Skocz do zawartości

książka podróżnicza o USA


szychoo

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o przewodnikach pascala? zastnawiam sie nad kupnem przewodnika po zachodnim wybrzezu

Ja zdecydowanie nie polecam przewodnikow Pascala. Wiedza, ktora w nich znalazlam nie specjalnie mi sie przydala. Malo tego - wiele naprawde ciekawych miejsc opisuja w tragiczny sposob - wrecz bardziej zniechecaja niz zachecaja.

Przykladow mozna znalesc wiele, podam tylko te mi najblizsze:

Reno - opisane jako miasto szybkich slubow i rownie szybkich rozwodow. Moze to i prawda, ale nie napisali niczego o Rodeo, ktore kazdego roku odbywa sie w Reno i jest jesli sie nei myle jednym z najwiekszych w Usa. Ani slowa o naprawde wielkich imprezach jak Hot August Nights, Street Vibrations, Baloon Race ....

Virginia City - miasto opisane jako raj dla milosnikow tandetnych pamiatek i hot-dogow. Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje, ale dla mnie jest to miejsce niesamowicie klimatyczne. Mysle, ze dla kazdego przybysza z Europy takie bedzie.

Dla mnie przewodniki Pascala podaja tez informacje zbedne jak: ceny noclegow (ktore w wiekszosci sie nieco roznia - ale to zrozumiale).

Posiadam 3 z nich: usa-zachod, usa-wschod, anglia. Nie zwiedzilam wschodniej czesci USA, ale przegladajac jedynie przewodnik natrafilam na wiele informacji, ktore skutecznie odstraszaja. Zwiadzajac po troszce Anglie - mam identyczne odczucia.

Pewnie to czy Tobie sie spodobaja czy tez nie, zalezy od tego czego oczekujesz od przewodnika. Ja szukam informacji troche ponadczasowych, szukam ksiazek takich, do ktorych bede mogla wrocic po latach i odswierzyc sobie pewne informacje.

Trafilam na przewodniki Wiedza i Zycie i ta seria naprawde mi sie podoba. Mam okazje przegladac je tylko w wersji angielskiej w pobliskiej bibliotece, ale ich zawartosc to wlasnie to czego szukam.

Strona www wydawnictwa: http://www.wiz.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudy - całkiem niezłe, ale przyjemniej by sie czytało, gdyby autor przyłożył większą uwagę do ortografii i ogólnie dbałości o styl :(

Ja tam nie narzekam - zważywszy na to, że człowiek który opisuje tę historię siedzi w USA już 14 lat, to poziom jego języka i ortografii jest bardzo dobry.

Przeczytałem całe. Mimo, że czasami nie wiadomo "co autor miał na myśli", to jest to świetny pamiętnik. Co ile wychodzą nowe odcinki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...