Skocz do zawartości

wakacje - Floryda, nba....


marek74

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

w lutum (8-22.02) lecimy z rodzinka na wakacje na Floryde (pierwszy raz w Stanach)z zwiazku z tym mam kilka pytan do tych, ktorzy tam mieszkaja, badz byli w tym okresie:

- jaka pogoda zwykle bywa w tym okresie, wiem ze nie bedzie goraco,

- mam zamiar zaliczyc jakis mecz nba, czy ktos byl i moze podpowiedziec jaki wybrac bilet, bo sie gubie w oznaczeniach oraz czy mozna zabrac ze soba kamere lub aparat (w gre wchodzi Orlando, jako ze tutaj przewaznie bedzie nasza baza noclegowa),

- czy warto wybrac sie na daytona 500

z gory dzieki

pozdrawiam

marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecza, na temat ktorej moge sie wypowiedziec to pogoda w tym czasie, bylam w Tampie dwa tygodnie w lutym 2 lata temu. Bylo dosyc chlodno w porownaniu z innymi miesiacami, tzn. temperatura podobna do naszej wczenej wiosny, okolo 10, czasami 15 stopni. Ale byl tez jeden mrozny poranek (jedyny w tamtym roku). Wieczory raczej chlodne. Osobiscie nie uwazam Florydy za nic specjalnego, jest troche plasko i monotonnie, ale warto zobaczyc choc raz.

Na inne tematy nie znam odpowiedzi, milego pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym byl sam prawdopodobnie bym pojechal gdzies indziej, ale zabieramy 6latka ze soba, dlatego floryda. Poza tym, w tzw. miedzyczasie czekajac na wasza odpowiedz wpadla mi tasma z pobytu w lutym i z tego co widzialem bylo na tyle cieplo, ze mozna korzystac ze wszystkich wodnych atrakcji. Zobaczymy jak bedzie teraz. Glownie jedziemy do disney world, wlasnie ze wzgledu na mlodego, a dopiero pozniej mamy zamiar zobaczyc cos innego (auto wynajete). Do biletow na nba tez juz dotarlem, na stronie orlando znalazlem pomocny link. Pozostaje jeszcze daytona.

pozdrawiam

ps

wizy dostalismy na 10lat (M)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja wlasnie jestem na florydzie, jest grudzien a dzisiaj w miescie niedaleko tmpy bylo 90F. takze pogoda miodzio na krotki rekawek. w styczniu zrobi sie troszeczke chlodniej jak nasza wiosna, i kurteczke jeansowa czasami sie zalozy, ale w lutym powinno byc juz cieplutko. chyba ze jakis huragan gdzies bedzie w okolicy, albo front chlodniejszego powietrza, ale ogolnie luty jest juz cieplejszy.

i jak dla mnie floryda jest suuuuper, te palmy, woda, bush garden w tampie musicie zwiedzic koniecznie! zwlaszcza jak 6latka macie ze soba. no i fajne imprezki tam sa, takze nudzic sie nie bedziecie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

teraz na florydzie po dwoch dniowych mrozach znow pogoda powraca do typowo letniej i nawet robi sie powoli upalnie - zenada

jak przyjezdzacie na floryde na dwa tygodnie - to zdecydowanie musicie zaliczyc Miami - przedwoczoraj tam bylem i jest po prostu super

Miami to niezly wypas - Lincoln Rd na Miami Beach - samo downtown wraz z portem no i oczywiscie Star Island gdzie mieszkaja slawni i bogaci

lepiej odpuscic sobie male miasta i miastecczka typu Pompano Beach, Boca Raton czy Melbourne a skupic sie na tych wartych zobaczenia jak Miami, Fort Lauderdale, Naples,Sarasota, Orlando nic specjalnego - mozna jedynie odwiedzic Universal Studio i Disneya - napewno nie warto isc do Sea World i innych mniejszych parkow wodnych, Busch Gardens spoko

i ewentualnie Clearwater bo w samej Tampie nie ma nic ciekawego

co do NBA w Orlando to nie wiem - mieszkam tu ale nigdy na zadnym meczu nie bylem moze po prostu bo sie tym nie interesuje ale raczej warto by bylo poszukac czegos na necie zeby wiedziec co gdzie i jak zanim sie postanowi w ogole isc na mecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...