Jump to content

Joanna30

Administrator
 • Content Count

  5,537
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Joanna30 last won the day on March 29

Joanna30 had the most liked content!

Community Reputation

280

1 Follower

About Joanna30

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

11,404 profile views
 1. Jesteś chyba pierwszym przypadkiem, który dodał żonę po rozmowie, zamiast przed. A jeśli Twoja wiza przepadnie, to nie będziesz mógł wyjechać do USA.
 2. Jeśli Twój tato będzie sponsorowany w kategorii rodzeństwa (na podstawie Twojego poprzedniego tematu wnioskuję, że o takim staraniu się o zieloną kartę mówisz), to tak. Z tym, że musisz mieć właśnie mniej niż 21 lat, żeby taką wizę otrzymać. Wiem, że w pewnym momencie tego procesu ten wiek się zatrzymuje (nawet jeśli osoba sponsorowana przekroczy już 21 lat), ale nie orientuję się bliżej, na jakim etapie to się dzieje i o ile się można "odmłodzić". Doczytałam teraz, że Ty masz 18 lat. Wobec czego nawet jeśli będziesz podpięty pod petycję taty, to Ty chyba i tak nie dostaniesz wizy, bo będziesz już za stary. Wtedy pozostanie Ci sponsorowanie przez tatę, jak już wyjedzie do USA. Ale może niech się wypowiedzą więksi znawcy tematu.
 3. Ja się starałam w tym roku elektronicznie i starałam się po wygaśnięciu wizy - zgodnie ze wskazówkami na stronie ambasady. Nie zastanawiałam się, czy mogę się starać wcześniej, kiedy wiza była jeszcze ważna, bo nie było mi to wtedy potrzebne.
 4. Może Cię przekazać do ICE. A potem to już chyba wiesz, co się może stać.
 5. ... że zostałam uświadomiona na grupie na fejsie, że spokojnie można latać turystycznie do USA na bilecie w jedną stronę. Cały czas myślałam, że trzeba mieć bilet w dwie strony. Codziennie człowiek się czegoś uczy
 6. Wizy, o których mówi ambasador USA nie mają absolutnie nic wspólnego z loterią wiz imigracyjnych.
 7. Jeśli weźmiesz ślub przed otrzymaniem wizy imigracyjnej w ambasadzie (która to dopiero po przekroczeniu granicy USA staje się zieloną kartą), to żona Twoja pójdzie z Tobą na rozmowę i też otrzyma wizę. Jeśli weźmiesz ślub już po wizycie w ambasadzie, to będziesz mógł sponsorować żonę po swoim wyjeździe do USA.
 8. Ja? Ja nie mam nic Po prostu nie chciałabym trafić na secondary, kiedy przyjeżdżam na wakacje.
 9. Nie strasz, bo my w maju właśnie do Ciupagowa przylatujemy
 10. Wizy są wydawane do końca września, bądź do momentu wydania wszystkich, jeśli takowy nastąpi wcześniej. Także jest duże ryzyko, że wiz we wrześniu może już nie być.
 11. A na pewno masz tylko wizę B1? Bo zwykle dają takie kombo B1/B2.
 12. Jeśli to pytanie do mnie, to mi nie chodzi o samą deklarację. Ja po prostu bałabym się mieć taką ilość gotówki przy sobie.
×
×
 • Create New...