Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otrzymuje czeki za prace ale na czeku mam literówkę w imieniu a reszta jest ok. i pytanie jest takie czy jesli mam Darius zamiast Dariusz to bedzie problem z odzyskanie podatku. w sumie to chyba SSN wazne aby sie zgadzl.

Nie bardzo chce to zglaszac bo w HR zrobli blad i dali mi troszke wyzsza stawke :)

pozdrawiam

sawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czesc blad jest niewielki wiec nie musisz tego zglaszac, w banku amerykanskim przyjma Ci ten czek i zrealizuja bez problemu, oni wiedza ze ejstes z innego kraju i pracodawcy czesto robia bledy. ja rowniez mialam blad w nazwisku i to dosc duze bo pierwsza litera zamiast F napisali mi przez S i nie bylo problemu. wazne tylko abys w SSN i W-2 mial poprawne bo inaczej mozesz miec problemy w odzyskaniu podatku po wakacjach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otrzymuje czeki za prace ale na czeku mam literówkę w imieniu a reszta jest ok. i pytanie jest takie czy jesli mam Darius zamiast Dariusz to bedzie problem z odzyskanie podatku. w sumie to chyba SSN wazne aby sie zgadzl.

Nie bardzo chce to zglaszac bo w HR zrobli blad i dali mi troszke wyzsza stawke :)

pozdrawiam

sawi

Na Twoim miejscu zglosilbym blad do przelozonego, powinni poprawic bez problemu. A ze skasowaniem, czy nawet z podatkami nie powinno byc problemu, jak dlugo SSN jest wlasciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Nie powinienes miec zadnego problemu.

Przy okazji - ja mialem blad w imieniu i nazwisku w SSN (w systemie komputerowym) i to dwukrotnie - nie wiem jakim cudem, bo karta SSN zostala wydrukowana z poprawnymi danymi ...

Musialem dzwonic do Social Security Office w 2005 i w 2006 roku zeby wszystko wyjasnic - mialem przez to problemy z przyjeciem do drugiej pracy (i w 2005, i w 2006).

Dziwne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...