Skocz do zawartości

nieskonczone 21 a flaszka do usa


prot3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
jesli wlozysz ta flaszke do normalnego bagazu - ale przed tym zabezpieczysz ja przed ewentualnym potluczeniem to nie powinies miec zadnych problemow, zeby ja wwziezc do USA

w tym momencie juz nie pamietam wiec pytam czy bagaz odbiera sie juz po przejsciu wszelkich kontroli czy jeszcze po odbiorze bagaz glowny moze byc kontrolowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wlozysz ta flaszke do normalnego bagazu - ale przed tym zabezpieczysz ja przed ewentualnym potluczeniem to nie powinies miec zadnych problemow, zeby ja wwziezc do USA

w tym momencie juz nie pamietam wiec pytam czy bagaz odbiera sie juz po przejsciu wszelkich kontroli czy jeszcze po odbiorze bagaz glowny moze byc kontrolowany?

1. rozmowa z urzędnikiem

2. odbiór bagażu

3. zdanie formularzy, prześwietlenie bagażu i pewnie tu jak coś się nie podoba mogą go otworzyć, mi się to nie zdarzyło

zatem może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a propos tych ID okazywanych przy zakupie alkoholu. Czy moze to byc na prawo jazdy ( miedzynarodowe ) lub karta ISIC ? czy za kazdym razem trzeba latac z paszportem ? ( pytam konkretnie o stan NV )

Odpowiem Ci ze swojego doświadczenia. Pokazuje prawko polskie, plastikowe, bo międzynarodowe, szczerze to mi wstyd pokazać :D I to mi zawsze wystarcza. Dodatkowo wyglądam starzej niż 21 lat i bawią mnie te sytuacje :)) ale takie prawo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a propos tych ID okazywanych przy zakupie alkoholu. Czy moze to byc na prawo jazdy ( miedzynarodowe ) lub karta ISIC ? czy za kazdym razem trzeba latac z paszportem ? ( pytam konkretnie o stan NV )

ja chodząc po klubach w DC zawsze musialam miec paszport:/ bo na karte ISIC albo prawko polskie wyszczerzali zęby,ze niby co to ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz probowac z jakimkolwiek dokumentem, najwyzej wrocisz sie po paszport :D

Dolujace sa za to teksty w stylu "przeciez nie ma takiego miesiaca jak dwudziesty drugi ?!"

Najgorsze jest to, ze pewna inteligentna pani nie chciala nam przez to nic sprzedac (bo nie rozumiala w jaki sposob mozna zapisac date inaczej niz MM/DD/RR) ... :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wlozysz ta flaszke do normalnego bagazu - ale przed tym zabezpieczysz ja przed ewentualnym potluczeniem to nie powinies miec zadnych problemow, zeby ja wwziezc do USA

w tym momencie juz nie pamietam wiec pytam czy bagaz odbiera sie juz po przejsciu wszelkich kontroli czy jeszcze po odbiorze bagaz glowny moze byc kontrolowany?

1. rozmowa z urzędnikiem

2. odbiór bagażu

3. zdanie formularzy, prześwietlenie bagażu i pewnie tu jak coś się nie podoba mogą go otworzyć, mi się to nie zdarzyło

zatem może

moja siostra w zeszlym roku przewozila trzy flaszki, bo ja o to prosili znajomi a miala skonczone 19 lat i nie miala zadnych problemow, ale oczywisice nie jest to regula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja kilka słówek wtrącę

w ubiegłym roku byłam w Ocean City miato turystyczne - ludzioe krążą z butelkami piwa w ręce po deptaku i nie tylko piwa

polcja co jakiś czas krąży na rowerach i koniach między spacerującymi

w pewnym momencie zamieszanie widzę podbiegających policjantów do kilku młodych chłopaków 17-19 lat zabierają im napoje z ręki o twieerają kubki iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WĄCHAJĄ

Byłam niezmiernie zaszokowana takim obiegiem sprawy.

Policjańci powąchali zwrócili napoje i odjechali

LUDZIE JAK NIE WOLNO TO ZNACZY NIE WOLNO!

Tu jest takie prawo i musimy przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja kilka słówek wtrącę  

w ubiegłym roku byłam w Ocean City miato turystyczne - ludzioe krążą z butelkami piwa w ręce po deptaku i nie tylko piwa  

polcja co jakiś czas krąży na rowerach i koniach między spacerującymi

w pewnym momencie zamieszanie widzę podbiegających policjantów do kilku młodych chłopaków 17-19 lat zabierają im napoje z ręki o twieerają kubki iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WĄCHAJĄ  

Byłam niezmiernie zaszokowana takim obiegiem sprawy.

Policjańci powąchali zwrócili napoje i odjechali

LUDZIE JAK NIE WOLNO TO ZNACZY NIE WOLNO!

Tu jest takie prawo i musimy przestrzegać.

ale ciezko nie stwierdzic ze akurat te przepisy sa durne. powiedzmy 20latek od kilku lat na legalu smiga samochodem moze wziasc slub itd itp a nadal nie moze wypic piwka na legalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja kilka słówek wtrącę  

w ubiegłym roku byłam w Ocean City miato turystyczne - ludzioe krążą z butelkami piwa w ręce po deptaku i nie tylko piwa  

polcja co jakiś czas krąży na rowerach i koniach między spacerującymi

w pewnym momencie zamieszanie widzę podbiegających policjantów do kilku młodych chłopaków 17-19 lat zabierają im napoje z ręki o twieerają kubki iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii WĄCHAJĄ  

Byłam niezmiernie zaszokowana takim obiegiem sprawy.

Policjańci powąchali zwrócili napoje i odjechali

LUDZIE JAK NIE WOLNO TO ZNACZY NIE WOLNO!

Tu jest takie prawo i musimy przestrzegać.

ale ciezko nie stwierdzic ze akurat te przepisy sa durne. powiedzmy 20latek od kilku lat na legalu smiga samochodem moze wziasc slub itd itp a nadal nie moze wypic piwka na legalu

To popatrz z tej strony. Sluzylem w wojsku od 19 roku zycia. A nie moglem legalnie wypic do 21 :) USA to chyba jedyny kraj w ktorym mozna zginac walczyc za niego w wieku 18 lat a nie mozna wypic nawet butelki piwa. Dlatego wiem ze zolnierze lubieja stacjonowac w Europie, gdzie mozna pic legalnie w wieku 18 lat. Nawet na terenach baz amerykanskich obowiazuja lokalne przepisy co do wieku zezwalajacego pic :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...