Skocz do zawartości

nieskonczone 21 a flaszka do usa


prot3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie dziwi duma, ktora rozpiera Kanadyjczyka, gdy nasz rzad sie stawia, choc to ma czesto konsekwencje ekonomiczne. Swiatopoglad mamy zupelnie odrebny.  

1. W Kanadzie wolno posiadac tylko bron mysliwska. Jesli masz strzelbe, musisz ja zarejestrowac.  Jest to diametralnie inna postawa od amerykanskiej, gdzie obywatele wierza, ze maja prawo posiadac bron, a nawet zastrzelic intruza na swojej posiadlosci.  

2. Kanada pozostaje liberalna mimo okresow rzadow konserwatywnych. Mozna u nas zalegalizowac zwiazek homoseksualny, mozna palic marihuane.  

3. Kanada promuje odrebnosc narodowa roznych spolecznosci. Stany, to jeden wielki zlepek. U nas jestes Polish-Canadian, a w Stanach jestes American of Polish descent.  

4. Kanada nie ma zapedow imperialistycznych. Ja wiem, ze w Stanach 50% tez nie akceptuje wojen imperialistycznych, ale jest jednak te pozostale 50%.  

5. Sprzedaz alkoholu jest w Kanadzie monopolem. Tu duzo lezy w gestii rzadu prowincji. W Ontario np. alkohol kupic mozna tylko w zarzadzanych przez rzad sklepach. Jedynym wyjatkiem jest sprzedaz wina w supermarketach, ktore maja pozwolenie, ale nawet i tam potrzebne jest wydzielone pomieszczenie na trunki.

Dlatego Kanada nie cieszy sie taka popularnoscia wsrod emigrantow jak Stany. Jak dla mnie to wymieniles same minusy. A szczegolnie ograniczenie posiadania broni i malzenstwa pedzi, to samo mam w Europie. Nie wiedzialem ze Kanada podobnie jak Europa odbiega coraz bardziej od normalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Kanada nie cieszy sie taka popularnoscia wsrod emigrantow jak Stany. Jak dla mnie to wymieniles same minusy. A szczegolnie ograniczenie posiadania broni i malzenstwa pedzi, to samo mam w Europie. Nie wiedzialem ze Kanada podobnie jak Europa odbiega coraz bardziej od normalnosci.

Wymienilem na szybko pare punktow. Przeciez nie mam godzin na caly referat, a nikt tez nie bedzie tomow czytal. Co do kwestii sprzedazy alkoholu, to tu uwazam, ze jest akurat plus dla USA.

Co do popularnosci, to widze tu znowu probe obrony USA. Po co? Przeciez nie padlo sformulowanie, ze Kanada jest lepsza. Od nas sporo ludzi wyjezdza do Stanow i jak ich zapytasz po co jada, to mowia, ze po kase. Z kolei mamy w Kanadzie tez ludzi, ktorzy maja legalny pobyt w Stanach, ale wola starac sie o obywatelstwo kanadyjskie. Tu powody sa rozne. Wsrod emigrantow z Europy przewazaja opinie, ze tutaj maja wieksza swobode kulturowa, ze w Stanach trzeba byc Amerykaninem. Ale np. moja szefowa jest rodzona Amerykanka. Jej powodow nie moge podac. Roznych takich ludzi spotykam i czesto z nimi rozmawialem, bo sam sie interesowalem wyjazdem do USA. Ale to sa oczywiscie tylko moje spostrzezenia. Nie przeprowadzilem sondazu w calym kraju. Mam troche znajomych internetowych w Stanach, ktorzy sobie bardzo chwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...