Jump to content

Zuza007

Użytkownik
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31

About Zuza007

 • Rank
  Aktywny użytkownik

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1,613 profile views
 1. 3 X NIE. Już nie pamiętam, który raz, ale pewnie czwarty albo piąty.
 2. Konta zakładasz osobne, osobno płacisz za kazdy wniosek, a łączysz w "grupę rodzinną" przy umawianiu spotkania. Tak mi sie wydaje, ale jeżeli jestem w błędzie to zaraz mnie ktoś poprawi
 3. Mój chłop przegapił jakiś mandat za speeding jak jechał na Floryde (gdzieś w Północnej Karolinie), później pojechał na kilka lat do Polski i jak wrócił i chciał odnowic swoje prawo jazdy to wyskoczyło, że ma ten mandat. Jazda byla niezła, bo sprawa poszła do sądu (on w NYC a sąd w NC), nie mógł po prostu zapłacić mandatu i miec z głowy. Żeby nie jechać do NC musiał wynająć prawnika (oni tam mają takich specjalizujących się w tych sprawach, bo klientów z podobnymi sprawami jest od groma), który go reprezentował przed sądem. Chłop miał o tyle szczęście, że w między czasie policjant, który go złapał poszedł na emeryturę i nie stawił się na wezwanie jako świadek, a wtedy mandat umarzają. Ale za prawnika zapłacić trzeba było. W Stanach za podatki i mandaty zawsze Cię dopadną !
 4. Zawsze możesz dziecko posłać do szkoły wyznaniowej (np katolickiej).
 5. Szczególnie wygodne przy lotach przesiadkowych - nie trzeba się bujać z walizką na lotnisku. Ale raz mi urwali nóżkę (taka delikatniejsza kabinówka była...)
 6. Osobiście polecam "Waze". Ostrzega przed wypadkami na drodze, policją itp. No i coś co nie działa w Polsce a w USA znakomicie - mówi nie tylko "skęć w prawo" ale podaje nazwę ulicy w która masz skręcić a na autostradzie podaje numer zjazdu i nazwę miejscowości, która pojawia się na drogowskazach.
 7. Przede wszystkim poczekałabym ze składaniem wniosku wizowego do momentu, kiedy mama będzie miała już w pełni legalny status.
 8. "...The entry submission period for DV-2020 is from 12:00PM EDT (GMT -4) on October 3, 2018 to 12:00PM EST (GMT -5) on November 6, 2018..." EDT to Eastern Daylight Time, czyli taki jak np w NYC (w stosunku do Polski -6h)
 9. O ile się nie mylę, to termin upływa dzisiaj o 18:00 czasu polskiego...
 10. Ja ostatnio jadłam Philly Cheese Steak w https://www.facebook.com/JimsSteaksSouthSt/. Podobno kultowe miejsce. Po kolejce sądząc - to prawda . Pysznie było! Jeszcze tu https://en.wikipedia.org/wiki/Jim's_Steaks
 11. A to nie jest tak, że pytają, ale o kraje,, które się odwiedziło podczas tej konkretnej podróży (np przesiadki)?
 12. W zeszłym roku byłam na moim pierwszym amerykńskim weselu. Co mnie zaskoczyło? Ludzie w kościele, na uroczystości (poza najbliższą rodziną młodych i nami ) ubrani jakby szli na plażę. Szorty, klapki, bawełniane plażowe sukienki (fakt, było upiornie gorąco). Druga rzecz (tu mnie chłop nie uprzedził, a ja się upierałam, więc ustąpił) - nie ma kwiatów na ślubie. Ja jako jedyna dzierżyłam bukiet, z którym pod koniec nie miałam co zrobić . Trzecia rzecz - na weselu (które było wystawne - jedzenia i picia w bród - super extra i w ogóle szał!) bylo ze trzy razy więcej osób niż na ślubie! U nas nie do pomyślenia, żeby "odpuścić" sobie uroczystość a pchać się na przyjęcie. Ale co kraj to obyczaj .
 13. Ja bym kupiła przez Skyscanner (a w zasadzie to nie będzie Skyscanner, który jest tylko wyszukiwarko-porównywarką tylko jakiś inny pośrednik typu Opodo, Gotogate albo bezpośrednio linia lotnicza), bo bilet będzie taki sam - i tu i tu dopłacisz za bagaż rejestrowany - a różnica w cenie potrafi bys spora. Chociaz szczerze powiedziawszy, jeżeli różnice są groszowe, to ja zazwyczaj wybieram zakup bezpośrednio u linii - co również zrobisz via Skyscanner.
 14. Z moich obserwacji, od kilku miesięcy ceny biletów - nawet w regularnych liniach - są podawane bez bagażu rejestrowanego (tzw taryfa "light economy"), czyli do podanej w Skyscannerze ceny coś tam jeszcze musisz doliczyć - zazwyczaj okazuje sie po przejściu do rezerwacji i płacenia. Zauważyłam, że w większości przypadków cena za bagaż rejestrowany to 170 PLN w jedną stronę. No i jedyne linie (które "wyhaczyłam" ) które nie zaczely (jeszcze) stosować tego procederu na liniach transatlantyckich to LOT i UIA (ukraińskie)
×
×
 • Create New...