Jump to content

Zuza007

Użytkownik
 • Posts

  330
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Zuza007 last won the day on June 23

Zuza007 had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

2,363 profile views

Zuza007's Achievements

Aktywny użytkownik

Aktywny użytkownik (1/2)

81

Reputation

 1. Napisałeś, tak jakby był problem z wjazdem z Kanady do USA. Nie ma takiego problemu. Problem tego pana polegał na tym, ze wcześniej był w kraju objętym proklamacją prezydencką, a nie jest ani obywatelem ani rezydentem (ani jednym z jeszcze kilku wyjątków) USA. Czyli nic nowego. Nowe jest to, ze od kilkunastu dni można bez większego problemu do Kanady wjechać - wcześniej byla i kwarantanna (w tym obowiązkowe kilka dni w hotelu za grubą kasę) i konieczność uzyskania zezwolenia (można się było powołać np na chcieć odwiedzenia kogoś z bliskiej rodziny, lub partnera).
 2. Przepraszam, że zadam może niezbyt grzeczne pytanie. A czego on sie spodziewał? Ze jak przyleci z Polski do Kanady to następnego dnia pojedzie do Stanów? To chyba ten pan ma jakieś problemy z logicznym myśleniem (i z czytaniem ze zrozumieniem).
 3. Wjechać nie mozna chyba wcale, natomiast wlecieć - jak najbardziej. Tzn oczywiście po spędzeniu dwóch tygodni, jeżeli do Kanady przyleciało się z Polski (Schengen). Mnie chodzi o spędzeniu właśnie tych dwóch tygodni w Kanadzie (mam tam mamę, mój partner może przylecieć na Święta), a nie samej w jakimś innym kraju (np Turcji, jak poprzednio).
 4. Nie wiem, czy ktoś już o tym pisał .https://www.uscis.gov/news/alerts/covid-19-vaccination-required-for-immigration-medical-examinations?fbclid=IwAR2-pxAo5kXcUWybm_4ZUx8g2mSmVyC5897p5WBTS2Qx9_9QJTyi1uqZKQ0
 5. Chyba cały czas było można - to w drugą stronę był problem. Teraz Kanada (przynajmniej na dzień dzisiejszy) wpuszcza - i nie wymaga kwarantanny) - zaszczepionych (i z USA i z Europy - chyba jest kilka krajów z restrykcjami np Indie, ale aż tak dogłębnie tego nie analizowałam). A jeżeli chodzi o USA i Kanadę to są restrykcje, jeżli chodzi o przekraczanie granicy drogą lądową - lotniczą do Stanów chyba cały czas było można (Kanada nie była objęta "słynną" proklamacją prezydencką)
 6. Wszystkim bardzo dziękuję - szczególnie agatence, bo na informacji od "miejscowych" zależało mi najbardziej. Na razie wszystko jest w fazie "wishfull thinking", bo żeby pojachać na Florydę najpierw będę musiała się dostać do Stanów. Jeżeli USA nie poluzuje travel ban'u, to tym razem ewentualnie posiedzę te dwa tygodnie w Kanadzie. Mam w Toronto Mamę, której też nie widziałm juz kilka lat. Mam taki sprytny plan, żeby mój Partner do mnie na tydzień okołoświąteczny, więc moja "kwarantanna" bez niego byłaby tylko tygodniowa. No i wspólna Wigilia też byłaby czymś miłym. A później wspólny powrót do NYC. O Kanadzie myślałam już w marcu, ale ze względu na dodatkowe obostrzenia wprowadzone przez Kanadę (horendalnie droga kwarantanna w hotelu) leciałam jednak przez Turcję. Generalnie przekichane z tymi obostrzeniami... Tym bardziej, że nie widzę tego podejścia "science based" ... A jako osoba proszczepionkowa bedzi się starałam, żeby je zobaczyć
 7. Cześć, temat z tych mniej poważnych. Czy gdybym się wybrała w pierwszej połowie stycznia do np Naples to będe miała aurę letnią (z możliwością wylegiwania sie na słoneczku na plaży - w bikini - kąpania się w Zatoce, ewentualnie basenie), czy raczej wiosenną z koniecznością chodzenia w długich spodniach i sweterku? Może ktoś z Was był w takim terminie i wie?
 8. Ja rozumiem, że można mieć inne poglądy, ale takie chamstwo? Jak któryś z adminów znajdzie chwilkę to postulowałabym usunięcie feniksa z forum - nie za odmienne zdanie w wielu tematach, tylko za bycie wulgarnym troglodytą.
 9. Ja tylko nieśmiało powiem w obronie pytającego, że patrząc na rok w nicku mamy do czynienia z trzynastolatkiem. I tak wykazał się inicjatywą trafiając tutaj i zadając pytanie
 10. Wiele firm nie pozwala na taką pracę - zarówno ze względu na skomplikowane przepisy podatkowo/prawne, jak i bezpieczeństwo. U mnie w banku wprowadzono mozliwość pracy zdalnej z miejsca poza Polską, ale tylko z kraju będącego członkiem UE.
 11. Ja myślę, że to taki skrót myslowy - kwarantanna, czyli 14 dni w kraju "dozwolonym" przed wlotem do USA.
 12. Mój chuop będzie leciał teraz w sierpniu (wysoki sezon) LOTem bezpośrednio z JFK (w dwie strony oczywiście ) z bagażem nadawanym i wykupionym miejscem na długie nogi - za poniżej 900$. Bilet kupiony jakieś dwa tygodnie temu.
 13. Mogę tylko zgadywać, że wykazanie się kasą byłoby wtedy wskazane... BTW w Polsce raczej sabbatical (z wyjątkiem przerwy w studiach, ale to zupełnie co innego) jest baaaardzo rzadko spotykany. Ja osobiście nie znam nikogo. Znam Holendrów, ale pracujących w holenderskich instytucjach w Holandii. Teraz jak sobie pomyślę, to zdarzają się urlopy bezpłatne, ale zakładam, że dawane w wyjątkowych sytuacjach - raczej nie po to, żeby pracownik sobie pojeździł po świecie. To jednak kłopot dla pracodawcy - ma zablokowany etat i musi szukać kogoś kto przyjdzie tylko na zastępstwo. Nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzałym rynkiem pracy, żeby zapewniać pracownikom sabbatical mający zapobiec wypaleniu zawodowemu. Wiem tylko o specjalnym urlopie "na podreperowanie zdrowia" przysługującym nauczycielom po iluś tam latach pracy. Ale nie wiem czy jest płatny czy nie.
 14. Wszystko zależy. Ale nie jest to coś co przemawia na Twoją korzyść... W tym roku po raz pierwszy (na ca 10 razy, które byłam w Stanach w ciągu ostatnich 6 lat) zapytano mnie gdzie pracuję i co robię. Nie poproszono mnie o żadne dokumenty, ale mimo wszystko - gdyby Ciebie zapytano - nie radziłaby ściemniać. Bo jak złapią na kłamstwie... (pewnie już wiele razy to słyszałeś/czytałeś) Pewnie też zależy na ile lecisz, no i w takiej sytuacji bardziej prawdopodobne jest sprawdzenie ilości pieniędzy, do których masz dostęp (gotówka, karty, konto), oraz niestety secondary... Ale jak zwykle w przypadku przekraczania amerykańskiej granicy - wszystko zależy od widzimisię urzędnika...
×
×
 • Create New...