Jump to content

Zuza007

Użytkownik
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Zuza007 last won the day on November 19 2020

Zuza007 had the most liked content!

Community Reputation

60

About Zuza007

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

2,188 profile views
 1. No ja niestety business widuję tylko podczas przemieszczania się do mojej ekonomicznej części samolotu... Jedyna nadzieja w tym, że mniej ludzi lata teraz i będa wolne miejsca obok mnie.
 2. Dzieki . Teraz się będę mogła denerwować "tylko" tym, czy mi nie odwołają lotów, czy testy przed podróżami mi nie wyjdą pozytywnie, czy mnie wpuszczą i takie tam... (lecę za niespełna 3 tygodnie do NYC przez Istambuł - 15 dni stop over)
 3. Turkish Airlines - ja sie nie znam . A im jestem starsza, tym mniej lubie latać. Tzn bardzo lubię podrózować, ale lot (szczególnie taki 11 godzinny) nie należy dla mnie do największych przyjemności...
 4. Też mnie zawsze zadziwia ta pajęczarska robota... I wielkie zdziwienie, że jak wieje, to połowa stanu jest bez prądu
 5. A ja tam sobie trochę popanikuję (za miesiąc będe lecieć 777 nad oceanem )...
 6. Moja znajoma, ze swoim holenderskim mężem i dziećmi, mieszka w bardzo dobrej okolicy w Connecticut (nieopodal Old Greenwitch). On pracuje na kierowniczym stanowisku w holenderskim banku, ma status expata, więc jak to się mówi "wysoki grade" i należało mu się albo fajne mieszkanie na Manhattanie albo dom tam właśnie. Oczywiście dom jest wynajmowany. Na block party zorganizowanym w tamtej okolicy mieli okazję trochę się poznać z okolicznymi sąsiadami. Pierwsze pytanie - jestes waścicielem, czy wynajmujesz? - i szybkie kończenie rozmowy, jak się okazało, że nie są właścicelami domu. Ale naw
 7. Tak bym to rozumiała. Ale nie mususz robić PCR'a - antygenowy (u Was to się chyba nazywa "rapid test") też wystarczy, a tu na wynik czeka sie 20 minut.
 8. Informacje na stronie ambasady nie sa aktualne (swoją drogą to wstyd) https://www.gov.pl/web/koronawirus/wracam-z-zagranicy#:~:text=Osoby powracające z zagranicy podczas,kwarantanny po przekroczeniu granicy państwowej. Jeżeli wracasz z zagranicy (a teoretycznie, jako obywatelka polska właśnie będziesz wracać) śrdkiem transportu masowym (samolot), to obowizuje Cię kwarantanna (chyba 10 dni). Chyba, że masz negtywny test (PCR albo antygenowy) wykonany nie dłużej niż 48h do przekroczenia granicy.
 9. Przeprosiny przyjęte - chociaż nie ukrywam zrobiło mi się przykro, tym bardziej, że co do zasady lubię czytać Twoje posty a ten był, jak to mówią anglosasi, nasty . BTW nie trzeba być monstrualnych rozmiarów, żeby w pewnym wieku zachorować na cukrzyce. Wystarczy nadwaga. I niby nie muszę się przed Tobą tłumaczyć, ale mój partner i nie jest chorobliwie otyły i pracuje. U mnie już noc - u Ciebie tez za niedługo, wiec życzę dobrej nocy.
 10. Auć! Zadałam niewinne pytanie i zostałam (a konkretnie mój facet) postawiona na równi z sąsiadem-alkoholikiem. Czy tak się godzi panie Andy ? BTW nie każdy „większy” człowiek z cukrzycą „jest sam sobie winien”...
 11. No wiesz, bardzo Ci współczuję Twoich wszelkich dolegliwości, ale jednak zostało dowiedzione, że cukrzyca typu drugiego (jak rónież nadwaga/otyłość, któro często idzie z nią w parze) są jednymi z głownych czynników (jeżeli brać pod uwagę tzw "choroby współistniejące") baaaardzo zwiększających ryzyku ciężkiego przebiegu choroby i zgonu... I CDC też zdaje się to widzieć i brać pod uwagę.
 12. Fajnie masz, że Wam pracodawca załatwił. A wolno spytać w jakiej branży pracujesz?
 13. Proklamacja dotycząca zakazu ruchu turystycznego (czyli to co nas interesuje) jest bezterminowa - do momentu odwołania przez Prezydenta. Terminowe (i przedłużone do 31/03) są dwie proklamacje mówiące o wizach pracowniczych.
 14. Cześć, Na niektórych forach na FB, wiele osób interpretuje nowy przepis o konieczności przedstawienia negatywnego testu na Covid przed podróżą do USA, jako szansę na zniesienie (optymiści użażają, że od 26/01 ) travel ban dla różnych krajów (w tym europejskich). Niby to logiczne, bo skoro wsiadając do samolotu ktoś jest negatywny, to prawdopodobieństwo, że coś przywlecze do Stanów jest raczej minimalne. Nie mówiąc o tym, że teraz to prędzej w drugą stronę można coś "przewieźć na gapę" . Jak sądzicie (tu włączaa się wątek szklanej kuli ), czy takie zmiany są prawdopodobne...?
×
×
 • Create New...