Skocz do zawartości

Jak zmienic pracodawce??


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim pracodawca poniewaz nie dostalem takiej liczby godzin jaka mi obiecywano. W zwiazku z tym chcialbym zmienic go na innego, z tym ze nie jestem pewien co powinienem zrobic, do kogo sie udac w tej sprawie, tym bardziej ze moim pracodawca nie jest ta firma w ktorej pracuje tylko posrednik, biuro QTI.

Czy bede mial jakies konsekwencje w zwiazku z odejsciem od pracodawcy, i czy moge zrobic to od reki??

Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moim pracodawca (pracuje w firmie w Reedsburgu, WI) poniewaz nie dostalem takiej liczby godzin jaka mi obiecywano. W zwiazku z tym chcialbym zmienic go na innego, z tym ze nie jestem pewien co powinienem zrobic, do kogo sie udac w tej sprawie, tym bardziej ze moim pracodawca nie jest ta firma w ktorej pracuje tylko posrednik, biuro QTI.

Czy bede mial jakies konsekwencje w zwiazku z odejsciem od pracodawcy, i czy moge zrobic to od reki??

Moze mial ktos podobna sytuacje

Pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich sytuacjach najlepiej się dogadać, a czy pracodawca wyrazi zgodę na odejście jest już sprawą indywidualną. Jeśli firma nie spełnia przedstawionych wcześniej warunków, np. liczby godzin, którą wcześniej gwarantowała to można przedzwonić do organizacji sponsorującej i powiedzieć jak sytuacja wygląda, jeśli nie do końca radzisz sobie z angielskim to możesz poprosić o polskiego konsultanta, w dużych organizacjach najczęściej pracują też Polacy. Możesz też znaleźć innego pracodawcę i spytać sponsora czy wyrażają zgodę abyś zmienił pracodawcę, niestety niekiedy zdarza się, że nie ma na to zgody. Jeśli zdecydujesz się na odejście, bez zgody pracodawcy, może on pójść dalej i powiadomić sponsora co może skutkować unieważnieniem DS'a czyli innymi słowy będziesz w USA przebywał i pracował nielegalnie, i o ile nie spowoduje to natychmiastowego wydalenia ze stanów to przy próbie kolejnego wjazdu mogą pojawić się problemy.

Z doświadczenia wiem, że duzi pracodawcy robią mniej problemów niż mniejsi, bo dla nich odejście jednego czy dwóch pracowników nie jest takim obciążeniem jak w przypadku mniejszych, no i różnie to bywa ze sponsorami.

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...