Jump to content

margherita_s

Użytkownik
 • Posts

  578
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by margherita_s

 1. Tak samo u mnie. Ktos musial sie poswiecic i przeprowadzic na drugi koniec swiata, albo ja, albo malzonek - padlo na mnie
 2. Kiedy lecisz? Ja lecialam przez AMS do WAW 2 miesiace temu, nie wymagali ani testu ani szczepienia przy tranzycie. Nie wiem jak jest teraz.
 3. Antygen wystarczy. Leciałam do PL z US w zeszły wtorek.
 4. W obu. Ale elektroniczna wystarczy (przynajmniej wg Delty).
 5. Ja też wczoraj wróciłam i też przez AMS! Tylko że wylot z Waw. I u nas sprawdzali test w AMS, trzeba było też przedstawić wypełnioną attestation form.
 6. Sprawdzaj raz na 2 dni, może się zmieniać to szybko. Ja leciałam z Columbus do Warszawy za $700 w lipcu, pokazywalo mi przez jakiś miesiąc $1200, później nagle zmniejszyli do $700, a dwa dni po tym jak kupiłam znowu $1200.
 7. Serio? Ja nigdy jeszcze nie leciałam za więcej niż tysiąc (Columbus lub Detroit -> Warszawa)
 8. Dzięki. Też patrzę w Luxmed, i tam z zaświadczeniem jest za 200zl, a bez 150zl.
 9. Pytanie do osób, które leciały w ostatnim czasie z PL do US, pamiętam m.in. o @Patipitts. Czy test, który trzeba zrobić przed wylotem, musi być jakiś szczególny, czy najprostszy antygen wystarczy? Mam do wyboru: antygen w języku angielskim i polskim, i antygen w języku angielskim i polskim z zaświadczeniem lekarskim. Ten drugi jest trochę droższy, dlatego pytam. Nie wiem, czy to zaświadczenie lekarskie jest do czegokolwiek potrzebne.
 10. @Deliazgadzam się w 100% ze wszystkimi radami, których do tej pory udzielili Ci inni użytkownicy forum. Poleć do US na kilka tygodni, pomieszkaj trochę z narzeczonym, zobacz jakie ma zwyczaje, przy okazji poznaj też kraj, bo być może Ci coś nie podpasuje. Chociaż ja na Twoim miejscu naciskała bym na to, żeby on się przeprowadzil do mnie, skoro jak mówisz, może pracować z każdego miejsca na świecie. Jeśli chodzi o wykształcenie prawnicze uzyskane w PL, no racja, nie przyda Ci się ono w US, ale doświadczenie w pracy w PL już tak. Mam koleżankę, absolwentkę prawa, pracowała kilka lat w Krakowie w amerykańskiej firmie, zanim wyjechała do US do narzeczonego. Doświadczenie i kontakty, które tam zdobyła, mogą jej pomóc w znalezieniu podobnej pracy w US. Niestety, dziewczyna czeka w nieskończoność na pozwolenie o pracę i zieloną kartę, ciągnie się to w nieskończoność.
 11. Mój znajomy z Polski wysłał mi paczkę do US na początku maja, do mnie doszła dopiero na początku czerwca. Nie pamiętam dokładnie, ile czasu spędziła w Nowym Jorku, ale pamiętam że było to długo, może ze dwa tygodnie? Cierpliwości życzę
 12. Holandia nie chciała nic: ani testu, ani dowodu szczepienia.
 13. Leciałam przez AMS kilka dni temu, bardzo łatwo i bezstresowo, nie wymagali testu przy tranzycie. Polecam.
 14. Update co do mojej wczorajszej podróży do PL. Już jestem w Warszawie. Zrobiłam na lotnisku szybki test na covid (myślałam że już nie robią, a okazało się że robią),wynik wyszedł negatywny, wzięłam go ze sobą, pokazałam celnikowi i tyle. Nikt nie pytał skąd przyleciałam, nikt się nie interesował. Kwarantanny brak.
 15. Nie, nie potrzeba. Zniesiono to pod koniec maja, ktoś pisał nawet tutaj na forum.
 16. Ja lecę dziś wieczorem z przesiadka w AMS, mam kupiony bilet na wylot z PL na jutro. Dam znać jak poszło, jutro jak wyląduje.
 17. Może jakiś błąd w systemie? Myślę że jeśli reszte rodziny można odprawić online, to Twój bilet też jest ważny, przeciez są kupione wszystkie razem. Daj znać co powiedzą na lotnisku. A CS Lotu widzę że na najwyższym poziomie...
 18. Można jeszcze kupić bilet na wylot z PL w przeciągu 24 h od lądowania spoza Schengen.
 19. Dzięki. Inne wyjście, o którym słyszałam, to kupno biletu na wylot z PL w ciągu 24h od przylotu, wtedy nie nakładają kwarantanny. I nikt podobno nie sprawdza czy się wyleciało w ciągu tych 24h czy nie.
×
×
 • Create New...