Skocz do zawartości

Doplacenie Do Zwrotu Podatku Na J-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Bylem na J-1 Internship i teraz nadszedl czas rozliczania sie z fiskusem. Robi to za mnie firma podnajeta przez firme - hosta.

Okazalo sie ze roliczyli mnie na zasadzie cos jak "standard deduction", kawaler, i teraz musze doplacic, czyli zaplacic jeszcze urzedowi w US - zamiast kasy odzyskac!

Bylem na J-1 W&T i zwrotu czyli kasy dostalem, a tym razem ZONK!

Czy tak moze byc? a moze firma zle wypelnila formularz?

Mam W-2 i po wpisaniu do kalkulatora wchodzi mi jakas dobra sumka ze zwrotu, a tu sie okazuje ze musze doplacac z tego co juz i przez ten czas pobytu potracili z wyplaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kilka lat temu miałam podobną sytyacje ze zwrotem z WAT 2004. To był mój pierwszy wyjazd i zgłosiłam sie do firmy TaxBack (nigdy tego nie róbcie). Moje pieniądze nie przychodzily przez 2 lata mimo maili i telefonow nikt nie wiedział co sie dzieje. w nastepnym roku po WAT skorzystalam z innej firmy i wszytko bez problemu poszło, dostałam pelny zwrot w 2 miesiące, pogodziłam się wiec z utratą zwrotu z pierwszego wyjazdu ( w sumie chyba ok 500 dolców). Pozniej wyjechałam na WAT po raz 3 w 2006 i wtedy dostałam list z IRS że za 2004 rok wisze im jakies 350 dolców. Wkurzyłam sie strasznie. W liscie podadny byl nr telefonu. Po rozmowie z kobieta z kadr mojego pracodawcy postanowilam zadzwonic. Poterzebowalam do tego swoj SSN. Rozmawialam z bardzo milym urzędnikiem ktory przejrzal moje dane w sytemie, wyjanilam mu ze jestem na J1 i nie mieszkam na stale w USA. Rozmawiał ze mną chyba z godzinę i poprawil wszystko w sytemie. Powiedział że juz wszystko w porządku i że jestem na 0 i nic im juz nie wiszę i zapropnował ze na adres domowy w polsce będzie wysylac instrukcje dotyczace wypelnienia rozliczenia. Po kilku tygodniach do domu w Polsce znow przyszed list z IRS najpierw z owa ksiązka instrukcja grubasna a potem czek ( tak czek) za 2004 rok ze zwrotem chyba 500 dolców plus Intrest za 2 lata prawie wyliczonym, czyli odsetki za 2 lata rozpisane w liście. W sumie dodarkowo jakies 20 czy 30 dolców. A do tego przez ostanie kilka lat co roku dostaje ksiazke z instrukcjami :) Tak więc zadzwon do IRS i dowiedz się co i jak sam bez posredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...