Jump to content

margherita_s

Użytkownik
 • Content Count

  542
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

margherita_s last won the day on March 5

margherita_s had the most liked content!

Community Reputation

176

About margherita_s

 • Rank
  Rezydent FORUM

Recent Profile Visitors

2,442 profile views
 1. Też właśnie czytam na gov.pl i jest tam informacja o 48 h od wylądowania, czyli nie musi być to na lotnisku.
 2. A jeżeli wynik testu jest negatywny, to nie zwalniają z kwarantanny?
 3. Wspaniałe wieści! Ja lecę za miesiąc z przesiadka w Amsterdamie, dobrze że nie będę musiała tam robić testu. Trzeba natomiast na lotnisku w Polsce prawda, zaraz po wylądowaniu? Nawet jeśli zrobię test w US tuż przed wylotem?
 4. Zwariowany rynek! My szukaliśmy domu 2 miesiące, co weekend oglądaliśmy min. 2 i złożyliśmy łącznie blisko 10 ofert. Dwa razy przebił nas inwestor: zaoferowaliśmy najwięcej, ale inwestor płacił od razu wszystko w gotówce, więc sprzedający od razu taka ofertę zaakceptował. Szczytem był dom, który wystawiony był za 300k, miał problem z fundamentami, poszedł za 360k...
 5. Był tu już taki jeden kilka miesięcy temu co down voted chyba ze 20 moich komentarzy, został usunięty z forum. Więc @Halynalepiej się ogarnij i przestań siać ferment na forum, chyba że masz coś merytorycznego do powiedzenia.
 6. Tak, Twój wpis jest czytelny i przejrzysty - wyzywasz forumowiczki od gospodyń wiejskich, co to nie mają pojęcia o życiu w Stanach, bo zamiast oglądać vlogi, to tam mieszkają, więc co one mogą wiedzieć o życiu w tym kraju! Wiesz, jak więcej niż jedna osoba mówi Ci, że Twój genialny plan na przeprowadzkę i życie w USA jest słaby, a wszystkie te osoby w USA aktualnie mieszkają, to coś w tym jest. Nakłanianie kogoś, żeby podążał za swoimi marzeniami - mrzonkami bez konkretnego planu robi temu komuś więcej złego, niż dobrego. No a teraz wracam do swojego męża Amerykanina, z którym się ch
 7. U nas było podobnie. Zaraziłam się wirusem w piątek albo w sobotę w październiku 2020, nie zrobiłam testu do wtorku wieczorem, przez te parę dni żyłam normalnie z moim mężem bez żadnych ograniczeń, a on nie złapał wirusa. Złapał dwa miesiące później od kolegi z pracy, ale ode mnie nie.
 8. Od 3 tygodni szukam domu do kupienia, okolice Columbus OH. Tutejszy rynek jest straszny... Domy znikają jak ciepłe bułeczki, trzeba błyskawicznie podjąć decyzję czy wnosi się ofertę kupna, bo za chwilę już jest "contingent". Dwa razy, gdy umówiliśmy sie na oglądanie domu, nawet do tego nie doszło, bo ktoś złożył ofertę nawet przed obejrzeniem nieruchomości! Wczoraj złożyliśmy pierwszą ofertę, 20k więcej niż cena wyjściowa, ale i tak zostaliśmy przebici o dodatkowe 15k. Masakra po prostu. Stresujące to jest bardzo.
 9. Kilka miesięcy temu była głosna akcja, że jakaś babka z lubelskiego przelała sporo kasy na konto gościa, który podawał się za Willa Smitha nawet video rozmowy były i kobieta zarzekała się, że wyglądał na nich jak Will!
 10. Tak jak wyżej - zrób research w internecie. Do USA nie da się tak po prostu wyjechać, i zamieszkać tam legalnie, do tego potrzebne są różne procedury. Co do "oszukanej klawiatury" - klawiatura nie ma tu nic do rzeczy, ustaw sobie Polski jako jedna z opcji w ustawieniach klawiatury.
 11. Dzieki! Bardzo się cieszę, bo już się bałam że będzie RFE. Właśnie nie wiem, czy od razu aplikować czy na razie odpocząć. Co sugerujesz?
 12. Ja jestem zadowolona. Zrobiłam ewaluacje dyplomu, pracuje w zawodzie, robię to samo co robiłam w Polsce, lubię moja pracę
 13. Moja to LIN, czyli Nebraska. Mają czas do końca stycznia 2022, może się wyrobią ☺️
×
×
 • Create New...