Jump to content

everden

Użytkownik
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

everden last won the day on January 21

everden had the most liked content!

Community Reputation

30

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  MN

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sobótka, racja. Racja jak nic. Brawo za odwagę. Ale taka moja mała rada: spróbuj zbudować w US jakieś lokalne znajomości jeszcze przed wylotem. Przyda Ci się ktoś, kto wytłumaczy gdzie wynająć dach nad głową, gdzie uderzać o prawo jazdy, co mówić w banku , itp I nie mówię tylko o szukaniu Polaków, ale ogólnie kogoś przychylnego pomóc. Ja należę do Internations, w każdym stanie jest ich klub. Wciąż lepiej się czuję wsród Europejczyków, niż Amerykanów. Swój swego zrozumie.......
 2. Magda, Ja jestem jedną z tych która żałuje, co tu kryć. Wyjechałam sama, do męża Amerykanina. Nie mam tu nikogo, prócz męża. Małżeństwo dwu-kulturowe to mega wyzwanie i nie mogę zagwarantować, że przetrwa. Ogólnie mi się tu nie podoba (w US), ale narzekać nie chcę. Wszystko tutaj jest tak mocno inne, często gorsze, czasem lepsze. Tęsknię za rodziną. Często mam uczucie, że wyjazd nie był tego wart. Od przyjazdu próbuję nawiązać nowe znajomości z Amerykanami - porażka! Teraz skupiam się na szukaniu Polaków w okolicy, licząc na zbudowanie nowych znajomości. Początek, tuż po przyjeździe, wyglądał jak wakacje. Potem zaczęły się problemy dnia codziennego - formalności, wydatki itp. Bez pomocy i wsparcia męża zdechłabym na 100%. Bez siostry i jej początkowego wsparcia, nie dasz rady (albo będzie ciężko). Wszystko dlatego, że świeży imigrant, bez historii w US, ma mocno pod górkę. Ludzie na forum żalili się że nie mogli wynająć mieszkania, otworzyć konta bankowego bez poświadczenia kogoś z US, itp, itd Potwierdzam, to wszystko prawda. Gdyby nie gwarancje mojego męża - nic bym tu nie osiągnęła sama. W miarę jak tu jestem, wszystko się powoli układa. Tylko uczucie rozłąki i tęsknoty się wzmaga. Moja wiza jest tymczasowa więc po prostu jej nie przedłużę i wrócę do Polski. Chyba że zawiążą się z Ameryką nowe więzi, których żal mi będzie zrywać - to wtedy zobaczymy.... Ale szansę wykorzystaj! Wiele ludzi chciałoby być teraz na Twoim miejscu. No i jeszcze raz powtórzę - zbieraj kasę, kasę, kasę - bo na początku, póki nie znajdziesz pracy, będziesz jej mega potrzebowała! Można wiedzieć do jakiego stanu emigrujesz? Powodzenia!
 3. 4! Ja też jestem za odstrzałem kaczek i właśnie się zapisałam
 4. Polskie uczelnie owszem są bardzo dobre, zwłaszcza te renomowane, z wieloletnimi tradycjami. Technicznie i poziomem zaawansowania, spokojnie dają radę.
 5. Jako Amerykanin możesz studiować w Polsce za kasę, z wykładowym angielskim. Jako Amerykanin możesz studiować w Polsce za darmo, gdy przyjmiesz Polskie obywatelstwo. Ja np mogłabym umożliwić darmowe studia dzieciom mojego męża, ale prędzej się nogą przeżegnam nim dam moje obywatelstwo tym bachorom.
 6. No masz parę opcji: Korona ADRES: Korona, Polonia Society of Korona 2925 W Hwy 100 Bunnel, FL 32110 Clearwater ADRES: Clearwater, Polskie Centrum im. Jana Pawła II 1521 N Saturn Avenue Clearwater, FL 33755 Pompano Beach ADRES: Pompano Beach, Polska Misja Katolicka 2400 NE 12th Street Pompano Beach, FL 33062
 7. Rzecze - jesteś wielki! Dzięki za link bo oczywiście Konsulat śpi
 8. Żeby studiować w US nie trzeba być ambitnym, tylko mieć mini-fortunę na koncie. Tutaj właśnie na odwrót - wszyscy w amerykańskiej rodzinie mnie pytają jak wyjechać do Polski, żeby studiować za darmo, jak ja......
 9. No właśnie, czemu USA? Tu przecież nie ma nic nadzwyczajnego, a życie drogie. A w ogóle spytałeś rodziców, czy oni chcą się przenieść do US? Bo szok kulturowy i rozłąka dla ludzi w ich wieku jest ogromny (widzę po sobie). Tak jak pisała Joanna - jedyną szansą dla Was jest loteria, a to kwestia szczęścia (można latami karmić się nadziejami na wygraną....) Brytyjski angielski Ci się tu nie przyda w ogóle. Lepiej zapisz się do jakiejś szkoły z amerykańskim angielskim. I to najlepiej znaleźć nativa ze stanu, do którego marzy Ci się przyjechać. Ja przez prawie rok wałkowałam angielski w ANY (Złote tarasy) przed swoim wyjazdem, a i tak mam tu ogromną barierę językową. No i kasa, kasa..... zacznij odkładać kieszonkowe i nie tylko.
 10. everden

  Rozwod

  Kobieto, po coś Ty leciała do US. I jeszcze dzieci wzięłaś ze sobą!. Przecież o to właśnie chodziło Twojemu jeszcze-mężowi! Jest u siebie; na dzieci złoży wnioski o GC, a Ciebie i tak deportują po upływie wizy turystycznej. Prawnik, i to szybko! Bo czas na turystycznej Ci ucieka.
 11. Tak, i planuję podróż do Chicago w tym celu. Tylko konsulat jeszcze nie otworzył spisu wyborców i nie mogę się zarejestrować Codziennie sprawdzam ich stronę. Ale na 12X jestem zwarta i gotowa
 12. Ludki, pomóżcie. Chcę się zarejestrować do spisu wyborców Konsulatu w Chicago na wybory 12X. (Nie chcę jechać w ciemno cały dzień do Chicago, żeby tylko pocałować klamkę). Konsulat jest bardzo skąpy w jakichkolwiek informacjach. Może Wy coś wiecie?
 13. Jak Ty teraz nie masz pieniędzy, to lepiej zacznij zbierać, bo wiza i wyjazd do US trochę kosztuje....
 14. Ja miałam przysięgłego na wszystkie papiery, list mamy też. Jak oddawałam wszystko hurtem, to zniżkę u tłumacza dostałam Zdjęcia (co)sponsora są niepotrzebne, tylko jego gruby portfel Chyba że małżonek jest jednocześnie sponsorem to wtedy tak. Oboje małżonków dają swoje zdjęcia. Nie kojarzę żadnego g325, nic takiego nie składałam.
 15. Wszystko to co wymieniłeś, czyli wszystkie immi-formularze + zdjęcia wizowe, oba paszporty, akt małżeństwa z tłumaczeniem przysięgłym. Rozwodnicy - dodatkowo pełne wyroki z tłumaczeniem. A jako dowody istnienia małżeństwa dołączyliśmy listy obu naszych mam (z ew.tłumaczeniem), które zaświadczyły, że małżeństwo zostało zawarte w dobrej wierze. Myśmy nie mieszkali razem aż do zakończenia procesu imigracyjnego, więc nie mieliśmy wspólnych kont, rachunkow itp, ale jak Wy takowe macie, to bardzo dobrze - to wszystko potwierdza wspólny household.
×
×
 • Create New...