Skocz do zawartości

Rozliczenie Podatku Na Podstawie Kopii W2


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

moze juz bylo takie pytanie, jesli tak to przepraszam:)

w kazdym badz razie jak wyglada sprawa przy rozliczaniu podatku na podstawie skanu/kopii W2

czy konieczne jest aby wysylac oryginaly odcinkow W2 czy mozna je zastapic kopia?

problem w tym, ze od jednego pracodawcy dostalem juz dawno W2 a drugi nie wiem na co czeka i w zwiazku z tym, ze juz czas najwyzszy sie rozliczyc to maja mi przeslac skan w2?

dziekuje za odpowiedzi:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-2 nie jest wymagane do Twojego rozliczenia, mozesz sie rozliczyc tez na podstawie ostatniego 'paychecku'.

Nie musisz tez wysylac do IRS swojego W-2. Dokumenty skanowane, faksowane sa jak najbardziej ok ;-) Fakt, ze bedziesz mial swoj W-2 w formie elektronicznej ulatwi Ci w duzym stopniu wypelnienie rozliczenia i uzyskanie eewentualnego zwrotu podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze jak mam skan W2 (w dodatku tylko odcinka dla pracodawcy "Employer reference copy", bo tak mi wyslal) to bez problemu moge wyslać do IRS bez tego

myslalem, ze trzeba w korespondencji zalaczyc oryginaly tych odcinkow przeznaczonych dla IRS (Federal Filling Copy)

wiem, ze firmy rozliczajace rozliczaja na podstawie ostatnich paycheckow itp, ale myslalem sciagaja one od pracodawcow W2

z wyliczeniem nie bede mial problemu na podstawie tego co mam, boje sie jedynie ze jesli nie zalacze oryginalu W2 to odesla mi papiery, albo odrzuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: nie mam ani payslipa ani w2 - jedyne co mam to skan samego czeku z wypłatą (była jedna, bez potrącenia podatku, bo praca była poniżej miesiąca - tak mi się przynajmniej pracodawca tłumaczył) - czy w taki sytuacji mogę się rozliczać (tzn brak zwrotu podatku, zero do zapłacenia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm trudno powiedziec bo pewnie na tej kopii nie masz chocby nr podatkowego pracodawcy, o ile bedziesz sie rozliczal to na pewno Ci jakis podatek nalicza, zwrot podatku to jest calkiem odrebna kwestia,

ja uwazam ze dla swietego spokoju lepiej sie rozliczac (zawsze) swoja droga zastanawiam sie czy pracodawca w ogole Cie ujal w swoim rozliczeniu, prawdopodobnie nie skoro W-2 nie dostales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że ja tutaj nie mam doświadczenia i nie wiem czy nie znając szczegółów formalnych (ichniejszy nip pracodawcy, itp) mogę się rozliczać to znaczy czy wystarczy mi znajomość kwoty jaką u niego zarobiłem (bo podatków nie potrącał) i swój ssn by się rozliczyć (tak jak w Polsce - bez w PIT 36/37 nie wpisuje się danych pracodawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...