Jump to content

maverick96

Użytkownik
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

About maverick96

 • Birthday 11/20/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pingree Grove , Il

Kontakt

 • Skype
  maverick9621

Recent Profile Visitors

994 profile views

maverick96's Achievements

4

Reputation

 1. Ad 2. Nie do końca Po 6 kwartałach pracy w USA możesz zaliczyć ten okres jako okresy składkowe do emerytury w PL. Jeśłi przepracujesz 10 lat, czyli 40 kwartałów nabywasz prawo do emerytury z USA.
 2. Komuś pracować się nie chciało to wysłał reject. Co ciekawe te same papiery złożyłem w formie elektronicznej poprzez konto USCIS i przeszło.
 3. Biden wyfofał wojska z Afganistanu wbrew zaleceniom wywiadu i strategów. Doskonale wiedział co się stanie. Zrobił to w sposób bezmyślny, popełniając szkolne błędy. Najpierw wycofuje się cywilów, potem sprzęt i żołnierzy. To co ze sprzętu zostaje niszczy się. A tak po prostu dozbroił Talibów w nowoczesny sprzęt. Do tego wyciek listy Amerykanów i współpracujących z nimi Afgańczyków. Ekstra odwalił za Talibów kupę roboty. Co do południowej granicy to Trump zaczął problem rozwiązywać budując mur ale obecny lokator WH musiał to zatrzymać. Tak w ciągu kilku najbliższych lat problem południowej granicy byłby rozwiązany. A nie wspomniałać że w piątek Biden przegrał w Supreme Court. Ten nakazał mu przywrócenie polityki Trumpa "stay in Mexico" uchylonej w styczniu tego roku.
 4. Co do sponsorowania do zielonej karty lub na wizę pracowniczą może być ciężko. Operatorów teraz potrzeba i nie ma problemu z pracą. Co do stawki to już indywidualna sprawa, zależy od umiejętności i doświadczenia, ale ponad $20/h nie jest czymś niezwykłym.
 5. NIe wiem jak wygląda sprawa z pozwoleniem na ślub. Ja brałem w polsce ale mam też polskie obywatelstwo. Polska akceptuje podwójne obywatelstwo czego sam jestem przykładem. Co do tego że po trzech latach dostaniesz obywatelstwo USA to też bym uważał. Moja żona właśnie dostała reject.
 6. Da się zrobić tylko wierć dziurę w brzuchu. Z NCEES idzie bez problemu. Gorzej potem z egzaminem i wydaniem licencji. Ale nie poddawaj się.
 7. Formularz N-600 skladasz w imieniu dziecka. Ja tak robilem dla mojej corki. Jesli obywatel rodzic nie zyje Ty stajesz sie legal guardian i w jego imieniu wystepujesz o obywatelstwo.
 8. Mysle ze to moze byc pomocne https://www.uscis.gov/forms/all-forms/n-600-application-for-certificate-of-citizenship-frequently-asked-questions
 9. Teraz już wydają po angielsku i dyplom i suplement. W czasie gdy ja kończyłem wydawali tylko dyplom po angielsku. Studiowałem na WNIG.
 10. Witam! Mialem podobne doświadczenia z moja uczelnia. Pierwszy telefon w sprawie transcript od records to przysłowiowe splawienie klienta. Dopiero druga osoba w dziekanacie mi pomogła. Transcript of record miałem wydane zaraz po studiach po polsku. Musiałem sam przetłumaczyć i wysłać na uczelnie. Tam ostemplowali i wysłali do NCEES i kopie do mnie. Program nauczania podesłali po polsku musiałem sam tłumaczyć i tak jak poprzednio. A teraz 21 grudnia mam pierwsze podejście do FE Civil Engineering. Pozdrawiam
 11. Tak, ale na to juz mam wpływu Ale załąpę się jeszcze na imieniny żony
 12. Mała zmiana planów. Wyjazd przesunięty o tydzień na 27.11.
 13. Ja kupuje w przyszłym tygodniu . W pracy śmieją się że znałem wcześniej wyniki i dlatego podjąłem decyzję o powrocie do USA.
×
×
 • Create New...