Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie podróży samolotem i pobytu w USA


kropek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pierwszy raz bede lecial samolotem w zwiazku z tym mam pytanie odnosnie bagazu. Mam torbe podrozna (nie walizke) zamykana na zamek... Czy nie ma wymogu posiadania walizek zamykanych na kluczyk? Moze to glupie, ale jak wy przewoziliscie bagaz (bede mial jakies gacie :wink: , pare plyt CD i ksiazek - nic cennego).

Pytanie numer 2: czy stosujac taki gadzet jak ten http://allegro.pl/item190807591_adapter_wt...np_usa_uk_.html bedzie mozna podlaczyc w USA polskie sprzety (np. ladowarke) chodzi o takie zasilacze ktore obsluguja 110V.

Dzieki za odpowiedz - bardzo zalezy mi na odp. w temacie bagazu - wylatuje juz w srode! a dopiero teraz taki dylemat sie pojawil :roll: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

do bagażu podręcznego nie potrzebujesz specjalnych zabezpieczeń - bo będziesz miał ten bagaż "pod ręką" ;) co do zwykłego bagażu, który idzie do luku, nie wiem jak inni ale ja kupiłem malutką kłódkę szyfrową :)

co do urządzonka: jeśli sprzęt wspiera 100/110V to jedyna różnica polega na wtyczce - czyli takie coś spełni swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bagażu podręcznego nie potrzebujesz specjalnych zabezpieczeń - bo będziesz miał ten bagaż "pod ręką" :)

Pytam o bagaz "duzy" ten ktorego nie mam pod reka :wink:

Licze na ewentualne sugestie "jak zabezpieczyc".

co do urządzonka: jeśli sprzęt wspiera 100/110V to jedyna różnica polega na wtyczce - czyli takie coś spełni swoje zadanie

Dzieki, rozwiales moje watpliwosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bagażu podręcznego nie potrzebujesz specjalnych zabezpieczeń - bo będziesz miał ten bagaż "pod ręką" :)

Pytam o bagaz "duzy" ten ktorego nie mam pod reka :wink:

Licze na ewentualne sugestie "jak zabezpieczyc".

co do urządzonka: jeśli sprzęt wspiera 100/110V to jedyna różnica polega na wtyczce - czyli takie coś spełni swoje zadanie

Dzieki, rozwiales moje watpliwosci ;)

poszukaj czegoś takiego:

http://allegro.pl/item191728823_klodka_na_...ci_trzeba_.html

nie wiem czy akurat te kłodki są dobre (moja pochodzi z niemiec - za 4,5 EUR także cena jest "trochę" wyższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że te bagaże muszą być "otwieralne" chodzi przecież o celników czy cos takiego? Juz na forum było pisane ze urzędnicy maja prawo rozwalić takie kłudeczki zeby sprawdzić co jest w bagażu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale celnicy nie są jedynymi którzy mogliby zaglądać do walizki - poza tym, nie wiem jak w przypadku odpraw na lotniskach, ale w przypadku odpraw na granicy kontrole nie odbywają się bez udziału właściciela

poza tym - jeśli nie będziesz przewoził podejrzanych usbstancji, nad wyraz dużych ilości noży, broni, białego proszku, "majeranku" - to celników nie powinna zainteresować taka walizka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do zabezpieczenia walizki użyłem takich plastikowych sprzączek, które służą np. do spinania przewodów w wiązki w komputerach.

Różnie to bywa z tym sprawdzaniem walizek, mi raz sprawdzili bez mojej obecności i na szczęście nie miałem zapiętej walizki bo kumplowi rozwalili cały zamek w fajnej, drogiej walizce, a w walizce znalazłem tylko kartkę potwierdzającą kontrolę. Raz przed nadaniem bagażu pani kazała mi odpiąć kłódkę, a raz sprawdzali wyrywkowo zaraz po nadaniu, ale to wszystko przy wylocie ze stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy raz bede lecial samolotem w zwiazku z tym mam pytanie odnosnie bagazu. Mam torbe podrozna (nie walizke) zamykana na zamek... Czy nie ma wymogu posiadania walizek zamykanych na kluczyk? Moze to glupie, ale jak wy przewoziliscie bagaz (bede mial jakies gacie :wink: , pare plyt CD i ksiazek - nic cennego).

Pytanie numer 2: czy stosujac taki gadzet jak ten http://allegro.pl/item190807591_adapter_wt...np_usa_uk_.html bedzie mozna podlaczyc w USA polskie sprzety (np. ladowarke) chodzi o takie zasilacze ktore obsluguja 110V.  

Dzieki za odpowiedz - bardzo zalezy mi na odp. w temacie bagazu - wylatuje juz w srode! a dopiero teraz taki dylemat sie pojawil  :roll: [/url]

Pierwsza sprawa to kwestia zamkow - juz zdarzylo mi sie ze z bagazu zniknal mi zapasowy pusty portfel, ktory tam wiozlam, a zamknieta na klodke walizka zostala rozwalona w drobny mak przez TSA (amerykanskie sluzby bezpieczenstwa transportu). Sugeruje wiec klodke szyforwa otwieralna przez TSA (ma nadrukowany specjalny kod i wejscie na specjalny kluczyk) - wlasnie pojawily sie w europie za sprawa samsonite. Trzeba na taka klodke wydac co prawda 30-50 zl, ale ma sie po prostu bezpieczny bagaz.

2 : kup zwykla przejsciowke za 2.50 w sklepie obok, nie ma sensu wydawac wiecej na jakiestem adaptery - wiem z autopsji :)

pozdrawiam,

aniolova

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

co do walizki to chyba na stronie LOTU mozna wyczytac ,ze jak zamkniesz walizke a beda chcieli sprawdzic to rozwalaja zamki,wiec chyba niewarto zamykac.

Generalnie ostatnio kilka razy lecialem i nic nieginelo z walizek a mialem bez zamkow.

Jesli zwykle rzeczy wieziesz to niema sensu zamykac.

Adapter taki wystarczy do ladowarek ale przy sprzecie np.suszarka do wlosow na 220v to troche wolniej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...