Jump to content

Joanna30

Administrator
 • Posts

  5,774
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Joanna30 last won the day on September 7 2020

Joanna30 had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

12,727 profile views

Joanna30's Achievements

Rezydent FORUM

Rezydent FORUM (2/2)

366

Reputation

 1. Jeśli wyjedziesz w lutym czy marcu, to do paszportu dostaniesz stempel, który przez rok będzie pełnił rolę zielonej karty. W tak zwanym międzyczasie plastikowa zielona karta powinna do Ciebie przyjść. Jeśli studia masz tylko do czerwca, to od momentu aktywowania zielonej karty to raptem 4-5 miesięcy. Powinnaś zdążyć skończyć studia i pozamykać sprawy w Polsce, żeby móc emigrować.
 2. Tak z innej beczki - ja unikam nazywania plików nazwami z polskimi końcówkami. Zdarzyło mi się kiedyś kilka razy, że takie pliki mi się gdzieś indziej wysypywały, więc unikam używania znaków diak diaktyrycznych.
 3. A ten SSN był jego własny? W sensie, czy pracował na swój rachunek?
 4. A tak z drugiej strony - jeśli ktoś pracuje na czyjś SSN, to czy tej drugiej osobie zaliczają się odprowadzane składki i ma przez to wyższą emeryturę?
 5. Domyśliłam się, że chodzi o covid, bo wszystkie inne niezbędne na 99% masz już za sobą
 6. Szczepienie trzeba będzie przyjąć przed badaniami, czyli przed wizytą w ambasadzie. Przy starcie loterii nie ma żadnych pytań o szczepienia. Co do testu przed wylotem, to jeśli wyjdzie pozytywny, to nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu.
 7. https://www.timeanddate.com/weather/usa/naples/historic?month=1&year=2021
 8. W chwili, kiedy otrzymujesz GC (czy raczej wizę imigracyjną, która dopiero po przekroczeniu granicy i wbiciu odpowiedniej pieczątki do paszportu staje się GC), wiza turystyczna zostaje anulowana. Na pierwszy wyjazd z GC masz czas pół roku (bodajże od badań). Po tym terminie wiza imigracyjna traci ważność.
 9. Ale niektóre obrazki sporo pomogły
 10. Patrz, a u nas był Pol'And'Rock i żadnych doniesień o chorych nie ma. A nie, czekaj, nasz festiwal był tylko dla zaszczepionych. Segregacja na maksa.
 11. Niestety otwiera się tylko jedno, ostatnie pytanie
 12. Nie. Nie możesz lecieć z Schengen lub przez Schengen.
×
×
 • Create New...