Jump to content

margherita_s

Użytkownik
 • Content Count

  480
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

margherita_s last won the day on August 27 2019

margherita_s had the most liked content!

Community Reputation

127

About margherita_s

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Recent Profile Visitors

2,041 profile views
 1. Tak jak wyżej - dlaczego nie przebukowales biletu na wcześniejszy lot? To nie jest żadna nagła sytuacja, obostrzenia związane z koronawirusem wprowadzane są już od ponad 2 tygodni. Będzie to tylko i wyłącznie Twoja wina, jeśli przesiedzisz pobyt na ESTA. To, że maksymalny pobyt na ESTA wynosi 90 dni nie oznacza, że musisz być w USA przez równo 90 dni. Nikt nie przejmie się Twoim tłumaczeniem, że lot został odwołany bez Twojej winy, a Ty koniecznie musiałeś zostać do 14 kwietnia.
 2. Z Kanady do USA już bliżej, mam na myśli większe szanse na transfer z firmy z Kanady do USA. A może na początek program Work & Travel, żeby sprawdzić, czy Stany Ci się w ogóle podobają?
 3. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że online można przedłużyć tylko 10 letnia GC. Jeśli chodzi o 2 letnia, to jest to Petition to Remove Conditions on Permanent Residence i w tym wypadku trzeba wysłać petycje i wszystkie dokumenty poczta. Jeśli się mylę i można to zrobić online, to niech mnie ktoś poprawi, bo za miesiąc będę przechodziła przez ten proces i łatwiej mi to będzie zrobić online oczywiście.
 4. Ja piję tylko gazowaną. Mam w planach kupno takiej maszyny do gazowania, ale na razie kupuje gazowaną w butelkach.
 5. "Zdjęte" zostały tylko wizy turystyczne, nie imigracyjne i pracownicze... Żeby mieszkać i pracować w USA potrzebujesz specjalnej wizy, albo zielonej karty. Poczytaj o tym w internecie, teraz masz dużo czasu, bo nie ma szkoły. Wychodzi na to, że nie masz pojęcia, o czym mówisz, skoro myslisz, że na wizie turystycznej możesz żyć i pracować w USA.
 6. Nie mam pojęcia. Zrobiłam duży zapas wody 2 tygodnie temu, żeby jak najrzadziej wychodzić z domu.
 7. Cleveland, OH - $0.89 na jednej ze stacji. (Speedy Gas). Prawdopodobnie najtaniej w całym stanie.
 8. Ja znam temat od podszewki, mam policjanta w rodzinie. Najpierw obywatelstwo (to po 3-5 latach od otrzymania zielonej karty). Później aplikujesz do Police Academy. Jeśli Cię przyjmą, to kończy się ona egzaminem sprawnościowym i pisemnym (po drodze są jeszcze różne testy, jak to w szkole). To tak w skrócie. Natomiast pytanie jest takie, ile masz lat? Większość szkół (nie wszystkie) ma limit wiekowy - 35 lat. I kolejne pytanie: w jaki sposób zamierzasz uzyskać zielona kartę?
 9. Trzymam kciuki, żeby to było zwykle przeziębienie! I żeby Twój mąż jak najszybciej wrócił do pracy (o ile będzie to bezpieczne oczywiście). Znam kilkoro ludzi z branży gastro właśnie, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy, masakra
 10. U nas też od dzisiaj (Ohio). Trzymam kciuki za Twoją pracę!
 11. A lecisz turystycznie czy z innym zamiarem?
 12. Tak, możesz mieć problem. Możesz zostać odesłany z powrotem do Polski po rozmowie z celnikiem na lotnisku w USA.
 13. Przed uzyskaniem zielonej karty nie będziesz mógł pracować przecież... Zielona karta może zająć kilka miesięcy. Wydaje mi się, że nie do końca się orientujesz jak cała procedura wygląda, skoro mówisz że zaraz po ślubie będziesz miał papiery. Ślub nie równa się zielona karta i legalizacja pobytu automatycznie.
 14. Wiesz, jak wygląda całą procedura uzyskania zielonej karty? Bo to nie jest tak, że bierzesz ślub, zostajesz rezydentem i po krzyku. To wszystko nie jest takie proste, jak się wydaje.
 15. Tu chodzi o bezpieczeństwo, o obronę - przed ludźmi właśnie. Jeżeli w sklepach zabraknie jedzenia - nie twierdzę, że się tak stanie, ale JEŻELI, to nie wirus, a ludzie będą realnym zagrożeniem. Nawet, gdyby wirusa nie było - zaopatrzenie się w broń do obrony koniecznej jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Nie mówię o chodzeniu z pistoletem na codzien, ale o posiadanie broni w domu.
×
×
 • Create New...