Skocz do zawartości

Tanie Połączenia Z Polski Za Granicę


Amal

Rekomendowane odpowiedzi

No najtańszym sposobem jest chyba Skype :( ale rozumiem o co Ci chodzi, mi tez nie zawsze chce się siedzieć przed komputerem, żeby rozmawiać.

Na pewno Heyah teraz ma fajną ofertę tego typu. Dużo krajów jest objętych promocją na połączenia międzynarodowe - wychodzące z Polski, bo o takie chodzi, jeśli dobrze zrozumiałam. Doszły do listy ostatnio Stany, Kanada i Australia. Do USA masz na pewno 59groszy za minutę u nich. Inne kraje też Cię interesują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja uzywam skype'a w USA mozna wykupic taki nr w skype i do tego abonament na dany kraj np. Polska za 5$/miesiac i nie trzeba wcale siedziec przed kompem. Poprostu dziala to na takiej zasadzie ze z komorki czy tez zwyklego telefonu wdzwaniasz sie na swoje konto skype i rozmawiasz do woli. Wiem ze abonament z Polski na USA, Kanade kosztuje jedyne 3$/miesiac (mozesz dzwonic na komorki i zwykle telefony) wiec jak za darmo tylko trzeba by sprawdzic czy skype w Polsce oferuje taka usluge. Jest jeszcze jedna sprawa czy masz jakies darmowe minuty w swojej ssieci czy moze np 1-2 darmowe numery w swoim planie ktore mozesz zaprogramowac i dzwonic za darmo bo oczywiscie wdzwaniajac sie na ten nr dostepowy skype'a beda ci naliczlai oplaty (ja w swoim planie w Tmobile mam darmowe rozmowy wiec dla mnie to nie problem).

Konczac bardzo sobie chwale skype'a moja rodzina w Polsce ma wykupiony taki plan na skypie za 3$/miesiac i dzwonia do mnie kiedy chca za darmoche. Jakosc rozmowy jest naprawde dobra lepsza niz karty telefoniczne ktore tu kupowalem a placilem za nie okolo 5$/karte ktora miala 2-3h rozmow.

pozdrawiam pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musze przyznac ze ja tez o tym nie mialem pojecia dopiero dowiedzialem sie od kumpla i tez bylem zdziwiony ze taka usluga nie jest jakos naglosniona. Ok wiec jest to bardzo prosta sprawa zakladam ze posiadasz juz konto skype. Sprawdzilem i usluga jest tez dostepna z Polski :). Nastepna rzecz ktora musisz zrobic to wybrac sobie amonament np z Polski do USA i Kanady za 3$/miesiac lub z USA i Kanady do Polski za 5$/miesiac lub inny abonament czy to caly swiat czy tez na inny kraj. Wchodzisz na strone skype'a logujesz sie na swoje konto i wybierasz abonament. Placisz karta lub przez paypal i co miesiac beda ci pobierac ta kwote z konta/karty wysylajac ci na email potwierdzenie. W kazdym momencie mozesz zrezygnowac z tego nawet jezeli zrezygnujesz wczesniej niz miesiac to oddadza ci reszte kasy w formie doladowania twojego konta skype. Jak juz masz wykupiony abonament mozesz aktywowac usluge "Skype To Go". Mozesz sobie zaprogramowac do 9 numerow na ktore mozesz dzwonic. Po aktywacji uslugi To Go dostaniesz numer lokalny dzieki ktoremu bedziesz sie wdzwaniac na skype'a. Po wdzwonieniu uslyszysz menu z twoimi zaprogramowanymi numerami wybierasz i cie laczy. To wszystko ;) usluga nazywa sie Skype To Go. Tak jak pisalem w poscie wyzej koszty zaleza od tego jaki plan posiadasz w telefonie czy to komorka czy tez zwykly telefon. Jezeli masz polaczenia za darmo albo mozesz sobie zaprogramowac nawet jeden numer za darmo to wszystko jest ok programujesz go na nr lokalny skype'a i masz rozmowy za free. Jezeli nie posiadasz takiej mozliwosci operator oczywiscie naliczy ci stawke za minute. Wszystko jest do poczytania na www.skype.com usluga nazywa sie "Skype To Go"

pozdrawiam pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Usluga pozwala dzwonic na numery telefonicze zagraniczne (nie online na skype) czyli: jezeli mieszkasz w USA i masz pakiet na Polske to mozesz zaprogramowac do 9 numerow Polskich (telefony stacjonarne tylko), natomiast jezeli mieszkasz w Polsce i masz pakiet na USA i Kanade to programujesz sobie do 9 numerow w USA czy tez Kanadzie (komorkowe i stacjonarne). No niestety tak dobrze to nie ma i dziala to tylko w jedna strone czyli ty dzwonisz :). I mowimy tu o dzwonieniu w usludze "Skype To Go" czyli dzwonisz z wlasnego telefonu nie z komputera. Oczywiscie majac juz dany plan mozesz nie tylko dzwonic w To Go z wlasnego telefonu ale tez z komputera i wtedy mozesz dzwonic na nie ograniczona liczbe numerow telefonicznych (ale tylko z komputera).

pozdrawiam pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne informacje :)

Ja ze swojej str jeszcze przypomniałam sobie, że orange ma coś takiego jak wybrany kraj, ale mają wyższe stawki niż Heyah i na tle hejowej listy krajów nikną z jednym, wybranym krajem, więc chyba nie ma co wspominać. Pewnie Amal coś wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki. Skype jest najtańszy, ale nie zawsze mam dostęp do komputera dlatego myślałam raczej o jakimś operatorze tradycyjnym. Widzę, że Heyah i Orange mają dość tanie usługi. Jak myślicie, która z operatorów będzie lepszy? Widzę, że w Orange trzeba dodatkowo płacić za każdy kraj, a jak to jest w Heyah? Na stronie widziałam, że jest to w ofercie, ale dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyah ma w ofercie podstawowej, w taryfie Nowa Heyah całą UE plus stany, kanadę i Australię i nie trzeba już niczego płacić abonamentowo. Oferta jest w podstawie. Orange w wybranym kraju ma opłatę miesięczną w postaci 3 zł za jeden kraj. Jeśli masz tylko jeden kraj na celowniku to można jeszcze przemyśleć, ale stawki i tak są chyba trochę wyższe, więc ogólnie i tak wychodzi kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...