Skocz do zawartości

Zielona Karta 2006. Pomoc


Tomek 256

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie Pozdrawiam!

Jestem nowym użytkownikiem i bardzo proszę o pomoc.Zostałem wylosowany w GC 2006.Dostałem powiadomienie i aplikacje do wypełnienia.Wypełniłem wysłałem i czekam.Na innych postach dowiedziałem się że numer sprawy do rozmowy z konsulem w Styczniu jest do 6800 a ja mam 65XX.Mam kilka pytań:

Sponsoring(na czym on polega,czy muszę się o niego już teraz starać żeby mieć go na rozmowę z konsulem)

Oferta pracy(co muszę przedstawić konsulowi jeżeli mam znajomych w USA i oni proponują pracę-pomoc w szukaniu. CZy musi to być na piśmie.Jak to się przedstawia

Środki własne.Mam 3 osobową rodzinę(ja ,żona i 4 letnia córka).Czytając inne wiadomośći przeczytałem że trzeba 5 tyś$ na jedną osobę.Bardzo proszę o wytłumaczenie o co chodzi w środkach własnych. Mam dalekigo znajomego w USA(na sponsoring raczej nie liczę jak w inny sposób może mi pomóc). Jestem osobom która jest laikiem w sprawie zielonej karty więc bardzo proszę o pomoć ludzi którzy mają to za sobą.Bardzo proszę o wszystkie widomości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze na styczen jest numer 6800 a ty masz 65xx nie znaczy ze rozmowe bedziesz mial na pewnosc w styczniu.

1 Sponsoring oznacza ze obywatel lub rezydent usa, zobowiazuje sie do utrzymania ciebie jezeli zaszla by taka koniecznosc, czyli jest to jak gdyby takie poreczenie finansowe. Dla loterii preferowanym dokumentem jest I-134 ( jezeli cie interesuje jak to wyglada wpisz w wyszukiwarce i sciagniej dokument w pdf-ie). Jest to najbardziej preferowany dokument jesli chodzi o zabezpieczenie finansowe na rozmowie o wize imigracyna. No jezeli chcesz go miec na rozmowe z konsulem to musisz starac sie teraz. Raczej nie jest to latwa sprawa, bo jest to dokument zobowiazujacy kogos do udzielenia ci pomocy finansowej, wiec mozna go uzyskac albo od dobrych znajomych albo rodziny ( boywatel lub rezydent usa). Choc sa tez i firmy ktore zalatwiaja te dokumenty.

2. Oferta pracy nie ma zadnej obowiazujacej formy. Ma to byc po prostu na pismie stwierdzenie ze firma ................. skalada propozycje pracy osobie............ urodzonej .................. na stanowisku.................. stawka godzinowa ................... I tyle. Takze znajomi niech ci zalatwia zaswiadczenie ( na pomoc w szukaniu to bedzie czas po przyjescie do usa). Nie powinno byc z tym wiekszych problemow bo to nie jest zadna umowa o prace a jedynie oferta nie zobowiazujaca pracodawcy do zatrudnienia cie.

3. Srodki wlasne czy zaswiadczenia o stanie majatkowym, wyciagi z rachunkow, wyceny np mieszkania/domu, samochodu itp.

Nie ma zadnych wytycznych ze na osobe musi byc 5 czy 10 tys$. Sprawa ta traktowana jest indywidualnie. Inaczej beda patrzec na osobe ktora stara sie sama ma 20 pare lat, a inczej na malenstwo okolo 50 lat z trojka dzieci ( prznajmnie teoretycznie powinni inczej rozpatrywac te dwie sprawy pod katem zabezpieczen finansowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo proszę o info kogoś życzliwego, jak przychodzi drugi pakiet tam jest do uzupełnienia jaki rodzaj "utrzymania" wybieramy, wiem ze ze sponsoringiem jest trochę trudno. A pytanie dotyczy oferty pracy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak ona ma wyglądać? Czytałam ze ma być to nie umowa o prace, ale tzw. jak to w usa wydają "PROMISE OF EMPLOYMENT" Czy muszą tam być szczególy zatrudnienia, godziny pracy, stawki, jak długo. BARDZO BARDZO PROSZE KOGOŚ KTO WIE JAK MA TO WYGLĄDA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...