Skocz do zawartości

everden

Użytkownik
 • Zawartość

  89
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

15

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  gdzie popadnie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. everden

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Uczestniczka wątku zapytała, to jej odpowiedziałam (widocznie po coś jej była ta wiedza). A jak ktoś założy wątek o pogodzie, to też się chętnie udzielę.
 2. everden

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  A ja specjalnie sprecyzowałam swoją kategorię, żeby nie było niedomówień Każdy, kto jest 'eligible' do wypełnienia DS260 skończył wystarczającą ilość klas by zauważyć różnicę.
 3. everden

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  USCIS ma swój czas na procesowanie, NVC swój. Obie instytucje nierychliwe, choć NVC przeszło na e-procesowanie i jest duuużo szybciej. W mojej kategorii wizowej (spouse), NVC odezwało się po niecałych 2m-cach. Dali dostęp do e-konta i w 3 dni wszystko obskoczyliśmy z mężem. Później już tylko czekanie na interview.
 4. zapewne cały samolot pasażerów z tego lotu inaczej przewoźnik zaliczyłby mega stratę na koncie
 5. To może mi też niedługo podrzucą takie jajo...... byle nie zbuka
 6. Widzę, że USCIS u wszystkich zamula. Ja dostałam wizę a wciąż nie mogę nawet opłacić 'immigrant fee' Czuję, że później też sobie poczekam i na sam plastik. Boże, chyba kupię sobie jakieś ziółka na uspokojenie.
 7. everden

  Intercyza z mężem Amerykaninem

  To dobre wieści dla WiP. Jak pisałam, ja radziłam się prawników w PL. Mąż szukał info w US, ale nikt mu nie pomógł.
 8. everden

  Intercyza z mężem Amerykaninem

  WiP, Miałam ten sam problem przed swoim ślubem z Amerykaninem, szukałam pomocy na forum, nie udało się. Efekt - nie daliśmy rady podpisać intercyzy. Powody: - mąż był w US, ja w PL - 2 różne kraje. Prawo US mówi, że intercyza musi być sporządzona w US i musi ją podpisać oboje narzeczonych. - żaden polski notariusz nie zgodził się na podpisanie takiego dokumentu w PL przeze mnie. Trzech różnych prawników zgodnie potwierdziło, że dokument podpisany w 2ch krajach i w 2ch czasach nie będzie miał mocy prawnej. Jeśli oboje możecie stawić się na podpisaniu aktu, wówczas jest ok, podpisujcie. My nie mogliśmy. * Jeden prawnik w trakcie porady zadał mi zasadnicze pytanie, które i ja zadam Tobie - po co Ci ta intercyza? Moja odp. - Aby uchronić się przed długami męża wobec ex i banku Prawnik: - Ale wie Pani że zgodnie z prawem intercyza nie chroni pani przed zadłużeniem małżonka? Wstępując w związek małżeński z tym panem wyraża pani zgodę na współdzielenie długów. ** Drugi aspekt techniczny: umowy małżeńskie od strony polskiego prawa: - intercyza - spisany dokument przez narzeczonych (czyli dokument przed ślubem), podpisany w obecności notariusza, kosztuje ok 400pln, zabiera 1h czasu. - rozdzielność majątkowa - dokument spisany przez notariusza przez małżonków (po ślubie), wymaga oficjalnego oszacowania obu majątków przez uprawnionych rzeczoznawców, trwa porównywalnie długo, kosztuje w zależności od oszacowanej wartości majątków (z parę, może paredziesiąt tys. będzie) , plus koszt sporządzenia aktu, plus koszt rzeczoznawcy. Powodzenia
 9. everden

  both-way ticket a wiza imigracyjna

  Forum - jesteś kochane! Dzięki wszystkim za odp.
 10. Pytanie do doświadczonych imigrantów: Wiadomo, że kupuje się bilety lotnicze w 2 strony, bo są duuużo tańsze niż te 'one-way'. Powiedzcie, jakie są reakcje imigracyjnych w US, gdy widzą na odprawie delikwenta z wizą imigracyjną i jednocześnie biletem powrotnym w ręku? Czy ktoś miał taką sytuację na wjeździe stałym do US? Mieliście przez to jakieś kłopoty z imigracyjną?
 11. everden

  Finał sponsorowania

  U mnie po 3ch latach sukces.
 12. Czekanie się opłaciło - wklejka w paszporcie JEST! Hubby, rób mi miejsce w szafie :P
 13. I to i to - donieść i czekać. Jeszcze tego samego dnia wysłałam kuriera z brakującymi papierami. Teraz tylko spokojnie czekam. Chyba faktycznie powszechne, bo na 5 rozmów które widziałam - 4 odmowy.
×