Skocz do zawartości

everden

Użytkownik
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

everden last won the day on 21 Styczeń

everden had the most liked content!

Reputacja

16

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  MN

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Potwierdzam: w każdym stanie inaczej. Ja się wprowadziłam do MN 3 tygodnie temu i tu moje Europejskie prawko (PL + międzynarodowe) jest ważne tylko 60 dni.
 2. Ja właśnie stałam się nową posiadaczką SSN na CR1. U mnie poszło o wiele łatwiej: nie musiałam składać żadnych wniosków do SSN Administration. Aplikacja poprzez DS260 zadziałała i to jak! 20go lutego, wieczorem, przekroczyłam granicę w MN, a 22go przyznano mi numer. SSN w 2 dni, brzmi jak bajka, a jednak. Wysyłka karty z MD do MN trwała dłużej niż sama procedura ;P
 3. Ja nazwisko zmieniłam po ślubie na nazwisko męża (US, a w zasadzie NO bo potomek imigrantów) i oboje jesteśmy z tego dumni. Wspólnych dzieci już nie będziemy mieć, bo na to trochę przypóźno, a dzieci męża z I małżeństwa mają to samo nazwisko co tata i ja Imię zostało polskie i sprawia tu w Stanach pewne problemy. Ale Amerykanie lubią sobie ułatwiać życie, więc rodzina i znajomi przerobili mnie na Ewę i teraz wszystko gra. A tam gdzie trzeba się formalnie przedstawić - pokazuję vizę albo piszę dane na kartce. Można sobie poradzić.
 4. Pozdrowienia już z Amerykańskiej strony, z Minnesoty. Lot przez Amsterdam do MN szybki, sprawny.... Imigracyjna na lotnisku MSP jeszcze przyzwyczajona do papierkowego stylu pracy (mimo adnotacji "docs in ICC) na visie, agentka chciała ode mnie kopertę z papierami ) Na szczęście drugi etap kontroli potwierdził że wszystko gra i w efekcie usłyszałam 'welcome to America' Celna na bagażówce też przepuściła po paru pytaniach i wreszcie, po roku przerwy, mogłam ucałować męża. A na zewnątrz: góry śniegowe i 4 auta w zaspach po poślizgach w drodze do domu. A i jeszcze zniszczone, popękane walizki (trudno, pójdą do śmieci jak się rozpakuję). Pa!
 5. W efekcie końcowym skończyło się i na dodatkowej walizce i poczcie kurierskiej lotniczej (której reklama jest tu na forum). A te tony dokumentów po postu zeskanowałam i biorę dysk ze sobą. A ciuchy i buty - poszły do kosza!
 6. 3 lata od wjazdu na wizie małżeńskiej. Ja od roku jestem żoną Amerykanina, ale staż do naturalizacji będzie biegł dopiero jak wjadę do US, za parę dni. Z tego co mówisz to kolega już trochę siedzi/rezyduje w US. 90dni przed upływem tych 3lat można składać wniosek.
 7. Do wiz B1/B2 nie potrzeba zaproszeń. Jedyne co konsul będzie sprawdzał, to to, co się zmieniło w Twojej sytuacji od ostatniej odmowy. Jeśli nic znacząco nie zmieniłeś w sprawie więzi z PL, to p-bnie znów dostaniesz odmowę (nie znam szczegółów pierwszej odmowy).
 8. Ja ze swojej strony dodam, że małżonkowie Amerykanów mogą podchodzić do egzaminu o obywatelstwo po 3ch latach (nie 5u). Zatem kolega już się może naturalizować i problem znika.
 9. KLM może poprosić o włożenie bagażu do wzornika. Jak się trafi służbista to i zważy. Opłata KLM za nadbagaż - 100euro (niezależnie czy kg czy 5 kg) - informacja świeża, sprawdzona, lecę nimi za 2 tyg więc mam na świeżo.
 10. Uczestniczka wątku zapytała, to jej odpowiedziałam (widocznie po coś jej była ta wiedza). A jak ktoś założy wątek o pogodzie, to też się chętnie udzielę.
 11. A ja specjalnie sprecyzowałam swoją kategorię, żeby nie było niedomówień Każdy, kto jest 'eligible' do wypełnienia DS260 skończył wystarczającą ilość klas by zauważyć różnicę.
 12. USCIS ma swój czas na procesowanie, NVC swój. Obie instytucje nierychliwe, choć NVC przeszło na e-procesowanie i jest duuużo szybciej. W mojej kategorii wizowej (spouse), NVC odezwało się po niecałych 2m-cach. Dali dostęp do e-konta i w 3 dni wszystko obskoczyliśmy z mężem. Później już tylko czekanie na interview.
 13. zapewne cały samolot pasażerów z tego lotu inaczej przewoźnik zaliczyłby mega stratę na koncie
 14. To może mi też niedługo podrzucą takie jajo...... byle nie zbuka
×
×
 • Dodaj nową pozycję...