Skocz do zawartości

wyjazd do USA do córki, która przebywa na work and travel


halina1

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku moja córka (Ania) razem ze swoją przyjaciólka (Gosia) wyjechały w połowie maja do Stanów Zjednoczonych na program Work & Travel. Test to ich drugi taki wyjazd.

Córka zaprponowała żebymśmy z mężem odwiedzili ją na 2 tyg i razem wybralybusmy sie pod koniec na hawaje , ale mąż nie dostanie tyle urlopu (ja tak) wiec zaproponowałam by przyjechać razem z matka Gosi (niepracujaca - "gospodyni domowa", mąż ja utrzymuje). Wiem że córka szukała tutaj wielu porad przed swoim pierwszym wyjazdem, więc ja też postanowiłam spróbować. Martwi mnie troche jakie mamy szanse na wize, bo slyszalam od znajomych ze sa duze problemy z uzyskaniem wizy turystycznej.

Chodzi mi tutaj o doswiadczenia rodziców jadacych do swych dzieci w USA. moze ktores z waszych rodzicow przyjechalo do Was? zakaldam ze wiekszosc osob piszacych tutaj to osoby młodsze znacznie odemnie Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na otrzymanie wizy turystycznej masz duże szanse... mojego kolegi ojciec w zeszłym roku przyleciał na 2 tygodnie w odwiedziny do syna i przy okazji zobaczyć USA. Jeśli pracujesz w PL i wszystko jest w porządku to śmiało idź do ambasady... Powiedz, ze twoja córka z przyjaciółka są na programie W&T i chcecie lecieć do córek zobaczyc USA a potem na hawai. Powodzenia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo się cieszę, że znalazł sie ktoś kto był w podobnej sytuacji :(

Mam pytanie dotyczące wniosku DS-156 co powinnam wpisac w rubryce 24 ;Pod jakim adresem zatrzyma się Pan/Pani w Stanach Zjednoczonych?

Czy powinnam wpisac adres, który córka wpisala w swoim wniosku wizowym ( jest to adres hotelu w którym pracuje), jej obecny adres zamieszkania tzn. mieszkania które wynajęła, czy raczej adres jakiegoś hotelu w miejścowości do, której się wybieram ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka bedac na H2b zaporsila rodzicow do USA na wakacje. Wysłala im kopie kontraktu z pracodawca i kopie swojej wizy. Nie wiem czy te dokumenty byly wymagane raczej nie. Prawdopodobnie byly na wszelki wypadek. Rodzice dostali wize turystyaczna na 10 lat.

Zawsze mozna sprobowac. życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...