Skocz do zawartości

jak to zrobic?


skymac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje pytanie dotyczy nastepujacej sprawy - jestem w stanach (Atlantic City, New Jersey) na wizie turystycznej. Razem ze znajomym, ktory ma firme w polsce, chcemy wprowadzic jego produkt, jakim jest informatyczny system do zarzadzania dokumentacja w firmie, na rynek amerykanski. zastanawiamy sie teraz, czy jesli kontrakt bedzie podpisany miedzy jego firma a firma amerykanska, a moim zadaniem jest znalezienie klienta oraz cala procedura wdrozenia systemu (lacznie z zaprezentowaniem systemu, sporzadzeniem niezbednej dokumentacji oraz przeprowadzeniem szkolenia) to czy w takiej sytuacji wymagane jest rejestrowanie firmy znajomego tutaj w stanach, badz jakiejkolwiek dzialalnosci? czy prowadzenie takich dzialan zoobowiazuje do rejestrowania firmy/dzialalnosci? nie jestem pracownikiem firmy znajomego, mamy ze tak powiem ustna umowe co do podzialu pieniedzy, jednak bede dzialal w imieniu tej firmy.

o ile to mozliwe chcielibysmy uniknac rejestrowania sie w stanach, zeby uniknac placenia podatkow w polsce i w usa. jednym slowem... nie wiemy jeszcze jak taka sytuacje najlepiej rozwiazac i chcialbym zeby madre glowy podsunely mi potencjalne rozwiazania.

I takie jeszcze jedno pytanie - wiem ze bedac na wizie turystycznej moge zarejestrowac tutaj firme, posiadam SSN. czytalem jednak o tej sytuacji i z tego co wiem to wystepuje nastepujace zjawisko - moge zarejestrowac firme czy dzialalnosc bedac na wizie turystycznej, ale ze wzgledu na brak work authorization nie moge w niej pracowac... takie informacje wyczytalem, natomiast nie bardzo rozumiem o co w tym dokladnie chodzi. czy moglby ktos blizej przyblizyc ten problem? i co moge w takim razie robic w tej firmie skoro nie moge pracowac? czy w takim razie firma nie moze wykazywac dochodu? o co w tym dokladnie chodzi i jak ktos dojdzie do tego czy ja pracuje w mojej firmie czy nie?

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

MACIEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...