Skocz do zawartości

prom, samochod, rezerwacja biletu


STMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejne pytanie, tym razem tyczace wysp:

Znajomy jedzie z rodzina na rok /lub dluzej/ do Anglii, zamieza pojechac swoim samochodem, zeby zabrac wiecej gratow i:

1. Gdzie /przez neta/ mozna rarezerwowac tanie bilety na prom /z niemiec/?

2. Jak wyglada sprawa z samochodem na miejscu? Tzn. Chlopak ma ubezpieczenie w Polsce - jak dlugo bedzie mogl jesdzio z "nasza" kierownica? Czy moze rejestracje, ubezpiecz miec w polsce, czy musi przerejestrowac /po jakim czasie/

3. Czy nie lepiej sprzedac grata w PL i tam na miejscu cos kupic /na ebayu ceny sa niezle:)/ Ile wynosi ubezpieczenie samochodu w Anglii

to chyba wszystko, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużo Ci nie pomogę.

Powiem tylko tyle, że dokładnie tydzień temu moja dobra znajoma wraz z chłopakiem pojechali do Anglii swoim polskim samochodem (czyli z kierownicą po lewej stronie), z polskim ubezpieczeniem (Opel Astra Classic, 1991 r.). Zamierzają tam zostać co najmniej pół roku, więc myślę, że nie ma problemu jeździć takim autem po Anglii (sam widziałem parę polskich aut w GB; ludzie przyjeżdżają z Polski, z polskim ubezpieczeniem -pewnie z jakąś opcją na zagranicę - i mają prawo jeździć po tamtejszych drogach).

Aha, Polacy chwalą sobie jeżdżenie autem z kierownicą po lewej stronie w Anglii. Ja sam nie próbowałem, ale od paru osób słyszałem, że jeździ się lepiej po tych drogach niż angielskimi (wiadomo, trzeba się BARDZO przyzwyczaić...).

Nie rozumiem po co promem z Niemiec?! Promem to z Francji, albo eurotunelem (koszt to ok. 100 euro za auto takiej klasy jakie podałem). Wydaje mi się, że prom z Niemiec to nieopłacalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Niestety dużo Ci nie pomogę.

Aha, Polacy chwalą sobie jeżdżenie autem z kierownicą po lewej stronie w Anglii. Ja sam nie próbowałem, ale od paru osób słyszałem, że jeździ się lepiej po tych drogach niż angielskimi (wiadomo, trzeba się BARDZO przyzwyczaić...).

Zdecydowanie nie zgadzam sie z tym ... :D

Latwiej prowadzic w tutajszych warunkach samochod z kierownica po prawej stronie. Glowny plus to o niebo lepsza widocznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...