Skocz do zawartości

polski język angielski - moze macie jakies pomysly??


bogs

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam do was wielka prosbe - na pewno juz wiekszosc z was ma wizy (ja jeszcze nie - wciaz czekam) - ale w ramach przerwy prosilbym Was o pomoc...

Zbieram słownictwo - jakiego uzywalismy bedac w pracy czy to w USA czy na wyspach... slownictwo - mieszanka polskiego z angielskim...

Czy przychodza wam na mysl takie slowa, zwroty, wyrazenia - ktore bedac za granica uzywaliscie, (czasem jak to bylo w moim przypadku) smiejac sie z samych siebie, ze zamiast mowic albo po polsku, czy po angielksu - to wychodzily jakies dziwne takie wyrazenia...

* cliningować, wyklokować, calnąć

"sprawdz na skedzulu, czy masz jutro overtajma, a jesli nie to powiedz bosowi, ze i tak jest sloł, więc moze dac ci callina.."

ps. wielkie dzieki za pomoc - pisze prace semestralna na uniwerku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pracowałem kiedyś w Anglii na farmie - trochę tych perełek polsko-angielskich udało mi się zapamiętać.

- Mamy dziś dej offa?

- O której dziś szopping?

- Zostały jeszcze trzy trajlery

- Akomodejszyn macie dobre

- Jest już Patrycja z pejslippami?

- Harwestery dziś nie pracują

- Płacisz już tax?

- Macie pół godziny brejka

- Ile dostaje się za owertajmy?

- Nazywam się Martin (gościu przebywał w UK pół roku, ale już kazał zwracać się do siebie Martin a nie Marcin)

W USA słyszałem np., żebym poszedł do kary, która stoi na stricie i przyniósł stamtąd compact disc. Będę siedziała na jardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-szerujesz flata z jakimis mejtami czy singielek?

-jak dzwonisz w niedziele i bankholidejs czardzuja tylko dwa pi za minute.

-fajny kofi mejker, ile daliscie? powaga z wystawki?! my za takiego syfnego dalismy 5 baksow na jardsejslu.

-ta [beeep] od dilera nie przyslala mi jeszcze tajtla, nie mam redzistrejszyn i od dwoch dni jezdze na czasowych plejtach, dobrze ze chociaz inszurens wykupilem, bo jak by mnie szeryf wstrzelil to tikety bylyby piekne.

- jeszcze nie zalatwiles permita na parking w ofisie? To wystaw fure za osiedle bo cie ztoluja (nie mam polskich diakrytykow 'l' to polskie 'eu'-wiecie co amm na mysli- towing- holowanie)

-pejczeki to roznie przychodza, ja mam dajrekt deposit i sianko jest co czwartek na koncie.

-Jarek wskoczyl na arija menedzera i jest teraz na salary, ale nie wiem czy to jest lepiej, bo jak malo pracuje to jest okej, ale jak tyra po 16 godzin na dobe to przeciez nie placa mu owertajmow.

-Maniek caly czas na kontraktorce robi, plaster miesza dla plastrarzy.

-wszyscy sie pchaja na ta konstraktorke, a tyle jest roboty w clinerce i handymence, tam sa dopiero prawdziwe pieniadze i jeszcze nie przemeczasz sie za bardzo

Czesc jest z UK, czesc z US, jak cos mi sie przypomni/wpadnie w ucho to dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...