Skocz do zawartości

Operator CNC - staż/praca


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądałem się po forum i natrafiłem na wątek z 2017 r. na temat stażu w USA jako operator CNC. Chciałbym zapytać jak aktualnie wygląda sytuacja w tej branży, na rynku pracy. Właśnie uzyskałem tytuł inżyniera mechaniki i budowy maszyn. Aktualnie pracuję jako operator CNC (programista) i od października będę uczęszczał na studia magisterskie zaocznie w tym kierunku (1,5 roku). Chciałbym po studiach wyjechać do stanów do pracy, z aktualnych możliwości pozostaje wyjazd na staż bądź sponsorowanie pracodawcy. Czy jest ktoś kto mógłby takich informacji udzielić bądź ma kogoś znajomego w branży? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Co do sponsorowania do zielonej karty lub na wizę pracowniczą może być ciężko. Operatorów teraz potrzeba i nie ma problemu z pracą. Co do stawki to już indywidualna sprawa, zależy od umiejętności i doświadczenia, ale ponad $20/h nie jest czymś niezwykłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, odświeżam wątek z bardziej konkretnymi informacjami (iii z dużo większą nadzieją:D). Studia skończone w lutym br. Przy czym pracuje od 1,5 roku jako Inżynier konstruktor w firmie zajmującej się produkcją turbin wodnych. Poprzednia praca to niespełna rok czasu jako operator CNC. Chciałbym zapytać czy jest szansa na staż/pracę w Stanach? Jeżeli tak to gdzie szukać takich możliwości, Linkedin? Szukać firm w Internecie i pisać bezpośrednio? Choć wydaje mi się ten pomysł dosyć marny. Może jakieś agencje pracy? Czy ktoś z dziedziny inżynierii/mechaniki próbował swoich sił w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w branży cnc i tez jestem inżynierem. Z wykształceniem i z doświadczeniem nie miałbyś najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy. Mimo, ze po pandemii jest trochę mniejsze zapotrzebowanie to ludzi z doświadczeniem biorą praktycznie wszędzie. Niestety bez posiadania pozwolenia na prace będzie ciężko. Ze sponsoringiem w tej branży jest trochę gorzej. W mojej firmie nie chcą się np w to „bawić” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, patrząc na rynek polski to jest ciągłe zapotrzebowanie na inżynierów a osób kończących studia coraz mniej. Nie twierdzę, że bez studiów nie można wykonywać tego zawodu ale jest o wiele wiele ciężej na starcie. Przeglądając ogłoszenia na Linkedinie czy stronkach internetowych właśnie praktycznie wszystkie mają wymóg o posiadaniu pozwolenia na pracę, ale tak pomyślałem może o jakimś stażu. Jakkolwiek wejść w struktury firmy to później jest znacznie łatwiej o rozmowę. A jeżeli firma rzeczywiście miałaby się brać za sponsoring to z pewnością osoby już doświadczonej ze stażem 10y +  lub szczególnie utalentowanej.

Gdybyś jednak gdzieś usłyszał o takiej rekrutacji/możliwościach to daj znać, będę wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, widzę, że kolega z takimi samymi marzeniami jak ja :D ja osobiście założyłem konto na linkedin, ustawiłem apke żeby pokazywała oferty z pracy z US z danego regionu no i można aplikować(niestety oferty z US nie dostałem:lol: ale o dziwo z innych krajów tak, także trochę się zdziwiłem tym linkedinem), jednak obecnie nie czuję się zbyt mocny na aplikacje bo tu już trzeba mieć język na poziomie excellent, nikt nie będzie nikogo sponsorował bez języka, dlatego obecnie zasuwam z nauką jak szalony choć nie daje to gwarantu to język zawsze się przyda ;) po wizach na H1b widziałem, że najwięcej inżynierów/mechaników sponsoruje TESLA i tam będę starał się aplikować ale najpierw język + rozwój w międzyczasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, marzenia wspaniałe choć po 4 loterii wizowej już zapał powoli coraz mniejszy :( a kolega nie myślał może żeby jakiś czas popracować w zagranicznej firmie skoro takie oferty spływał, nauka języka poprzez praktykę byłaby najbardziej wydajna. Tesla zatrudnia w takich przypadkach bezpośrednio u siebie czy to idzie przez jakieś agencje pracy? Tak z  ciekawości w jakiej gałęzi przemysłu pracujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem ale na razie nie dostałem oferty która pozwalała by utrzymać 3-osobową rodzinę za granicą i żyć "wygodnie", mam małe dziecko więc na razie mnie to nie przekonuje, to nie oferta z US żeby wszystko rzucać. Co do Tesli to nie sądzę że wynajmuję jakieś agencje, skoro na głównej stronie możesz po prostu znaleźć ofertę pracy i wysłać zgłoszenie, tylko jednak tam chyba trzeba być dosyć łebskim bo od inżynierów mechaników wymaga się znajomości programowania czy MatLaba, tzn. jest to w Desires ale jednak :D z drugiej strony nie wiem ile trzeba spełniać wymogów żeby na Ciebie spojrzeli, w PL rozmawiałem z paroma rekruterami i ponoć jak kandydat potrafi połowę rzeczy z requirements to druga połowa jest do douczenia, nie wiem jak to działa w US,to by się musiał wypowiedzieć ktoś z forum :D noi szczerze mówiąc jak się nie jest nikim znanym ani laureatem jakiś nagród to nie wiem czy jest wgl szansa się tak dostać na H1b czy tam H2B, mozna być wartościowym pracownikiem ale czy ktoś wywali na nasza przeprowadze 10k$ albo wiecej ? Co innego aplikacja bedąc w US a co innego z drugiego końca świata. Na pewno większe szanse są jakby się pracowało np w TESLI w Niemczech i wtedy pytać o jakiś request transfer bo firma powiedzmy Cie "zna" ale tak sobie gdybam. Ogólnie to produkcja maszyn w przemyśle chemicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...