Skocz do zawartości

Jak dotrzeć z JFK w NYC do Greyhound...


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no ja jechałam z lotniska ohare na greyhounda metrem. Nie wiem jak to zrobilam, bo wtedy moj angielski byl taki, ze umialam sie tylko przedstawic. W kazdym badz razie pani na lotnisku z Information dokladnie mi opisala, jak tam dojechac metrem :) A ze stacji metra do stacji greyhund jest juz naprawde blisko. no oczywiscie metrem jedzie sie jakies 1,5 godzinki, ale za to jedynie za 5 $! :D:P szczerze mowiac to w chicago szbciej sobie poradzilam z opuszczeniem lotniska i zlapaniem metra niz w Niu Yorku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem wątpliwą przyjemność spać 5 dni na tym lotnisku czekając na swój lot, to może odpowiem wreszcie rzeczowo na to pytanie.

Z lotniska do metra dostajecie się AirBusami - DARMOWYMI. Odjeżdzają spod terminali co 10 minut. Jadą one wzdłuż ogromnych parkingów, a na koniec dojeżdzają do stacji metra.

W metrze, bierzecie sobie mapkę ze stojaczka bodajże po lewej stronie od wejścia. Tam macie przystanki wyrysowane, oraz co ważniejsze miejsca w NY - również przystanek GreyHounda. Następnie kupujecie sobie dzienny bilecik. Zjeżdzacie do metra i bieżecie jakiegoś EXPRESSa. Jak weźmiecie zwykły, to jazda będzie 2 albo 3 razy dłuższa.

I to tyle. Stacja centralna GreyHounda w NY jest zintegrowana z tą stacją metra na której wysiadacie. Bierzecie ruchome schody na górę, i macie pod sufitem wywieszki gdzie, co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Juz pisalem troche przy innym temacie, ale to z pewnoscia wazna sprawa. Jakie sa moje doswiadczenia..

Istotnie ShuttleBus, nie AirBus odjezdza z Terminali, za wyjatkiem drugiego, ktory jest w podziemiach i z ktorego trzeba podejsc na piechotke. Na dole czekaja naganiacze, ktorzy wciskaja kity o oplatach za podwiezienie, wiec trzeba uwazac. Szczegolnie na gadki o podatkach przy przekraczaniu roznych dzielnic NY, he!! Ale sie usmialem, raz kktos nam to wciskal.

Ogolnie dojezdza sie na stacje "Howard Beach/JFK", stamtad linia "A" do samego Manhattanu, Port Authority, schodami na gore i jestes.

PA to przeciecie 42 St i 8 Ave. Wystarczzy nie przegapic i tyle! Czas po wyjsciu z terminalu - ok 1,5 godz.

AirTrain + Metro = 7 $. Samo metro - 2 $, nie warto kupowac calodniowka, kosztuje 7 $.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...