Jump to content

Zuza007

Użytkownik
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35

About Zuza007

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1,810 profile views
 1. No nawwet nie lekki... (pracowałam w holenderskim banku)
 2. Z rzeczy "only in America" - reklamy w telewizji leków na receptę. No czegos takiego w Europie nie uswiadczysz! Czyli co, idę do lekarza i mówię "Panie doktorze, widziałam taki fajny lek w TV niech mi pan przepisze"?
 3. I on przyjechał taki juz pieknie wykończony w środku? Sorry za może durne pytania, ale nie spotkałam sie wcześniej z czymś takim a zaciekawiło mnie to.
 4. Dziękuję wszystkim, jestem teraz troszkę mądrzejsza . To jeszcze jedno pytanie (o dom ze zdjęć). Sam dom jest super, ale "pale" na których stoi wyglądają tak sobie. Czy tę przestrzeń sie jakoś obudowuje (coś tak jak listwa przy szafkach kuchennych)?
 5. Super! Ja się nie znam, ale czy to znacza, że mobile home nie jest na kółkach? Jak taki przenosić...?
 6. He, He, dobre ! Mnie sie jeszcze secondary nie trafił (na 8 razy) - odpukać! Raz tylko zobaczyłam błysk w oku officera, kiedy na jego pytanie o cel podróży odpowiediałam, że lecę na ślub. Szybciutko dodałam, że jako gość .
 7. A tu sie nie zgodzę. Raz miałam wątpliwą przyjemność lądować w Newark. Nigdy na JFK nie zadawano mi tylu dziwnych pytań, i to w dosyć nieprzyjemny sposób, co tam. Na JFK zawsze - cel podróży, na jak długo i pieczątka.
 8. No nie do końca tak. Wiem, że jest różnica pomiędzy dziurkami pozostałościami po zszywce (tu myślę, że nie powinno byc problemu), a dziurkami z dziurkacza, ale pamietam, że w przypadku "kasowania" starego paszportu (dziurkaczem własnie) należy zwrócić uwagę, żeby z rozpędu nie została przedziurkowana ważna amerykańska wiza.
 9. Ja bym to zinterpretowała w ten sposób, że szkoła średnia (liceum, technikum) ukończona z dokumentem pozwalajacym na rozpoczęcie studiów wyższych - with degree, ukończona ale bez mozliwości kontynuacji na wyższych studiach - no degree.
 10. Jak masz wizę, to nie pytają Cię o „więzi z miejscem zamieszkania” - to sprawdził już konsul wydający wizę. Na lotnisku to są raczej pytania o długość i cel pobytu (mogą pytać co chcesz zwiedzić) i czasami czy masz na ten pobyt środki (chociaż mnie się nigdy nie zdarzyło a policzyłam ostatnio, ze w ciągi niespełna 4 lat byłam 8 razy)
 11. Nigdy nie sprawdzałam podczas pobytu, czy moja wiza (i wjazd do USA) są w systemie. Czy tylko ja tego nie robię (a może powinnam...)?
 12. Moja koleżanka leciała do NYC z dosyć nietypowymi zwierzątkami (świnki morskie - vel cavie domowe ). I z tego co pamiętam jedyną linią która sie zgodziła wziąć obydwa świniaki na pokład (a nie do luku bagazowego) był Fin Air. Stąd jej blog o życiu za oceanem nazywa się "Świnki przez Helsinki"
 13. Zgadzm się (w kwestii jedzeniowej). Ja co prawda nie mieszkam, ale w ciągu ostatnich kilku lat jestem tu stosunkowo często i raczej na zasadach mieszkańca niż turysty. I uważam, że kulinarnie jest tutaj (NYC) dosłownie WSZYSTKO! Zarówno w restauracjach jak i sklepach. I tylko od Ciebie (no i oczywiście od zasobności portfela) zależy czy będziesz jadł "śmieci" czy jedzenie zrobione z bardzo wysokiej jakości produktów.
 14. Tak przez ciekawość. Bez problemu dostałas zgodę na dwie sztuki? Kiedyś gdzieś słyszałam, że są pod tym względem jakieś ograniczenia (plus, że nie może być w tym samym czasie w kabinie więcej zwierząt niz ileśtam - nie pamiętam ile - sztuk).
 15. NIe do końca rozumiem. Pracujesz (masz wpisane miejsce pracy), ale nie masz zarobków?
×
×
 • Create New...