Skocz do zawartości

Wybierz Tel Komórkowy Z At&t


Leslie

Rekomendowane odpowiedzi

Od ok 2 lat używamy telefonów zakupionych w Bayonne, w stanie New jersey, w sklepie "sieci Radioshock". Telefon Nokia kosztował 25 usd i na starcie było 10 usd do wygadania, karta sim jest tam nie do ruszenia - zablokowana, ale na USA to wystarcza. Z AT&T można w tej samej kompanii (sieci) rozmwaiać ze wszystkimi za darmo aż do znudzenia. W praktyce co jakiś czas doładowujemy się za 15 usd i co jakiś czas dostajemy 10 gratis w premii za doładowania. Spośród innych sieci, i innych mniej znanych, takich jak T-Mobil czy Verizon, wybraliśmy akurat tą AT&T, bo w praktyce wielu naszych znajomych posiada komórki w tej sieci, nie wyłączając potencjalnych pracodawców. Dzwoniąc z tej sieci na stacjonarne w USA płacimy 10 centów za 1/ minutę, a na obce sieci także w USA - płacimy od 10-20 centów za minutę, zależnie od sieci. Dlatego zawsze pytam jak ktoś do mnie dzwoni lub ja do kogoś - z jakiej kompanii jest jego telefon, jeśli z tej samej, to mogę gadać godzinami za darmo, jesli z innej, to kasuje i mnie i kogoś z kim rozmawiam - warto o tym pamiętać! Jak dzwonić z komórki (cell phone) kompanii AT&T do Polski!? Kupujemy kartę np w polskich agencjach za 5 usd i na stacjonarne w Polsce skasuje nas tylko na starcie 10 centów, potem odejmuje limit już tylko z karty kupionej w agencji (przypominam 5 usd = 16:00 h rozmowy, a na komórki 1:40 h!). W praktyce jeśli rozmowa nie jest ciągła tylko na różne numery, to nieco nam "kradnie" z limitu karty 5 usd (niebiesko-biała), ale i tak sie opłaca! Przy rozmowach z Polską na stacjonarne zabiera nam 10 centów (limit 16:00 h), a na komórki 20 centów (limit 1:40 h), tu płaci tylko dzwoniący. Warto sprawdzać wydruki ze sklepów, gdzie mamy do "wbicia" kody doładowujące, gdyż bywa, że są tam podane strony www, na których mamy cos tam kliknąc i nagle dostajemy w prezencie albo "coś, rzecz" albo doładowanie np za 100 usd! PS. Kiedy usiłowałem uruchomic telefon komórkowy przywieziony z Polski, oferowano mi plan na 6 miesięcy, przewidziany specjalnie dla przyjezdnych na taki okres. Koszt ok 100 usd na starcie, w tym abonament 50 usd miesięcznie, ale nie skorzystałem - wolę kartę! Używamy tych telefonów i jesteśmy jak dotąd po 2 latach zadowoleni. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leslie - dzieki za szczegolowe informacje :) moge jedynie dodac, ze jesli ktos bardzo duzo rozmawia przez telefon wowczas oplaca sie wybrac 'najdrozsza' opcje czy oplata 3$/za 1 dzien - ale wowczas mozna rozmawiac bez limitow ze wszystkimi rowniez poza siecia. Przetestowalam, sprawdza sie pieknie.

Przypominam, ze jesli ktos chce wysylac sms - to moze np. wykupic opcje pakietow sms na 1 m-c za ok.: 4,99$ (pakiet 200 sms), 9.99$ (pakiet 1000sms chyba) i 19,99$ (pakiet bez limitu). wowczas wysylasz/odbierasz sms i nie sciaga oplaty za sms z Twojej karty pre-paid, ktora masz na rozmowy ;)

Najwazniejsze, i trzeba sie do tego przyzwyczaic - w przeciwienstwie do Polski, w USA jesli ktos do Ciebie dzwoni na komorke i odbierzesz te rozmowe - to rowniez placisz. Za sms'y zdaje sie ze taka sama zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...