Skocz do zawartości

napiecie w gniazdkach


tissaya

Rekomendowane odpowiedzi

czesc:)

no wiec w tym roku wybieram sie na Resort America, jak to zawsze bywa, przed moimi podrozami..zawsze sprawdzam najmniejsze szczegó3y;)

i tak przypadkiem sie dowiedzia3am..?e w USA sa inne wtyczki?! czy wiecie mo?e gdzie w Polsce czy juz ew. w USA na lotnisku(bo nie bede miala mozliwosci zakupów w centrum) mo?a dostaa specjalne prze3ączniki/transformatory?

bo jak dotad udalo mi sie znalezc przelaczniki ale z amerykanskich wtyczek na polskie

z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wtyczki to pojedyncze bąd1 zestawy ró?nych wtyczek są w sklepach Media Markt, ale transformatorów, które zmienia3yby ich 110V na nasze 230V nie widzia3am w ?adnym sklepie. Czasem sa dostepne na Allegro, ale raczej jest to droga impreze. Wydaje mi sie, ?e coś takiego powinno bya mo?na dostaa na lotnisku(ale pewnie te? są drogie).

Ja z powodu tych trudności zdecydowa3am, ?e nie bede bra3a ?adnych urządzen elektrycznych stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki slyszlam, ze mozna kupic bez problemu np w usa na lotnisku i to wcale nie drogo. Problem jest z transformatorem, sa do kupienia ale oprocz 220/110 sa jeszcze ampery i ja przy tym wymieklam, a poza tym faktycznie to dosc droga zabawka. Tissaya nie wiem co ty tam chesz brac, ale sprawdz np swoja suszarke, moja ma przelaczenie 220/110, a jest znacznie ponizej klasy sredniej :D poza tym suszarke kupisz w usa za 10-20$ czyli z godzine pracy. Jesli masz jakis skomplikowany sprzet szpiegowski do podlaczenia niestety nie umiem pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem sprzet elektroniczny zostaw w domu (ew. zabierz to co pracuje po na3adowaniu baterii ladowarka - oczywiscie potrzebujesz inne ladowarki niz ta polska). W usa oprocz napiecia (110 V) jest takze inna czestotliwosc napiecia w gniazdkach (60 Hz) co przy dosc delikatnym sprzecie moze dac sie we znaki (nie wiem czy sa dostepne urzadzenia zmieniajace takze czestotliwosc ...). Przy ladowaniu baterii nie jest to tak wazne, bo i tak napiecie jest wczesniej prostowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie przejsciowki/wtyczki mozesz dostac praktycznie wszedzie - od castoramy, media markt i innych elektromarketow po wszystkie lotniska...

co do transformatora, chyba nie masz sie co martwic - zauwazylem, ze wiekszosc sprzetu, ktory zabiera sie w podroz (kamery, telefony kom, suszarki, golarki itd) dziala na zasilaniu "110 - 240V, 50-60Hz" - ale :!: UPEWNIJ SIE :!: czy Twoj tez!!! - jezeli tak, wtedy musialabys tylko dokupic ta wtyczke/przejsciowke ("adaptor" czy jak to sie tam nazywa ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz trafa o ma3ej mocy, to mo?esz znale1a je w ka?dym sklepie elektronicznym w USA (np. Radio Shack), a tak?e w sklepach na lotnisku. Mo?esz te? coś takiego kupia lub zamówia w wiekszości sklepów elektronicznych w Polsce. Co do transformatorów du?ej mocy: nabycie ich w USA mo?e dostarczya sporo problemu, lepiej kupia w Polsce ( za 200W trafo zap3aci3em 80 z3). Co do czestotliwości prądu (60 Hz w USA i 50 Hz Polsce) rzeczywiście to w 99% nie ma z nią problemu. Są jednak pewne urządzenia np. wzmacniacze audio firmy Krell (pozdrawiam audiofili :D, które posiadają zabezpieczenie uniemo?liwiające im prace w przypadku zasilania napieciem o czestotliwości 50 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...