Skocz do zawartości

Grand Canyon Bez Wlasnego Auta - Jak Dotrzec Najtaniej ?


Cokeman

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie w tym roku na W&T do Wisconsin i po sezonie planujemy z kumplem podroz amtrakiem z Wisconsin Dells do Portland w Oregonie a stamtad do San Francisco. Kolejnie do LA i podroz amtrakiem do Chicago ale w drodze powrotnej chcemy zahaczyc o Kanion. Czytalem ze trzeba wysiasc we Flagstaff i przesiasc sie do specjalnej kolejki ale to troszke kosztuje. Czy ktos kto byl wczesniej przy kanionie moglby powiedziec jak tam najtaniej dotrzec i czy nie ma problemu z platnoscia gotowka bo z tego co wiem wiekszosc zyczy sobie karty. Bilety w Amtraku mozna zamawiac max 3 dni przed odjazdem jesli sie placi gotowka. Ile dni trzeba liczyc jesli chce sie zobaczyc kanion z gory i zaliczyc dobry punkt widokowy z odpowiedniej strony rzecz jasna. Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

hmm ja Canion zachaczyłam od Las Vegas na każdym kroku są wycieczki jednodniowe albo więcej koszt ok 100 $ autokarem możliwości jest ,wiem może być helikopter, busik ,Hamer powiem że bez tej wycieczki to dostanie się tam długa kręta droga. za samą wycieczke gotówką w autobusie u kierowcy było to juz z biletami wstępu do parku i jakimś "obiadem" w Kanionie frytki i Hamburger:) z LA też pewnie takie wycieczki są . Może nie to co chciałeś usłyszeć ale może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie w tym roku na W&T do Wisconsin i po sezonie planujemy z kumplem podroz amtrakiem z Wisconsin Dells do Portland w Oregonie a stamtad do San Francisco. Kolejnie do LA i podroz amtrakiem do Chicago ale w drodze powrotnej chcemy zahaczyc o Kanion. Czytalem ze trzeba wysiasc we Flagstaff i przesiasc sie do specjalnej kolejki ale to troszke kosztuje. Czy ktos kto byl wczesniej przy kanionie moglby powiedziec jak tam najtaniej dotrzec i czy nie ma problemu z platnoscia gotowka bo z tego co wiem wiekszosc zyczy sobie karty. Bilety w Amtraku mozna zamawiac max 3 dni przed odjazdem jesli sie placi gotowka. Ile dni trzeba liczyc jesli chce sie zobaczyc kanion z gory i zaliczyc dobry punkt widokowy z odpowiedniej strony rzecz jasna. Z gory dziekuje za pomoc.

Grand Canyon jest polozony in the middle of nowhere

wiec nie patrz na nic

tylko jesli masz polaczenie kolejka to korzystaj

badz wycieczki z vegas itd

gotowka jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rada : nie jedź na west rim ( ten ze skywalk-iem ). Nie warto. Jest bliżej ale wrażenia nieporównywalnie słabsze niż south rim. To sporo dalej ale naprawdę warto. Zwłaszcza że do west trzeba sie tłuc dobre 2 godziny małymi drogami w tym z godzinę krętą gruntową drogą wśród kaktusów. Choć klimat na pewno jest świetny :P. Przy south rim masz małe miasteczko z motelami i sklepami całkiem niedaleko od wjazdu na teren parku , także podejrzewam że jakieś autobusy muszą tam jeździć.

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...