/wiza-do-usa-a-karalnosc/ " Wiza do USA a karalność "
 13. https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/200729493-Chcial-przekroczyc-granice-Polski-na-podstawie-paszportu-z-PRL.html " Podróżny nie posiadał przy sobie również żadnego innego polskiego dokumentu. Podawane przez niego dane osobowe nie występowały także w bazie PESEL, w związku z czym funkcjonariusze Straży Granicznej nie mogli potwierdzić, że mężczyzna jest obywatelem Polski. Ostatecznie podróżnemu pozwolono przekroczyć granicę na podstawie aktu ślubu, który odnaleziono w Urzędzie Stanu Cywilnego. " https://www.fly4free.pl/przylecial-do-polski-z-paszportem-prl/ https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-29/chcial-wjechac-do-polski-na-podstawie-paszportu-z-prl/
 14. https://pl.manuals.plus/naturalizacja/formularz-n-400-wniosek-dla-nas-instrukcje-naturalizacji/amp Prościej (krok po kroku, kurs dla opornych) już się tego nie da wytłumaczyć.
×
×
 • Create New...