Jump to content

margherita_s

Użytkownik
 • Posts

  576
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

margherita_s last won the day on July 11

margherita_s had the most liked content!

Recent Profile Visitors

2,564 profile views

margherita_s's Achievements

Rezydent FORUM

Rezydent FORUM (2/2)

186

Reputation

 1. Kiedy lecisz? Ja lecialam przez AMS do WAW 2 miesiace temu, nie wymagali ani testu ani szczepienia przy tranzycie. Nie wiem jak jest teraz.
 2. Antygen wystarczy. Leciałam do PL z US w zeszły wtorek.
 3. W obu. Ale elektroniczna wystarczy (przynajmniej wg Delty).
 4. Ja też wczoraj wróciłam i też przez AMS! Tylko że wylot z Waw. I u nas sprawdzali test w AMS, trzeba było też przedstawić wypełnioną attestation form.
 5. Sprawdzaj raz na 2 dni, może się zmieniać to szybko. Ja leciałam z Columbus do Warszawy za $700 w lipcu, pokazywalo mi przez jakiś miesiąc $1200, później nagle zmniejszyli do $700, a dwa dni po tym jak kupiłam znowu $1200.
 6. Serio? Ja nigdy jeszcze nie leciałam za więcej niż tysiąc (Columbus lub Detroit -> Warszawa)
 7. Dzięki. Też patrzę w Luxmed, i tam z zaświadczeniem jest za 200zl, a bez 150zl.
 8. Pytanie do osób, które leciały w ostatnim czasie z PL do US, pamiętam m.in. o @Patipitts. Czy test, który trzeba zrobić przed wylotem, musi być jakiś szczególny, czy najprostszy antygen wystarczy? Mam do wyboru: antygen w języku angielskim i polskim, i antygen w języku angielskim i polskim z zaświadczeniem lekarskim. Ten drugi jest trochę droższy, dlatego pytam. Nie wiem, czy to zaświadczenie lekarskie jest do czegokolwiek potrzebne.
 9. @Deliazgadzam się w 100% ze wszystkimi radami, których do tej pory udzielili Ci inni użytkownicy forum. Poleć do US na kilka tygodni, pomieszkaj trochę z narzeczonym, zobacz jakie ma zwyczaje, przy okazji poznaj też kraj, bo być może Ci coś nie podpasuje. Chociaż ja na Twoim miejscu naciskała bym na to, żeby on się przeprowadzil do mnie, skoro jak mówisz, może pracować z każdego miejsca na świecie. Jeśli chodzi o wykształcenie prawnicze uzyskane w PL, no racja, nie przyda Ci się ono w US, ale doświadczenie w pracy w PL już tak. Mam koleżankę, absolwentkę prawa, pracowała kilka lat w Krakowie w amerykańskiej firmie, zanim wyjechała do US do narzeczonego. Doświadczenie i kontakty, które tam zdobyła, mogą jej pomóc w znalezieniu podobnej pracy w US. Niestety, dziewczyna czeka w nieskończoność na pozwolenie o pracę i zieloną kartę, ciągnie się to w nieskończoność.
 10. Mój znajomy z Polski wysłał mi paczkę do US na początku maja, do mnie doszła dopiero na początku czerwca. Nie pamiętam dokładnie, ile czasu spędziła w Nowym Jorku, ale pamiętam że było to długo, może ze dwa tygodnie? Cierpliwości życzę
 11. Holandia nie chciała nic: ani testu, ani dowodu szczepienia.
×
×
 • Create New...