Jump to content

Zuza007

Użytkownik
 • Content Count

  206
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32

About Zuza007

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1,704 profile views
 1. Nigdy nie sprawdzałam podczas pobytu, czy moja wiza (i wjazd do USA) są w systemie. Czy tylko ja tego nie robię (a może powinnam...)?
 2. Moja koleżanka leciała do NYC z dosyć nietypowymi zwierzątkami (świnki morskie - vel cavie domowe ). I z tego co pamiętam jedyną linią która sie zgodziła wziąć obydwa świniaki na pokład (a nie do luku bagazowego) był Fin Air. Stąd jej blog o życiu za oceanem nazywa się "Świnki przez Helsinki"
 3. Zgadzm się (w kwestii jedzeniowej). Ja co prawda nie mieszkam, ale w ciągu ostatnich kilku lat jestem tu stosunkowo często i raczej na zasadach mieszkańca niż turysty. I uważam, że kulinarnie jest tutaj (NYC) dosłownie WSZYSTKO! Zarówno w restauracjach jak i sklepach. I tylko od Ciebie (no i oczywiście od zasobności portfela) zależy czy będziesz jadł "śmieci" czy jedzenie zrobione z bardzo wysokiej jakości produktów.
 4. Tak przez ciekawość. Bez problemu dostałas zgodę na dwie sztuki? Kiedyś gdzieś słyszałam, że są pod tym względem jakieś ograniczenia (plus, że nie może być w tym samym czasie w kabinie więcej zwierząt niz ileśtam - nie pamiętam ile - sztuk).
 5. NIe do końca rozumiem. Pracujesz (masz wpisane miejsce pracy), ale nie masz zarobków?
 6. 3 X NIE. Już nie pamiętam, który raz, ale pewnie czwarty albo piąty.
 7. Konta zakładasz osobne, osobno płacisz za kazdy wniosek, a łączysz w "grupę rodzinną" przy umawianiu spotkania. Tak mi sie wydaje, ale jeżeli jestem w błędzie to zaraz mnie ktoś poprawi
 8. Mój chłop przegapił jakiś mandat za speeding jak jechał na Floryde (gdzieś w Północnej Karolinie), później pojechał na kilka lat do Polski i jak wrócił i chciał odnowic swoje prawo jazdy to wyskoczyło, że ma ten mandat. Jazda byla niezła, bo sprawa poszła do sądu (on w NYC a sąd w NC), nie mógł po prostu zapłacić mandatu i miec z głowy. Żeby nie jechać do NC musiał wynająć prawnika (oni tam mają takich specjalizujących się w tych sprawach, bo klientów z podobnymi sprawami jest od groma), który go reprezentował przed sądem. Chłop miał o tyle szczęście, że w między czasie policjant, który go złapał poszedł na emeryturę i nie stawił się na wezwanie jako świadek, a wtedy mandat umarzają. Ale za prawnika zapłacić trzeba było. W Stanach za podatki i mandaty zawsze Cię dopadną !
 9. Zawsze możesz dziecko posłać do szkoły wyznaniowej (np katolickiej).
 10. Szczególnie wygodne przy lotach przesiadkowych - nie trzeba się bujać z walizką na lotnisku. Ale raz mi urwali nóżkę (taka delikatniejsza kabinówka była...)
 11. Osobiście polecam "Waze". Ostrzega przed wypadkami na drodze, policją itp. No i coś co nie działa w Polsce a w USA znakomicie - mówi nie tylko "skęć w prawo" ale podaje nazwę ulicy w która masz skręcić a na autostradzie podaje numer zjazdu i nazwę miejscowości, która pojawia się na drogowskazach.
 12. Przede wszystkim poczekałabym ze składaniem wniosku wizowego do momentu, kiedy mama będzie miała już w pełni legalny status.
 13. "...The entry submission period for DV-2020 is from 12:00PM EDT (GMT -4) on October 3, 2018 to 12:00PM EST (GMT -5) on November 6, 2018..." EDT to Eastern Daylight Time, czyli taki jak np w NYC (w stosunku do Polski -6h)
 14. O ile się nie mylę, to termin upływa dzisiaj o 18:00 czasu polskiego...
×
×
 • Create New...