Jump to content

everden

Użytkownik
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

everden last won the day on January 21

everden had the most liked content!

Community Reputation

25

About everden

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  MN

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Deklaracja celna Jak leciałam do MSP w 2017, to wypełniałam w samolocie. Jak leciałam do MSP w 2019, to wypełniałam po przylocie na lotnisku, czekając w kolejce do immigration.
 2. Ecie, pecie, dupa w klozecie.... i tak można godzinami. A co na to wszystko nasz 20-letni Mike, który nagle zamilkł.... Poczytałeś sobie nasze wypociny za i przeciw. I co....przylatujesz? ...bo aż jesteśmy ciekawi .....
 3. Na nielegalu w US musi być strasznie ciężko. Praktycznie codziennie się ukrywasz i wciąż pod górkę. Nie ma co marzyć o SSN, amerykańskim prawku, ubezpieczeniu, kupnie auta i pracy. Czyli podstawy. Mój proces rekrutacyjny do zwykłej pracy biurowej trwa już prawie 3 tyg, bo weryfikacja danych tyle zajmuje. Wszystko trzepią: dyplom z PL, paszport, GC. O testach medycznych wspominać nie muszę.... Sory, ale nie dla mnie życie w ciągłym ukryciu. Ty, 20latek, to możesz sobie na to pozwolić. Tylko jak Cię złapią to Twoja amerykańska przygoda skończy się na dobre, dożywotni ban murowany. powodzenia
 4. Marc, To dopiero przede mną, ale tak: w przyszłym roku będę się rozliczać w IRS wraz z mężem, z tego co zarobimy w 2019r. Z polskim US będzie łatwiej, bo w PL pracowałam tylko przez styczeń i zarobiłam niewiele, poniżej progu podatkowego. Wyślę pit zerowy i na tym koniec. Wyleciałam w lutym więc nie mam problemu z określeniem rezydencji. IRS poinformuję tylko jaką kwotę zarobiłam w PL, bo wiedzieć muszą. Tak samo się przyznam do polskiego konta bankowego, jeśli spytają.
 5. Mi oddali w miarę szybko. I to na nowe amerykańskie konto. Aż zdziwiona byłam. Ale fakt że wysłałam im ZAP-3 ze wszystkimi nowymi danymi.
 6. To super, bo mi się nie udało. Ambasada przesłała mi podobny liścik, a bawić się przez kongresmenów nawet mi do głowy nie przyszło. " Szanowna Pani, Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Białego Domu umieszczona jest błędna informacja na temat pośrednictwa przedstawicielstw dyplomatycznych w organizowaniu wycieczek dla obcokrajowców. W 2011 r. Departament Stanu wstrzymał na czas nieokreślony stosowaną do tej pory procedurę dla wszystkich ambasad urzędujących w USA. W związku z powyższym w obecnej chwili Ambasada RP w Waszyngtonie nie ma możliwości organizowania wycieczek turystycznych do Białego Domu. Z poważaniem, Ambasada RP w Waszyngtonie '
 7. Ja mam męża Amerykanina no i faktycznie łatwo nie jest. Ale też nie narzekam, bo póki jest 'love', to wiele da się znieść. Fakt; po polsku sobie tu nie pożartuję. Wszelkie 'moje' powiedzonka tu nie działają i muszę o nich po prostu zapomnieć. A w Amerykanach śmieszy mnie to, o czym już tu wspomnieliście. - mąż mówi, że martwi go otyłość swego syna, po czym jedzie na stację Holiday i kupuje mu 2 burgery, a na dokładkę jeszcze blizzard w DQ. - To wożenie tyłka wszędzie, nawet jak mają 2m do sklepu, wszystko prawda. Ja swojego wyciągam na rower i spacery, więc mam trochę lepiej. - Przesadne rozczulanie się nad wszystkim, też prawda... No sporo można by wyliczać, ale cóż; żyję wśród tych ludzi, to i szanuję ich na swój sposób. To różnice kulturowe, których się spodziewałam jeszcze przed wyjazdem. Trzeba być tolerant and flexible i jakoś idzie.
 8. To wtedy zabijasz siebie, paru kierowców po drodze i niszczysz ładunek, jak kierowca tira który stracił hamulce na estakadzie w Gdyni parę lat temu. Wcale nie taki głupi ten przepis.
 9. Egzaminy z prawa jazdy, na wszelkie kategorie, zdaje się po angielsku. Polskiej wersji pytań nie ma i dobrze - bo co potem na samym egzaminie? Ściągnij sobie podręcznik i testy z internetu ale dla konkretnego stanu w którym będziesz zdawał. Tu prawodawstwo jest inne dla każdego stanu, warto uczyć się tego, co będziesz zdawał. Ja kułam testy z tej stronki: https://licenseroute.com/ a manual był już w apce, którą ściągnęłam na telefon z Driver Start+state code. I tak masz rok na przetłumaczenie pytań, więc co Ci szkodzi ten angol.
 10. Potwierdzam powyższe; mimo że moja nowa amerykańska rodzina stara się mnie wspierać, to i tak czuję się bardzo samotna. I nawet mąż, który spędził sporo czasu w EU i jest kulturowo otwarty, nie kuma często moich polskich zachowań, komentarzy. Nowych znajomych wciąż tu nie mam. I pewnie nie będę miała bo Minesotańczycy są bardzo zdystansowani. Za polskimi bardzo tęsknię. Mam prawo zostać tu na stałe, ale nie wiem czy z niego skorzystam :I
 11. Ambasada mówi że trzeba zmienić dane i w paszporcie i wyrobić nową wizę. Ale forum zna przypadki, że okazanie starego paszportu i aktu ślubu agentowi na lotnisku wystarczało.
 12. Spróbować zawsze warto. Niektórzy dostawali odmowy nawet z silnymi więziami, a inni przechodzili bez więzi. Wszystko to decyzja konsula. Składaj wniosek. Najwyżej stracisz tylko kasę za opłatę aplikacyjną. A, no i jak masz podstawowy angielski, to dobrze by było, żeby ktoś Ci pomógł w pytaniach z wniosku, bo niektóre są podchwytliwe. Powodzenia
 13. Temat był już poruszany w poprzednich DV, poczytaj. A na pytanie odpowiadasz zgodnie z prawdą: ściągasz ze strony ambasady wymagane szczepienia - sprawdzasz czy wszystkie masz już wszczepione - jeśli w momencie wypełnienia wniosku nie masz tych szczepień, to wpisujesz 'nie'. Na interview musisz przyjść z zaplombowaną kopertą od lekarza. Lekarz Ci jej nie da bez wymaganych szczepień, więc odpowiedź przychodzi sama. Ja za szczepienia wzięłam się wcześniej, bo niektóre szczepionki są 2-krotne i wymagają pewnego czasu karencji pomiędzy strzałami. No i łatwiej jest rozłożyć ich koszty w czasie, niż zostawić tysiaka u lekarza. Różnica jest taka że ja wiedziałam o interview na 100%, a u Ciebie nie wiadomo. Poczytaj stare wątki, odpowiedź przyjdzie sama PS. I jeszcze mała korekta: masz 6m-cy od RTG klatki, nie od daty wydania wizy.
×
×
 • Create New...