Jump to content

Kleofas11

Użytkownik
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trzeźwe uwagi. A to dopełnia całości. https://tygodnik.tvp.pl/48051340/prawie-40-milionow-bezrobotnych-jak-tsunami-covid19-zmiata-gospodarke-usa Chiński nietoperz rozwalił gospodarkę na kolejne lata. Na długie lata. Już nic nie będzie takie jak wcześniej.
 2. https://educationusa.pl/ "EducationUSA to sieć centrów doradczych znajdujących się w ponad 170 krajach, działających przy wsparciu Biura Spraw Edukacji i Kultury Departamentu Stanu USA (U.S. Department of State’s Bureau of Educational and Cultural Affairs). Dostarczamy aktualnych i rzetelnych informacji o akredytowanych instytucjach szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych. Nie jesteśmy przedstawicielem ani jednostką rekrutacyjną żadnej uczelni lub instytucji edukacyjnej. Wszystkie nasze usługi są bezpłatne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych."
 3. https://pieniadze.rp.pl/finanse-domowe/planowanie-wydatkow/18020-studia-w-usa https://forsal.pl/artykuly/896622,studia-w-usa-ile-to-kosztuje-i-dlaczego-jest-tak-tanio.html http://naukazagranica.pl/studiawusa.html https://paderewski.lublin.pl/edukacja-i-inspiracje/pl/jak-dostac-sie-na-studia-w-usa#.XrP34J4zaM8
 4. @Pawex1972, bo enklawy milionerów, zamożnych lub średnio dobrze usytuowanych osób stanowią max. kilka - kilkanaście procent nieruchomości w większości państw na świecie (w USA też). Taka prawda. A "latyfundium" osób odwiedzających to forum nigdy do takich nie będą należały.
 5. @Pawex1792, moje dictum to było zupełnie odwrotnie w stosunku do tego co mi odpowiedziałeś. Ja ci przyznałem rację, a ty "aj waj". Zupełnie niepotrzebnie.
 6. "Nie gadaj z kretem o tęczy, bo to i ciebie i jego męczy". "Nie dyskutuj z urazem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona cię swoim doświadczeniem".
 7. https://www.lot.com/pl/pl/zawieszenie-ruchu-lotniczego " Zarząd PLL LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych. Wszystkie rejsy pasażerskie LOTu, krajowe i międzynarodowe, zaplanowane do dnia 31 maja włącznie, zostają odwołane. O zmianach będziemy informować na bieżąco. "
 8. https://marciniwuc.com/koszty-zycia-w-usa/ Pod tym tekstem (zawierającym pewne nieścisłości jak komentują potem ludzie pod artykułem) polskiego ekonomisty-blogera mieszkającego w Polsce, jest bardzo długa i bardzo ciekawa dyskusja. Ludzie (często mieszkający w USA od lat) piszą merytorycznie i na temat (m.in. o tworzeniu sobie "poduszki finansowej" żeby w USA jakoś godniej żyć na emeryturze). W dyskusji udziela się szczególnie koleś o nicku Plastic Tofu. To Polak, który mieszka i pracuje w USA od ponad 20 lat (w branży ubezpieczeniowej). Absolutnie nic nie reklamuje tylko z dystansem i dowcipem opowiada i doradza. Polecam każdemu przeczytanie wszystkich komentarzy pod tym artykułem. Takich rzeczy "osobisty doradca klienta" wam nie powie.
 9. Bo to jest forum imigrantów do USA w pierwszym pokoleniu. Im zawsze będzie bliżej do "filozofii" otwartych granic USA pod każdym względem. Biznes to biznes.
 10. Masz na myśli m.in. Chiny, które za pomocą gigantycznych platform sprzedażowych typu Alibaba/AliExpress skupują dolary z całego świata. W celach wiadomych. Dodam od siebie, że w efekcie kryzysu wywołanego koronawirusem jedyną gospodarką która wyjdzie na swoje (in plus) będzie prawdopodobnie gospodarka chińska. Bo dostarcza tańsze towary na cały świat. Taniej niż gospodarki krajowe na swój rynek. Jeśli miliony obywateli (konsumentów) danego kraju stracą pracę / będą zarabiali mniej / ich standard życia i zdolność kredytowa się obniży .... to nie będą mieli sentymentów. W pierwszej kolejności kupią w sklepie to co jest tańsze. Czyli to co wyrabiają chińskie/azjatyckie rączki.
 11. Imigranci z obywatelstwem USA przestali już być imigrantami. Imigranci będący teraz legalnie w USA (np. ci ze statusem rezydenta oraz inni mający widoki na status rezydenta i na obywatelstwo) to będą po części kibicować Trumpowi. No chyba, że Trump zablokuje na jakiś czas możliwość sprowadzenia ich rodzin do USA. A imigranci przebywający teraz w USA nielegalnie to pewnie zaczną klaskać konkurencji : https://wyborcza.pl/7,75399,25885021,trump-zapowiada-tymczasowe-wstrzymanie-imigracji-do-usa.html " Pojawiły się już pierwsze głosy krytyki ze strony Demokratów. "Jeśli odetniesz imigrację, zadasz cios i tak osłabionej gospodarce naszego kraju. To proste. Co za głupi ruch", napisał na Twitterze Julian Castro, były kandydat w prawyborach Partii Demokratycznej. "
 12. W roku wyborczym to każde działanie każdego polityka jest postrzegane jako propagandowe, kampanijne, pod publiczkę. Tak jest na całym świecie. Co roku w loterii wizowej wybieranych jest 50 tys. osób. Tylko tyle. To śmieszna liczba w porównaniu do tej liczby : https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/7387173,koronawirus-trump-imigracja-bezrobocie-usa.html "Od początku epidemii po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już ok. 21,7 mln Amerykanów. W Wielkim Tygodniu w USA przybyło 5,2 mln takich osób. Według analityków banku Goldman Sachs pod koniec maja w USA może być nawet 37 mln bezrobotnych." Ale nawet te 50 tys. "uratowanych" miejsc pracy dzięki tymczasowej blokadzie loterii wizowej będzie znaczyło wiele dla obecnych mieszkańców USA, którzy dzięki temu zachowają swoje miejsca pracy. Oczywiście loteria wizowa to tylko jedna z kilku form emigracji do USA.
 13. Zgadza się. Bo tu chodzi o mentalność przeciętnego mieszkańca USA. Europejczyk w czasie wolnym od pracy robi masę różnych rzeczy (niezwiązanych z bezproduktywnym traceniem majątku). Amerykanin robi głównie tylko jedną rzecz .... rusza na kolejne zakupy. Można tu zacytować stary dowcip : "Co robi dwóch Polaków gdy się razem spotkają ? Przechwalają się między sobą ile wydali i na co. A co robi dwóch Żydów gdy się razem spotkają ? Przechwalają się między sobą ile zarobili i tym samym ile zaoszczędzili na przyszłość".
 14. Jest chyba jeszcze gorzej. Studia w Zjednoczonym Królestwie są darmowe tylko w Szkocji. W Anglii, Walii i Irlandii Północnej już niestety nie są darmowe.
 15. Ameryka jest odpowiednia dla emigrantów najlepiej : młodych, zdrowych, bezdzietnych, rzutkich, otwartych na nagłe zmiany oraz wykształconych kierunkowo w zawodach których Ameryka potrzebuje. Jeśli te wszystkie warunki da się utrzymać aż do przejścia na emeryturę (co jest niestety niemożliwe) to ta amerykańska emerytura będzie jak najbardziej godna. Ameryka nigdy nie będzie choć w ułamku procenta podobna do Unii Europejskiej.
×
×
 • Create New...